Skocz do zawartości

Moose"owa ostoja...


Recommended Posts

Cytat

jeno sie cieszyć, że zarabia na siebie ... no, chyba że to jeno bezwzględna inwigilacja icon_lol.gif


Tia.... zarabia jak i Twoje... icon_mrgreen.gif
Ale rozśmieszył mnie strasznie, zwłaszcza, że się w ekran gapił` icon_smile.gif
Jak capnęłam aparaturę to niestety wzrok już na mnie skierował ale siedział dalej i czekał na sportretowanie...icon_wink.gif
Link do komentarza
31.01 ZAMARZŁA ŹLE ZAIZOLOWANA RURA... po trudach i znojach ;) przy użyciu palnika, farelki i suszarki uruchomiliśmy wodę z powrotem...
02.02
Noszszszkarwajejzamrożonazimowamać czyli z dowcipów zimowych... rano o 5:20 mój małż wstający do pracy obudził mnie i grobowym głosem oświadczył, że piec nie działa icon_rolleyes.gif NA TERMOMETRZE 15 STOPNI
No nie działał a co... w dodatku we połowie chałpy prund był a we drugiej ni huhu...
Wywlokłam przedłużacz i podpięłam gada DO INSZEGO GNIAZDKA - DZIAŁA!!!
Paląc w kominku i przysypiając ODCZEKAŁAM PRZYZWOICIE DO 7 i zadzwoniłam do elektryka... Wypytał o objawy i oświadczył, że to nie w domu jeno w sieci cóś zdechło i, że sprawdzi, a o 8 już dowieźli brakującą fazę...
NIECH ŻYJE PAN STASIO!!! icon_smile.gif
MOŻE JAKOŚ PRZETRWAM TĄ ZAJE...Ą ZIMĘ... WRRRR
Link do komentarza
Cytat

31.01 ZAMARZŁA ŹLE ZAIZOLOWANA RURA... po trudach i znojach ;) przy użyciu palnika, farelki i suszarki uruchomiliśmy wodę z powrotem...



Oś-ka .. nie jesteś sama.. nie jesteś sama.. jak śpiewa Seweryn icon_biggrin.gif Mego chopa też to szczęście spotkało.. icon_rolleyes.gif ino zamarzła woda na 1 piętrze i tylko ciepła.. Też ma drzewnianą chałupkę..
Link do komentarza
Ale jest i pozytyw – lepiej, że teraz chałupka dostaje po dopie, niżli miałoby to nastąpić za lat kilka.

Teraz jeszcze zaprawiona w boju, cześć na gwarancji, pamięć też jasna, kto budował i kogo opierdzielić. Wszystko jasne.

A jak w przyszłości będą mrozy, to patrząc na termometr ze wskazaniem -40, zamiast komentarza, pokażesz temperaturze wiadomy palec, bo domek już po inicjacji. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale jest i pozytyw – lepiej, że teraz chałupka dostaje po dopie, niżli miałoby to nastąpić za lat kilka.

Teraz jeszcze zaprawiona w boju, cześć na gwarancji, pamięć też jasna, kto budował i kogo opierdzielić. Wszystko jasne.


Opier...lać to bym mogła ale i tak nic z tego nie wynika... BO TO WSZYSTKO SZUJE I NIEROBY I NIKT ZA NIC ODPOWIEDZIALNOŚCI NIE BIERZE... icon_evil.gif
Z gwarancji to mam jedną: SKORO SIĘ URODZIŁAM TO I UMRĘ... icon_twisted.gif

Link do komentarza
witam
super wyglądają na forach wizualizacje domu, czy mógłby mi ktoś zdradzić jak to się zrobi - na jakim programie? Jesteśmy na etapie dostosowywania projektu pod rozbudowę i nadbudowę już istniejącego budynku i ciągle coś w projekcie zmieniamy - a projektanta mamy delikatnie mówiąc "nie za wyrywnego do zmian". Chętnie zrobiłabym taką wizualizację , żeby dokładnie sobie "mój dom" obejrzeć.
Link do komentarza
Cytat

Trzymaj się Łosiu! Barchany grube, czapę, rękawice przed snem i byle do rana. A rano na zapiecek i byle do wieczora. icon_smile.gif
Byle do wiosny. I tak ad mortem defecatam.


No tak... trzymie siem jeszcze... ale marnawo bywa :(


KATAKLIZMÓW CIĄG DALSZY...
02.02
Donoszę z placu boju, iż:
Po grzaniu fundamentu palnikiem przez pół pier...nego dnia udało nam się rozmrozić drugą ( kuchenną i zmywarkową icon_smile.gif ) rurę, więc nie grozi nam jedzenie z gazety icon_wink.gif
Poza tym jak już woda ruszyła i ruszyłam doopsko coby odwieźć naszego Cudotwórcę ( któremu się spieprzyło wozidełko - sic! - plaga jakaś czy co??? ), okazało się, że piec zamiast zatrzymać się na ustanowionej przeze mnie temperaturze, zaczął grzać wściekle podłogówkę i kaloryfery rycząc przy tym jak zarzynany prosiak... icon_evil.gif
Noszszszszkarrrrrrrrwa, ile można znieść???
Dzwonię bez żadnych nadziei do pana od serwisu, któren to Mąż Uczony jest z miasta oddalonego ode mnie o jakieś 60 km, a on z uśmiechem mówi, że dziś za godzinę będzie w moich okolicach i chętnie mnie nawiedzi... icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Dżizusiekrajstowaty, tegom to sie nie spodziewała...
Zjechał kole 21..m Obmacał piec, pogrzebał we kabelaskach i stwierdził, że jest OK icon_smile.gif, jeno, że w czujniku temp cóś zdechło...
wymienili my baterie - nie działa icon_evil.gif
strzelili restet - nie działa icon_evil.gif
rozłączyli wsio i załączyli z powrotem - nie działa icon_evil.gif
kolejny restet... JEST DZIAŁA!!! icon_lol.gif
Pan Piecowy, dostał kawki, ciasteczko i 20 pln na coś na rozgrzewkę i przed 23 oddalił się w kierunku swojego miejsca zakwaterowania.
Pławiliśmy się tym luxusie sprawnych instalacji cóś ze 40 minut... ( nawet winko na to konto se otworzyliśmy icon_wink.gif)
I co...?
Ano po tym czasokresie, znów fazę wcięło... fuck!!! PIEC NIE DZIAŁA icon_eek.gif
Znów przedłużacze, przepięcie pieca i czujnika pod inne gniazdo... DZIAŁA!!! icon_smile.gif
Dzwonimy na pogotowie energetyczne, a pan mówi, że jest sam i nic nie zrobi... dopiero rano... icon_evil.gif icon_evil.gif
icon_evil.gif
To po cholerę to się POGOTOWIE nazywa... icon_rolleyes.gif wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Rano o 7:30 wyszła reszta prundu... zadzwoniłam po raz kolejny i nie byłam zbyt uprzejma... icon_lol.gif
O 8:30 ODDALI CAŁY PRUND!!!
JEST SAKRAMENCKO ZIMNO, I MAM JUŻ DOŚĆ...
Link do komentarza
Cytat

Ewa, powiedz, że mogę sobie to ostatnie zdjęcie ukraść i na tapetę wstawić! powiedz.. powiedz... plissss..... zabójcza morda jest icon_biggrin.gif a w tym kojcu swoim, to leży zupełnie jak mój Rysiek.. icon_lol.gif ale Rysiek kotem jest.. icon_smile.gif


MOGIESZ SE WZIONŚĆ DOGIE icon_wink.gif icon_lol.gif


Cytat

Karwa Ośka, to jak z filmu Hitchcocka icon_eek.gif


Hiczkok przy tym co tu siem wyrabia to mały pikuś jest... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
09.02
Epopeja goowienna icon_wink.gif
Dziś wielki dzień…
Podpięli nam wreszcie kanalizację… a sprawa cała w sumie śmierdząca jakby na to nie patrzyć icon_wink.gif , ciągnie się od zeszłego roku…
Na wsi od 4 lat była w planach budowa kanalizacji z dofinansowaniem unijnym oczywiście.
Ponieważ ja zdecydowałam o budowie dopiero w 2010, więc w planach ujęta nie byłam… aliści, że gmina jest wielce obywatelowi ( czyli mnie) icon_twisted.gif przyjazna, więc rzutem na taśmę postanowili mnie włączyć w ów plan.
No i w zimie zeszłego roku, przyjechali, wykopali dół, położyli jakieś rurki, wkopali jakąś beczkę, zrobili jakiś hopsztos coby to wszystko ze szambem połączyć icon_rolleyes.gif , dali pompę i odjechali w siną dal, mówiąc, że jak już się wprowadzę to przyjadą i uruchomią ustrojstwo…
W grudniu przed świętami se przypomniałam, że pompa leży i nudzi się niemożebnie w garażu… postanowiłam zadziałać, więc rzne w uśmiechach do gminy i mówię, iż życzyłabym sobie ową pompę włączyć do infrastruktury gminnej już, nał, natentychmiast, coby mnie goowna bez święta nie zaatakowały… pan urzędnik oświadczył iż następnego dnia przyjedzie ktoś owego goownożercę podłączyć. OK.!!!
A jakże przyjechał i co się okazało??? Ano, że pompa nie działa, choć NÓWKA SZTUKA I NIE ŚMIGANA ANI ANI icon_eek.gif
Pan Podłączyciel poskrobał się w czerep i odjechał uwożąc zarazę do producenta. Obiecał jednakże, iż za tydzień będzie z powrotem i ją zamontuje…
Jaaaassssneeee…
Nie powiem, bo informował mnie co tydzień, iż pompy niet, gdyż aliboż nie wróciła z Krakowa ;) ( Sądząc po czasie jaki tak przebywała to zdążyła chyba wszystkie zabytki zwiedzić i nie wiem czy o tydzień w Zakopcu nie zahaczyła…) icon_evil.gif
2 tygodnie temu pan Podłączyciel zadzwonił i poinformował mnie, iż urządzenie dotarło na miejsce i przyjedzie w przyszłym tygodniu… cały zeszły tydzień siedziałam jak na szpilkach, bo i zamarzaniem problemy i z prundem i szambo pełne ( a szambowóz popsuty… icon_evil.gif ), w dodatku spodziewałam się najazdu całej zgrai gościów na łykenda i co…? Do lasu mieli chadzać za potrzebą??? No bo jak się domyślacie pompa nie dotarła, gdyż Podlączyciel zachorzał…
Na szczęście w łykenda nic się złego nie wydarzyło, chałpa stoi ( choć wesolutko było wielce), goowna nas nie zalały, prundu nie zbrakło, przybył jeno złomniak do którego w zasadzie już się zaczynam przyzwyczajać… hehehehe.
W poniedziałek Szambelan naprawił wóz i wykradł ( pod naszą nieobecność icon_wink.gif ) zawartość srajtanka (że pozwolę sobie użyć formowego słowotwórstwa), a dziś panowie z wdziękiem i w lansadach tudzież z przeprosinami za nieobecność długą, zamontowali pompę podłączając nas do goownociągu. Ufff…
Jutro mają odholować złomniak i może życie wróci do jako takiej icon_rolleyes.gif równowagi…

I to by było na tyle…

Link do komentarza
Gość gawel
Mosia opis taki że rewelejszon i mi sie na pamiec nasunęły nasze ofrołdy overkrakowskie icon_mrgreen.gif , dlarego niech cie ręka boska i noga broni nie byc na kulce tejk jor Erwin with you and dog i dawaj bedzie zajebioza (jak zwykle)
Link do komentarza
Cytat

Mosia opis taki że rewelejszon i mi sie na pamiec nasunęły nasze ofrołdy overkrakowskie icon_mrgreen.gif , dlarego niech cie ręka boska i noga broni nie byc na kulce tejk jor Erwin with you and dog i dawaj bedzie zajebioza (jak zwykle)


Erwin i ogon chałpy mają pilnować... chyba...
A ja na razie nie mam sprecyzowanego plana dojazdowego, jakbyco bendem molestować Piratu... icon_mrgreen.gif


Cytat

Rzec by można, trzymając się tematu, że Ci gmina zrobiła na rękę.


No... i jak mnię to ucieszyło... icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Jest takie powiedzonko... hmmm... jak to było...? icon_rolleyes.gif
Coś o cieszeniu... kieszeni i sr...u... a może pluciu... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość gawel
Cytat

Erwin i ogon chałpy mają pilnować... chyba...
A ja na razie nie mam sprecyzowanego plana dojazdowego, jakbyco bendem molestować Piratu... icon_mrgreen.gif



No... i jak mnię to ucieszyło... icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Jest takie powiedzonko... hmmm... jak to było...? icon_rolleyes.gif
Coś o cieszeniu... kieszeni i sr...u... a może pluciu... icon_mrgreen.gif


NO z piratu to ja tudej to tok i był bidulek dowalony robotą i jakiś taki udeptany pow ze jutro bedzie wiedział co i jak z wyjazdem bo jest to pod znakiem zapytania wielkim niestety ale zapodałem mu że Ty jedziesz na handret persent szur wiec moze cos tam sie wypłodzi pozytywnego jutro ma mi napisac . Bo ja na kulkie to jade w srode rano

Cytat

A to nie znam. U nasz na wsi, to tylko jedno powiedzonie jest, że kto rano wstaje, ten leje jak z cebra. Ale to pewnikiem u wasz inaksze som.


To jakos tak jeciało kto rano wstaje ten sie z przeproszeniem gówno wyspi i to jest najprawdziwsza prawda
Link do komentarza
Cytat

Nie końbinuj Łosiu. Zwaszeć możesz ze namy jechać. Zawszeć. NO chyba, że bez Piratu nie ... i koniec .. a to wtedy ... to ja przepraszam ... icon_twisted.gif


Hehehe, bendem myśleć, jak u mnie się zrobi z 98 % - setka, bo na razie mimo gawłowego optymizma to jeszcze tej 100 niet icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

A to nie znam. U nasz na wsi, to tylko jedno powiedzonie jest, że kto rano wstaje, ten leje jak z cebra. Ale to pewnikiem u wasz inaksze som.



a bo to z przysłowiami tak jest, każde ma jeszcze swój regionalizm
a to powyższe u nas brzmi tak:
"kto rano wstaje, ten leje jak wół do karety"


Osiu, gratuluję szczęśliwego podłączenia do "gównociągu" (kolejne piękne słowo zapisuje w słowniku)

pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

a bo to z przysłowiami tak jest, każde ma jeszcze swój regionalizm
a to powyższe u nas brzmi tak:
"kto rano wstaje, ten leje jak wół do karety"


Osiu, gratuluję szczęśliwego podłączenia do "gównociągu" (kolejne piękne słowo zapisuje w słowniku)

pozdrawiam icon_biggrin.gif


Txenks TINUŚ icon_smile.gif Mam nadzieję, iż podłączenie okaże się szczęśliwym i nie przysporzy dalszych utrapieństw... icon_rolleyes.gif


Cytat

Gaweł gdyby nie jego optymizm mniej lub więcej udawany to już dawno by się (jak mawiają księgowi) przeksięgował do passywów czyli zniknął


Nie pierdoolcie towarzyszu, bo bedem zmuszona ( apropos - mucha siem u mnie zapóźniona we rozwoju chyba dziś pojawiła icon_rolleyes.gif icon_biggrin.gif ) postawić was do pionu zbesztując niecnie... :krzeslo:
Link do komentarza
Cytat

będzie dobrze,

a mnie obiecują gównociąg w tym roku, zobaczymy?

a tak z ciekawości, to co to za pompę Ci montowali, masz swoją lokalną pompę, która pcha "zawartość" do kanalizy?


Tak... łosiobista pompa przepycha goowienka ku ich właściwemu miejscu zakwaterowania ( chwilowego zresztą icon_wink.gif) czyli oczyszczalni... icon_twisted.gif


Ona, ta kanaliza to siem ciśnieniowa zwie chyba...
Link do komentarza
Cytat

Noszssszkarwa, znów mnie ruły zamarźli... icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif



Piszę tu, bo chyba miejsce odpowiednie.

Zaraz pewnie dostanę z grubej rury, dlaczego teraz zwracam na to uwagę - jak będzie „parcie”, to wyjaśnię.

Te rury będą miały tendencję do zamarzania, do czasu ocieplenia od zewnątrz fundamentów (ściany fundamentowej) – przynajmniej tych odcinków, w których pobliżu jest prowadzona woda. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Zem przemieliło ów DZIENNIK, przetrawiło i tę oto diagnozę wyda(li)ło: DOMcitis acuta czyli ostre zapalenie na dom (nie mylic z zapaleniem domu).

Objawy OŚiowe występujące w w/w zespole chorobowym, których niewątpliwie jesteś radosną posiadaczką to:

a) somatyczne [b](oby nie występowały zbyt często):

1. wysoka gorączka dochodząca nawet do 100 st. wrzenia, wywołana wirusem z gatunku kominecus oleus, wywołujący niekiedy jej spadek nawet do poziomu zamarzania naczyń zwanych dalej rurami (ale i mrożących krew w żyłach tys);
2. tworzące się liczne ogniska zapalne mogą w znaczący sposób wywoływac uporczywe zawroty (czyt. brak kasy, zmagania, konflikty) i bóle głowy oraz okolic podbrzusza (czyt. zespół jelita drażliwego);
3. okresowe, nasilające się pod wpływem czynnika stresogennego częste (czyt. upierdliwe) biegunki lub zaparcia (nie sklasyfikowano jak dotąd, co gorsze icon_lol.gif );
4. okresowe objawy pylicopodobne, spowodowane nieustającym: - piłowaniem,
- szlifowaniem,
- wierceniem,
- dożynaniem,
- dożynaniem się tys icon_lol.gif ;
5. postępująca, nieodwracalna utrata słuchu wywołana - patrz pkt 4.;
6. cykliczne spadki wydolności fizycznej (czyt. skapcanienie);
7. hipotermia, której podłożem są zdarzenia losowe zwane dalej awariami systemu grzewczego o bliżej nieokreślonej etiologii;

b) [b]objawy ze strony ukł. nerwowego
(oby nie występowały zbyt często):

1. zapał, zwany inaczej zapłonem. To stan paranoicznej euforii icon_lol.gif o niskim indeksie oświecenia (szczególnie w fazie początkowej choroby), naprzemiennie wstępujący w...
2. lęki, icon_eek.gif i zniecierpliwienie (czyt. jamamqrwategodośc) icon_mrgreen.gif ;
3. okresowe poczucie rezygnacji niwelowane ze skutkiem pomyślnym siłami witalnymi i wsparciem forum wszelakiej maści i pochodzenia;
4. czasowa, przemijająca bezsennośc o podłożu wampirogennym i małżogennym tys icon_wink.gif;
5. nasilające się objawy nerwicopodobne (natręctwa), związane z: - uporczywym lampieniem się icon_eek.gif w nabytek architektoniczny, zwany dalej kominkiem,
- ustawicznym przesiadywaniem (czyt. gniciem icon_wink.gif ) w chołpie, bez uwzględnienia potrzeby migrowania tu i ówdzie,
- i oraz na demobilu tys,
- natrętną potrzebą planowania (czyt. jak tu zrobic cOŚ z niczego, jeno z dziury budżetowej, prowadzące w konsekwencji do w/w bezsenności);
6. Parkinsonopodobne, nierzadko wyst. na skutek odstawienia napojów procentowych (czyt. np. 3% woda utleniona icon_mrgreen.gif) efekt trzensomcych się rąk, w tym wypadku wywołany nerwem - reakcją sytuacyjną, a który to ściśle powiązany jest z reakcjami somatycznymi (czyt. "sraczyk cudnej urody" - patrz wyżej str. 1, jako "środek złoty-na kłopoty");
7. wysoce pojęta, o nietrudnym do sprecyzowania/ustalenia podłożu MANIAKALNA RADOŚC Z POSIADANIA DOMcitis acuta icon_biggrin.gif

ROKOWANIE I LECZENIE:

JakOŚ to będzie... Leczona zwykle czasem (czyt. czas leczy rany icon_wink.gif ), DOMcitis acuta przechodzi zwykle ze stanu ostrego na przewlekły. Ten zaś rokuje już tylko koniecznością zaakceptowania w/w zespołu ch., ściślej określanego jako Moosowa OŚtoja icon_smile.gif

Gratuluję zachorowania! Powrotu do zdrowia - nie życzę.

P.S. Domek - marzenie. Apetyczny nie tylko dla kornika i innych świństw.
Okolica - bajka. Już jestem wilkiem icon_evil.gif ...
Lektura - cudo! Skutek: - zużyte chusteczki w ilości op. 1,
- oplute monitory w ilości szt. 2,
- zarażenie w/w wirusem icon_razz.gif

Eta wsio. Aaaa! Jakbyś nie potrzebowała już tego "cudnej urody sracyka", miej mnie na uwadze. Bede w potsebie icon_mrgreen.gif


Link do komentarza
Cytat

Gratuluję zachorowania! Powrotu do zdrowia - nie życzę.


Eta wsio. Aaaa! Jakbyś nie potrzebowała już tego "cudnej urody sracyka", miej mnie na uwadze. Bede w potsebie icon_mrgreen.gif


Sefora, noszszkarwa obśmialam się z diagnozy konowałowej ;)
Zaplatam przeszczepy, cobyś swój doprowadziła do lepsiejszego niż u mnie stanu, co wielką sztuką nie będzie jak mniemam... icon_twisted.gif
Pozdrawiam i zapraszam do korzystania... ze sraczyka w dowolnej chwili... icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

No daj Ty pokój... jeszcze nie zeżarły... i wiesz... mam taką cichą nadzieją, że zanim mnie szlag trafi to nie zdążą... icon_mrgreen.gif



Spoko, nie pierieżywaj. Kiedyś nie impregnowały i chałpy po sto lat stały. Sam w takiej czasami zaleguję. Wprawdzie ma dopierok siedmdziesiąt, bo poprzedniczka, cholera, sie we wojne zjarała, ale jeszcze te ciutek dostoi.
Jakby co, to sie drągiem podeprze i tyla.
Link do komentarza
Cytat

Spoko, nie pierieżywaj. Kiedyś nie impregnowały i chałpy po sto lat stały. Sam w takiej czasami zaleguję. Wprawdzie ma dopierok siedmdziesiąt, bo poprzedniczka, cholera, sie we wojne zjarała, ale jeszcze te ciutek dostoi.
Jakby co, to sie drągiem podeprze i tyla.


Stasiu, twój niepoprawny wprost optymizm mnie powalił... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

na miły Bóg!
"Budowa ściany wokół siebie - marna sztuka
Problemy twoje, moje, nasze boje, polityka "

Sojka nawet śpiewał icon_smile.gif



Śpiewoł icon_eek.gif ? Aaaa... to już pagibł? icon_wink.gif

Cytat

Sefora, noszszkarwa obśmialam się z diagnozy konowałowej ;)
Zaplatam przeszczepy, cobyś swój doprowadziła do lepsiejszego niż u mnie stanu, co wielką sztuką nie będzie jak mniemam... icon_twisted.gif
Pozdrawiam i zapraszam do korzystania... ze sraczyka w dowolnej chwili... icon_lol.gif



Ha! Zgadywuję, żeś do ofajdanej icon_wink.gif "perełki" przywiązana wielce icon_confused.gif A z gościnności jej wątpliwe, bym se skorzystała (chocias korzyśc pewnikiem niepowetowana by była icon_mrgreen.gif ), jakowoż prędzej, aniżeli bym doń z dzikiego Zachoda dolecioła, naznaczyłabym Ci ja trasę, rolnikom glebę użyźniła, a autostradę figurkami z brązu przyozdobiła. Przyjechał by walec tedy, a asfalt jak się patrzy gładziutki by powstał icon_lol.gif I to za darmochę! icon_biggrin.gif A mogłoby byc i tak, że kto figurki z brązu za modlitewnik by wziął i by się narobiło icon_lol.gif
Chołpkę jużeś włóczką łopatuliła czy nadal goluśka na polu bitwy?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...