Skocz do zawartości

Jaka pralka?


Gość George

Recommended Posts

Napisano
Cytat

Za te pieniądze to już można kupić pralkę z silnikiem Direct Drive to znaczy z napędem bezpośrednim, bez paska klinowego.Większość pralek LG ma zastosowany ten rodzaj silnika i daje na niego 10 lat gwarancji.


Moja mama i siostra mają LG z tym patentem, u mamy wszystko OK ale produkcja jeszcze koreańska, u siostry chińszczyzna i już było coś wymieniane na gwarancji bo chodziła bardzo głośno. Tak to faktycznie są ciche ale żeby jakoś lepiej prały od mojej za 699 PLN to nie wiem icon_smile.gif testy porównawcze mam bo używamy takich samych detergentów (niemieckie proszki i żele z allegro). Jedna i druga nie dopłukują prania moim zdaniem, ja załączam zawsze dodatkowe płukanie ale to jak już pisałem bolączka większości produktów.
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
Ja nie będę ukrywać, że jak już będę kupować, to coś za kwotę do 1000 zł, także w obrębie tego szukam czegoś optymalnego. Czy to jest możliwe? Czy to z góry skazanie się na problemy?
  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Cytat

Ja nie będę ukrywać, że jak już będę kupować, to coś za kwotę do 1000 zł, także w obrębie tego szukam czegoś optymalnego. Czy to jest możliwe? Czy to z góry skazanie się na problemy?



Oczywiście że jest to możliwe, przejrzyj sobie porównywarki internetowe i oferty takich sklepów. Ja mój sprzęt Whirlpoola właśnie tak kupiłam.
Napisano
Cytat

Electrolux to jednak electrolux. Jakoś wykonania i ekskluzywny wyglad. Ja jestem pod wrażeniem. Na ten model z electro choruję już od dawna.
Bo kto powiedział, że pralka musi tylko prać? icon_mrgreen.gif
Pani domu chce mieć ładne sprzęty w swoim królestwie.



Nawiązując do komentarza. My i nasi klienci możemy polecić Electrolux EWP 11062 TW PL, cenowo poniżej 1000 złotych, klasa energetyczna A++ i pojemność 6 litrów. Nie jest to pralka ładowana od góry, ale stosunek ceny do jakości mocno to rekompensuje.
Napisano (edytowany)
Cytat

Tak naprawdę 3 rzeczy są ważne: cena, marka i ekologia, czyli ile zużywa wody i prądu. Zyskuje środowisko i własny portfel, więc warto na to zwrócić uwagę



Ja myślałem że najważniejszą rzeczą jest jak pierze. Co mi po pralce , jak będę miał wymienione przez Ciebie rzeczy a pranie będzie źle wyprane. icon_wink.gif Edytowano przez rybniczak (zobacz historię edycji)
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Moim zdaniem najlepsza będzie normalna pralka ładowana z boku. Mam taką już kilka lat i nie mam żadnych problemów z jej użytkowaniem. Ale pamiętaj, po zakupie pralki od razu kup również produkty do zmiękczania wody. Szkoda nowej pralki, niestety wiele osób o tym zapomina. Zobacz co twarda woda może zrobić z Twoją nową pralką http://calgon.pl/hard-water.php
Napisano
przy zakupie pralki warto się zdecydować na jak najbardziej energooszczędną, w końcu to zakup na dobre kilka-kilkanaście lat więc ma to spore znaczenie ile pralka pobiera prądu i wody, jakiś czas temu wymieniłem pralkę na LG F10A8ND. Jest świetna, ma klasę A+++, 10 lat gwarancji na silnik, najczęściej używamy programu 30 minutowego, przy większych zabrudzeniach są inne programy
  • 5 miesiące temu...
Napisano
Moim zdaniem pralki ładowane od góry są wygodniejsze w użyciu, no i zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Jak łazienka jest mała to tylko ładowana od góry.
Napisano
Ja ostatnio kupowałem pralkę w EURO. Chodzę sobie z żoną i bobasem między pralkami. Podchodzi do nas sprzedawca: "Drogie te są, one wszystkie się rozwalą, jak się gwarancja skończy" Myślę sobie "Sprzedawca roku! Ale w sumie, może ma rację." No to poszliśmy od drugiej mańki - stajemy przy najtańszej. Podbija ten sam sprzedawca: "Wiedzą państwo co... Ta pralka psuje się od stania tutaj" W tym momencie szturchnął ją nogą i odpadła ta taka atrapa plastikowa, która maskuje filtr. "To się rozpadnie wszystko, jak będzie często używane..." icon_biggrin.gif

Kupiliśmy jeden z tańszych modeli Amica. Pierwsze trzy miesiące użytkowania - bardzo, bardzo zadowoleni. Najbardziej mnie zaskoczył, w sumie to zszokował, spadek rachunku za wodę. Poprzednia musiała być jakoś uszkodzona, albo co, bo różnica jest taka, że nowa pralka zwróci się na 3 fakturach...

Już przenigdy nie będę wydawał kasy na reanimację trupów AGD, jak to robiłem ze starą pralką.
Napisano
Do małej łazienki najlepsze są ładowane z góry. Jeśli chodzi o firmę to Whirpool jest ok. Ja np. nie wyobrażam sobie pralki bez programu szybkiego, 30 min i pranie zrobione.
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Jeśli możecie sobie pozwolić to kupujcie te z dużym wsadem. Oszczędność czasu i kosztów ekploatacji. Przy założeniu że ładujecie bęben do pełna icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...