Skocz do zawartości

Czy warto zakupić ten dom?.


jeanette_v

Recommended Posts

Tylko nie wiada jaka cena za to cudo.Bo dobra cena może być dla mnie ale już niekoniecznie dla Ciebie. Trza poczekać na kolejną odp autora i wtedy będzie można dalej dyskutować i snuć przypuszczenia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
za 150000 nie kupisz raczej działki z mediami i 0,5ha ziemi.

Gdyby to ode mnie załeżało, to bym wziął eksperta budowlanego i przed zakupem działki i domu sprawdził mury, dach, fundamenty bo może nie mieć np izolacji poziomej. Niech oceni i da kosztorys na ewentualne roboty remontowe.
Jak zdrowe mury i dach to bym brał bez wahania.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

150 tys za samą ziemię, (ale w zależności gdzie jest położona) to może być dobra cena. Obawiałabym się, że kapitalny remont może pochłonąć więcej czasu i pieniędzy niż budowa nowego.


No i o to chodziło.Jeśli te 0,5ha można sprzedać jako budowlane to kupić,wyburzyć dom,postawić nowy i sprzedać resztę działki.Remontować tego domu nie warto,koszt remontu wyjdzie w cenie nowego domu !
Koszt 1h pola to u nas 15-20tys.zł. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

150 tys,...
i jeszcze pół hektara pola,...



wszystko zależy jaka jest cena ziemi w twojej okolicy
Bo sam dom to niewiele jest wart.
Lepiej chyba wyburzyć i postawić nowy, na pewno wyjdzie taniej niż remont generalny tego co jest.
Link do komentarza
Co do ceny to wszystko zależy gdzie ta nieruchomość jest położona, z fotki to mi przypomina wieś więc cena jest jak na wioskę jest trochę duża a co do remontu to można zrobić taki na poziomie minimum aby zamieszkać ale też taki na wysoki połysk i tu wszystko zależy ile pieniędzy chce na ten cel wydać kupujący .
Link do komentarza
Cytat

Co do ceny to wszystko zależy gdzie ta nieruchomość jest położona, z fotki to mi przypomina wieś więc cena jest jak na wioskę jest trochę duża...



No wiesz co...znam wiochę w której jest może ze 20 domów a ceny za działkę 2200m2 40k zł - a ta wiocha naprawdę zabita dechami:)
Link do komentarza
No tak właśnie, z pieniędzmi to u nas krucho. Jak k zakupilibyśmy ten dom to najpierw zrobilibyśmy 2 pokoje/kuchnia/ łazienka a reszta na lepsze czasy.
Mamy tylko 40 tys,...

No i obowiązkowo na start zajęlibyśmy się tymi ścianami. Jeśli więcej by wyszło to pożyczymy od rodziny (brak zdolności kredytowej).
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

No tak właśnie, z pieniędzmi to u nas krucho. Jak k zakupilibyśmy ten dom to najpierw zrobilibyśmy 2 pokoje/kuchnia/ łazienka a reszta na lepsze czasy.
Mamy tylko 40 tys,...

No i obowiązkowo na start zajęlibyśmy się tymi ścianami. Jeśli więcej by wyszło to pożyczymy od rodziny (brak zdolności kredytowej).


Jeśli masz jedynie 40tys.zł i nie bierzesz kredytu to odpuść sobie ten dom.
Do zamieszkania na już ten dom potrzebuje sporo kasy więcej.Z biegiem czasu,bez remontu dom popadnie coraz bardziej w ruinę i kasa pójdzie w błoto.Jak robić to już kompleksowo i teraz.
Za 200tys.zł postawisz mały nowy dom a na działkę pożyczysz od rodziny icon_smile.gif
Mały to dla mnie do 100m2,jeśli okaże się kiedyś za mały to spokojnie sprzedaż za większą kasę a tak pozostanie bujać się ze starą ruiną bo to dla mnie jest ruina...
Działka na nie duży dom nie musi mieć 0,5h...
Nie wiem jak na Pomorzu Środkowym ale na Zachodnim działki są tanie,tzn.tańsze zdecydowanie niż u nas icon_smile.gif
Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

No wiesz co...znam wiochę w której jest może ze 20 domów a ceny za działkę 2200m2 40k zł - a ta wiocha naprawdę zabita dechami:)


To jak za darmo icon_smile.gif
U nas na takiej wsi koszt tej działki byłby ze 150tys.zł ;)
Dlatego wiem,że na Pomorzu działki są tanie. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mam odrębne zdanie.

Możliwe, że w konkretnej sytuacji, gra jest warta świeczki.
Tam są nowe plastykowe okna, dom częściowo po remoncie, dom duży, otoczenie zadbane, ciekawe pomieszczenia.
Zdjęcia z sierpnia, co może sugerować, że wilgoć jest wynikiem „mokrych prac” i braku wentylacji (tam nie ma ani kominów, ani kanałów wentylacyjnych) + szczelne okna.
Jeśli ten dom da się osuszyć, to moim zdaniem warto zaryzykować – zwłaszcza jak sporo prac umie się wykonać samodzielnie. Planując i wydając z głową można za te 40.000zł przygotować do zamieszkania dość dużą powierzchnię.
Oczywiście ekspertyza budowlańca (kumatego) przed zakupem – niezbędna.

Nie będzie łatwo, ale ten dom może być tego wart.
Link do komentarza
Czegoś tutaj nie rozumiem. Te 150 tys to już po remoncie czy tak jak jest?
Jak jest z mediami? Woda ze studni czy miejska? Nie braknie wody? Kanalizacja? Prąd?
Jest podpiwniczenie? Jakieś odwodnienie? Co się dzieje podczas opadów?
W jakim stanie dach? Ocieplenie?
Jakieś ogrzewanie? Komin? Wentylacja?
Jak dla mnie za mało informacji.
Zdecydowanie weź eksperta. Najlepiej kogoś z nadzoru budowlanego.
Warto też zwrócić uwagę na okolicę, sąsiadów.
Z domem można zrobić wszystko (lub prawie wszystko - bo jeśli dom stary to może konserwator uprzykrzyć życie).
Gorzej z sąsiadami, których fundujemy sobie do końca życia.
Sprawdź okolicę - czy nie ma tam jakiejś spalarni śmieci albo wysypiska.
No i policz ile trzeba będzie jeszcze do domu dołożyć i czy będzie Cię na to stać.

Link do komentarza
Słuchajcie- ja jestem z Gdańska, ale obecnie mieszkamy z mężem pod Opolem i działka jest w opolskim...
Raczej nie będziemy się ładować w ten dom.
Szukamy czegoś innego.
A tak ze szczegółów to nie napisałam wcześniej, a nawet w pośpiechu ŹLE - bo my szukamy domu najlepiej na zamianę na nasze mieszkanie o wartości 150 tys,...a ten dom miał ten plus, że właściciele od razu się godzili...
Link do komentarza
Ja bym się jeszcze zastanowiła nad okolicą.

Jak macie dzieci, to gdzie jest szkoła, przedszkole, komunikacja miejska, sklepy, kościół /jak musiałam przez miesiąc co 3 dni dojeżdżać do kościoła z dzieckiem przed komunią, to pożałowałam, że nie mieszkamy gdzieś, gdzie kościół jest na miejscu/ Czy dacie radę funkcjonować z jednym autem i jak daleko jest główna większa miejscowość, jak daleko do pracy itp W końcu paliwko w góre leci...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • za 100 lat opowiem, jak działa teraz działa -  8 lat
    • Witam wszystkich forumowiczów! Mam problem z wykonaną przez siebie studnią głębinową. Podam kilka parametrów.  Głębokość studni 30m Filtr studzienny na dnie 3m Woda zaczyna się na głębokości ok 7m. Rura studzienna od spodu nie jest zaślepiona. Rury nie mogę już głębiej wcisnąć więc musi pozostać na tej głębokości co jest. Podczas czyszczenia źródła (pompowania wody) od spodu dostaje się piach i trzeba go wybierać na okrągło szlamówką. Czy są jakieś metody aby zamknąć rurę od spodu po wybraniu całego piachu? Z góry dziękuję za udzielone rady.   
    • Dałem go tylko dla przykładu, żeby zobrazować prawidłowy układ warstw frakcji kruszywa.         Twoje „sito” tylko inaczej się nazywa, ale prawdopodobnie  jest tak samo drobne jak geowłóknina otaczająca dren.  
    • przecież nie napisałem, że stosowanie rur drenażowych to jedyne rozwiązanie. Pytał a rury - to odpowiedziałem - proponujesz, by dedert wywalił teraz rury i studnie? Sposób francuski być może jest wieczny - tylko dlaczego nie jest powszechny - skoro najlepszy?   w ogóle nie przeczytałeś to, co napisałem - tylko dorobiłeś teorię.   Kamień ma pozwolić wodzie opadowej i gruntowej przejśc do rury drenażowej. Ma też stanowić jej otoczkę - by ta warstwa - powierzchnia oddzielała część nawodnionego terenu od budynku. Najważniejszym filtrem przepuszczającym wodę z gruntu ma być geowłóknina, potem ten kamień.  Nie ma żadnego systemu sit - natomiast ten drobny kamień przy geowłókninie, przy rurze i przy izolacji fundamentu ma po prostu być bezpieczniejszy dla tych elementów, bo będzie mniej je kaleczył. Akurat o tym drobnym kamieniu na styrofoam przeczytałem przy instrukcji producenta płyt. Ja tak zrobiłem - bo na zdrowy rozum pasuje.   W systemie francuskim jest rzeczywiście sysyem sit - ten drobny kamień działa jak geowłóknina wg mnie, dalej jest logicznie coraz grubszy - dołem gruby, bo łatwo woda powinna tam przemieszczać się.  Minusy - kwestia podłoża i gruntu wokół - jeśli będzie to teren wód gruntowych z odpowiednim gruntem dla zrobienia szlamu, błotka - to zapchanie takiego kamienistego drenu wydaje się dość prawdopodobne.   Natomiast jeśli poziom wód gruntowych jest niżej - to może być i wieczne.   Co dają studzienki i rury wg mnie? Sprawdzenie i możliwość czyszczenia rur drenażowych, przepłukanie, odszlamienie. W systemie francuzkim nic nie sprawdzisz bez wykopów.    widzę, że piszemy równocześnie     i to samo - o dziwo. jasne - u mnie rura drenarska pcv nie jest owinięta geowłókniną - geowłóknina oddziela ziemię wykopu od kamienia i drenażu.   natomiast dlatego daje się podsypkę pod rurę, a nie daje się na dno wykopu, by ta część pyłu i zanieczyszczeń z kamienia i jeszcze, co tam się przedostanie - siadła pod rurą, a nie w rurze.   co do wiecznoczności - nie wydaje mi się,by przy stojącej wodzie gruntowej i mulistym gruncie jakikolwiek system drenów był wieczny. Wtedy raczej wanna i ciężkie izolacje - a dreny sobie trza odpuścić.   Ja nie mam w ogóle wód gruntowych, bo jestem na zboczu (nie ma problemu z odprowadzeniem wody) i u mnie była kwestia wody opadowej oraz gliny wokół ruszonej kiedyś w czasie budowy domu - oraz izolacji od spodu, której nie było na części - to stary dom. No i tej się nadal nie da zrobić (chyba że przy wielkich kosztach - więc trza było poprawić otoczenie. Po zrobieniu tych drenów (i przyłożeniu płyt styro i folii kubełkowej na sucho) w ciągu 3 lat wszystko się wysuszyło....jest super Nawet tam, gdzie nie mam piwnicy (tam akurat so odizolowane fundamenty od ściany) - ale od strony zbocza - też zrobiłem dreny na głębokość tylko ok 60 cm i też są suche fundamenty pod ścianą - wcześniej były mokre. Izolację przykładałem na sucho do muru fund. + folia kubełkowa - potem ta drobna frakcja kamienia i grubszy     ale czy to wieczne - napiszę za 100 lat może    
    • Myślę, że jak ładnie „poprosisz portfelem” to chłopaki przyjadą też do ciebie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...