Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Cytat

nawet nie pytaj, teraz to zwykły beżowy ma takie egzotyczne nazwy, że ja chłop ze wsi nawet powtórzyć nie potrafię icon_biggrin.gif

Hehehe miałam tak samo: spodobało się mnie cóś na półce, podchodzę bliżej... czytam... hmmm... kto te nazwy wymyśla icon_eek.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Cytat

No, wytrzymać nie mogę icon_wink.gif pokażę Wam jakie kolory wybrała do pokoju starsza córka, się nie wtrącałem icon_biggrin.gif

Brak obrazka

bardzo ładnie to wygląda icon_smile.gif

no i jak widać - wszelkie prace już na ukończeniu, tylko się wprowadzać...
i w związku z tym, oraz nadchodzącym Nowym Rokiem, życzę Ci Tinku wszelkiej pomyślności,
szybkiej, bezstresowej przeprowadzki, miłego zadomowienia się "na nowym",
długieeeeeeeeego odpoczynku po budowaniu, ciepełka rodzinnego i zdrówka co najmniej przez
pół wieku, abyś każdego dnia mógł cieszyć się tym, czego dokonałeś... :hug:
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Dziękuję Eluś

Dla Ciebie też życzę wszelkiej pomyślności icon_biggrin.gif

pozdrawiam

Witam serdecznie bardzo podoba mi się Twój domek w całej okazałości ja jestem na etapie stropu i więźby,mam mieć również nadbitkę i tu właśnie moje pytanko czym masz pomalowaną twoja nadbitkę bo kolor jest mój wymarzony icon_biggrin.gif .Mój domek będzie bardzo podobny do Twojego według projektu HG-Atelier C3A icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Cytat

Witam

Impregnat do drewna na bazie wody Akzo-nobel, impregnat jest bezbarwny, kolory się wybiera z wzornika i barwią na miejscu, ten kolor to S03
dobierałem kolor do okien (złoty dąb)

pozdrawiam

Witam serdecznie i dziękuje za szybka odpowiedź bardzo mi pomogłeś. pozdrawiam
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Krzysiu - i jak tam na placu boju? kuchnia stoi?
jak znajdziesz chwilę to wrzuć zdjęcia, schodów też, bo bardzo ładne są... icon_biggrin.gif

Właśnie dziś stanęła, garczek po kawie umyłem w nowej kuchni, nawet go dłużej myłem z tej okazji icon_wink.gif
Jak tylko posprzątam to fotki będą

pozdrawiam Eluś icon_biggrin.gif

Cytat

Tinek podobno w okolicach chodzi taka plota, że wprowadzka w tym roku/?

toż ja odkąd zacząłem to mówiłem, że w 2012 się wprowadzam, że będą oddawać do użytku stadiony, autostrady a Tinek chałupę.... właściwie to zostało... posprzątać icon_biggrin.gif
(ino mebli ni ma)

tego lata koniecznie Wojtuś z Hanią w naszej piaskownicy bawić się będą
  • 1 miesiąc temu...
i po kominiarzu, a właściwie dwóch kominiarzach
dziecka mi nie zrobili, ale za to papiury napisali, w skrócie, że jest OK

do Eluteczka icon_smile.gif
jakieś leki dostałem, przez miesiąc brałem i jest OK, czyli wyrok odroczony icon_smile.gif

pozdrawiam
Cytat

do Eluteczka icon_smile.gif

wub.gif

Cytat

jakieś leki dostałem, przez miesiąc brałem i jest OK, czyli wyrok odroczony icon_smile.gif

oby to OK trwało jak najdłużej icon_smile.gif

Cytat

a jakoś ta kuchnia nie fotogeniczna, albo fotograf lichy

dementuję, i jedno i drugie... icon_razz.gif
Witam

Mamy schody

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

i furtka przeciwhankowa
Brak obrazka

pokój dzienny
Brak obrazka

Kuchnia
Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

drzwi do wiatrołapu i kibelka
Brak obrazka

drzwi
Brak obrazka

sypialnia i drzwi do garderoby
Brak obrazka

pokój starszej córki
Brak obrazka

Brak obrazka

pokój młodszej
Brak obrazka

i na koniec pokój TINKA
Brak obrazka

pozdrawiam icon_biggrin.gif
Gość gawel
Gratuluje Krzys Tobie i Rodzince. I życzę wszystkiego najlepszego w nowym domu. Oby jego jakość dorównywała jakości domu. Jest sliczny po prostu, jeszcze raz gratuluje.

PS. Ja mam brzydko buuuuuu
Cytat

lampa w kuchni jest taka sama jak w pozostałych pokojach icon_biggrin.gif
to jest model "wczesna ikea"

Musiałeś kupować w tym samym okresie co znajomy... po dwóch latach używania dopiero mu się znudziła icon_biggrin.gif

Jak Gaweł napisał, wszytko ładnie wycacane ... congratulation oki.gif
Witam

Dziś cały dzień na budowie, pogoda fajna, ale taka rozleniwiająca, a ja muszę zrobić bezpieczne dojście do domu, kostki na razie nie ma, a nie może być pierwszy stopień wysokości pół metra, kierownik powiedział, że jak przyjdą na odbiór to nie odbiorą, no to "taczkowałem" pół soboty.

A jeszcze jedno, dziś zupę grzałem, niby czynność banalna i mało ciekawa, ale to było grzanie pierwszy raz na mojej nowej kuchence, mało tego, pierwszy raz obsługiwałem kuchenkę indukcyjną (raczej powinienem napisać płytę indukcyjną). Moje spostrzeżenia, zupa się ugrzała icon_wink.gif

pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Maciek_domek, jeśli odpowiednia jest lokalizacja, a do tego bryła też jest ładna (a jest!), no i to wszystko w cenie działki to nie zastanawiaj się długo, tylko leć do gminy sprawdzić na czym polega ta konkretna ochrona konserwatorska. U mnie, pod ochronę konserwatorską podlegała tylko elewacja od strony ulicy (konkretne wymogi) - poza tym - hulaj dusza włącznie z rozbudową od strony ogrodu  Remont starego domu, w przeciwieństwie do budowy nowego, poza pewnymi wadami, ma też zalety jak np. lokalizacja. W zależności od Twoich wymagań (wygórowane czy niekoniecznie), założonego budżetu oraz stanu samego budynku, istnieje możliwość tylko częściowego remontu (konieczne), a część zostawić na później (niekonieczne). Po pierwsze w takim domu trzeba sprawdzić, czy dach lub instalacje rzeczywiście nadają się już tylko do wymiany, czy może są w porządku i będą służyły przez następne X lat. Jeśli dach ma tylko kilka/kilkanaście popękanych dachówek to wystarczy tylko je wymienić, a nie całość; jeśli blacha jest w dobrym stanie, to należy ją zostawić. Często jest tak, że to własna wizja domu generuje zbędne koszty. Moja wizja remontu przedwojennego domu obejmowała m.in. wyrzucenie może 20-letniej instalacji grzejnikowej oraz oryginalnych drewnianych podłóg, bo zamarzyły mi się betony na ogrzewaniu podłogowym. Podobnie było z łazienką, którą wystarczyło odświeżyć zamiast kuć podłogi czy zbijać tynki do gołej cegły, bo zamarzyła mi się totalna "łazienkowa rewolucja". Z perspektywy czasu widzę, że te moje wizje własne były nieco bez sensu... Bo co mi szkodziło, aby zachować drewniane podłogi? Przecież można było wyrzucić żwir spomiędzy legarów, a w ich miejsce dać ocieplenie i ponownie ułożyć stare ale odświeżone deski... No i grzejniki wraz z cała instalacją grzewczą też były w porządku. Całe szczęście, że w porę zaczęłam myśleć nieco rozsądniej i już nie robiłam zielonego dachu na dobudówce i nie pociągnęłam "łazienkowej rewolucji" na wykuwanie nowych otworów okiennych i powiększenie jej wysokości aż pod skosy dachu (co było we wstępnym planie), bo przy tylu robotach to nie tylko emerytura ale i śmierć by nas zastała I pamiętaj: nowego domu za 300 tys. też nie zbudujesz (no chyba, że z grubą pracą własną)   Dokładnie retrofood, stanu samego budynku jest najważniejszy
    • To co wytłuściłem, jest najważniejsze. Stan samego budynku. Bo poprawiać, remontować, można wszystko, pod warunkiem, że to wszystko do poprawy i remontu jeszcze się nadaje.
    • Maciek_domek, jeśli odpowiednia jest lokalizacja, a do tego bryła też jest ładna (a jest!), no i to wszystko w cenie działki to nie zastanawiaj się długo, tylko leć do gminy sprawdzić na czym polega ta konkretna ochrona konserwatorska. U mnie, pod ochronę konserwatorską podlegała tylko elewacja od strony ulicy (konkretne wymogi) - poza tym - hulaj dusza włącznie z rozbudową od strony ogrodu  Remont starego domu, w przeciwieństwie do budowy nowego, poza pewnymi wadami, ma też zalety jak np. lokalizacja. W zależności od Twoich wymagań (wygórowane czy niekoniecznie), założonego budżetu oraz stanu samego budynku, istnieje możliwość tylko częściowego remontu (konieczne), a część zostawić na później (niekonieczne). Po pierwsze w takim domu trzeba sprawdzić, czy dach lub instalacje rzeczywiście nadają się już tylko do wymiany, czy może są w porządku i będą służyły przez następne X lat. Jeśli dach ma tylko kilka/kilkanaście popękanych dachówek to wystarczy tylko je wymienić, a nie całość; jeśli blacha jest w dobrym stanie, to należy ją zostawić. Często jest tak, że to własna wizja domu generuje zbędne koszty. Moja wizja remontu przedwojennego domu obejmowała m.in. wyrzucenie może 20-letniej instalacji grzejnikowej oraz oryginalnych drewnianych podłóg, bo zamarzyły mi się betony na ogrzewaniu podłogowym. Podobnie było z łazienką, którą wystarczyło odświeżyć zamiast kuć podłogi czy zbijać tynki do gołej cegły, bo zamarzyła mi się totalna "łazienkowa rewolucja". Z perspektywy czasu widzę, że te moje wizje własne były nieco bez sensu... Bo co mi szkodziło, aby zachować drewniane podłogi? Przecież można było wyrzucić żwir spomiędzy legarów, a w ich miejsce dać ocieplenie i ponownie ułożyć stare ale odświeżone deski... No i grzejniki wraz z cała instalacją grzewczą też były w porządku. Całe szczęście, że w porę zaczęłam myśleć nieco rozsądniej i już nie robiłam zielonego dachu na dobudówce i nie pociągnęłam "łazienkowej rewolucji" na wykuwanie nowych otworów okiennych i powiększenie jej wysokości aż pod skosy dachu (co było we wstępnym planie), bo przy tylu robotach to nie tylko emerytura ale i śmierć by nas zastała  
    • I się wyjaśniło dlaczego ta łazienka jest taka mała...  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...