Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

WM 08

Uczestnik
 • Posty

  116
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez WM 08

 1. To jest nieprawda, od 4 lat kupuję drewno po tej samej cenie 170 - 180 zł za metr przestrzenny drewna układanego. Więc pisanie, że drewno drożeje i będzie drożeć jest nieprawdą.
 2. No, wszyscy szczęśliwcy, ja dopiero zaczynam zbierać punkty, ale się dużo dowiedziałm czytejąc to 8 stron postów.
 3. 150 tys za samą ziemię, (ale w zależności gdzie jest położona) to może być dobra cena. Obawiałabym się, że kapitalny remont może pochłonąć więcej czasu i pieniędzy niż budowa nowego.
 4. Zdjęcia z budowy domu wg projektu WM 08 /W.M.Pracownia Projektowania Miasta Gdańsk
 5. A wykonawca tynku nie uprzedził, że dom musi być ogrzewany min. +5 stopni C?
 6. Zaszczepić to rozpocząć jakby od nowa podawanie bakterii. Każy środek w instrukcji zawiera zapewne opis jak używać od poczatku (tzn. szczepić) i co jaki czas podawać dawkę podtrzymującą.
 7. To zależy od środka, jaki jest stosowany. Trzeba stosować się do zaleceń producenta.
 8. Nie twardych płyt, tylko możesz użyć wełny w płytach, a nie zwijanych w rolki. Np. Superrock jest w płytach. Zobacz http://www.rockwool.pl Nie szukaj najtańszych, tylko najlepszych. Jeżeli jesteś na tyle bogaty, żeby wkrótce robić remont, to kup najtańsze. Moja domena to "biedni nie mogą oszczędzać na budowie".
 9. Absolutnie źle, folia po to nazywa się paroizolacyjna aby nie dopuszczać wilgoci do welny. Zobacz na stronach Rigipsu lub Nidagipsu i zobaczysz, że Twój wykonawca był na wagarach, kiedy o tym była mowa. http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_...wy/03_poddasza/
 10. A niby jak instalacja grzewcza jest nieszczelna?
 11. Dając wełnę między deski a karton-gips, zmniejszasz kubaturę potrzebną do ogrzewania, więc naturalnie będzie mniej kosztować ogrzewanie. My daliśmy na poddaszu 25 cm wełny, na stryszku 15 i w stropie też 15. Może jeszcze będzie można wykorzystać te same płyty jak teraz dodacie wełnę?
 12. Pisząc o systematyczności, też nie myślałam z przesadą, jak mi się przypomni to wsypuję, byle tego nie robić zbyt rzadko bo wtedy należy rozpoczynać szczepienie od początku.
 13. Napewno drażni skórę, oczy i gardło, ale tylko podczas układania, natomiast szczególnie wełna Rockwool (mineralna) to naturalny materiał więc nie może być niezdrowa. Myślę, że wełna szklana np. Isover napewno jest gorsza przy układaniu, bardziej drażni i szkło może wbić się w drogi oddechowe. Poza tym później dajemy folię i coś jeszcze np. karton gips.
 14. Budowa samej oczyszczalni jest nieznacznie droższa od szmba, ale zwraca się bardzo szybko. U mnie w rejonie wywóz nieczystości wynosi 175 zł, a trzeba to robić minimum co 2 tygodnie co daje rocznie około 4700 zł. Opróżnianie odstojnika odbywa się raz na 2 lata, koszt preparatów około 200 zł rocznie więc roczne koszty oczyszczalni poniżej 350 zł. Uzytkujemy oczyszczalnię 2 lata i mogę potwierdzić, że jest naprawdę bezwonna. Trzeba pamietać o systematycznym wsypywaniu prepartatu dla prawidłowej pracy oczyszczalni i wtedy nic nie "pachnie".
 15. My zrobiliśmy tak: w odległości 2-3 cm od folii wbiliśmy haczyki, przez które przeciągnęliśmy (mocno naciągając) sznurek do snopowiązałki, a w niektórych miejscach nabiliśmy listewki o grubości ok. 2,5 cm. Krokwie mają 18 cm. Miedzy krokwie położyliśmy wełnę o grubości 15 cm, a w poprzek (już na krokwie) drugi rodzaj wełny o grubości 10 cm. Rocwool ma określone rodzaje wełny do takiego położenia.
 16. Powietrze powinno być doprowadzone do kominka osobno, aby nie spalać tlenu z mieszkania. Najlepiej jak by było doprowadzone w wylewce.
 17. Może tu coś będzie dla Ciebie? https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=3215&hl=
 18. WM 08

  Oczyszczalnia

  Nadal Droga Redakcjo twierdzę, że urząd nie może żądać od nas, abyśmy dostarczyli zgodę sąsiada. Nie muszę znać sąsiada ani jego adresu, aby się z nim kontaktować. Urząd zna dane sąsiada, ale nie może mi ich podawać. Urząd tylko może wystąpić z informacją o toczącym się postępowaniu, a sąsiad ma 7 dni na ewentualny sprzeciw. Urząd może od nas żądać różnych dokumentów, zezwoleń itp., ale nie zgody sąsiada!!!! A co będzie w sytuacji, kiedy właściciel sąsiedniej działki się zmieni? Urząd musi postępować zgodnie z prawem, a nie na zasadzie "widzi mi się".
×
×
 • Utwórz nowe...