Skocz do zawartości

Oświetlenie LED


Recommended Posts

Bierz na 230V. Na 12V niby bezpieczniej ale ile dodatkowo musisz zainwestować w transformator i istnieje podobieństwo w przyszłości wymiana tegoż transformatora gdy zdefektuje.
A tak to napisz jeszcze gdzie chcesz zastosować to oświetlenie bo to też dość ważna informacja.
Link do komentarza
Cytat

Hejko,

stanąłem przed wyborem oświetlenia LED i tutaj pojawił się problem 230V czy 12V.
Co byście doradzili?

Jakie stosowaliście oś. u siebie?




I takie i takie. I jeszcze inne.
Przedstawiłeś tak dużo informacji o swoich wymaganiach, pomieszczeniach, potrzebach, że ręce opadają. Informacji więcej niż w encyklopedii.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Dokładnie, do podświetlenia stopni nie wiem czy dałby 230V ;) co do LEDów to sam zastanawiam się nad nimi zamiast halogenów do podświetlenia domu (podbitka).




Polecam wymieniać na bieżąco oświetlenie w domu na LEDowe. Wtedy koszta nie będą zbyt duże, a powoli możemy zacząć oszczędzać.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Na czym oszczędzać? Bo na pewno nie na okulistach. Skąd u Ciebie taka pewność, że polecasz? Ile lat korzystałeś, analizowałeś, itp. itd? Jakie masz doświadczenia?




To może ja Ciebie zapytam - skąd u ciebie taka niechęć do LED? Oślepłeś? Boisz się nowych technologii?

Korzystam od roku, nie mogłem korzystać z LED przez ostatnie 10 lat z oczywistych względów.
Analizowałem? Mam LEDy i jestem zadowolony, a co do wpływu na zdrowie to podaj chociaż jeden dowód na to, że LEDy (zamienniki żarówek) sprzedawane w sklepach są szkodliwe.

Mówię o najnowocześniejszych LEDach a nie tych sprzed 3 lat...

i przeczytaj sobie:
http://ledmagazyn.pl/technologia/wplyw-na-...4-led-i-zdrowie
Link do komentarza
Cytat

To może ja Ciebie zapytam - skąd u ciebie taka niechęć do LED? Oślepłeś? Boisz się nowych technologii?

Korzystam od roku, nie mogłem korzystać z LED przez ostatnie 10 lat z oczywistych względów.
Analizowałem? Mam LEDy i jestem zadowolony, a co do wpływu na zdrowie to podaj chociaż jeden dowód na to, że LEDy (zamienniki żarówek) sprzedawane w sklepach są szkodliwe.

Mówię o najnowocześniejszych LEDach a nie tych sprzed 3 lat...

i przeczytaj sobie:



Niechęć do LED? Ależ skądże! Tylko do niektórych rodzajów oświetlenia za pomocą lamp LED...

Radzisz mi poczytać... Otóż naczytałem się niemało, bo ja wykonuję m.in. profesjonalne pomiary oświetlenia i dysponuję miernikami służącymi do tego celu. I w kazdej chwili potrafię pomierzyć oraz zinterpretować wyniki pomiarów, czy są zgodne z zaleceniami norm (czytaj specjalistów), bo przecież po to są normy, aby chronić nasze zdrowie. Załóżmy więc, że co nieco wiem na ten temat. Efekty zdrowotne, wynikające ze złego oświetlenia, ujawniają się po latach.

Oczywiście, oświetlenie LED można zaprojektować tak i zainstalować takie lampy, ze da się z tym żyć. Jednak to musi być zanalizowane i jak na razie, jest dość kosztowne.
A sprzedawcom przecież o to chodzi.

I nie zapomnij o tym, że nasz proszek jest zawsze bielszy od białego.
W reklamie, oczywiście.


Dlatego proszę, nie pisz o oszczędzaniu, bo nie wiesz co czynisz.

PS. Pomiarami elektrycznymi też się zajmuję.

To jest tak "oszczędne" jak elektrownie wiatrowe i panele słoneczne. Jeśli Unia dofinansuje w 60 - 80 procentach, to po 30 latach koszty się zamortyzują.
Link do komentarza
Cytat

napisałeś że "analizy są zbyt kosztowne". Czyli dowodów na Twoją teorię brak...



Gdzie tak napisałem? Ty w ogóle umiesz czytać? Napisałem "musi być zanalizowane" bo tutaj chodzi o oświetlenie. W projekcie. Projekt musi uwzgledniać rodzaj źródła światła, bo lampy muszą być inaczej rozmieszczone, w porównaniu z tradycyjnymi. Dlatego też nie da się wykręcić żarówek i wstawić tam lamp LED. To szkodzi zdrowiu i to nie tylko psychicznemu.
A koszty... cen nie znasz, czy o drogę pytasz? Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Gdzie tak napisałem? Ty w ogóle umiesz czytać? Napisałem "musi być zanalizowane" bo tutaj chodzi o oświetlenie. W projekcie. Projekt musi uwzgledniać rodzaj źródła światła, bo lampy muszą być inaczej rozmieszczone, w porównaniu z tradycyjnymi. Dlatego też nie da się wykręcić żarówek i wstawić tam lamp LED. To szkodzi zdrowiu i to nie tylko psychicznemu.
A koszty... cen nie znasz, czy o drogę pytasz?



Mówimy o wpływie LED na zdrowie, a ty mówisz o projekcie, rozmieszczeniu żarówek itp.

Z braku argumentów oraz dowodów na swoją teorię jakoby to żarówki LED szkodziły zdrowiu boldujesz "nie da się" i uważasz że mnie przekonałeś?

Ceny LED są jakie są, co przekłada się na ich wytrzymałość i koszty produkcji. Pokaż że znasz się na swoim fachu i udowodnij że w porównaniu z tradycyjną żarówką się nie opłacają, a nie zadajesz jakieś bzdurne pytania.
Liczą się także linki do fachowych stron, artykuły itp. tylko żeby były aktualne.

Udowodnij swoją teorię to przyznam Ci rację i pogratuluję, w innym wypadku - możesz się dalej mądrzyć jak do tej pory...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Zastanawiam się nad niechęcią do ledów. Jasne światło może być zimne, ale jest pełna gama kolorów i można wybrać białe i ciepłe. Najpierw pytajcie , a potem krytykujcie. Na opakowaniu wszystko jest zaznaczone. nie wiem czy u wszystkich producentów, ale na pewno activejet i na pewno informacje odpowiadają jakości produktu i barwa ciepła to barwa ciepła.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Taśmy LED nadają się do każdej szafki,przecież nie musimy mieć w nich super efektu oświetleniowego o dużej mocy bo to mija się z celem. Tutaj tylko jak zawsze pozostaje kwestia ich prawidłowego montażu oraz dobór konkretnych diod.



Mowiąc po polsku, chodzi o to, żeby stworzyć popyt, niczym na Pokemony. Milion lat ludzkość przetrwała bez Pokemonów, ale wmówili dzieciom, że teraz nie przetrwa i... przepieprzyliśmy niesamowitą kasę w sumie. Którą se zgarnęła malutka grupka ludzi.
Link do komentarza
Ledy(czy też taśmy) do określonych aranżacji wnętrz i nie tylko, są wręcz niezastąpione.
Nie bedziemy się przejmować wietrzycielem spiskowych teorii dziejów i pokemonów.
A tak na marginesie to co złego jest w tworzeniu popytu na coś ?, jak to powszechna i zwykła zasada gospodarki wolnorynkowej.
Link do komentarza
Cytat

Ledy(czy też taśmy) do określonych aranżacji wnętrz i nie tylko, są wręcz niezastąpione.
Nie bedziemy się przejmować wietrzycielem spiskowych teorii dziejów i pokemonów.
A tak na marginesie to co złego jest w tworzeniu popytu na coś ?, jak to powszechna i zwykła zasada gospodarki wolnorynkowej.



Nie trzymaj tak zaciśniętych ust, co? Uśmiechnij się!
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie forumowiczów

W kuchni mam zainstalowane 2 taśmy o łącznej długości ok 180cm, pobór mocy wynosi ok 8W, a światło zimne daje naprawdę fajny efekt, jak typowa jarzeniówka podszafkowa. Wszystko jest na 12V. Koszt całej instalacji nie jest duży ok. 70-80zł icon_smile.gif


A jak masz zamontowane te taśmy? Przyklejone czy w jakichś profilach?
Pytam, bo kurna lampki-Bóg-wie-co-to palą się zanim zdążę się nimi nacieszyć...
Chcę właśnie zamontować LED-owe taśmy.
Link do komentarza
Z taśmami będziesz miał to samo.
Niestety, chcąc poprawić efekt świecenia, Kitajcy robią je tak, że pracują na granicy możliwości. I już niewielkie zakłócenia, np. skoki napięcia, powodują, że to wszystko pada. I brak odprowadzania ciepła. To są dwie przyczyny, a trzecia trywialna. Skoro materiał jest na granicy, to czasem bywa też poza granicą. Ot, rozrzut parametrów. No i się jara!
Link do komentarza
Jeśli już to SMD nie smt.
Ale skoro to dobrałeś i mają jakieś warunki, to się ciesz!
Szczerze mowiąc, też mam LED-y, mam też tasmy LED-owe w kuchni, bo przecież moja młodzież by mnie zarżnęła, gdyby u nas nie było tego co modne. Tylko że ja mam trochę wiedzy jak stworzyć im warunki pracy, żeby nie przeginać. W sufitach podwieszanych mają przestrzeń, nie przegrzewają się. I jak na razie wszystko gra. Zobaczymy jak długo, bo to dopiero od kwietnia.

Ale gdy eksperymentowałem, bo zostało mi po kilkadziesiąt centymetrów taśmy led-owej i poddawałem ją różnym testom, to pojedyncze ledy w tasmie padały jak muchy. Po dwóch miesiącach, z osiemnastu sztuk, nie świeciła ani jedna.
Link do komentarza
Też chciałbym zastosować taśmy led pod szafkami w kuchni . Tylko zastanawiam się jak to uczynić , czy zamontować w profilu czy tylko przykleić do szafek i czy dawać w silikonie ? Jeśli chodzi o przyklejanie do szafek to taki montaż już widziałem w przyczepach kempingowych , minus taki że niestety widać te taśmy od spodu ale światła dają całkiem sporo . Jak ktoś ma zamontowane w sposób o którym myślę to prosiłbym o zdjęcia .
Link do komentarza
Cytat

Też chciałbym zastosować taśmy led pod szafkami w kuchni . Tylko zastanawiam się jak to uczynić , czy zamontować w profilu czy tylko przykleić do szafek i czy dawać w silikonie ? Jeśli chodzi o przyklejanie do szafek to taki montaż już widziałem w przyczepach kempingowych , minus taki że niestety widać te taśmy od spodu ale światła dają całkiem sporo . Jak ktoś ma zamontowane w sposób o którym myślę to prosiłbym o zdjęcia .


są różne typy więc powinieneś znaleźć coś dla siebie, ja wymieniam szafki i raczej zrobię sobie małe reflektorki pod szafkami, myślę o takich http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&...CFURc3god5WgAWg mam nadzieję, że będą jasno świeciły. Taśmy jednak trochę za ciemne mi wyszły, bo mam dosyć ciemne mieszkanie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Nie wierzę w to, że ledy nie są energooszczędne. Dożo jest badań to potwierdzających, ale na pewno są lepsze od tych tradycyjnych. ludzie masowo wymieniają i są bardzo zadowoleni z efektów. Ciekawi mnie najbardziej fakt dlaczego niby są niezdrowe?



M.in dlatego że działają kierunkowo. Jeśli bezpośrednio na nie patrzysz to oślepiają.
Znam osoby co po wywaleniu kilkuset złotych na ledy z powrotem wróciły do starych żarówek.
Oświetlając ledami trzeba inaczej projektować oświetlenie - głównie z powodu innerozsyłu strumienia

Czy ktokolwiek z Was zwracał uwagę na parametr Ra w lampach led ?

Cytat

są różne typy więc powinieneś znaleźć coś dla siebie, ja wymieniam szafki i raczej zrobię sobie małe reflektorki pod szafkami, myślę o takich http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&...CFURc3god5WgAWg mam nadzieję, że będą jasno świeciły. Taśmy jednak trochę za ciemne mi wyszły, bo mam dosyć ciemne mieszkanie



Kupiłeś ?
Bo moim zdaniem będziesz niezadowolony.
Link do komentarza
Cytat

Fajnie by było jakbyś zacytował najważniejsze .... oszczędziłbyś pracy wielu ludziom. Z góry dziękuję ...



Problem jest taki, że tego robić nie wolno. Bo odpowiednie instytucje są tu gorsze niż CBA, CIA i ZAiKS razem wzięte. Zresztą, Admin musiałby usunąć taki post.

Ale mogę podać parę linków

http://www.swiatlo.tak.pl/pts/pts-wskaznik-barw.php
http://www.schreder.com/pls-pl/LearningCen...ages/Color.aspx
http://www.tecoled.com.pl/9.html
http://www.lednews.pl/baza-wiedzy/technolo...ac-led-do-okres

Reszty szukajcie sami
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Czy ktoś może widział coś takiego na żywo http://www.ilumea.pl/#!sklep/produkt/1..._led_ring_98887

Chciałbym to zakupić ale nigdzie nie mogę tego znalźć aby obejrzeć na żywo.
Dziękuję za pomoc



Kupuj w tym sklepie sieciowym, obejrzysz w domu, jak Ci nie spodoba się, odeślesz - masz na to 10 dni icon_confused.gif

Wygląda nieźle icon_biggrin.gif Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

a ja własnie niedawno zakupiłem żarówki led do domu i wymieniłem większość standardowych. Bardzo jestem ciekaw jak to się odbije na rachunkach za prąd icon_smile.gif



Zapewne wzrosną icon_lol.gif

A poważnie, kuchnia i salon chyba najwięcej pożerają prądu (oświetlenie). Ale więcej chyba oszczędzisz na wymianie sprzętu RTV, lodówce i pralce. Oczywiście o ile masz stare sprzęty.
Link do komentarza
Cytat

TYlko patrz na rzeczywiste kwoty a nie na prognozy ... bo te zmienia się dopiero za rok.
Dodatkowo (przynajmniej u mnie tak bylo) że znikł nawyk wyłaczania oświetlenia ... ale i tak rachunki spadły.



Coś tam spadną, jako że te lampy pracują w warunkach tragicznego współczynnika mocy. Tak pokrótce wyjasnię poglądowo o co chodzi.
Wszystkie urządzenia zużywają energię elektryczną, która dzieli się na czynną i bierną. A nasze domowe liczniki wykazują jedynie zużycie energii czynnej, tej biernej nie zliczają!!! Więc za nią nie płacimy.
Miało to swoje uzasadnienie w dawnych czasach, kiedy większość urządzeń domowych charakteryzowała przede wszystkim moc czynna, a tylko silniki elektryczne pobierały moc bierną, a i to w niewielkiej wysokości. Dlatego też instalowanie liczników energii biernej było całkowicie nieopłacalne.

Ale sytuacja się zmieniła. Po pierwsze, do 2020 roku wszystkie liczniki mają być wymienione na cyfrowe, a te mają takie mozliwości o jakich się wam chyba nie śniło. Po drugie, znakomita większość domowych urządzeń zużywa energię bierną!!! Wszystkie zasilacze impulsowe, lampy LED, coraz większa liczba wszelkiego rodzaju silników, elektronika...

I teraz moja teza. Po 2020 roku odbiorcy indywidualni też będą płacić za zużycie energii biernej! Zalożę się z każdym!!! Piszę "też" dlatego, że przemysł płaci za nią od dawna i wie, jakie to są koszty.


A wtedy pogadamy o tych Waszych oszczędnościach na LED-ach. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zwróć uwagę na wartości w oscylogramach i komentarz:


No zwróciłem, ale ja tam człowiek prosty jestem i w takim mundrym wodolejstwie za bardzo kumaty nie jestem i najmocniej przemawia do mnie teoria, że teraz płacę tylko za piwo w którym jest dość dużo piany, a po zmianach będę musiał i za pianę zabulić.
No granda i banda na żywca, żeby za pianę płacić. icon_lol.gif
Link do komentarza
Problem polega na tym, że do współczesnych kufli nie da się nalać bez piany, rurki cienkie, piana zajmuje w nich dużo miejsca, więc browar się krzywi, że musi przesyłać pianę, za którą nikt nie chce płacić. A mógłby dostarczać samo piwo i wtedy nie musiałby wymieniać rurek na grubsze.
Więc kiedy browary się dogadają, wyślą delegację do Brukseli, która zapowie tam, że "O! (tutaj gest Kozakiewicza) będziecie pili piwo, jeśli będziemy musieli tłoczyć pianę za darmo! Uchwalać tu zaraz dyrektywę!"

I jak myslisz, co wtedy zrobi Bruksela?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
    • Dzień dobry   Zachęcam do korzystania z moich usług Mieszkańców Poznania i okolic.   Posiadam wieloletnie doświadczenie w branży.   Prowadzę prace na budynkach jedno- i wielorodzinnych, obiektach komercyjnych i przemysłowych.   Każdy zakres elektryki, solidnie, terminowo i tynkarze błogosławią   Do usług Maciej Elektryk 509 419 365
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...