Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
igor28

grzejnik "drabinka "w łazience

Recommended Posts

Chciałbym zamontować w mojej łazience grzejnik tzw"drabinkę"(powierzchnia łazienki 6 m2). Nie jestem jednak pewien, czy będzie wystarczająco ciepło. Proszę o Wasze opinie na ten temat.

Grzejniki drabinkowe mają bardzo małą wydajność.
Nie wiem dlaczego ich producenci podają tak mocno zawyżone moce tych grzejników.Jedynie tylko f-ma Zehnder podaje te moce uczciwie.
Na 6m2 taki grzejnik musiał by chyba mieć z 1,5m wysokości,jak nie więcej.

Cytat

Grzejniki drabinkowe mają bardzo małą wydajność.
Nie wiem dlaczego ich producenci podają tak mocno zawyżone moce tych grzejników.Jedynie tylko f-ma Zehnder podaje te moce uczciwie.
Na 6m2 taki grzejnik musiał by chyba mieć z 1,5m wysokości,jak nie więcej.

Tak myślałem icon_sad.gif a jak zastosowałbym tradycyjny grzejnik a do tego małą drabinkę, to miało by sens, czy lepiej już pozostać tylko przy tradycyjnym?

Cytat

Tak myślałem icon_sad.gif a jak zastosowałbym tradycyjny grzejnik a do tego małą drabinkę, to miało by sens, czy lepiej już pozostać tylko przy tradycyjnym?

Grzejniki "drabinkowe" oprócz aspektu wizualnego mają też grać głównie rolę "suszarki" na wilgotne ręczniki. Zazwyczaj w łazienkach instaluje się ogrzewanie podłogowe i dodatkowo właśnie taki grzejniczek. Natomiast mają one za małą moc do ogrzewania kubatury całej łazienki.

Cytat

Grzejniki "drabinkowe" oprócz aspektu wizualnego mają też grać głównie rolę "suszarki" na wilgotne ręczniki. Zazwyczaj w łazienkach instaluje się ogrzewanie podłogowe i dodatkowo właśnie taki grzejniczek. Natomiast mają one za małą moc do ogrzewania kubatury całej łazienki.

Mam dokładnie jak mówisz, może jakby kupić wysoką "drabinkę" to może da radę ogrzać mała łazienkę.Ale polecam podłogówkę - super sprawa.

Cytat

Jeśli nie da się zrobić tam podłogówki,to takie rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem.O ile jest na te grzejniki miejsce.
Wtedy tradycyjny grzejnik dajemy pod oknem,a drabinkę gdzieś,gdzie nam pasuje.
Watro też do takiej drabinki przewidzieć małą grzałkę elektryczną,np. 300-600W,by można było coś podsuszyć w lecie.Trzeba tylko to dokładnie dopasować,bo podłączenie takiego grzejnika bywa wtedy inne,choć nie zawsze.

Drabinki wyglądają bardzo dyskretnie a tu się okazuje że ogrzać tak naprawdę nimi nie można. A gdyby dać dwie drabinki?

Cytat

Drabinki wyglądają bardzo dyskretnie a tu się okazuje że ogrzać tak naprawdę nimi nie można. A gdyby dać dwie drabinki?

Taką opcję też brałem pod uwagę,ale skoro te grzejniki drabinkowe mają małą moc,to chyba pozostanę przy tradycyjnym+drabinka

Jeśli do ogrzania 6m potrzebna jest drabinka 1,5 m to jakiej wysokości jest normalna? Bo tak na oko , ptrząc na zdjęcie, ma jakiej pół metra.

Cytat

Jeśli do ogrzania 6m potrzebna jest drabinka 1,5 m to jakiej wysokości jest normalna? Bo tak na oko , ptrząc na zdjęcie, ma jakiej pół metra.

Też kiedyś miałam taki grzejnik w łazience,choć ładnie wyglądał, okazał się oczywiście niewypałem, bo w łazience było bardzo zimno. Został zdemontowany i zamieniony na zwykły i teraz jest ok

Cytat

Też kiedyś miałam taki grzejnik w łazience,choć ładnie wyglądał, okazał się oczywiście niewypałem, bo w łazience było bardzo zimno. Został zdemontowany i zamieniony na zwykły i teraz jest ok

A jakiej był wysokości?

Cytat

Jeśli do ogrzania 6m potrzebna jest drabinka 1,5 m to jakiej wysokości jest normalna?

Co to znaczy ''normalna drabinka''?Nie ma czegoś takiego.Produkuje się je w bardzo różnych rozmiarach i formach,a nawet na zamówienie. icon_smile.gif

Cytat

Co to znaczy ''normalna drabinka''?Nie ma czegoś takiego.Produkuje się je w bardzo różnych rozmiarach i formach,a nawet na zamówienie. icon_smile.gif

Pewnie cena tych na zamówienie jest kosmiczna... icon_wink.gif

Witam
Grzejniki drabinkowe w łazience nie są odpowiednie efekt wizualny jest nie zły posiadam grzejniki Purmo i dochodzę do wniosku że będę musiał go zdemontować bo zaczyna rdzewieć i wymienić na aluminiowy tak i w kuchni za dużo wilgoci .

Ja mam już kilka lat w łazienkach grzejniki drabinkowe i nie rdzewieją - grzeją jak należy - wszystko jest OK.

Cytat

Witam
Grzejniki drabinkowe w łazience nie są odpowiednie efekt wizualny jest nie zły posiadam grzejniki Purmo i dochodzę do wniosku że będę musiał go zdemontować bo zaczyna rdzewieć i wymienić na aluminiowy tak i w kuchni za dużo wilgoci .

Moiże to wina tego konkretnego grzejnika?

Cytat

Witam

To ile lat ten grzejnik potrzebował aby zacząć rdzewieć?

Cytat

Moiże to wina tego konkretnego grzejnika?

Tez jestem tego zdania,że to wina danego grzejnika, wielu moich znajomych ma takie grzejniki i nie spotkałem się jeszcze z faktem,że rdzewieje

Cytat

Pewnie cena tych na zamówienie jest kosmiczna... icon_wink.gif

Pisząc o takich grzejnikach wykonywanych na zamówienie miałem na myśli tradycyjne drabinki tylko w nietypowych rozmiarach,czyli np. potrzebny nam inny rozstaw przyłączy albo gęstość szczebelków,ilość szczebli wysuniętych więcej niż pozostałe.
Zamawiałem takie nietypowe drabinki u producenta w Bielsku-Białej i cena nie była wcale wyższa.
Co do korodowania tych grzejników,to trzeba wiedzieć,ze są one albo stalowe,albo miedziane.Te ostatnie są nieco droższe,ale nie korodują.Stalowe też wytrzymują dość długo pomimo wilgotności łazienek.
Zwykłe grzejniki panelowe tracą gwarancję,kiedy zainstalujemy je w łazience lub innym wilgotnym pomieszczeniu.To zastrzeżenie jest umieszczone w gwarancji.

Wcale nie.Jest to normalny punkt w gwarancji,jak każdy inny.Tylko czy ktoś czyta warunki gwarancji grzejnika?

Cytat

Wcale nie.Jest to normalny punkt w gwarancji,jak każdy inny.Tylko czy ktoś czyta warunki gwarancji grzejnika?

Pewnie nikt icon_biggrin.gif , tylko zazwyczaj jest tak,że grzejnik rdzewieje, gdy już przestanie być objęty gwarancją producenta.

Cytat

Jak zaczynamy czytać warunki gwarancji to się od razu robi newrowo. Dlatego ludzie zazwyczaj dają sobie spokój żeby nie wyjść na dziwaka.

Cytat

Jak zaczynamy czytać warunki gwarancji to się od razu robi newrowo. Dlatego ludzie zazwyczaj dają sobie spokój żeby nie wyjść na dziwaka.

Przeważnie każdy z nas zaczyna czytać gwarancję jak dany przedmiot, który kupiliśmy, ulegnie uszkodzeniu...

Cytat

Przeważnie każdy z nas zaczyna czytać gwarancję jak dany przedmiot, który kupiliśmy, ulegnie uszkodzeniu...

Niestety.

Lazienka to specyficzne miejsce w domu. W lazience musi byc cieplo. Najlepszym rozwiazaniem jest ogrzewanie podlogowe, przy czym przy malych ciasnych lazienkach trudno jest zapewnic odpowiednia ilosc energi z ogrzewania podlogowego. Zaklada sie ze temperatura podlogi w lazience 33oC, a temperatura wewnetrzna pomieszczenia 25oC. Niestety duza czesc powierzchni podlogi zaslonieta jest wyposazeniem: wanna 70x170 cm, kabina prysznicowa 80x80 cm itd. co zmniejsza powierzchnie grzania podlogi i trzeba zalozyc dodatkowy grzejnik. I tutaj klania sie grzejnik lazienkowy. Estetyczny, wygodny (mozna dosuszac reczniki) i ma mozliwosc zainstalowania grzalki ktora przydaje sie latem. I niestety musi byc duzy icon_sad.gif. Wybor grzejnikow lazienkowych jest ogromny, malowane proszkowo, chromowane, lakierowane ...

Cytat

Trzeba pamiętać,że chromowane gorzej oddają ciepło,niż malowane.

Nie wiedziałem- a czym to jest spowodowane?

Cytat

Sam tego nie wiem,ale czytałem o tym niedawno w fachowej prasie.Uzasadnienia nie podali.

Wierzę Ci w takim razie na słowo icon_wink.gif

Cytat

Wierzę Ci w takim razie na słowo icon_wink.gif

To zupełnie tak samo,jak ja temu artykułowi. icon_smile.gif
Choć nie raz naciąłem się na różne publikacje w prasie fachowej,to jednak zaryzykuję.
Może za chwilę ktoś nam dojaśni problem?

Cytat

To zupełnie tak samo,jak ja temu artykułowi. icon_smile.gif
Choć nie raz naciąłem się na różne publikacje w prasie fachowej,to jednak zaryzykuję.
Może za chwilę ktoś nam dojaśni problem?

Autor sygnuje artykuł własnym nazwiskem - odpowiada za rzetelność artykułu. Jeśli inne jego artykuły są w porządku to należy mu wierzyć.

Cytat

Autor sygnuje artykuł własnym nazwiskem - odpowiada za rzetelność artykułu. Jeśli inne jego artykuły są w porządku to należy mu wierzyć.

Jeśli Adamis czytał ten artykuł w fachowe prasie, to z pewnością jest to prawda. Żadne szanujące się, specjalistyczne pismo nie pozwoli sobie na ta, aby na jego łamach autor pisał artykuły, które są niezgodne z prawdą-nawet, jeśli sygnuje je własnym nazwiskiem. icon_smile.gif

Oooo,to nie jest takie oczywiste.
Niedawno nabyłem książkę o instalacjach,sygnowaną przez utytułowanych autorów,gdzie w prawie wszystkich projektach łazienek drzwi otwierają się do wewnątrz.Szkolny błąd.A tylko zerknąłem ''po łebkach''.Ciekawe,co znajdę,jak się wgłębię.

Cytat

nawet, jeśli sygnuje je własnym nazwiskiem. icon_smile.gif

ZWŁASZCZA, jeśli sygnuje je własnym nazwiskiem. Ta pomyłka o której wspomina Adamis wygląda raczej na chochlik drukarski. Zamiana w na z - nietrudno się pomylić. Czy ta książka ma dołączoną erratę?

O właśnie ; to jest najlepszy przykład. Piszę "zamiana z na w" , zatwierdzam i widzę że jest "zamiana w na z".

Cytat

Zamiana w na z - nietrudno się pomylić. Czy ta książka ma dołączoną erratę?

Ależ ja napisałem ''projektach'',czyli chodzi o rysunki a nie słowa.Wiele rysunków.

Cytat

Trzeba pamiętać,że chromowane gorzej oddają ciepło,niż malowane.

A dlaczego tak się dzieje?

Cytat

No właśnie nawet Adamis tego nie wie icon_biggrin.gif

Może teraz nie wie , ale dowie się za chwilę i się podzieli wiedzą. icon_biggrin.gif

Cytat

Może teraz nie wie , ale dowie się za chwilę i się podzieli wiedzą. icon_biggrin.gif

on napewno to wie tylko nie czyta juz tego tematu

Cytat

Czyta,czyta, i skoro mnie tak podpuszczacie,cwaniaki,to muszę się dowiedzieć. icon_smile.gif

Po prostu ludzie pana wykorzystują panie adamis. icon_smile.gif Ale to dobrze znać kogoś kto potrafi znaleźć odpowiedzi ne dziwne pytania.

Cytat

Czyta,czyta, i skoro mnie tak podpuszczacie,cwaniaki,to muszę się dowiedzieć. icon_smile.gif

i jak? dowiedziałeś się?

Cytat

Dajcie mu na razie spokój, przecież jest weekend icon_biggrin.gif . Każdy ma prawo do odpoczynku icon_biggrin.gif

Tylko w weekendy jest trochę czasu na czytanie:)

Cytat

A dlaczego tak się dzieje?

Może dlatego,że chrom pochłania ciepło, nie oddając go- może właśnie dlatego moc grzejnika chromowanego jest mniejsza, niż malowanego?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...