Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Budujemy Dom - budownictwo ogólne

Redakcja Budujemy Dom
 • Posty

  3 744
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  51

Wszystko napisane przez Budujemy Dom - budownictwo ogólne

 1. Tu propozycja cegły ciętej, przy okazji można się przekonać, że to nic trudnego.
 2. Dużo, mało, bardzo dużo Wszystko zależy od tego, czy lubimy mieć 23, czy wystarczy 20 a nawet 19 stopni. Wtedy oszczędności generują się same. Ps. Cieszę się, ze jedno słowo tyle radości wniosło w Twoje życie. Jeśli go wcześniej nie znałeś, to już znasz.
 3. Znam inne źródła. Trzeba się zastanowić czy obniżamy z 23 na 22, czy też z 20 na 19. W drugim przypadku trzeba sięgnąć po sweter. Wszystko też zależy od bezwładności instalacji. Już miałem te linki wykasować, ale oddałem się lekturze. Dodam ten link - https://www.pieniadzepodkontrola.pl/czy-warto-wylaczac-ogrzewanie-na-noc-ile-mozna-zaoszczedzic-na-okresowym-wylaczaniu-ogrzewania/ Opinia autora jest ciekawa bo prowadzi do oszczędności - mniejszych lub większych. Teraz pytanie - ile kosztują panele PV, które wyprodukują tyle właśnie zaoszczędzonej energii. Teraz niech każdy się zastanowi, czy warto oszczędzać, czy też nie warto ?
 4. jak 1.419 do 1.4 Oczywiście, że nie zawsze mamy do czynienia z ogromna połacią ściany i jednym oknem na środku Tak czy inaczej - warto rozważyć czy te 708 zł to nadpłata, czy też przemyślana inwestycja?
 5. 44/31 wychodzi prawie tyle samo, co 21/15. 1.419 do 1.4. Także załóżmy że 6 cm styropianu x 200 m2 elewacji = 12m3. Tyle mniej styropianu musimy kupić na pokrycie 200 m2 elewacji. Teraz trzeba sprawdzić cenę i jakieś oszczędności w samym "towarze" już mamy. 56, 49 zł/0.3 m3 (Termonium Plus) x40 = 2259.6 zł 38,79 zł/0.3 m3 (Dalmatyńczyk) x40 = 1551.6 Dopłacamy 708 zł na 200m2 elewacji. Potem już tylko oszczędności
 6. Przysięgam, o reklamie nie miałem pojęcia. Widocznie myśli krążą w powietrzu razem z uciekającym ciepłem
 7. Na razie wdrożono nowy system dofinansowania. Możliwe, że wzrośnie skala inwestycji, pieniądze z programów dofinansowania zostaną wykorzystane i wtedy politycy wpadną na jakieś zmiany w ustawie. Na razie cieszmy się chwilą
 8. Albo promienniki, ale tutaj zaraz podniesie się larum, że ogrzewanie prądem wychodzi baaaardzo drogo. Nie zmienia to faktu, że ciepło oddane na pomieszczenie ucieknie nam tymi właśnie kiepsko ocieplonymi ścianami. I kółko się zamyka - zablokować ucieczkę ciepła przez rozsądne ocieplenie przegród. Tańsza wersja - 2 swetry i ciepłe kapcie. I właśnie wymyśliłem sposób na tanie grzanie
 9. Nauka i doświadczenie zdobyte na pierwszym lokum - bezcenne Poza tym inne są możliwości ogrzewania niż kiedyś. Niby są, a ludzie zanim skorzystają, to już narzekają. Płaczą, ze prąd idzie w górę albo pójdzie, a paneli PV nie zamontują bo się nie opłaca Pompa ciepła jest za droga, gazu nie ma jak podłączyć i nikt na tym jeszcze dobrze nie wyszedł, tona węgla wychodzi drożej niż rok temu. Taka lawina marudzenia i narzekania.
 10. To czemu ogrzewasz wodę pompą ciepła? Przecież mogłeś nadal grzać w bojlerze. Inni pędzą i są łosiami, ale Ty robisz to z rozwagą Wracając do PV - wspominałem, ze w Warszawie jest nowy program dofinansowań na PV i OZE. Zakładam, że fundusze z jednego programu się kończą, a inny już powstał. Trzeba korzystać a potem na spokojnie zrobić bilans. Późniejsze opinie po roku/latach doświadczeń posłużą innym. Uczymy się wszyscy EKOLOGII.
 11. Wystarczy zerknąć na bloki w trakcie budowy - rama żelbet + wypełnienie betonem komórkowym + BSO. Teraz pytanie - jaka jest grubość ściany i grubość ocieplenia. I czy w narożnikach jest więcej styropianu lub chociaż bonie? (wątpię szczerze). Narożniki są żelbetowe tak dla ścisłości.
 12. Czyli rozumiem, ze to nie wina pakietu szybowego, a nadmiaru wilgoci, która nie była odprowadzona po kąpieli? Brak wentylacji - odwieczny problem.
 13. Jeszcze pozostają bilboardy przy drodze i poczta pantoflowa oraz reklamy w TV. Kto ma otwarty umysł i szuka, ten znajdzie. Inni dalej będą się dziwić.
 14. 18 stopni wystarczy. Przecież na wiosnę, po zimie gdy temperatura wzrośnie do 12-15 stopni nagle ludzie ganiają z krótkim rękawem, a w domu to by zaraz 2 swetry zakładali. O co tu chodzi? Może trzeba wyjść na balkon na 5 minut, to potem w domu jest nagle gorąco ?
 15. Stało się tyle, że najpierw nagrzał się piasek :). I tak samo jest z promiennikiem. Najpierw nagrzewa się ściana, skóra, ciało stałe, ewentualnie woda w szklance a raczej szklanka najpierw. Nie rozkładajmy praw fizyki na czynniki pierwsze. Zapraszam do lektury zamiast polemizować i nawiązywać do tego lub tamtego http://irsystem.pl/promienniki-podczerwieni-emitujace-promieniowanie-ir.html Zanim nagrzeje się powietrze, skóra już dawno jest ciepła. Kolor grzejnika - myślę, że znikomy wpływ z uwagi na grubość warstwy. W największym stopniu - temperatura źródła.
 16. OK, UV, podczerwień, pasmo widzialne itd. Zamiast opalić powinienem użyć słowa - ogrzać. Powietrze jest mroźne a skóra jest nagrzana. Ten sam efekt na plaży w słoneczny dzień. Wieje zimny wiatr ze Szwecji :), a mimo to skóra jest nagrzana od IR i opalona od UV.
 17. Przypadek do rozpatrzenia: mroźne powietrze w zimie i słoneczny dzień. Odczucie zimna lub mrozu a od promieni słonecznych można się opalić. Promienie - analogia do promieniowanie. Itd. itp.
 18. Zatem nowoczesny kocioł kondensacyjny, który znakomicie będzie pracował na niskiej temperaturze medium. Kondensacja będzie zachodzić non-stop przy parametrach zasilania podłogówki.
 19. Myślę, że warto rozważyć pompę powietrze woda, która przy odpowiednio przemyślanej instalacji zapewni Ci ogrzewanie domu i wody. Podrzucam film naszej produkcji. Na dachach domów tego osiedla widać panele PV, które dodatkowo niwelują koszty zasilania pompy ciepła do minimum. Biorąc jednak pod uwagę zasadę działania tych urządzeń grzewczych, efekt do nakładu jest zwielokrotniony. Wszak odzyskujemy część ciepła z NATURY.
 20. Nie wiem, czy tam ma się co zapchać, poza syfonami w domu i ewentualnymi kolankami. Myślę, że spadki są już tak przewidziane, że sam odpływ z budynku nie ma prawa się zapchać. "Zapchać" może się jedynie złoże. Poza tym odpływ nieczystości do oczyszczalni można zrealizować mechanicznie a nie grawitacyjnie. Mówię o oczyszczalni z drenażem rozsączającym. Nasz redakcyjny Kolega Janusz miał taki przypadek. Napisał nawet reportaż z "reanimacji". Zapraszam do ciekawej lektury. https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/23675-remont-oczyszczalni-sciekow-z-drenazem-rozsaczajacym-krok-po-kroku.
 21. Przed godziną widziałem na budowie osiedla pracującą pompę. Deweloperzy nie mają takich obaw
 22. Ten się nie myli, co nic nie robi Brakuje tu "pisma obrazkowego" czyli przebiegu krzywej temperatury przez poszczególne warstwy. Wtedy każdy z nas zda sobie sprawę z wpływu ocieplenia na pojawienie się "punktu rosy" i przyczyn przemarzania ścian. Mimo, że U dla ściany ocieplonej na zewnątrz i w środku może być identyczne, może się okazać, że punkt rosy mamy poza warstwą nośną - np. w styropianie. Stąd taka popularność bezspoinowych systemów ociepleń - "tanio, szybko i dobrze". Niby wbrew logice, ale tu się sprawdza
×
×
 • Utwórz nowe...