Skocz do zawartości

PASYWNY DOM


Recommended Posts

Cytat

oj proszę mi uwierzyć. Brakuje, brakuje...


a na marginesie - skąd pan słyszał? icon_razz.gif


Firma jest z brzeska pochodzę z tego miasta więc słyszałem i czytałem na internecie .

Cytat

Firma jest z brzeska pochodzę z tego miasta więc słyszałem i czytałem na internecie .


Zresztą moje pytanie nie było związane ile firma ma klietow tylko co mam myśleć o tej technologii
Link do komentarza
hej. moj wujek wybudowal niedawno wlasnie ten dom z firmy m3system. natknalem sie na to forum bo wlasnie szukalem ceny za m2 bo glupio mi bylo zapytac go ile dokladnie wydal na taki dom. zreszta teraz juz wiem i nawet jak kiedys cos zagadam to bede wiedzial czy nie sciemnia icon_wink.gif no ale wracajac do tematu to bylem u niego ostatnio zobaczyc ten dom. wybudowal sie w wieliczce i uwierzcie mi ze ja bylem w szoku. dom wyglada naprawde kozacko. wujek wspominal ze nie wydal duzo ale osobiscie jestem w szoku jesli prawda jest to co napisal pasywny37 ze koszt tego to 1200 za m2. kurcze dom naprawde wywarl na mnie wrazenie. fakt faktem parterowy ale mi osobiscie to akurat by pasowalo. ogladnalem dom z zewnatrz i wewnatrz i w zyciu nie powiedzialbym ze to dom ze styropianu czy czegos tam podobnego bo to podobno jakis polistyren jest, ale nie jestem specjalista od materialow wiec nie bede sie wymadrzal. w kazdym badz razie poki co wujek jest bardzo zadowolony bo pomimo mrozow jest u niego cieplutko a nie grzeje za wiele, wiec stwierdzil ze na jego kieszen taki dom to idealne rozwiazanie. a i warto dodac ze firma wybudowala ten dom naprawde szybko bo jesli dobrze kojarze to trwalo to jakies 3 moze 4 miesiace. ale lepiej to jeszcze sprawdzic bo nie wiem czy nie przesadzam bo to troche malo czasu :/ ale zapytam jeszcze wujka i jak cos to napisze jakby ktos byl zainteresowany. acha i jeszcze a propo tych klientow to ja tam nie wiem czy maja ich duzo czy nie ale wujek mi mowil ze w tym czasie co jemu to budowali tez gdzie indziej. chyba w niepolomicach. a wczesniej tez cos wybudowali bo on byl gdzies pod brzeskiem ogladac juz gotowe domy.
Link do komentarza
Nasza Redakcja też i to błyskawicznie (przez chwile nawet blokowała temat), ale widzć doszła do wniosku, ze niech forumowicze widzą też takie "obrotne" firmy - wszak to tez jest nauka i wskazówka, aby ……. icon_biggrin.gif

A tak swoją drogą, to tych (tego) naganiaczy/a mają niezbyt kumatych – via „wykończenie pod klucz”
Link do komentarza
Cytat

jestem modem na innym forum i takie "przypadki" łapię w lot icon_smile.gif


heh spoko. ludzie jestem z krakowa i szczerze to wisi mi to jak bedzie prosperowala jakas firma z brzeska. widze ze podjal sie jakis temat i chcialem napisac to co wiem. jak chcecie to sami sobie jedzcie do wieliczki i ogladnijcie ten dom. ja juz sie w takim razie nie wypowiadam wiec nie oczekujcie jakis konkretnych informacji.
Link do komentarza
Cytat

heh spoko. ludzie jestem z krakowa i szczerze to wisi mi to jak bedzie prosperowala jakas firma z brzeska. widze ze podjal sie jakis temat i chcialem napisac to co wiem. jak chcecie to sami sobie jedzcie do wieliczki i ogladnijcie ten dom. ja juz sie w takim razie nie wypowiadam wiec nie oczekujcie jakis konkretnych informacji.



a jakie konkretne informacje mógłbyś jeszcze nam zapodać? gdybyś jednak chciał?
Link do komentarza
Cytat

a jakie konkretne informacje mógłbyś jeszcze nam zapodać? gdybyś jednak chciał?


a no tak. zapomnialem ze jestem ich pracownikiem i moge napisac wszystko na temat budowy tych domow. mysle ze jak ktos sie wtraca w rozmowe to powinien przeczytac to co pisano wczesniej. dla przypomnienia jednak napisalem wyzej ze jakby ktos chcial wiedziec to moge zapytac wujka ile dokladnie budowal ten dom. dziwi mnie tylko ze tu taka nagonka jest. myslalem ze fora sa dla wszystkich i po to sa stworzone zeby mozna bylo napisac cos na dany temat lub o cos zapytac w kazdej chwili. widze jednak ze trzeba poprawic regulamin i naniesc jakas wzmianke ze trzeba byc uzytkownikiem forum ponad rok zeby mozna bylo sie wypowiedziec, a nie pisac cos zaraz po rejestracjii.
Link do komentarza
Cytat

a no tak. zapomnialem ze jestem ich pracownikiem i moge napisac wszystko na temat budowy tych domow. mysle ze jak ktos sie wtraca w rozmowe to powinien przeczytac to co pisano wczesniej.



oczywiście - przeczytałam wcześniej .....
nie wierzę Ci ... mam do tego pełne prawo ..... demokracja jest ....

Cytat

dla przypomnienia jednak napisalem wyzej ze jakby ktos chcial wiedziec to moge zapytac wujka ile dokladnie budowal ten dom.



ależ proszę bardzo ....

Cytat

dziwi mnie tylko ze tu taka nagonka jest. myslalem ze fora sa dla wszystkich i po to sa stworzone zeby mozna bylo napisac cos na dany temat lub o cos zapytac w kazdej chwili. widze jednak ze trzeba poprawic regulamin i naniesc jakas wzmianke ze trzeba byc uzytkownikiem forum ponad rok zeby mozna bylo sie wypowiedziec, a nie pisac cos zaraz po rejestracjii.



zbyt wiele zbiegów okoliczności ..... dziś powstał wpis reklamowy ... a już w tym samym dniu nagle pojawiasz się Ty i w samych superlatywach nam tu rzucasz ochami i achami ....
no sorrrry ..... pomyśl - to nie boli .....
Link do komentarza
Cytat

jaka nagonka icon_eek.gif



No bo , cholera ..... nie można tak jak być powinno?

Witamy .
Jesteśmy firmą .......... - zajmujemy się .................
Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z naszą stroną ..........................
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości , będziemy także wdzięczni za wszelkie sugestie .
Dziękujemy za okazane zainteresowanie .
Pozdrawiamy.


Nie da się? trzeba z ludzi idiotów robić?

Link do komentarza
Cytat

oczywiście - przeczytałam wcześniej .....
nie wierzę Ci ... mam do tego pełne prawo ..... demokracja jest ....



ależ proszę bardzo ....



zbyt wiele zbiegów okoliczności ..... dziś powstał wpis reklamowy (notabene nie w dziale "ogłoszenia" gdzie znaleźć się powinien- i tym sprowokował takie a nie inne wypowiedzi ) ... a już w tym samym dniu nagle pojawiasz się Ty i w samych superlatywach nam tu rzucasz ochami i achami ....
no sorrrry ..... pomyśl - to nie boli .....


dziekuje za informacje odnosnie myslenia. ale tu sami madrzy ludzie pisza icon_smile.gif wiem wiem, na forum mozesz posiadac nawet tytul profesora zwyczajnego, jakie to wspaniale jak nie musisz tego udowadniac, prawda?
uwazasz ze przedstawiam dom w samych superlatywach, a ja jednak mysle ze nie napisalem zbyt wiele cennych informacji, bo coz moge wywnioskowac wiecej po jednej wizycie w tym domu. opisalem tylko moje pierwsze wrazenie, a jak sama wpsomnialas mam do tego prawo poniewaz mamy demokracje:) uwierz mi ze jesli kiedys okazaloby sie ze wujek zaczal napieprzac na ten dom ze ma jakies wady to tez bym o tym napisal, bo nie chce reklamowac tej firmy tylko poprostu napisac co o tym mysle, bo jak juz wspomnialem do tego celu stworzono fora internetowe. a poza tym pomoze to ludziom ktorzy maja zamiar sie budowac i beda szukali informacji na temat roznych technologii. szkoda ze za zwykly zbieg okolicznosci tak po mnie jedziecie. a chyba duzo ich w naszym zyciu. no chyba ze to wasz pierwszy przypadek to przepraszam.
Link do komentarza
Cytat

szkoda ze za zwykly zbieg okolicznosci tak po mnie jedziecie.



czy zwykły zbieg okoliczności - to wyjdzie wcześniej czy później .... no, chyba że zawitałeś na to forum tylko do tego jednego tematu i nie będzie okazji zweryfikować..... icon_wink.gif
tak czy siak .....
największe anse dotyczą formy tej reklamy , czyli pierwszego wpisu .... bo można przecież podejść jak do ludzi inteligentnych , a nie naiwnych imbecyli .... i tylko tyle.... icon_rolleyes.gif

Link do komentarza
Cytat

dziekuje za informacje odnosnie myslenia. ale tu sami madrzy ludzie pisza icon_smile.gif wiem wiem, na forum mozesz posiadac nawet tytul profesora zwyczajnego, jakie to wspaniale jak nie musisz tego udowadniac, prawda?

mądrzy ludzie powiadasz... Dzięki, ja już Cię lubię. Dawno mnie nikt tak nie skomplementował icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

mądrzy ludzie powiadasz... Dzięki, ja już Cię lubię. Dawno mnie nikt tak nie skomplementował icon_wink.gif


a to akurat nie najlepiej o Tobie swiadczy icon_razz.gif
ok. faktycznie czytajac wpisy pasywnego37 tez twierdze, ze troche to dziwnie wszystko brzmi. i byc moze to pracownik tej firmy chcacy ja zareklamowac, ale to chyba nawet dobrze bo dzieki temu moge sie domyslac ze ta cena jest wiarygodna. a ja nie mam nic wspolnego z nim, ani z ta firma. no ale widocznie jak napisze cos zlego na temat tego domu to wtedy mnie "zweryfikujecie" i stwierdzicie czy mowie prawde czy nie. no coz, moze po zimie wyjda jakies wady. trzymam kciuki, bo tylko to ratuje mnie przed opinia oszusta icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

No bo , cholera ..... nie można tak jak być powinno?

Witamy .
Jesteśmy firmą .......... - zajmujemy się .................
Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z naszą stroną ..........................
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości , będziemy także wdzięczni za wszelkie sugestie .
Dziękujemy za okazane zainteresowanie .
Pozdrawiamy.


Nie da się? trzeba z ludzi idiotów robić?



Jakże bliskie jest mi Twoje rozumowanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

a to akurat nie najlepiej o Tobie swiadczy icon_razz.gif
ok. faktycznie czytajac wpisy pasywnego37 tez twierdze, ze troche to dziwnie wszystko brzmi. i byc moze to pracownik tej firmy chcacy ja zareklamowac, ale to chyba nawet dobrze bo dzieki temu moge sie domyslac ze ta cena jest wiarygodna. a ja nie mam nic wspolnego z nim, ani z ta firma. no ale widocznie jak napisze cos zlego na temat tego domu to wtedy mnie "zweryfikujecie" i stwierdzicie czy mowie prawde czy nie. no coz, moze po zimie wyjda jakies wady. trzymam kciuki, bo tylko to ratuje mnie przed opinia oszusta icon_razz.gif




się nie przejmuj icon_smile.gif
prawda jest taka że połowa firm ( oby tylko połowa ) jest tu po to by się w jakiś sposób zareklamować icon_smile.gif ( mnie nie wyłączając z tej połowy icon_biggrin.gif )
jedni robią to przez reklamę płatną , inni przez udzielanie dobrych rad i bycie aktywnymi na forum , jeszcze inni robią z ludzi idiotów i walą spamem aż miło - to akurat nie specjalnie zgadza się z regulaminem forum .
nie pierwszy i nie ostatni dostałeś op. za ewentualny zbieg okoliczności , czy zbieg to tak jak wpisała Daga - się prędzej czy później wyda .
więc witaj na forum i daj się poznać od dobrej strony , a przydomek spamer za długo pamiętany nie będzie .
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

heh spoko. ludzie jestem z krakowa i szczerze to wisi mi to jak bedzie prosperowala jakas firma z brzeska. widze ze podjal sie jakis temat i chcialem napisac to co wiem. jak chcecie to sami sobie jedzcie do wieliczki i ogladnijcie ten dom. ja juz sie w takim razie nie wypowiadam wiec nie oczekujcie jakis konkretnych informacji.



"... ja juz sie w takim razie nie wypowiadam ..."[color="#FF0000"][/color]

i co?
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam serdecznie.
Dziś natrafiłem na to forum dotyczące domów m3system i aż z wrażenia postanowiłem zarejestrować się na forum i cos napisać.
Mieszkam w Brzesku i zainteresowałem się ofertą firmy m3system.Jako że dom "pokazowy" jest postawiony niedaleko mojej pracy postanowiłem go oglądnąć.Wrażenia:
1.Domek wygląda jak barak
2.Za to bardzo ładny barak
3.Brak okien tylko drzwi balkonowe
4.Wykonanie wygląda ok, przyczepiłbym się tylko wykończenia dachu w okolicach rynien -jest okropne.

Gotowy domek stoi w miejscowości Szczepanów 7 km od Brzeska, domek jest większy, ma ładną elewację kremowo-cappucino.Wygląda ładnie choć nie pasuje między domami już istniejącymi.
Zalety:
-szybko
-pewnie ciepło
-inaczej niż wszyscy
-projekt wykonany przez duże biuro projektowe które "stworzyło" największe budowle Brzeska i nie tylko
-cena -choć tu bym się zastanowił

Wady:
-jak pisałem wygląda jak barak
-nie do końca dopracowane szczegóły dachu(w dzisiejszych czasach blacha trapez???)

Niestety są też inne aspekty:wysłałem meila z prośba o szczegóły -nie otrzymałem do dziś odpowiedzi
Byłem uparty podjechałem pod dom pokazowy i zonk panie pracujące tam zajmują się transportem a o domu nic nie wiedzą(podglądnołem w środku przytulnie choć okropnie ciasno) otrzymałem wizytówkę pani która się tym zajmuje.
Niestety fachowość i wiedza raczej nie była na najwyższym poziomie brak wiedzy na każdym kroku, wg pani dom jest w stanie pod klucz czyli bez wylewek bez podłóg bez drzwi raczej podchodzi to pod stan surowy zamknięty wykończony z zewnątrz.
No i kwestia ceny:
Na banerze w okolicach Brzeska 1199 zł m2 w internecie raz widziałem 1290 ostatnio 1350.Niby dalej atrakcyjna ale niestety nie za powierzchnie użytkową ale za obwód domu po zewnątrz czyli na oko dom 70 m2 + zaokrąglenia poniżej 1,90 ok 10 m2 płacimy za 115 m2.
Reasumując:Jeśli dom się sprawdzi po zimie oraz poprawi się informacja oraz fachowość jest to bardzo ciekawa alternatywa typowego małego domu.
Po tym myślę kontrowersyjnym trochę opisie zapraszam do dyskusji jeśli kogoś to interesuje zwłaszcza zapraszam firmę m3system do wypowiedzenia się coś więcej na temat tych domków gdyż strona internetowa zawiera bardzo mało szczegółów.
Pozdrawiam
Marcin

Link do komentarza
Cytat

ja nie mam nic wspolnego z nim, ani z ta firma. no ale widocznie jak napisze cos zlego na temat tego domu to wtedy mnie "zweryfikujecie" i stwierdzicie czy mowie prawde czy nie. no coz, moze po zimie wyjda jakies wady. trzymam kciuki, bo tylko to ratuje mnie przed opinia oszusta icon_razz.gif



no cóż .... nie obroniłeś się .... napisałeś te lika och'ów i ach'ów i zniknąłeś ...


Cytat

Po tym myślę kontrowersyjnym trochę opisie zapraszam do dyskusji jeśli kogoś to interesuje zwłaszcza zapraszam firmę m3system do wypowiedzenia się coś więcej na temat tych domków gdyż strona internetowa zawiera bardzo mało szczegółów.
Pozdrawiam
Marcin



no przecież się wypowiedzieli - wszystkie wpisy nicków: PASYWNY37 i Gut24 icon_lol.gif
Link do komentarza
Efekt osiągniety: musiałam z ciekawości odwiedzić stronę m3system- ciekawe obietnice co do termoizolacyjności, ceny nie byłe podane,ale domki jak dla mnie -takie "psie budy" prawie bez okien.Rozumiem że wygląd jest podyktowany technologią- prawdopodobnie można znaleźć tam jakiś ciekawy projekt.Zdjęcia wnętrz ciekawsze niż bryła z zewnątrz.Wbrew pozorom dość widne.Podane ceny przez naszych początkujących gości być mogą faktycznie są realne,a le obejmują najtańsze materiały wykończeniowe i instalacyjne.Osobiście też byłam zainteresowana pewną firmą X, która "składa" domki na płycie z gotowych elementów w ciągu kilku godzin po uprzednim " wyprodukowaniu" ich w swojej fabryce i dowiezieniu na wybrane przez klienta miejsce.Zdjęcia z realizacji -imponujące!Cena podobna-ale na ich stronie jest pełen kosztorys(począwszy od śrubki po klamkę czy kolor farby w pokojach.Wszystko wycenione i podzielone na "standard" i "materiały zamienne do wyboru".Tam nawet wiesz jakiej firmy wstawiają Ci kibelek czy umywalkę i sam możesz sobie wybrać. Mnie to dość długo intrygowało-ale jestem w temacie domów tradycjonalistką.... icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Niby temat umarł a ja chętnie bym go pociągnął dalej.
W tym tygodniu była u mnie w pracy klientka która mieszka w takim domku teraz 3 zimę i strasznie sobie chwaliła.Zapytałem o ogrzewanie to dowiedziałem się że grzeje uwaga prądem i rachunki ma bardzo małe zresztą też nie za często się włącza ogrzewanie.Ludzie posprzedawali mieszkania w bloku i za te pieniądze wybudowali te domki.
W okolicach Brzeska powstaje mnóstwo tych domków żaden jeszcze nie został zdmuchnięty przez wiatr(przepraszam za żart). Niestety z tego co mi wiadomo cena poszła do góry i już robi się nie ciekawie.
Od następnego roku wchodzą dotacje do domów pasywnych podobno 50 tys. więc po zastosowaniu odpowiednich okien i drzwi oraz solarów + pompy ciepła da się uzyskać parametry domu pasywnego.Niestety wszystkie domki jakie widziałem mają ten sam okropny dach.Podczas rozmowy telefonicznej nie udało mi się uzyskać żadnych informacji ani materiałów abym mógł się wyedukować za to dostałem zaproszenie do zwiedzania kilku rozpoczętych inwestycji-chyba skorzystam.
Zastanawia mnie tylko rozwiązanie wentylacji oraz jaka panuje wilgotność w pomieszczeniach???
Link do komentarza
Cytat

więc po zastosowaniu odpowiednich okien i drzwi oraz solarów + pompy ciepła da się uzyskać parametry domu pasywnego.
(...)
Zastanawia mnie tylko rozwiązanie wentylacji oraz jaka panuje wilgotność w pomieszczeniach???


Dom pasywny to nie solarki + pompa ciepła... w prawdziwym pasywniaku są zbędne i w przeważających przypadkach nieuzasadnione ekonomicznie.
Wyjątkiem będzie PPCi dla potrzeb przygotowania CWU lub/i dogrzewania w okresach przejściowych.
No i oczywiście WM z rekuperacją o wysokiej sprawności.
Link do komentarza
Cytat

Niby temat umarł a ja chętnie bym go pociągnął dalej.
W tym tygodniu była u mnie w pracy klientka która mieszka w takim domku teraz 3 zimę i strasznie sobie chwaliła.Zapytałem o ogrzewanie to dowiedziałem się że grzeje uwaga prądem i rachunki ma bardzo małe zresztą też nie za często się włącza ogrzewanie.Ludzie posprzedawali mieszkania w bloku i za te pieniądze wybudowali te domki.
W okolicach Brzeska powstaje mnóstwo tych domków żaden jeszcze nie został zdmuchnięty przez wiatr(przepraszam za żart). Niestety z tego co mi wiadomo cena poszła do góry i już robi się nie ciekawie.
Od następnego roku wchodzą dotacje do domów pasywnych podobno 50 tys. więc po zastosowaniu odpowiednich okien i drzwi oraz solarów + pompy ciepła da się uzyskać parametry domu pasywnego.Niestety wszystkie domki jakie widziałem mają ten sam okropny dach.Podczas rozmowy telefonicznej nie udało mi się uzyskać żadnych informacji ani materiałów abym mógł się wyedukować za to dostałem zaproszenie do zwiedzania kilku rozpoczętych inwestycji-chyba skorzystam.
Zastanawia mnie tylko rozwiązanie wentylacji oraz jaka panuje wilgotność w pomieszczeniach???


A cóż tak egzotycznego i niewiarygodnego jest w ogrzewaniu elektrycznym ??? icon_eek.gif . Mam Kanadyjczyk niepasywny i ogrzewam go prądem od 9 lat i bardzo sobie to chwale nic wielkiego otco cycków nie urywa dla nie to normalność icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Niestety firma nie ma przygotowanych(albo nie udostępnia)żadnych materiałów ani informacji o zastosowanych technologiach i materiałach.W tym tygodniu mam podjechać do kilku domków już wybudowanych i oglądnąć dokładnie oraz dopytać o szczegóły.Może mi ktoś podpowiedzieć jakie pytania mam zadawać chce się przygotować.
Link do komentarza
Cytat

Efekt osiągniety: musiałam z ciekawości odwiedzić stronę m3system- ciekawe obietnice co do termoizolacyjności, ceny nie byłe podane,ale domki jak dla mnie -takie "psie budy" prawie bez okien.Rozumiem że wygląd jest podyktowany technologią- prawdopodobnie można znaleźć tam jakiś ciekawy projekt.Zdjęcia wnętrz ciekawsze niż bryła z zewnątrz.Wbrew pozorom dość widne.Podane ceny przez naszych początkujących gości być mogą faktycznie są realne,a le obejmują najtańsze materiały wykończeniowe i instalacyjne.Osobiście też byłam zainteresowana pewną firmą X, która "składa" domki na płycie z gotowych elementów w ciągu kilku godzin po uprzednim " wyprodukowaniu" ich w swojej fabryce i dowiezieniu na wybrane przez klienta miejsce.Zdjęcia z realizacji -imponujące!Cena podobna-ale na ich stronie jest pełen kosztorys(począwszy od śrubki po klamkę czy kolor farby w pokojach.Wszystko wycenione i podzielone na "standard" i "materiały zamienne do wyboru".Tam nawet wiesz jakiej firmy wstawiają Ci kibelek czy umywalkę i sam możesz sobie wybrać. Mnie to dość długo intrygowało-ale jestem w temacie domów tradycjonalistką.... icon_smile.gif




jakaś nazwa lub link byłyby przydatne, nie trzeba być pracownikiem danej firmy by ją chwalić icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No i byłem oglądać domek.
Dom na żywo świetnie się prezentuje wygląda rewelacyjnie na zewnątrz i wewnątrz.Uzyskałem odpowiedź na każde nurtujące mnie pytanie.Dach w domkach jest wykonany prawidłowo obróbka wykonana dokładnie, materiały użyte do budowy i wykończenia są wysokiej jakości.Oglądałem dom który był wykończony, pomieszczenia wyglądają super przestrzeń spora skosy na ścianach bardzo małe.Dom powstaje w ciągu 2-3 miesięcy w tym mamy zrobione:
-płyta z konstrukcją styropianową
-elewacja domu z tynkiem akrylowym + wykończenia do uzgodnienia
-stolarka zewnętrzna dobrej firmy+ drzwi Włoszczowa
-ściany działowe wykonana z płyt gipsowych
-elektryka z wyprowadzonymi puszkami
-kanalizacja z wyprowadzonymi rurami
-w cenie wentylacja grawitacyjna co uważam za pomyłkę
Za to płacimy 1500 zł netto ale po zewnętrznym obwodzie
czyli ładny mały domek powiedzmy 120 m2(czyli użytkowego jakieś 90m2) kosztuje 180 000 zł netto
Do tego należy doliczyć wentylacje mechaniczną za 12 000 zł, ogrzewanie za 16 000 zł no i kominy do gazu ewentualnie do kominka.
Od tego momentu pozostaje pomalować ściany, wykończyć łazienkę i kuchnię, zamontować drzwi i podłogi i można mieszkać.
Czy warto???Ja się mocno zastanawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość mhtyl
Cytat

No i byłem oglądać domek.
Dom na żywo świetnie się prezentuje wygląda rewelacyjnie na zewnątrz i wewnątrz.Uzyskałem odpowiedź na każde nurtujące mnie pytanie.Dach w domkach jest wykonany prawidłowo obróbka wykonana dokładnie, materiały użyte do budowy i wykończenia są wysokiej jakości.Oglądałem dom który był wykończony, pomieszczenia wyglądają super przestrzeń spora skosy na ścianach bardzo małe.Dom powstaje w ciągu 2-3 miesięcy w tym mamy zrobione:
-płyta z konstrukcją styropianową
-elewacja domu z tynkiem akrylowym + wykończenia do uzgodnienia
-stolarka zewnętrzna dobrej firmy+ drzwi Włoszczowa
-ściany działowe wykonana z płyt gipsowych
-elektryka z wyprowadzonymi puszkami
-kanalizacja z wyprowadzonymi rurami
-w cenie wentylacja grawitacyjna co uważam za pomyłkę
Za to płacimy 1500 zł netto ale po zewnętrznym obwodzie
czyli ładny mały domek powiedzmy 120 m2(czyli użytkowego jakieś 90m2) kosztuje 180 000 zł netto
Do tego należy doliczyć wentylacje mechaniczną za 12 000 zł, ogrzewanie za 16 000 zł no i kominy do gazu ewentualnie do kominka.
Od tego momentu pozostaje pomalować ściany, wykończyć łazienkę i kuchnię, zamontować drzwi i podłogi i można mieszkać.
Czy warto???Ja się mocno zastanawiam icon_smile.gif


A ja się zastanawiam,że Ty tu sobie robisz niezłą reklamę. Twoje posty czyta się jak folder reklamujący dewelopera - tylko kupować !Kogo chcesz tu nabrać?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

No ale doceń że zrobił to baaardzo subtelnie icon_wink.gif
ja się nabrałam icon_wink.gif


Ja prawie też icon_smile.gif ,ale wzbudził podejrzenie u mnie sposób opisu,jakże precyzyjny jak na początkującego . Od razu zapachniało tanią reklamą ale tak jak napisałaś bardzo subtelną.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.
Na tym forum wszystkich traktuja jak oszustow.
Przepraszam za brak polskich zmakow ale pisze na telefonie.
Nie mam nic wspolnego z producentem domkow tylko mocno rozpatrzylem rynek.Od 14 lat handluje budowlanka przez ostatnie 6 lat wykonczeniowka, wiec jakies pojecie o budowlane mam.Posiadam dzialke o szerokosci 12.5 metra i taki dom wlasnie wchodzi mi bez problemu a ze chcialbym budowe skredytowac zalezy mi na niskich kosztach eksploatacji.
Ale z powodu bardzo malej ilosci informacji zdecyduje sie tradycyjny budynek.
Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Na tym forum wszystkich traktuja jak oszustow.
Przepraszam za brak polskich zmakow ale pisze na telefonie.
Nie mam nic wspolnego z producentem domkow tylko mocno rozpatrzylem rynek.Od 14 lat handluje budowlanka przez ostatnie 6 lat wykonczeniowka, wiec jakies pojecie o budowlane mam.Posiadam dzialke o szerokosci 12.5 metra i taki dom wlasnie wchodzi mi bez problemu a ze chcialbym budowe skredytowac zalezy mi na niskich kosztach eksploatacji.
Ale z powodu bardzo malej ilosci informacji zdecyduje sie tradycyjny budynek.
Pozdrawiam
Marcin



Jeśli popełniliśmy błąd-przepraszamy-ale na tym forum aż roi się od "naganiaczy", mamy na nich przeczulony "węch" icon_wink.gif
Po prostu działają na podobnym schemacie.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli popełniliśmy błąd-przepraszamy-ale na tym forum aż roi się od "naganiaczy", mamy na nich przeczulony "węch" icon_wink.gif
Po prostu działają na podobnym schemacie.




myślę ze nie do końca mamy za co przepraszać i w miarę bywania na forum marcineke sam to zrozumie icon_smile.gif.

czyli decyzja zapadła na nie - napisz co zaważyło ???
Link do komentarza
Dwa razy poruszyłem temat domków m3system i dwa razy zostałem zaatakowany jako reklamodawca.
Znam zalety tych domków(oczywiście oczami producenta) chciałbym aby ktoś wypowiedział się na temat możliwych wad.
Zdaje sobie sprawę że mało kto miał do czynienia z tą technologią forumowicze mogą stwierdzić czy ten rodzaj technologi ma sens i przyszłość.
Coraz częściej myślę jednak nad tradycyjnym domkiem z BK z normalnym dachem.Koszt budowy podobny, pewnie bardziej będzie dopasowany do moich potrzeb ale budowa będzie trwała dłużej i budując systemem gospodarczym można popełnić wiele błędów.Niestety moja wiedza jest czysto teoretyczna i nie ustrzegę się niesolidnych wykonawców którzy liczą tylko na szybki zarobek(mam po prostu bardzo złe doświadczenie po moim ostatnim remoncie mieszkania, cóż że materiały załawiłem dużo taniej jak na robocie mnie wyrypali kasowo i jeszcze źle zrobili).
I nie nazywajcie tego dom pasywnym to najwyżej niskoenergetyczny, za to plusem jest możliwość starania się o 30 tys. dotacji pod warunkiem że 25 tys nie pochłoną opinie, badania kosztorysy:-) Edytowano przez marcineke (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Bo zawsze szukałem tych tańszych bo na tych droższych nie było mnie stać icon_redface.gif
Teraz wiem że chytry traci 2 razy icon_biggrin.gif
Na wszystkim znać się nie da i zawsze wykonawca patrzy jak wyrypać drugiego.
Teściu pracuje na składzie budowlanym więc materiały miałby po cenie zakupu, wykończeniówką typu okna, drzwi handluje sam(montaż mam gratis:-), zawsze mogę materiał załatwić z rabatem ekspozycyjnym.
Maszyny typu koparka, spycharka HDS miałbym za darmo więc oszczędności sporę ale to wszystko wymaga dużej ilości czasu, nerwów i pieniędzy.
Niestety inwestycja musiała by być kredytowana lub wykonywana przez lata z oszczędności.
Domek ze styropianu powstaje w 3 miesiące i mieszkanie w którym mieszkam może iść pod wynajem spłacając większą część kredytu.
I wreszcie żona była by zadowolona z wyprowadzki z bloku.... Edytowano przez marcineke (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...