Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
TINEK

TINEK "Marysię" buduje

Recommended Posts

W domu zrobiło się świątecznie, choinka ubrana

Wszystkim moim Przyjaciołom, znajomym i nieznajomym z forum
życzę Pogodnych Świąt, miłej rodzinnej atmosfery i prezentów wspaniałych

TINEK

Pięknie tam u Ciebie - wciąż jak "nówka" wszystko!
I ten krzyżyk strasznie mi się podoba w tle.
Udanych Świąt mój znajomy z forum!
Dla małżonki i dziewczynek również.

Witam

Ledwie odgrzebałem swój dziennik, dawno, bardzo dawno nic nie pisałem, ale jak się mieszka, tak tak jakoś jest.
Parę fotek wstawiłem, które pokazują niewielkie zmiany
Tak wygląda żywopłot z żywotników, roślinki sadzone w 2005 roku (około 20 centymetrowe), już mnie nie widać z drogi i trochę kurzu zatrzymuje

Tak urosły drzewa w ogrodzie, z tyłu widać, że tam gdzie jeszcze niedawno się pasły krowy stoi dom

W końcu po ponad dwóch latach od zamieszkania został wykonany taras, po tym można było wreszcie rozplantować ziemię, górka humusu z pod domu była wątpliwą ozdobą ogrodu, a jaka się działka duża zrobiła icon_smile.gif, trawa powschodziła, z jednej strony zamiast stopnia jest skalniak, taki nieprofesjonalny, bo sam zrobiłem

Zostały jeszcze do wykonania schody zewnętrzne, ale już są zmówione, będą niebawem (chyba, że zima za szybko przyjdzie, to montaż na wiosnę).
Zostanie jeszcze wybrukować podjazd, sporo m2 wyjdzie, muszę totka wysłać icon_wink.gif

pozdrawiam
TINEK

Cytat

Bardzo urokliwy ten domek

bardzo icon_smile.gif i z zewnątrz i wewnątrz icon_smile.gif
i jak zawsze u Tinka - porządek i czyściutko wszędzie icon_smile.gif

Tinek, musisz się strasznie nudzić, tak bez budowy. Postaw basen. Tam, gdzie ta huśtawka ze stempli. icon_smile.gif

Cytat

Tinek, musisz się strasznie nudzić, tak bez budowy. Postaw basen. Tam, gdzie ta huśtawka ze stempli. icon_smile.gif

przemyślę, zwłaszcza, że na moim terenie wystarczy, że wykop zrobię, woda sama najdzie icon_smile.gif

Witam

Nadejszła wiekopomna chwila..... podłączyli mi kanalizację
niby taka przyziemna sprawa, rzekłbym, że nawet gówniana, ale
cieszę się jak dziecko icon_smile.gif

i trochę ziemi się nie zamieściło, ale przez zimę się uleży

korzystając z okazji pozdrawiam Wszystkich serdecznie
TINEK

Wiekopomne gratulejszyn! Och, chyba zrobisz jutro bal...

Wszyscy uczestnicy balu powinni obowiązkowo sprawdzić szczelność i spadek rur...

Stasiu, masz rację ... Oj będzie bal icon_smile.gif

a teraz tymczasem, jadę do szkoły po Hankę

Gość gawel
Cytat

Witam

Dla Baszki specjalnie wklejam

możesz jakos normalnie wkleić zdjęcie bo nic nie widać icon_cry.gif

Gość gawel
Cytat

wkleiłem normalnie, jak zawsze, u mnie widać

a nie możesz dodoac zdjęcia do serwera forum?

Gość gawel
Cytat

zaraz tak zrobię,
faktycznie, na innym kompie też nie widać

to dotycy wiekszosci Twoich zdjećniestety juz próbowalem różnych przeglądarek i nic

to jeszcze raz

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Cytat

to dotycy wiekszosci Twoich zdjećniestety juz próbowalem różnych przeglądarek i nic

niestety, masz rację, kiedyś z tego serwera wszystko działało jak trzeba, teraz nie widać, choć fotki są na serwerze, ale zmieniać już nie będę, juz mieszkam prawie 4 lata, to i dziennik nie aktywny

pozdrawiam

Dziękuję Tinku za zdjęcia. Jak widzę, nie tylko ja miałam problemy z ich pooglądaniem. Czasem, jak wchodzę do starych dzienników, tak się właśnie dzieje, ikonka zdjęcia jest, a zdjęcia właściwego go nie ma.
Masz bardzo ładne łazienki, o takiej szybie właśnie myślałam, umiejscowionej lekko po skosie.

Witam

Wykopałem swój "dziennik" gdzieś z "dna" forumowych wątków
Aby trochę zmienić temat, oderwać się od dyżurnych "przepychanek" to pokażę co na to lato sobie zafundowaliśmy.
Po pięciu latach smażenia się w słońcu na tarasie, chowania się pod parasolem i trzymania go, by wiatr nie porwał .... jest tadammmmm, wiata, wiata na tarasie :icon_biggrin:

domek2.thumb.jpg.43610c4d9f83888313558725f656d1fe.jpg

• Dziękuję 1

Gość gawel

Slicznościowa, też takową planuję za 4 lata a jakie ma wymiary? . Ja planuję na maxa po tzw bandzie czyli 5x6 m ale zobaczymy

:)

15 godzin temu, TINEK napisał:

Witam

Wykopałem swój "dziennik" gdzieś z "dna" forumowych wątków
Aby trochę zmienić temat, oderwać się od dyżurnych "przepychanek" to pokażę co na to lato sobie zafundowaliśmy.
Po pięciu latach smażenia się w słońcu na tarasie, chowania się pod parasolem i trzymania go, by wiatr nie porwał .... jest tadammmmm, wiata, wiata na tarasie :icon_biggrin:

domek2.thumb.jpg.43610c4d9f83888313558725f656d1fe.jpg

A mnie dziwi, że od samego początku tego nie zrobiłeś, ale lepiej późno niż wcale:icon_biggrin: Ja mam tez tak zrobione z tym , że byłem o tyle mądrzejszy że zrobiłem to za jednym zamachem przy budowie.

Co mnie jedynie niepokoi to to, że na słupach skrajnych podpierających brak zastrzałów, co może być przyczyną niestabilnej konstrukcji, w końcu  dach jest pokryty dachówką.

8 minut temu, mhtyl napisał:

A mnie dziwi, że od samego początku tego nie zrobiłeś ................

Bo On, ma loggię przechodzącą w taras - życie pokazało, że istniejące zadaszenie jest zbyt małe, bo lato coraz cieplejsze/upalniejsze.
Oczywiście kosztem nasłonecznienia pokoju.

Natura spowodowała, że cały ten myk z loggią poszedł .................... i jeszcze idzie.

Gość gawel
2 godziny temu, mhtyl napisał:

A mnie dziwi, że od samego początku tego nie zrobiłeś, ale lepiej późno niż wcale:icon_biggrin: Ja mam tez tak zrobione z tym , że byłem o tyle mądrzejszy że zrobiłem to za jednym zamachem przy budowie.

Co mnie jedynie niepokoi to to, że na słupach skrajnych podpierających brak zastrzałów, co może być przyczyną niestabilnej konstrukcji, w końcu  dach jest pokryty dachówką.

Heniu jak coś sobie wbijesz pod paznokieć to będziesz miał zastrzał.

No moje oko to konstrukcję usztywnia ściana domu.

19 minut temu, gawel napisał:

Heniu jak coś sobie wbijesz pod paznokieć to będziesz miał zastrzał.

No moje oko to konstrukcję usztywnia ściana domu.

Pisałem o słupach zewnętrznych, mały spadek i ciężar "ciśnie" głównie na nie, chyba że cieśla zrobił tzw wiatrownice pomiędzy krokwiami, wtedy one usztywniają całą konstrukcję.

Gość gawel

No może, ale jakoś dziś mam wyjątkowo dziwne skojarzenia . Wiatrownica kojarzy mi się z seryjnym puszczaniem bąków :tease2:

Cześć

Wymiary "wiaty" 2,4 x 5,4, w sumie mam teraz zadaszonego tarasu 3,9 x 5,4

Heniu, nie zrobiłem od razu, nie było w projekcie, inne rzeczy na głowie były (Rysiu zresztą dobrze to opisał), choć mój cieśla już wtedy powiedział (jak więźbę robił), że jeszcze kiedyś go zaproszę na budowę zadaszenia tarasu (jasnowidz jakiś).

Konstrukcja jest stabilna, dwa słupy złapane do ściany (jeden do ściany, drugi do słupa z klinkieru). Dach odeskowany szalówką (19 mm), ponadto płatwie/belki na których opierają się krokwie to "żelazo drewienkiem obłożone".
Majster na to wszystko obliczenia zrobił uwzględniając wszystkie niesprzyjające warunki (wiatr, śnieg)

Dziękuję Wszystkim za wpisy

Pozdrawiam Tinek :)

• Dziękuję 1

7 godzin temu, Szwajcar napisał:

No ja zmieniałem w czasie budowy, choć projekt był indywidualny by coś takiego mieć.

Jeszcze nie ma, ale może w tym roku powstanie ;)

mogłem dołożyć to zadaszenie i na etapie adaptacji, czy później, tylko nikt nie pomyślał o tym, że będzie nam tego brakować, choć cieśla wspominał, ale jakoś koło ucha wtedy to przeleciało :)

ale jest, lepiej późno niż wcale :)

pozdrawiam

11 godzin temu, TINEK napisał:

lepiej późno niż wcale

:) i jest okazja by się pochwalić, a i opić trzeba ;) .

Masz łeb :91_thumbsup::D przyjemności trzeba dawkować ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie mam potwierdzenia od pozostałych singli (męskich) 
    • Nie zapomnij, że ziemia przyciąga, a na blatach lubi się wszystko rozlewać.    Polecam do przeczytania: Co uwzględniać przy planowaniu instalacji oświetlenia? Gdzie zaplanować gniazdka wtyczkowe?
    • Przy DUŻYM mieszkaniu wystarczą dwa zabezpieczenia światła górnego, w mniejszym nie ma co mnożyć tych zabezpieczeń, tym bardziej, że teraz robi się jakieś mieszane oświetlenia z listwami ledowymi... Najważniejsze są zabezpieczenia w kuchni i łazience, pokoje można pogrupować po dwa, trzy - tam specjalnych obciążeń nie bywa... Można dodatkowo zabezpieczyć "ścianę multimedialną" z wielkim TV, kinem domowym, kolumnami itp jakimiś zabezpieczeniami przepięciowymi w razie burzy... Ale to wszystko powinno być fachowo i czytelnie zrobione i opisane w rozdzielnicy. Prawdziwy elektryk jest w stanie Ci to zrobić, ale może wiązać się to z większym, czy mniejszym pruciem ścian...
    • Wybaczcie, że teraz odpowiadam, ale był młyn przed świętami i nawet nie było kiedy do komputera osiąść, nie mówiąc już o innych sprawach.  Faktycznie, przyznaje się, że mogło mi to umknąć. Mea Culpa. Brzmi to w sumie fajnie, ale i tak chyba jeszcze trochę o tym poczytam. Lepiej podejmować decyzję, mając pełny ogląd sytuacji Co do zmian elektrycznych, to w kuchnie przede wszystkim chcemy część gniazdek zamontować w blatach, ale tak żeby je można było schować. Korzystasz wtedy kiedy potrzeba. Co do reszty mieszkania, to zastanawiamy się, czy w salonie nie zdecydować się na montaż kilku gniazdek w podłodze. Zwłaszcza w miejscu gdzie ma stać telewizor i reszta sprzętu RTV, ale tutaj już przede wszystkim wygoda.  Trzecia sprawa jest taka, i tu mogę popełnić gafę, że jak coś to proszę o poprawę i wyrozumiałość. Jak mieszkałem z rodzicami, to m mieliśmy 3 bezpieczniki(czy korki, zwał jak zwał), czyli główny wyłącznik wszystkiego, i potem 3 kolejno obok siebie ułożone kostki. Jedna była odpowiedzialna, za łazienkę i toaletę, druga to chyba był salon i pozostałe 2 pokoje, a trzecia kuchnia i światło. Tata, sam się w tym połapać nie mógł. Jak strzeliło jedno gniazdko w przedpokoju, to okazało się, że do niego były podłączone gniazdka z dużego pokoju, czy jakoś tak. W każdym razie, jeden wielki bałagan.   Chciałbym, żeby efekt finalny był taki, że każdy pokój mają osobny bezpiecznik na światło i gniazdka. Pytanie do was, czy ma to większy sens i czy elektryk będzie w stanie mi coś takiego zrobić?"
    • Gość Yaras12
      Witam.Chcialbym zrobić podłogę na poddaszu żeby to użytkować. Budynek ma ok.40lat strop 9cm.jest zbrojony.Architekt mówi że można tylko zrobic podłogę z legarow i płyty osb. Proszę doradzcie mi jaka grubość legarow jaka płyta,wełna,rozstaw itd. Poddasze ma 9.5m*12m.Wyszly 4 pokoje 4*4.Łazienka i garderoba.Mam otwor na okno balkonowe i do dyspozycji 15cm.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...