Skocz do zawartości

Mieszanie materiałów ociepleniowych


Recommended Posts

Napisano

Witam, nie znalazłem odpowiedniego tematu, wiec spróbuję tu. Czy takie mieszanie materiałów ociepleniowych jest zgodne ze sztuką budowlaną?

 

024d612211914.jpg

  • 2 miesiące temu...
Napisano

Szanowny Panie,
Na zdjęciu widać nieregularne łączenie dwóch różnych materiałów. Nie każde okno wygląda tak samo, stąd wniosek, że prace mogą być prowadzone niezgodnie z projektem. Niewłaściwy może być również brak wykorzystania jednego systemu ocieplenia. Stosowanie jednego materiału izolującego i kompletnego systemu producenta, np. Foveo-Tech, pozwala zachować ciągłość izolacji oraz wykonać fasadę, która będzie miała estetyczny wygląd przez wiele lat.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik Foveo Tech

Napisano

A mie się wydaje, że taki może być projekt i będą to elementy wykończenia (urozmaicenia ) elewacji. Dlaczego tak myślę - bo dwa okna mają wełnę w kształcie H - a więc jakaś reuła jest. Może przypadkowo, a może nie. 

Może być też tak, jak pisze w #2.

Napisano
Dnia 28.02.2018 o 12:18, Eksperci Foveo Tech napisał:

Szanowny Panie,
Na zdjęciu widać nieregularne łączenie dwóch różnych materiałów. Nie każde okno wygląda tak samo, stąd wniosek, że prace mogą być prowadzone niezgodnie z projektem. Niewłaściwy może być również brak wykorzystania jednego systemu ocieplenia. Stosowanie jednego materiału izolującego i kompletnego systemu producenta, np. Foveo-Tech, pozwala zachować ciągłość izolacji oraz wykonać fasadę, która będzie miała estetyczny wygląd przez wiele lat.

 

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik Foveo Tech

Uwaga o rozwiązaniu systemowym jak najbardziej słuszna. Dziwne tylko, że taka inwestycja może obyć się bez rozwiązania systemowego. Te czarne płyty przypominają warstwę łupka. Patrząc z jednym okiem zamkniętym nawet na najcieńszy styropian wydają się zbyt cienkie.

Napisano
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Te czarne płyty przypominają warstwę łupka. Patrząc z jednym okiem zamkniętym nawet na najcieńszy styropian wydają się zbyt cienkie.

:|

Ja tu widzę 15stkę grafitową tak plus minus.

Napisano
11 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Każdy widzi to co chce :) Tak czy inaczej  - wątpię żeby tak wielka inwestycja była realizowana na zasadzie sztukowania. Na górze widać Paczkę Rockwool a ten "grafitowy materiał" wciąż pozostaje nie wiadomą.

Na górze po lewej stronie widać Pana nakładającego klej/docinającego listek styropianu. Wystaje za burtę boczną rusztowania. Np w plettacu ma ona 15 cm wysokości... ;)

Napisano

Raczej wariacja. Jedno z drugim i tak nie pasuje, bo płyty z wełny mają inny wymiar, niż standardowe 50x100 w styropianie.

Prawdopodobnie zostało im wełny i uzupełniają w miejscu, gdzie najwięcej odpadu się generuje w styropianie. A że podwójnie tu się zbroi, więc możliwe iż nie popęka w ramach 60 miesięcy gwarancji :) A si-si na wyprawce swoje też zrobi :)

Napisano

Nie znam się, ale napiszę...

 

Kiedyś, kiedyś, jak ocieplali wieżowiec, w którym mieszkałem na IX piętrze, to - podobno ze względów ppoż, do IV piętra stosowali styropian, a powyżej - wełnę mineralną w płytach. Płyty balkonowe oklejali styropianem 10 cm (dookoła)

  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • a jednak dam https://www.onet.pl/informacje/newsweek/przez-ponad-dwa-miesiace-stosowalam-post-przerywany-co-poszlo-nie-tak/vbsvfw7,452ad802   akurat dla mnie te argumenty nie są decydujące, bez problemu potrafię wytrzymać nawet kilka dni bez jedzenia... a intensywne życie towarzyskie? to też się da, wiem coś o tym  
    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...