Skocz do zawartości

wybór projektu


Recommended Posts

za zamierzam budowac dom "z charakterem 4" z pracowni domy z wizja
"z charakterem 4"

a napisalem aby wyczulic Cie na koszta okien,bo widze ze tez masz sporo przeszklen w bryle...
zbieram oferty na stolarke okienna i ceny wachaja sie od 30-50k pln icon_confused.gif??:
postanowilem wybrac okna pcv z potrojnym szkleniem kolor szary lub braz(bez okleiny) i przenikalnosc cieplna U – 0.7 W/m2 K,coby ogrzac chalpe bylo taniej-cena 47k pln z vat

teraz tne po kosztach i po zrezygnowaniu z kilku otworow zeszlem na 32k pln z vatem
to i tak imho sporo i zastanawiam sie czy nie kupic ich na zime,ceny pewnie beda nizsze...

co ciekawe jeden producent(nazwy nie wymienie coby anty reklamy nie robic -ale bardzo,bardzo znany w kraju) wycenil drewniane okna ( duze te z kukarny maja jedna szybe i U – 2.7 W/m2 K) na 50k pln

jest w czym wybierac tylko sztuka jest wybrac dobrze

przy okazji,ladny dom wybrales
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  Cytat

Witam, jestem nowym forumowiczem, zamierzam budować dom wg projektu Teneryfa a.
Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie na temat projektu , propozycji zmian


http://www.slonecznedomy.pl/projekty/teneryfa-a

Rozwiń  



Z zewnątrz jest ok. Umieszczenie wc na środku parteru to koszmarny pomysł. Nie oprze się ani kuchnia, ani jadalnia, ani salon. Spiżarnia wydaje się bardzo duża kosztem kuchni (1/3) . Nie podoba mi się też, że z wiatrołapu wchodzi się praktycznie do kuchni. I kominek, którego właściwie nie widać. Czy ten dom nie ma kominów?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Uważam ,że projekt do kitu ze względu na układ pomieszczeń, zero funkcjonalności,ten układ to jakieś kalectwo budowlane.Numery pomieszczeń w opisie błędne oraz brakuje oznaczeń,jak ktoś się zna czytaniu rysunków to domyśli się o co chodzi,zwróćcie uwagę na łazienki na poddaszu, komin jest na rzutach elewacji a gdzie jest na rzutach domu to nie wiada o kanałach wentylacyjnych to już zapomnieli? co do przeszkleń (duże okna) to jak widzę dali ile mogli na prawie wszystkich ścianach ekonomicznie to mi nie wygląda. Totalna porażka. Ten domek do tani na pewno nie należy zarówno w budowie jak i w późniejszej eksploatacji. Ale proszę się tym nie sugerować to jest tylko moje zdanie ,ja osobiście bym go nie budował.
Link do komentarza
  Cytat

Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie na temat projektu , propozycji zmian
http://www.slonecznedomy.pl/projekty/teneryfa-a

Rozwiń  

Faktycznie, źle opisali numerki...

marir,
to zależy dlaczego wybrałeś ten projekt, co Ci w nim przypadło do gustu lub jakie z jakich racjonalnych przesłanek chcesz właśnie ten dom stawiać.
Jeśli szukasz prostej bryły, to to nie jest prosta bryła.
Taniej budowy - mhtyl odpowiedział.
Dużo ozdobników typu para okien (kuchnia) zamiast jednego okna to komplikacja, większy koszt.
Zgadzam się z opinią mhtyl, że to nie jest fajny projekt,
głównie z racji tego, że ani on tani, ani prosty, ani odlotowy.

Czy chcesz budować wynajmując firmę, czy samodzielnie? Nie wiemy.

Ale jak ci on się podoba, to buduj. To twój dom (ma być).
Link do komentarza
Gość mhtyl
Nie pisałem tego wcześniej,ale jak pierwszy raz rzuciłem okiem na ten projekt na rozmieszczenie pomieszczeń to miałem odczucie że to nie nowy dom tylko przeróbka starego domu wg możliwości,bo wiadomo w starym domu nie można (oczywiście nie zawsze)rozmieścić pomieszczeń wg swoich upodobań. A tak ogólnie to dziwi mnie fakt,że jak biuro projektowe mogło wypuścić projekt z takimi błędami,pomijam fakt rozmieszczeń pomieszczeń bo to rzecz gustu.
Link do komentarza
W zasadzie projekt nie jest zły.
Podoba mi się pomysł dużego stołu w spiżarni.
I umywalka w garażu, co prawda zbyt małym, by samochód się tam zmieścił.

Super pomysł to kibelek i bidet w garderobie na poddaszu i łóżko w łazience.

Generalnie poddasze mnie zainspirowało.
Link do komentarza
Gość mhtyl
  Cytat

Naigrawanie się z numerków to takie dziecinne .Tu macie poprawiony i co teraz powiecie.

[attachment=10832:kulawa_budowa.bmp]

Rozwiń  

Tu nie chodzi tak dokładnie o numerację pomieszczeń,bo jak ktoś jest ciut w temacie projektów to się domyśli ,tu była dyskusja na temat rozkładu pomieszczeń,komunikacji oraz rozkładzie okien(zwróć uwagę że prawie na każdej ścianie zew są umieszczone duże przeszklenia) dla m,nie ten dom jest nie ekonomiczny czyli ani tani w budowie a tym bardziej w późniejszym użytkowaniu o komforcie komunikacyjnym nie wspomnę.
Link do komentarza
  Cytat

nieeeee noooo teraz to taaaaak
takie zwyczajne...

Rozwiń  

Zgadzam się z kolegą icon_smile.gif
  Cytat

Tu nie chodzi tak dokładnie o numerację pomieszczeń,bo jak ktoś jest ciut w temacie projektów to się domyśli ,tu była dyskusja na temat rozkładu pomieszczeń,komunikacji oraz rozkładzie okien(zwróć uwagę że prawie na każdej ścianie zew są umieszczone duże przeszklenia) dla m,nie ten dom jest nie ekonomiczny czyli ani tani w budowie a tym bardziej w późniejszym użytkowaniu o komforcie komunikacyjnym nie wspomnę.

Rozwiń  


Nareszcie konkrety.
Tak szczerze to patrząc na elewacje tego budyneczku jedynie pokojo-dzienno-jadalnia jest zbyt mocno nasłoneczniona ,
ale kibel nie do wybaczenia smacznego .
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić?
    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...