Skocz do zawartości

GDZIE KulKA?


Recommended Posts

Cytat

nic sie nie martw .... nudzić się nie będziemy ..... tym którym zostanie dużo czasu z powodu braku możliwości jazdy na nartach - tysz czas zagospodarujemy właściwie icon_mrgreen.gif
bedzie dobrze ... tak mi się zdo .... icon_rolleyes.gif




Pod narty to śnieg na pewno będzie, pod sanie może nie być, a wtedy doopa blada, mam nadzieję że popada.
Link do komentarza
no właśnie .....
a Gosi i Jurkowi dał kto znać? icon_rolleyes.gif

nie rozsyłałam maili propagandowych tym razem na skalę masową , tylko do znajomych którzy tu bywają , bo poprzednio kilka osób mi zgłosiło, że sobie takiego spamu nie życzy - nie zapisałam , nie zapamiętałam kto i wolałam nie ryzykować coby nie dostać kilku miłych słów ....
tak, że tutaj tylko nawołuję i propagandę sieję .... mam nadzieję, że wszyscy którzy chcieli się dowiedzieć - dowiedzieli się o KulCE ....

ale - jeśli ktoś ma kontakt z kimś ze starej gwardii - przekażcie informację , zostały niecałe 2 tygodnie na zapisy i wpłaty icon_rolleyes.gif

Ludziska .... decydować się .... BĘDZIE NAPRAWDĘ FAJNIE .... w pięknej scenerii i wspaniałym towarzystwie spędzony weekend .... ZACHĘCAM !!!!!! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Tak sobie myślę, że zapytam: czy są jakieś pytania , wątpliwości?
czy wszystko jest jasne i wszyscy wszystko wiedzą i rozumieją... ?

Przypominam , że do końca stycznia wpłacamy pieniążki za pobyt - pozostałą kwotę (po odliczeniu zaliczki).


Jeszcze taka informacja :
Jeśli chodzi o pokoje - każdy po przyjeździe melduje się w recepcji podając swoje imię i nazwisko i otrzymuje klucz do swojego pokoju.
Link do komentarza
Cytat

I jeszcze, czym Cię w saniach z termosu na spodnie poleją. I czy to będzie po drodze "w tamtą stronę" czyli świeżo wlane i przez to gorące, czy na powrocie - gdy już lekko ostygło.



czyli, wypadałoby wziąć tez jakieś nieprzemakalne icon_biggrin.gif

Cytat

to zależy miedzy kim usiądziesz i czym Cię uraczą.... icon_lol.gif



a kto najbardziej grzejący? icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Oj tam ? raptem, mniej niż 3 godziny spała. icon_biggrin.gif

A po przebudzeniu ? nówka (nieśmigana ?) icon_mrgreen.gif




Cytat

Drzemka przy przemęczeniu, złota rzecz.



no , niestety nie każdy zawsze wytrzymuje tempo narzucone przez grupę.... icon_rolleyes.gif icon_razz.gif
dlatego właśnie ten tekst , że nie będę piła wszystkiego co mi podają.... a drink rozgrzewający na drogę tylko w małej butelce ... icon_biggrin.gif
doświadczenie - jak to Kotek ujął - złota rzecz ... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

no , niestety nie każdy zawsze wytrzymuje tempo narzucone przez grupę.... icon_rolleyes.gif icon_razz.gif
dlatego właśnie ten tekst , że nie będę piła wszystkiego co mi podają.... a drink rozgrzewający na drogę tylko w małej butelce ... icon_biggrin.gif
doświadczenie - jak to Kotek ujął - złota rzecz ... icon_biggrin.gif




zapamiętać!! icon_smile.gif jeszcze jakieś złote myśli (ostrzeżenia) w temacie? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

zapamiętać!! icon_smile.gif jeszcze jakieś złote myśli (ostrzeżenia) w temacie? icon_biggrin.gif



i tak za dużo Ci powiedziałam .... mnie nikt nie ostrzegał ... icon_lol.gif icon_razz.gif

a serio .... ciepłe buty śniegowce i ciepłe ciuchy .... czapa , rękawice .... to kilka godzin na mrozie i o ile w saniach można się przytulić do kogoś , jest ścisk i jest cieplej , o tyle przy pieczeniu kiełbasek mało nie zamarzłam ... icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Sanie 4 osobowe + 1 miejsce na koźle koło fiakra.



o kurde ... a nie ma większych? zawsze to ktoś bedzie siedział na rogu ... zimniej bedzie ... icon_rolleyes.gif icon_lol.gif


Cytat

ale teraz ognisko jest w planach, prawda?



a nie wiem , nie wiem ... to do labasa pytanko .....
no ale skoro tak Ci zależy i obiecasz , że bedziesz skakać , to myślę, że mogą się chopaki poświęcić i rozpalić dla Ciebie .... chętnie popatrzymy ... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam, zakupiłem projekt domu modułowego do własnego montażu na https://zmontujdom.pl i obecnie jestem w trakcie budowania płyty fundamentowej. Zastanawia mnie projekt gdyż jest w nim brak folii PV pod styrodurem. Folia za to jest na styrodurze i idzie bezpośrednio pod beton, czy to jest poprawnie gdyż ja myślałem że fola musi również iść pod XPS.? Dzieki za odpowiedzi 
    • Ja bym to nawet skrócił i napisał "W magazyn energii warto zainwestować, żeby zwiększyć  autokonsumpcję".  Bo naczelną ideą energetyki rozproszonej, w postaci m.in. fotowoltaiki  czy energetyki wiatrowej jest właśnie zużywanie energii w miejscu jej wytwarzania. I wtedy to się opłaca bez względu na sposoby rozliczeń z energetyką zawodową.   Próby zarabiania na sprzedaży wytworzonej energii będą zawsze nieopłacalne, gdyż wymaga to przesyłu, który kosztuje i ktoś musi za niego zapłacić. 
    • Nie DO sąsiada, tylko wzdłuż granicy działki sąsiedniej (od"zachodu" działki) i odpływu w stronę rzeki...
    • Obejrzałem te krzywki z linku z Alliexpressu i na tymczasem pozycja nr 6 wystarczyłaby... Dwa takie elementy wkręcone w miejscu zaworków ( pewnie z pomocą przedłużek) tak, aby z rozetami, osłaniającymi otwory w glazurze, znalazły jak najbliżej ściany - załatwiłby sprawę... Jedynie czas transportu jest dość długi Na Allegro jest coś podobnego, o większym rozstawie osi otworów, sporo droższego, ale dostępnego prawie na już...   Te krzywki nieźle wyglądają i mogłyby być dobre...
    • W magazyn energii warto zainwestować wtedy gdy nie jesteśmy w net-meteringu,  a w net-billingu (obowiązywać zaczął po 1 kwietnia 2022 roku), żeby zwiększyć  autokonsumpcję.   Dzięki magazynowi  energii nadwyżki, zamiast być sprzedane po bardzo niekorzystnym kursie a może to być nawet 5 groszy za 1 kWh, (energia wprowadzona do sieci jest przeliczana  po cenie rynkowej, a od lipca 2024 r. będzie ustalana co godzinę i może być nawet ujemna), zostaną wykorzystane w godzinach kiedy nie ma już nasłonecznienia i fotowoltaika nie produkuje prądu, wtedy trzeba odkupować prąd znacznie drożej.   Pół biedy jak sprzedając 1 kWh, możemy za tą kwotę  odkupić przynajmniej połowę kWh, ale  jak wyjdzie, że odkupimy 1/10 kWh, albo oddamy w godzinach południowych kWh za darmo.   Cena sprzedaży energii do sieci (RCEm) - net-billing były ustalane miesięcznie   Dla energii.    Skorygowana [zł / MWh]                               Skorygowana [zł / kWh] kwietnia 2024.                            253,69.                                                       0,2537 marca    2024.                             249,12                                                         0,2491 lutego    2024.                             324,25                                                        0,3243   Teraz będą ustalane godzinowo, więc w okresach dużego nasłonecznienia oraz silnego wiatru będą skupowane za grosze albo nawet operator wyłączy zdalnie falownik w twoim mieszkaniu, jak będą ujemne.   Magazyn energii nie powinien być też zbyt duży, albo drogi,  stopa zwrotu powinna wynosić maksymalne  do 5 lat, magazyny energii  wytrzymują w dobrej kondycji do 10 lat, potem trzeba wymieniać. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...