Skocz do zawartości

Zamarżnięta rura


Recommended Posts

Cytat

Kto to robił że tak to spier.....ł? icon_mad.gif
Bez inwazyjnie Ty tego raczej nie ruszysz, słoneczko tak.
Choć... grzejnik mikrofalowy lub magnetron z kuchenki mikrofalowej powinien dać radę.
Ich pole działa bezpośrednio na cząsteczki wody.




Czyli są w zasadzie dwie opcje - stawiasz namiot na zewnątrz, ciągniesz prąd i odpalasz kuchenkę mikrofalową, tylko wątpię by z otwartymi drzwiczkami się uruchomiła (najwyżej możesz zablokować zapadkę od drzwiczek). To raczej nalezy potraktować jako eksperyment.


Druga opcja - ten sam namiot i podgrzewamy fragment ściany - ale szczerze powiem - skuteczny zabieg to podgrzanie fragmentu ściany o kilka dobrych stopni czyli dmuchawa 3-fazy i kilka godzin grzania - o ile tynk nie popęka??
Link do komentarza
Przy mikrofalach namiot zbędny.
Grzać się będzie poprzez ruch cząsteczek woda w rurze no i niestety zamarznięte skropliny w porach muru.
Jak to tynk zniesie powiem szczerze że nie mam pojęcia, choć czytałem gdzieś że jakaś firma świadczy takie usługi i daje na nie gwarancję.
Link do komentarza
Cytat

Witam

Mam problem z rurą zabudowaną która mi niedawno właśnie zamarzła i nie wiem jak ją odmrozić próbowałam kilku rzeczy ale nic to nie dało:( Potrzebuje rady na skuteczne odmrożenie gdyż nie ma ani ciepłej ani zimnej wody:( Proszę o pomoc!

Pozdrawiam


Tu trzeba fachowców zaprosić (hydraulików).
Może się okazać ze po odmrożeniu i tak trzeba wymienić rurę bo zamarznięta woda (lód) ją rozsadziła.
Link do komentarza
Cytat

Przy mikrofalach namiot zbędny.




Chodziło mi raczej o uniezaleznienie się od aury w celu ochrony urządzenia icon_smile.gif

Firma jedna z wielu po zadaniu pytania wyszukiwarce "osuszanie mikrofalowe". Ale czy rury się odblokują???

Koszty nawet do zniesienia. Hydraulik weźmie więcej. I tak raczej jego usługa będzie wskazana.
Link do komentarza
Tu w ogóle sprawa może być zagmatwana.
Jeśli rury są stalowe to jest szansa że lód ich nie rozerwał, ale powtarzam, jest szansa.
Z kolei rury stalowe nie puszczą mikrofal do środka
Rury plastikowe "puszczą mikrofale", ale za to są znacznie bardziej narażone na rozerwanie.

A w ogóle, przy tak długim utrzymywaniu się ujemnych temperatur na takim poziomie jak obecnie, w obu przypadkach są marne szansa że instalacja nie jest do wymiany.
To nie przymrozek który złapał, tylko "chłód" który skuł lodem wodę.
Link do komentarza
Cytat

Wściekle mało danych...
Kiedyś korek lodowy w rurze stalowej przy mnie rozmrażano... spawarką!
Spora była...
Zapięli na jednym końcu na sztywno i dotknęli na drugim...
Spawarka ostro protestowała, ale wytrzymała a lód puścił...

Adam M.




Ja obstaje za namiotem i dmuchawą 400V skierowana na ścianę. Powinno odpuścić.
W zasadzie zasugerowałem się zewnętrznym osuszaniem a to samo można zrobić wewnątrz. Tyle, że mamy juz stan do zamieszkania a nie gołe mury - trochę ryzykowne.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Witam
Może ktoś jest zorientowany czy możliwe jest zamarzniecie rur w pionie w kamienicy? Mieszkanie znajduj się na 2 piętrze a budynek jest ocieplony. Problem pojawił się ponieważ została zlikwidowana kotłownia a ja ze względu na wyjazd najprawdopodobniej nie zdążę wykonać ogrzewania w tym sezonie. Dodam, iż nad nami mieszkają sąsiedzi którzy oczywiście na bieżąco korzystają z instalacji. Chodzi głownie o ten pion, aby nie narobić komuś problemów bo w pozostałej części mieszkania woda został spuszczona z rur.
Link do komentarza
Jak budynek ocieplony, klatka schodowa zamykana, a budynek zamieszkany, to praktycznie nie ma możliwości żeby piony pozamarzały.
Znam przypadki zamarznięcia pionów, zarówno kanalizacyjnych jak z wodą, ale sprawa tyczyła się starej kamienicy z cegły nieocieplonej. Przypadek miał miejsce w momencie kilkudniowego spadku temperatury do poziomu 13-20 stopni poniżej zera
Wtedy w klatce schodowej temperatura spadała poniżej zera i stara instalacja (kanaliza jeszcze z rur żeliwnych) nieizolowana w żaden sposób w murach zamarzła.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...