Skocz do zawartości

Drukarka 3d


Recommended Posts

Napisano
Marzy mi sie taka drukarka, bym mogła sobie wydrukować to i owo do domu i nie tylko .....

Ale niestety, ceny takich drukarek są dla mnie jak na razie zaporowe - ok. 6 - 7 tyś

Taka domowa drukareczka 3d /Omni3D Rapcraft 1.3/ tworzy jak na razie rzeczy w rozmiarach do 21 x 21 x 24

A ja bym chciała np. sukienkę sobie czy krzesło wydrukować.

Mam tylko nadzieję, że z czasem cena takiej drukarki spadnie i wtedy ..... hulaj dusza icon_mrgreen.gif

Napisano
Cytat

Ty niewierny Tomasz jesteś z natury jak widzę icon_smile.gif
Ucho ludzkie już jakiś czas temu wydrukowali i ma się dobrze.


Jak nie dotknę to nie uwierzę icon_wink.gif
Napisano
Cytat

Jak nie dotknę to nie uwierzę icon_wink.gif




Ale pomyśl ...

Przychodzą kumple z załącznikiem a Tobie stuk się ostatni kieliszek, co robisz?
podchodzisz do drukarki ....
ściągasz projekt miarki
klikasz...
po paru minutach masz odpowiedni dozownik

Czy życie nie byłoby lepsze?
Napisano
Cytat

hehehe
albo przychodzą kumple z kieliszkami a ja drukuję załącznik...




jeszcze lepiej ... icon_lol.gif

Albo ...

Zona truje Ci, że takie fajne szmatki/butki/torebki widziała tu i tu
drogie to jest
ty podchodzisz do drukarki
pobierasz wzór
ustawiasz sprzęt
drukujesz
i
uszczęśliwiasz żonke
Napisano
Cytat

jaka fajna sprawa byłaby sobie kiecki na wymiar drukować ... ehh


Kiecki to Ci to, to nie "wydrukuje".

Ale za to jakąś fajną formę na betonowe balustrady, płyty chodnikowe, obrzeża trawników.... Myślę, że miałaby milion zastosowań "na budowie", zwłaszcza dla ludków co rzeźbić nie potrafią.
Napisano
Cytat

Kiecki to Ci to, to nie "wydrukuje".

Ale za to jakąś fajną formę na betonowe balustrady, płyty chodnikowe, obrzeża trawników.... Myślę, że miałaby milion zastosowań "na budowie", zwłaszcza dla ludków co rzeźbić nie potrafią.




Polak by to zrobił icon_smile.gif
Napisano
Cytat

Zona truje Ci, że takie fajne szmatki/butki/torebki widziała tu i tu
drogie to jest
ty podchodzisz do drukarki
pobierasz wzór
ustawiasz sprzęt
drukujesz
i
uszczęśliwiasz żonke


Butki - 900$
Torebka - 500-1000$
Sukienka - 2000 Plus $

Rozwód - 4000zł
Spokój w domu (dla rodzinnego budżetu) - BEZCENNY icon_lol.gif
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
bikini




A to z innej dziedziny.....

Cytat

W niedalekiej przyszłości naukowcy będą tworzyć organy do przeszczepu przy użyciu biodrukarek, które w ciągu kilku godzin, z pojedynczych komórek zbudują nowy, zdrowy organ. Technologia została już opracowana, biodrukarki, będą tworzyć sztuczne tkanki z żywych komórek, wyrzucanych przez dysze – przy ich użyciu można drukować na przykład tkanki do przeszczepów

  • 3 miesiące temu...
Napisano
Ten koszt 6-7 tysięcy to chyba jeszcze bardziej w $$ niż w PLN. Poza tym one drukują przy pomocy jakiegoś chyba proszku, które swoje też kosztuje. Pewnie więcej niż toner, które chodzą teraz nawet za 300 zł.
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Dla mnie to nic więcej niż zabawka. Ale też nie jestem aż tak kreatywna, żeby wymyślać, co mogłabym wydrukować na takiej drukarce 3d.

Byłoby fajnie, gdyby ktoś się podzielił fotkami swoich dzieł na forum :)

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Obecnie można kupić już dobrej jakości drukarkę do zastosowań domowych za około 3 tysiące złotych. Oczywiście będzie ona miała pewne ograniczenia, ale można się już na niej "pobawić" konkretniej.

  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Napisano

Teraz drukarki są o wiele bardziej zaawansowane niż miało to miejsce jeszcze jakiś czas temu. Wiąże się to zarówno z lepszą jakością druku jak i szybszym jego wykonywaniem. Wiele firm korzysta z takiej technologii, a kolejne chcą ją wdrożyć na stałe. W artykule https://cubicinch.pl/wdrozenie-druku-3d/ można poczytać o tym, jak to zrobić i jakie to przynosi korzyści.

  • 2 miesiące temu...
Napisano

Ja natomiast słyszałem, że bardzo dużo jest z nimi problemów. Wystarczy, że chociaż na 1mm będzie źle ustawiona i już wszystko będzie drukowane krzywo. Dodatkowo sam materiał też nie należy do najtańszych.

  • 1 rok temu...
Napisano
1 godzinę temu, Anetta napisał:

A ja chciałabym zobaczyć na żywo jak wygląda wydruk z takiej drukarki ale no nikt ze znajomych ani rodziny nie ma :/

obraz.thumb.png.c282a36994b242d4adffc401255059c2.png

 

 

To się może jeszcze przydać:

 

obraz.thumb.png.c20580a879997353530a01a95887ff27.png

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...