Skocz do zawartości

PRENETA S

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  4

PRENETA S's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Proszę o poradę w sprawie wykonania podłogi w piwnicy. Piwnica ma głębokość około 2 metrów w budynku mieszkalnym. Izolacja pionowa ścian została wykonana.Podłoże w piwnicy wykonana wylewka betonowa .CZYM I JAK NAJLEPIEJ ZAIZOLOWAĆ BETONOWĄ WYLEWKĘ. DRENAŻ OPASKOWY BUDYNKU WYKONANY. PODCHODZĄ W PIWNICY WODY GRUNTOWE.PROSZĘ EKSPERTÓW I OSOBY KTÓRE MIAŁY TEN PROBLEM O POMOC.POZDRAWIAM
 2. Proszę o porade w sprawie wykonania podłogi w piwnicy. Piwnica ma głębokość około 2 metrów w budynku mieszkalnym. Izolacja pionowa ścian została wykonana.Podłoże w piwnicy gruntowe jest glina. Chciałbym wykonać wylewkę keramzytem. Podłoże betonowe nie wchodzi pod uwagę. Czy ktoś wie na ten temat.
 3. PRENETA S

  dom z garażem? czy bez?

  Ja bym był za budowaniem garażu przyklejonego do domu. Jest tańszy w budowie.
 4. Wszystko przemawia za zastosowaniem bloczków fundamentowych . Są proste fundamenty i lepiej je pózniej jest zaizolować przeciw wilgoci..
 5. PRENETA S

  Czy kominek zrobię sam?

  Kominek najłatwij zrobić samemu stosując gotowy wkład kominkowy.Cały sekret tkwi w bardzo dobrym ciągu kominowym. Średnica wewnętrzna komina powinna być około 20 centymetrów . Można połączyć przewód dymowy do kominka z nieczynnym przewodem wentylacyjnym. Wykonanie kominka samemu jest proste. Osobiście tak wykonałem i jest bardzo dobrze. Kominek nie dymi.
 6. Dom gotowy ma zalety takie że nie trzeba się martwić o pozwolenie na budowę oraz przyłącza mediów. Mamy kłopot z głowy i jest szybko do zamieszkania. MINUSY . Taki dom gotowy jest przeważnie droższy ,od domu budowanego samemu metodą gospodarczą i praktycznie nie wiemy z jakich materiałów został wybudowany. Firmy i ludzie budujący domy na sprzedaż oszczędzają na materiałach budowlanych . Interesuje ich szybki zysk.
 7. PRENETA S

  dach- płyta falista

  Płyty Onduline przybija się specyjalnymi gwożdzami z łebkami plastykowymi. Gwożdzie przybija się na grzbietach fali. Początek płyty i koniec wbijać gwożdzie w każdą fale. W Srodku płyty co drugą fale.
 8. Należy się zwrócić pisemnie do wójta gminy o umożliwienie zbudowania zbiornika na swojej działce typu szambo.
 9. Taniej wychodzi wylanie fundamentów samemu jak się ma kilkoro ludzi do pomocy. Najlepiej policzyć sobie koszty robocizny ,piachu oraz betonu wraz z wodą i porównać z kosztem gotowego betonu.
 10. Pogoda w tym roku sprzyja budowlańcom , dokońca listopada nie będzie mrozów poniżej -5 . Można śmiało wylewać fundamenty oraz lać płytę betonową. W okolicy gdzie mieszkam zaczynają dopiero budowę.
 11. Według mnie należy zgłosić probłem do nadzoru budowlanego, aby roztrzygneli czy sąsiad może tak przebudować dach.
 12. Zimą w nocy temperatura powietrza spada poniżej 0. ..Radzę poczekać z oknami do wiosny.Otwory okienne zabezpieczyć prowizorycznie.
 13. W nowoczesnych systemach ogrzewania jest mało wody okoLo 40 l , powoduje to większy i prędki przepływ wody w grzejnikach. Trzeba zmniejszyć prędkości przepływu wody poprzes ustawienie pompy C.O. -SPRUBOWAĆ ODPOWIETRZYĆ INSTALACJE.
 14. Widziałem jak spowalniają liczniki opisane magnesy . W karzdym większym mieście na giełdach samochodowych co niedziela ludzie sprzedają te magnesy .
×
×
 • Utwórz nowe...