Skocz do zawartości

Gaz ziemny w domu to podstawa


Recommended Posts

Bzdura do kwadratu. różnica między gazem propan-butan a gaz ziemny wcale nie wynosi tyle ile wy tutaj wypisujecie. Za dom 110 metrów zużywam 1800 l gazu propan po 2,83zł a przy gazie ziemnym doliczcie opłaty abonamentowe, stałe i przesyłowe i na pewno nie wyjdzie 3500 na rok jak to piszecie..
Link do komentarza
bzdura, ale z innych powodów.



  Cytat

Bzdura do kwadratu. różnica między gazem propan-butan a gaz ziemny wcale nie wynosi tyle ile wy tutaj wypisujecie. Za dom 110 metrów zużywam 1800 l gazu propan po 2,83zł a przy gazie ziemnym doliczcie opłaty abonamentowe, stałe i przesyłowe i na pewno nie wyjdzie 3500 na rok jak to piszecie..

Rozwiń  

no cóż - zależy za ile kupowali LPG - jeśli wzięli zbiornik za 1 zł to słono płacili za każdy litr gazu


a podane koszty ogrzewania są z przed wielu lat
Link do komentarza
heh, mi się rzuciło w oczy coś innego...
instalacja CO to 40tys, do tego 3tyś przyłącze gazu czyli 43tys. Ja zapłaciłem za CO trochę więcej, a koszty eksploatacyjne nieporównywalnie niższe...

kolejna rzecz - to stwierdzenie że nie chcieli podłogówki na całości, bo się na niej kurzy...jak takie coś czytam, to prawie łzy mi z oczu lecą icon_biggrin.gif
Link do komentarza
od kiedy podłogówka 20-30 stopni podniesie syf z podłogi?? kaloryfery 60 stopni, to firanki robią za filtr syfu z podłogi -widać jakie "białe" są po sezonie zimowym- mam wszędzie podłogówke i jestem zadowolony zona i dzieci alergicy i dlatego wybrałem wszędzie podłogowe..
Link do komentarza
zauważcie - bo mnie się nasunął wniosek...
Żadne źródło energii - nie może przy budowie domu brane być pod uwagę na dłużej niż 3 lata....
Podczas budowy brałem pod uwagę olej opałowy
Później skłaniałem się do baniaka taniego na ogródku i LPG
Drewno w kotle specjalistycznym zgazowane

Zadecydowałem - gaz ziemny
I kominek z dystrybucją ciepła na pomieszczenia

Patrząc wstecz - i porównując raptem w kontekście 7 lat - takiej dla inwestora budującego falowania niepewności wyboru źródła ogrzania dla swojej nieruchomości - wydaje mi się jakąś zgrozą w momencie wyboru.
Akcyzy i decyzje parlamentarne zabiły olej opałowy.
Gazociąg Putina i Merkelowej spowodował podobnie.
Drewno w lesie w ciągu 7 lat zdrożało o 160%
Gaz LPG - 130%
Węgiel okazuje się nie dobrem narodowym - ale nietanim dobrem sprowadzanym z czeskich kopalń.....


Kurcze...... Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
"Nie chcieliśmy podłogówki w całym domu, bo jest na niej za duszno i bardziej się kurzy" - co to za bzdura ? Takie opinie tylko wprowadzają ludzi w błąd. Laicy czytają i potem się sugerują takimi głupotami. Ktoś to powinien moderować..
Link do komentarza
  Cytat

"Nie chcieliśmy podłogówki w całym domu, bo jest na niej za duszno i bardziej się kurzy" - co to za bzdura ?
Takie opinie tylko wprowadzają ludzi w błąd. Laicy czytają i potem się sugerują takimi głupotami. Ktoś to powinien moderować..

Rozwiń  

Oczywiście, że jest to błędna opinia, ale ludzie takie mają na temat ogrzewania podłogowego, a w artykule jest tylko cytowane zdanie inwestorów.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
Drukując takie opinie bez żadnego komentarza, przyczyniacie się do rozpowrzechniania bzdur.

To tak jakby napisać wielkimi literami TUSK ZABIŁ , później opisać cały artykuł o premierze zabójcy, o skrzywdzonym kraju i społeczeństwie rządzonym przez człowieka, który nie cofnie się nawet przed zabiciem i tylko na końcu dodać, że chodziło o zabicie komara/muchy/itp. Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  Cytat

kolejna rzecz - to stwierdzenie że nie chcieli podłogówki na całości, bo się na niej kurzy...jak takie coś czytam, to prawie łzy mi z oczu lecą icon_biggrin.gif

Rozwiń  

Łzy to Ci lecą z tych bakterii które walą do oczu z tej podłogówki , he he .

  Cytat

twierdzi że domku 140m2 nie da się eksploatować utrzymując w nim temperaturę komfortową na poziomie 20-22oC za 3500zł/rok za gaz ziemny.

Rozwiń  

Ludzie kochane no , pisze że go tyle właśnie kosztuje a ten że się nie da za trzy pińćset .

W Zabrzu sanepid nie zezwala na podłogówkę w gabinecie stomatologa .
Oj głupi ten sanepid , głupi , czy jakoś tak . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  Cytat

Dużo ludzi ma takie opinie , oj dużo . Ale nie wiem czy je " rozpowrzechniają ".

Rozwiń  

Jeśli ktoś uważa że coś jest złe to w ogóle tego unika, a nie wyposaża w to pół domu.
Więc skoro podłogówka wg tych właścicieli powoduje duchotę i unoszenie się kurzu, a w dodatku wiadomo że jest ona droższa w wykonaniu od kaloryferów, i połowę domu postanowili wyposażyć w instalację grzejnikową dla komfortu - to po jaką ch...ę w ogóle zakładali podłogówkę? z masochizmu?


Link do komentarza
No dobra jeszcze raz , napisałeś tak :
  Cytat

Zastanawiające jest za to jaki durszlak musiał sobie postawić @ re skoro twierdzi że domku 140m2 nie da się eksploatować utrzymując w nim temperaturę komfortową na poziomie 20-22oC za 3500zł/rok za gaz ziemny.

Rozwiń  

i wyglądało mi to że odnosisz się do linkowanego tematu przez zbieżność tej sumy 3,5 tys która też pada w tym tekście , a tego jakiegoś re nawet nie czytałem .
Tak czy siak moja nieuwaga , co jednak nie zmienia faktu że wredny z Ciebie małpiszon . icon_lol.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
"Nie chcieliśmy podłogówki w całym domu, bo jest na niej za duszno i bardziej się kurzy". Ja mam podłogówkę , dom jest dobrze ocieplony i podłogi (szczególnie te z terakotą) są chłodne, by nie powiedzieć wręcz zimne. No chyba, że słonko przez wielkie okna je nagrzeje. Kurz też jest, ale głównie od 2 perskich kotów długowłosych. Może właściciele nie zauważyli, że to kaloryfery kurzą, a kurz opada na wszystko - tylko, że podłogówkę przykryli terakotą i tam ten kurz najbardziej widać (kafle jasne, a na nie ogrzewanym-ciemne panele). A jak mi duszno, to obniżam temperaturę lub zwiększam wentylację, a najchętniej wychodzę do ogrodu..
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
    • Cenna uwaga, bo ja tych blach nie pozaginałem. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...