Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
PRENETA S

WODY GRUNTOWE W PIWNICY BUDYNKU

Recommended Posts

Proszę o poradę w sprawie wykonania podłogi w piwnicy. Piwnica ma głębokość około 2 metrów w budynku mieszkalnym. Izolacja pionowa ścian została wykonana.Podłoże w piwnicy wykonana wylewka betonowa .CZYM I JAK NAJLEPIEJ ZAIZOLOWAĆ BETONOWĄ WYLEWKĘ. DRENAŻ OPASKOWY BUDYNKU WYKONANY. PODCHODZĄ W PIWNICY WODY GRUNTOWE.PROSZĘ EKSPERTÓW I OSOBY KTÓRE MIAŁY TEN PROBLEM O POMOC.POZDRAWIAM

Cytat

Proszę o poradę w sprawie wykonania podłogi w piwnicy. Piwnica ma głębokość około 2 metrów w budynku mieszkalnym. Izolacja pionowa ścian została wykonana.Podłoże w piwnicy wykonana wylewka betonowa .CZYM I JAK NAJLEPIEJ ZAIZOLOWAĆ BETONOWĄ WYLEWKĘ. DRENAŻ OPASKOWY BUDYNKU WYKONANY. PODCHODZĄ W PIWNICY WODY GRUNTOWE.PROSZĘ EKSPERTÓW I OSOBY KTÓRE MIAŁY TEN PROBLEM O POMOC.POZDRAWIAM

Trzeba było jeszcze ułożyć drenaż pod posadzką w piwnicy.
  • Lubię to 1

nie wiemy na jakiej głębokości zrobił opaskę drenażową...
może nie ma odpływy lub pompy i wtedy mimo opaski woda spiętrza się
dobrze wykonany (poniżej poziomu posadzki) i działający drenaż powinien pomóc...
Jeśli wody gruntowe wychodzą, to oznacza, że jednak coś jest nie tak

Trzebaby zrobić szczelną izolację, ale jeśli jest ciśnienie hydrostatyczne, na tę izolację należy zrobić kolejną wylewkę zbrojoną, aby naciskająca woda nie podniosła (uszkodziła) izolacji

Izolację można zrobić w postaci masy - np. firmy mapei (zresztą ta firma ma wiele różnych rozwiązań do takich rzeczy)
  • Lubię to 1

Drenaż powinien zapobiec wnikaniu wody nawet jeśli są jakieś nieszczelności. Warto sprawdzić jaki jest poziom wody w studzience zbiorczej - czy nie sięga powyżej podłogi piwnicy co świadczyło by o niewłaściwym jej odprowadzeniu. Co do izolacji podłogi - na betonowym podkładzie dwie warstwy papy termozgrzewalnej dociśnięte 5 cm wylewką betonową z dodatkiem środka uszczelniającego. Izolacja powinna być wywinięta na ściany piwnicy.
  • Lubię to 1

Cytat

Drenaż powinien zapobiec wnikaniu wody nawet jeśli są jakieś nieszczelności. Warto sprawdzić jaki jest poziom wody w studzience zbiorczej - czy nie sięga powyżej podłogi piwnicy co świadczyło by o niewłaściwym jej odprowadzeniu. Co do izolacji podłogi - na betonowym podkładzie dwie warstwy papy termozgrzewalnej dociśnięte 5 cm wylewką betonową z dodatkiem środka uszczelniającego. Izolacja powinna być wywinięta na ściany piwnicy.

Panie Cezary
pozwolę sobie wtrącić małe ale
większość ludzi borykających się z problemem nie ma gdzie odprowadzić a studnia chłonna pełna wody napływającej ze wszystkich kierunków nie tylko z drenów - zadania nie spełni .
co do pańskiej propozycji uszczelnienia to przytoczę historyjkę zasłyszaną od znajomego inż
właśnie budynek z wodą w piwnicy może z metr
no to śru papa i wylewka dociskowa
po 2 latach woda nad papą bokami se wylazła
no to śru papę do papy i ściany dociskowe
znowu czas jakiś
poziom wody był taki że górą zaczęła napływać między ścianą właściwą a papą ponad dociskową do piwnicy
piwnicę zasypano wykonano odcięcie poziome kondygnację wyżej .
czyli ten sposób ma spore ograniczenia
pozdrawiam
  • Lubię to 1

Po sobie wiem, że nie zrobi się takiej izolacji która by w 100% pomogła. Woda zawsze sobie jakoś ujście znajdzie. Ja już nie mam siły do tego icon_smile.gif

• Lubię to 1

Cytat

Po sobie wiem, że nie zrobi się takiej izolacji która by w 100% pomogła. Woda zawsze sobie jakoś ujście znajdzie. Ja już nie mam siły do tego icon_smile.gif

no przecież pamiętam że czekasz tylko aż kafelki odpadną , żeby ci serducho nie pękło i zabieramy się za profesjonalną produkcję gruzu icon_razz.gif

Cytat

no przecież pamiętam że czekasz tylko aż kafelki odpadną , żeby ci serducho nie pękło i zabieramy się za profesjonalną produkcję gruzu icon_razz.gif

Nie zdziw się jak przed latem zadzwonię i powiem do roboty icon_smile.gif

piwnice buduje się na terenie gdzie poziom wód gruntowych nie zagraża zalewaniu piwnic ale nie każdy to rozumie !!!
  • Lubię to 1

Cytat

piwnice buduje się na terenie gdzie poziom wód gruntowych nie zagraża zalewaniu piwnic ale nie każdy to rozumie !!!

podobnie jak nie każdy rozumie że stan wód gruntowych nie jest stały . a prace ziemne przeprowadzone w nieodpowiednim miejscu potrafią zaburzyć to co kiedyś tak doskonale działało trzymając wodę głęboko pod budynkiem lub kierując ją w zupełnie inną stronę

Cytat

podobnie jak nie każdy rozumie że stan wód gruntowych nie jest stały ....

sugerujesz ze napisałem inaczej ??
Cytat

... a prace ziemne przeprowadzone w nieodpowiednim miejscu potrafią zaburzyć to co kiedyś tak doskonale działało trzymając wodę głęboko pod budynkiem lub kierując ją w zupełnie inną stronę

czyli takie prace należy prowadzić pod odpowiednim nadzorem poprzedzając je badaniami gruntu ale to przecież wiadomo.

Cytat

podobnie jak nie każdy rozumie że stan wód gruntowych nie jest stały . a prace ziemne przeprowadzone w nieodpowiednim miejscu

I czasie też!!!!

Cytat

sugerujesz ze napisałem inaczej ??

czyli takie prace należy prowadzić pod odpowiednim nadzorem poprzedzając je badaniami gruntu ale to przecież wiadomo.

wiesz jeden wykop na kanalizę czy TV Kablową z projektami nadzorami badaniami a już układ warstw się pokrochmali po więcej szczegółów do geologa icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Cześć :) Czy ktoś orientuje się jaka jest cena montażu i uruchomienia pompy ciepła? Nie znam się i obawiam że firma mogła wykorzystać to tym bardziej ze jestem kobietą która nic nie wie na temat pomp ciepła... Pompe mam stoi w salonie;//// ciężko było znaleźć kogoś kto zamontuje ponieważ trafiliśmy na okropnie nieprofesjonalnych olewczych ludzi... aktualna ekipa wiedząc o tym wysłała nam swój kosztorys... może jest ok... wole sprawdzić ;/ Ktoś pomoże? Pompa NIBE AMS 10-8 mogę wkleić zdjęcia....
    • Gość Teddy Bear
      Dodam jeszcze, że część murarzy nie wie, co to jest sznurek murarski. Poleganie tylko na poziomnicy laserowej jest wg mnie poważnym błędem. Tym bardziej niezrozumiałym, że w muntech24 dobry sznurek czy żyłka murarska to kwestia dosłownie groszowa. Żal im paru złotych?
    • Pakiet XS 8 paneli a na zdjęciu 10.  Czy to cena samych paneli bez falownika i reszty akcesoriów potrzebnych do działania całego urządzenia ?. Viessmann jest producentem paneli, czy tylko nakleja metki ?.
    • Nabór wniosków ma ruszyć we wrześniu, ale informacji na temat wzoru wnioski i potrzebnych informacji nadal jest bardzo mało. Program nie ma wskazanego wyróżnika jakiego typu instalacji OZE dotyczy. Może być to zarówno fotowoltaika, wiatrak, a nawet przydomowa biogazownia. Mimo to przypuszczamy, że największy udział zgłoszeń przypadnie na instalacje fotowoltaiczne. Szacuje się, że program przyczyni się do powstania dodatkowych 200 tysięcy instalacji fotowoltaicznych. Kwota dofinansowania na instalację OZE ma wynieść 5 tysięcy złotych. Program Mój Prąd adresowany jest wyłącznie do gospodarstw domowych. Minister szacuje, że koszt przydomowej instalacji OZE w statystycznym gospodarstwie domowym wynosi około 17-20 tysięcy złotych. Z tytułu założenia instalacji, gospodarstwo domowe otrzymaja dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych. Oprócz tego pozostałe środki można odpisać od podstawy opodatkowania w ramach ulgi termomodernizacyjnej. W zależności od tego ile instalacja kosztowała, inwestor będzie mógł sobie odliczyć zdecydowanie większą kwotę. Warunkiem jest, by dotacja w wysokości 5 tysięcy wraz z odliczeniem nie przekroczyła 50% poniesionych kosztów inwestycyjnych. Jako wymagane do programu dokumenty Minister wymienia fakturę rozliczeniową od wykonawcy jako dowód że odbiorca energii dokonał płatności. Kolejno, potrzebne jest zaświadczenie lub kopia umowy, że instalacja została podłączona i że został założony licznik dwukierunkowy. Dodatkowo musi być wypełniony wniosek ze wszystkimi danymi osobowymi i między innymi z numerem rachunku.
    • Fotowoltaika to gorący temat. Widać chociażby tu na forum   My mamy np. pakiety fotowoltaiczne! Zobaczcie na produkty i ceny oraz rozmiary pakietów TUTAJ  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...