Skocz do zawartości

Fototapeta do kuchni


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
tapety czy panele szklane? ...zdecydowanie ptanie powinno brzmiec panele czy flizy. Tapeta zupełnie nie nadaje sie do przestrzeni za kuchenką czy zlewozmywakiem. Tam potrzebujemy cos wodno i termo odpornego.
Flizy - znane wszystkim - fajne, ale trudne w utrzymaniu czystości- cięzko dobrac nam ich kolor do ogólnego klimatu mieszkania. Panele szklane z uwagi na brak fug i jednolita powierzchnie dobrze i szybko sie czyszczą.
W podobnym wzorze mozna zzyczyc sobie wówczas tapetę - która będzie znajdowała sie na innej ścianie. Efekt porażający:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Płytki mają tą przewagę, że łatwo jest utrzymać je w czystości. Wcale nie muszą być "zimne" Jest tak duży wybór płytek różnych producentów i kolekcji że na prawdę każdy może znaleźć coś dla siebie, można je urozmaicić ciekawym dekorem, mozaiką, wybrać ciepłą barwę.

Fototapeta jak najbardziej tak - ale nie w okolicach gdzie się gotuje czy zmywa.

pozdrawiam
Eurohome
Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

tapeta jak najbardziej nadaje się w kuchni ale oczywiście za szybą co ostatnimi czasami często praktykowane.



ja jestem bardzo zadowolona właśnie z paneli szklanych z nadrukiem. super wygląda + bardzo łatwe w utrzymaniu. jestem świeżo po remoncie i wprowadziłam dużo akcentów z wydrukiem. w kuchni , na ścianie w sypialni i szafe z panelem
Link do komentarza
W kuchni bardzo fajnie wygląda szkło laminowane. Przeglądałem zdjecia katalogowe i trzeba przyznać że niektóre kuchnie robiły mega wrażenie! Motyw na szkle można sobie wybrać jaki tylko dusza zapragnie, właściwie nie ma ograniczeń. Kuchnia nabiera naprawdę niepowtarzalnego klimatu icon_smile.gif No i łatwe w utrzyamniu chyba takie szkło jest, bo to przecież łatwo wyczyścić. Słyszałem też że jest bardzo odporne na uszkodzenia, więc długo może posłużyć.
Link do komentarza
wyglądać pewnie będzie fajnie, ale raczej na twoim miejscu z foto tapet to bym zrezygnował. jeżeli chcesz ożywić kuchnię to również możesz wykorzystać szklany panel który ulokujesz między pułkami, ewentualnie jak już ten element masz gotowy to jedynie postaw na dodatki. co jak co, ale tapeta może od ścian odchodzić, nie to co farba.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
A ja mam szklane panele i wcale się specjalnie nie kurzą. Wszystko zależy od tego, czy się je regulanie czyści. A ja czyszczę, używam dobrych środków i wszystko wygląda fajnie, więc takie odradzanie, że coś się będzie kurzyć/brudzić jest trochę na wyrost. Wszystko się brudzi i kurzy, tak kolej rzeczy icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Fototapeta do kuchni to raczej niezbyt udany pomysł, bo szybko się pobrudzi, lepiej pomyśleć o czymś innym.
W kuchni się gotuje i tłuszcz osada się wszędzie, a te fototapety są dość słabe do mycia.




Dlatego o wiele fajniejszym rozwiązaniem są szklane panele lub też grafiki. Ewentualnie szklana mozaika, też jest dobrym pomysłem. Polecam przejrzeć kolekcję Vampa Tubądzin, City Call z Opoczna, Magma z Pilcha albo Amsterdam z Ceramiki Końskie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

moi znajomi między blatem a szafkami górnymi nałożyli fototapetę a na nią szybę, dzięki temu mają ciekawą ozdobę oraz brak problemu z zabrudzeniami. myślę że to dobry pomysł, jeśli obawiasz się zniszczenia fototapety w kuchni.


Jeżeli ta szyba jest również przy kuchence to obowiązkowo musi być żaroodporna, w innym przypadku prędzej czy później popęka.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Do zagospodarowania ściany w ciekawy i oryginalny sposób nadaję się sztukateria. Panele dekoracyjne 3D czy listwy ścienne dają fantastyczne możliwości dekoracyjne. Niewątpliwą zaletą sztukaterii styropianowej to nowatorskie wzornictwo, łatwość montażu, lekkość oraz wytrzymałość. Dzięki różnorodności kształtów komponują się z każdym wnętrzem. Malując je w ulubione, kontrastujące bądź pasujące do reszty aranżacji, kolory sprawimy, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego stylu.


Link do komentarza
Cytat

panele 3D to ciekawe rozwiązanie, zgadzam się, że elegancko się prezentują i dodają wnętrzu charakteru. jedyny minus, że przy małych powierzchniach się nie sprawdza bo sam panel jest stosunkowo gruby i jednocześnie zabiera wolną przestrzeń.



Takie panele nie są aż tak grube by zabierały dużo przestrzeni przestrzeń. Ich grubość to max 3 cm. Nie trzeba stosować ich również na całej ścianie. Wszystko zależy od aranżacji wnętrza.
Link do komentarza
Cytat

a czyszczenie takiej sztukaterii nie będzie trwało 615253 lat...? kuchnia najczystszym miejscem nie jest, nie mówię tu już nawet o kwestii przypadkowego zachlapania ściany przy zbyt energicznym mieszaniu pomidorówki, ale o wszystkim co się unosi w powietrzu w trakcie gotowania


Jeżeli chodzi o umieszczenie sztukaterii za miejscem gotowania to w tym momencie zasłania się ją szkłem (pleksi na ścianie przy zlewie), przede wszystkim dla bezpieczeństwa oraz dla łatwiejszego czyszczenia.
W przypadku gdy umieszczamy ją na ścianie bez mebli i malujemy farbami przeznaczonymi do kuchni to łatwo się zmywa jakiekolwiek zabrudzenia - tak jak ze zwykłej prostej ściany, bez ścierania farby icon_smile.gif Poza tym stosując okap - niezbędny w każdej kuchni, ograniczamy rozprzestrzenianie się w powietrzu "nieczystości", które osiadają wszędzie icon_smile.gif Edytowano przez Ekspert Sztukaterii WMB (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
    • Ja mam piec kaflowy, ale zasady palenia są takie same. Tylko szybra nie ruszam, a reguluję jedynie dopływ powietrza. I zauważyłem, ze wyznacznikiem dobrego palenia są dwie rzeczy. Brak sadzy, o czym wspominaliśmy, oraz obecność popiołu na drugi dzień. Przy czym tu jest dokładnie odwrotnie niż z sadzą. Im więcej popiołu (czystego popiołu) w popielniku, tym lepsze było spalanie. Ekonomiczniejsze. Bo ciąg powietrza ani nie wywiewał ciepła, ani popiołu. Bo nie czarujmy się, duży ciąg oznacza wywiewanie popiołu przez komin. A wraz z nim ucieka i ciepło.    A szybra nie ruszam, bo go zwyczajnie nie mam.  Kanał z pieca do komina jest wykonany na stałe. Z tego też powodu nie kupuję czujnika czadu, bo nie ma racji bytu. Jeśli rozpalam i nie ma ciągu (bardzo rzadko, ale to się zdarza), to po prostu nie palę, bo się nie da. A jak już rozpalę i ciąg kominowy jest, to nie ma siły, wszystkie produkty spalania pójdą w komin, bo nie ma jak tej drogi zamknąć. Chyba, że ktoś zatkałby wylot komina na dachu.   Kiedyś tak bywało, w wieczór wigilijny złym sąsiadom kładziono na kominie szybę. Żeby światło prześwitywało, gdy będą szukać przyczyny.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...