Skocz do zawartości

Jak zrobić wykończyć stopień na balkon


Recommended Posts

Witam

Poniżej przesyłam zdjęcie gdzie:

1) to wylewka anhydrytowa

2) wylewka betonowa pod drzwi balkonowe

3) styrodur na którym osadzone są drzwi balkonowe

Niestety wylewka betonowa wyszło o 1 cm wyżej jak wylewka anhydrytowa. Pomyślałem, że mogę tam zrobić stopień  przed drzwiami, w postaci styropianu EPS 100, zaciągnąć klejem i siatką, a potem na to płytki (wszędzie na podłodze będą panele) Natomiast, znajomy radzi aby zamiast styropianu dać tam belkę drewnianą i na to przykleić panele (podłoga wtedy będzie jednolita z stopniem). Pytanie czy to dobry pomysł, czy na takiej małej przestrzeni jak przykleję panele, to czy nie będą się one wypaczać (w końcu panele układa się jako podłogę pływającą)

Drugie pytanie, czy stopień zrobić tylko na szerokość wylewki betonowej, czy też na szerokość ściany (stopień będzie częściowo na wylewce betonowej i posadzce anhydrytowej), boje się że jak tak zrobię stopień to ze względu na dwa różne materiały + ogrzewanie podłogowe w przyszłości ten stopień może popękać,

20211104_140959.jpg

Link do komentarza

A może zamiast paneli na stopień zamontować deską drewnianą (w kolorze paneli) lub materiał, który będzie na parapetach pod pozostałymi oknami (kamień, konglomerat). Panele chyba nie sprawdzą się w takim wariancie.

 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ok. A jak technicznie to wykonać? Tzn. Chciałbym stopień na całą szerokość. Czyli stopień byłby po części na wylewce anhydrytowej,  a po części na betonie. Czy tak może być ?(anhydryt pracuje, a beton chyba nie)Czy mogę wykonać stopień na dwóch różnych  podłożach? Czy możecie coś doradzić?

Edytowano przez Dawid Narloch (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Moim zdaniem lite drewno to dobry pomysł i zabezpieczone odpowiednio lakierem/olejem odpornym na ścieranie, wodę etc. Można też zamówić na wymiar stopień na wzór parapetu, tyle, że na mokrym to można orła wywinąć. Tu zalecania ostrożność. Wylewkę można jeszcze podnieść na cegłach pustakach i dopiero na tym jakąś ładną okładzinę zaproponować. Jaka jest szerokość tej wylewki?

Link do komentarza

Może tak: niski stopień zdecydowanie na szerokość ściany. Dwa drewniane klocki/krawędziaki po bokach mocowane do ościeży lub/i betonu. Na to drewniana stopnica i niska podstopnica. Do środka tej skrzyneczki twardy styropian dach/podłoga, przyklejony na pianoklej do betonu. Różnicę wysokości między betonem a anhydrytem wyrównać wpuszczając panel pod stopień, albo styropianem.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Schodek i tak zrobisz, to po co bawić się w skuwanie tego betonu, jak można zrobić dylatację od wylewki (np. 1 cm styropianu eps, albo - po staremu - docięte i położone szkło, grubości 2, lub 3 mm), zrobić szaluneczek - bo będzie nieduży :icon_mrgreen: - i wylać ten schodek...

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
33 minuty temu, podczytywacz napisał:

Na starość zrobi sobie podjazd... pochyłość...  

 

Na starość to nic sobie nie zrobi, tak samo jak i my.

Ja już zamontowałem na wannie uchwyty dla niepełnosprawnych, bo znowu potrafię. Ale kiedy wróciłem ze szpitala, to nie wiedziałem kto mi nogę podniesie, żeby do wanny wejść. Ludzie! Mało kto pamięta o tym, że nie jesteśmy wieczni. A przypadków nagłych, kiedy sprawność się kończy, mam wokół siebie niemało.  Trzeba pamiętać.

Link do komentarza
47 minut temu, podczytywacz napisał:

 Mam brodzik 90x90 o głębokości 30cm i przymierzam się do wymiany na płytki  

 

30 centymetrów??? Zapomnij! Ja mam teraz 12 i już bywały problemy. Wyjściem jest odpływ liniowy i nie inaczej.

A że dziecko zrobi... wybacz.

Ja wiem ile kosztowało moją żonę i mnie opieka nad jej rodzicami. Straciliśmy najpiękniejsze lata swojego życia i czas wychowywania dzieci. Niczego przy tym nie poprawiając w losie teściów. Łagodziliśmy jedynie ich egzystencję. Chociaż i tu można mieć różne opinie, bo teściowa wciąż płakała, domagając się stałej obecności córki, czyli mojej żony. A jak to miała zrobić, skoro mieszkaliśmy w innej miejscowości, chodziliśmy do pracy, ja ciągle w delegacjach, a dzieci były w podstawówce???

 

Dlatego prędzej poderżnę sobie gardło niż obarczę swoje dzieci obowiązkiem sprawowania nad sobą niepełnosprawnym opieki.

 

55 minut temu, podczytywacz napisał:

Uchwyty niedawno zakupiłem - na razie leżą w szafce... 

 

Zamontuj póki potrafisz. Potem może być za późno.

Link do komentarza

Mam podobnie ze swoją teściową. Tylko że kobita naprawdę sporo podżyła. Ma schizofrenię. Ale było też bardzo dobrze przez 10 lat jak brała leki regulurarnie. A najgorsze jest to, że jakby się ją poniewierało non stop, to wtedy chodzi prawie jak w zegarku, ale ileż się nad żywym stworzeniem można pastwić. Także mam to samo zdanie, nigdy nie pozwolę zatruć życia swoim synom.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Wow. Ale temat zszedł z drogi.... Zwykły problem z stopniem, doprowadził do Pani Kai... Dobrze, że nie wybuchła tu żadna wojna idei :)

Dnia 22.11.2021 o 07:06, podczytywacz napisał:

Póki co, przypominam, że TUTAJ Dawid chce zrobić stopień na balkon...

Dzięki z przypomnienie kolegom tematu :)

 

Przepraszam, że długo nie odpisywałem ale sprawy prywatne uniemożliwiły mi na wejście na forum.

Prawdopodobnie zrobię tak jak podpowiada kolega podczytywacz, lub wcześniej doradzał Pan Janusz Werner wydaje mi się to rozsądnym rozwiązaniem.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To nie do końca tak. Po pierwsze T-CAP nie są jedynymi pompami na rynku, które utrzymują nominalną moc grzewczą w skrajnie niskich temperaturach (-20°C lub mniej). Ale inne o takiej charakterystyce są od nich wyraźnie droższe.  Po drugie, zdolność do utrzymywania mocy nominalnej w trudnych warunkach nie oznacza większej skłonności do taktowania. W praktyce jest wręcz odwrotnie. Taka pompa jest w stanie utrzymać moc nominalną w całym przewidywanym zakresie pracy (mniej więcej od -20 do +15°C). Ale równocześnie to i tak są pompy inwerterowe, czyli z możliwością automatycznego dostosowywania mocy do chwilowych potrzeb. Dla większości pomp powietrze/woda minimum to 30%. Czyli pompa nominalnie np. 9 KW jest w stanie działać w sposób ciągły już z mocą ok. 3 kW.  Natomiast w typowych pompach, których moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, też mamy nominalnie np. 9 kW. Ale osiągane dopiero np. przy +7°C na zewnątrz. Natomiast przy -10°C taka pompa będzie miała np. 5-6 kW mocy. Właśnie wtedy będzie potrzebne użycie grzałek. Natomiast przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i tak potrzebne będzie wykorzystanie funkcji inwertera. Ale co się stanie, jeżeli wiedząc o spadku mocy wraz z temperaturą zewnętrzną, zdecydujemy się na pompę nominalnie już nie 9 lecz 12 kW? Wtedy powyżej 0°C zakresu regulacji mocy może już zabraknąć.
    • Można też sobie zrobić zakwas z buraków, podobno to najlepszy probiotyk. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Podobno lepiej uzupełniać bakterie jogurtem i kefirem niż tylko kiszonkami
    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...