Skocz do zawartości

Moose"owa ostoja...


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
07.04

Zajeżdżam na budowę, jest 10 rano a tam dwóch na giętkich nóżkach... już .... złapałam ale nic nie mówię...
Nie mija pół godziny a jeden betoniarke wypierdzielił... nosz karwa... icon_evil.gif
Rzne do gościa, czyli majstra i mówie jasno: ostatni i pierwszy raz takie dance... majster poszedł zjebać gościa a ten... i tu jest karwa apogeum...SIĘ OBRAZIŁ icon_eek.gif i sobie poszedł zabierają swoje wiaderko i łopatkę...
Zapowiedziałam, że jeszcze raz brygadę na takich baletach przylookam to nie dość, że wywalam na zbity ryj, to jeszcze nie zapłacę...
Pianę złapałam taką, że musiałam se do lasu pojechać odreagować bo by im łby pospadały...
Następnego ranka jeszcze na trzeźwo im utrwaliłam żeby nie mieli wątpliwości, ŻE MAJĄ KARVA PRACOWAĆ A NE CHLAĆ icon_rolleyes.gif

14.07
Od tamtej afery spokój… Chłopaki zapitalają elegancko… do dziś mam blachę na garażu, tarasie i tylnej stronie dachu… wygląda OK. , ale ponieważ ja się nie znam na tym i jestem za mało dokładna, to se poproszę K., któren to na pewno jakieś niedociągnięcia wykryje… jeśli są… icon_rolleyes.gif
A tu daszek:

DSC01446.jpg



A i Obrażony od poniedziałku powrócił do pracy, tłumacząc się, że mu się w poprzednim tygodniu łykend przedłużył... icon_lol.gif Nie mam nic do gościa, bo myślący jest i dobrze pracuje (jak nie chla oczywiście icon_wink.gif ) Powtórzyłam, to co pozostałym jeszcze raz coby się dobrze utrwaliło… icon_razz.gif

Kilka dni temu poprosiłam nieocenionego K. o rozpatrzenie się w narzędziach dla Osia… Narządy mnie się zamarzyły w typie: wkrętarka i szlifierka…
Wczoraj K. zakupił i dziś dostałam do łapek… śliczne są (wkrętara einhell – zabrzmiało diabelsko icon_twisted.gif i szlifiera bosza)… jeszcze muszę wprawy nabrać, ale jak widziałam jakie osi(o)łki się tym posługują to widzi mnie się, że i ja dam radę… chyba… icon_mrgreen.gif
Wczoraj zamówiłam drzwi wejściowe i bramę garażową.
I to by było na tyle...



Link do komentarza
Cytat

Luknąłem na ostatnią fotkę, co to jest pod niższym(bliższym) kominem?
Nie widać obróbek kominów, coś chyba maszczą te Twoje majstry.



A boki to pies? Tyż nic ni ma...
Cheba, że se zostawiły na później... Moje kuzyny, to mają dziadka (juz nie łazi na dach, wypuszcza młodych, niech se skikają) i dziadek filuje na nich z dołu, cały czas robiąc obróbki. I montują wszystko na bieżąco, bo to potem nie zawsze jest dobry dostęp. Wiem, bo mi juz jeden dach zmieniali. Dwa lata temu.
Link do komentarza
Ale tak się nie da, kominy obrabia się w trakcie układania blachy.
Obróbka nad kominem oraz po bokach, mają być schowane pod blachę, natomiast obróbka z dołu komina powinna wychodzić na blachę, mówię o części poziomej obróbki, bo pionowa powinna dolegać do komina ale nie może być do niego mocowana. Nad pionową obróbką zakłada się następną obróbkę z wpuszczeniem na 2 cm w komin i ma zachodzić w pionie na poprzednią obróbkę - obróbki nie mogą być ze sobą łączone.
W ten sposób unika się dziur przy kominach gdy chałupa siądzie(5-10cm) po paru latach.
Link do komentarza
Cytat

Osiu, ale pierwszą wiosenną roślinność /z tym czerwonym kwieciem/ to piękną masz... icon_wink.gif icon_biggrin.gif


No se musiałam aż powiększyć, co by przylookać.
Ale Elcia ma rację...piękne kwiecie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Cytat

robiąc zdjęciówkę wcale tego nie widziałam... icon_eek.gif icon_lol.gif


Bo jak się robi, to takich szczegółów nie widać, dopiero później...jak doopa mojego szwagra icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Łośka... coraz to pikniej u Ciebie... kiedy się wprowadzasz??



W przyszłej dziesięciolatce jak tak dalej pójdzie... icon_evil.gif
Firma odmawia ponownego malowania a chałupa jak łaciata krowa wygląda...
Całe szczęście, że jeszcze kasy nie dostali... ale wqurwia mnie ta cała sytuacja niepomiernie... icon_evil.gif
Czekam na okna bo nic nie można dalej w środku robić, zanim nie zamknę...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

no to ruszyło, więc dziennik się odkurzy co?? icon_biggrin.gif


Ewcia zdjęciówek muszę porobić i strząsnąć z siebie widmo poprzedniego wykonawcy, które gdziesik siem za plecmi czai i nie pozwala rozwinąć skrzydełków... icon_rolleyes.gif zwłaszcza to ostatnie ciekawe gdzie się wew Osia osobie znajdywa... icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Napiszę cóś, bo aże wstyd tak dziennik porzucić ...
W kwietniu wylane zostały schody

DSC01446.jpg



Pod koniec maja zostały zamontowane drzwi i brama garażowa

DSC01446.jpg


W tym samym czasie pojawiły się również okienka.
31.05 pozbyliśmy się definitywnie firmy... dlaczego...? ano dlatego że:
w czasie od końca listopada do początku kwietnia firma wielokrotnie wybywała z naszej budowy aby prowadzić inne...
8.04 panowie odjechali w siną dal uwożąc swe zabaweczki... od kwietnia do końca maja szarpaliśmy się z nimi telefonicznie oraz listownie z mizernym skutkiem jednakże... icon_evil.gif to że telefonów nie odbierali albo obrażony szef rzucał słuchawką zdzierżyłam... ale jak nam przestali podejmować na poczcie pisma to siem zjeżyliśmy znacznie...i podjęliśmy konkretne decyzje icon_twisted.gif ( tak zrobiliśmy to zbyt późno ale jeszcze w naiwności swej wierzyliśmy w pokojowe rozwiązanie... icon_redface.gif )
Pod koniec maja szef zadzwonił, że przyjadą 31 w celu dokonania poprawek ( malowania powtórnego odmówił...wrrr), postanowiliśmy więc wręczyć mu pismo jak przyjedzie a biorąc pod uwagę to, że mógł odmówić jego podpisania zaopatrzyliśmy się w dwóch świadków icon_mrgreen.gif
Oczywiście przyjechał szef, któren to pojęcia o robocie nie ma żadnego i 1 (słownie jeden jego pracownik) icon_eek.gif, w dodatku przyjechali bez narzędzi, które to chcieli pożyczać od sąsiada mieszkającego nieopodal icon_eek.gif .
Pismo zostało wręczone przed wejściem na działkę, koleś był tak zaskoczony ( albo palił głupa), że w zasadzie mówił tylko mhm... co niewątpliwie miało oznaczać potwierdzenie... icon_lol.gif , jednakże podpisał i tym sposobem umowa została rozwiązana, co wprawiło mnie w lepszy nastrój i nieco przywróciło siły do dalszej roboty... Jako element humorystyczny wystąpił fakt, że rozwiązanie umowy nastąpiło w rocznicę jej podpisania icon_twisted.gif
Od początku czerwca robota ruszyła...
ścianki działowe na dole

DSC01446.jpg



i MOJA ULUBIONA CEGLASTA icon_smile.gif

DSC01446.jpg




położenie ślepej podłogi na górze

DSC01446.jpg



STELAŻE POD ŚCIANKI NA GÓRZE I OCIEPLENIE ORAZ ELEKTRYKA

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



płyty kg

DSC01446.jpg



powstał też cudnej urody schowek na hucuła (coby siem żyd nie obraził... icon_wink.gif )

DSC01446.jpg



oraz mój pewnikiem nie najmądrzejszy pomysł TARAS DRZEWIENNY icon_wink.gif

DSC01446.jpg



poza tym siedzi hydraulik kładący z namaszczeniem rurki

DSC01446.jpg



I to by było na tyle icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Edytowano przez Moose (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
to i ja tu Ośu napiszę wreszcie, a nie tylko oglądać będę z buzią otwartą icon_biggrin.gif
normalnie czuję, jak to drewno pachnieć tam musi.. i ten las dookoła... (fcaleniezazdroszczęfcaleafcale) icon_cool.gif

a taras ze zwykłych desek zrobiłaś, czy ryflowane jakie? i co z nimi dalej? jaka ochrona?
ceglaną ścianę zostawisz? faaaa...jna jest rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...