Skocz do zawartości

Szara łazienka


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Cytat

wg. mnie słabo :-)

Brak jakiś motywów czy barw przewodnich, nie mówię już o jaskrawych seledynach czy żółci, ale np. czarne płytki + niektóre czerwone, jakieś dekory, wzory. A tutaj to wygląda jak w blokowiskach rodem z PRLu.



Kolego myślę, że wiele osób dużo by dało by mieć taki PRL w bloku. icon_smile.gif Rozumiem, że gustujesz w mocnych kontrastach, to już było. Pamiętam jakie opinie były na początku na temat biało czarnych wystrojów. Osobiście mnie gra elegancką szarością bardzo się spodobała. Do tego przyda się kilka kolorowych akcentów, dodatków dla podkreślenia klimatu. To propozycja dla osób ceniących "spokojne" wnętrza.
Link do komentarza
Propozycja łazienki jest dość ciekawa i ładna. Wszystko jest kwestią gustu. Myślę jednak, że większą popularnością cieszą się łazienki w kilku kolorach, które podkreślają jej charakter i ożywiają kolorem. Zaprezentowaną łazienkę łatwo można wzbogacić o kilka elementów w innym kolorze, dlatego spokojnie można cieszyć się zarówno 98% szarością, a po kilku zabiegach może stać się inną przestrzenią.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Odradzam szarości. Zdecydowanie. No chyba że ktoś bardzo lubi ten kolor. Dla mnie jest mdły i kojarzy się z piwnicą. Ostatnio przerabiałem podobny temat w związku z tym, że robiliśmy ze szwagrem remont ich łazienki. Ostatecznie bardzo podobały im się beżowe, naturalne aranżacje łazienek a szczególnie:

Wnetrza-lazienki-Aranzacja-lazienki-z-pozlacanymi-plytkami-20110725192130.jpg

Wnetrza-lazienki-Aranzacja-lazienki-w-stonowanych-barwach-z-motywami-tradycyjnymi-i-retro-20110727112802.jpg

4-Modernes-Badezimmer.jpg

Ostatni zdjęcie jest skopiowane z tej strony fotohausideen.blogspot.com. I właśnie po tym jak zaczęliśmy przeglądać te zdjęcia, wpadli na pomysł żeby przełamać jednostajność barwy pojedynczymi czerwonymi płytkami. Wyszło super!

Edytowano przez wiktor777 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Odradzam szarości. Zdecydowanie. No chyba że ktoś bardzo lubi ten kolor. Dla mnie jest mdły i kojarzy się z piwnicą. Ostatnio przerabiałem podobny temat w związku z tym, że robiliśmy ze szwagrem remont ich łazienki.


Ja odradzam takie brązy . Dla mnie to pokaz złego gustu.
No niestety ale macie ze szwagrem kiepskie gusta , czy jakoś tak . icon_biggrin.gif
Mdłe to są te brązy , przytłaczające ciężkie i ponure a całą sprawę ratuje jedynie piękne dizajnerskie wyposażenie (ciekawe kto sobie pozwoli na nie ),bez którego byłaby jedna wielka kicha .
Te brązy to dokładnie tak samo jak jak te rolety czy bramy garażowe lub plastikowa stolarka okienna , udająca drewno w różnych odcieniach brązów . No normalnie obłęd jakiś ludzi pokarał tymi brązami . Co ciekawe te rolety i bramy to jakaś taka nasza moda , którą już np, w Niemczech trudno zobaczyć . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mnie też się podobają szarości i u siebie w domu takowe mam i to nie tylko w łazience. Małż mówi, że w domu mamy chyba wszystkie odcienie szarości icon_razz.gif . Łazienkę mam co prawda biało szarą, ale taka jak na zdjęciu też mi się bardzo podoba. Górnej łazienki jeszcze nie mam ale też planuję ją zrobić w szarościach z tym, że chcę szarość przełamać płytkami imitującymi drewno np. coś takiego

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cieszę się, że szarości się podobają. Według mnie są eleganckie, przy odpowiedniej stylizacji. Nawet przy prostym wzorze możn wyczarować ładną przestrzeń w łazience. Brązy ładne, jednak bardzo często wykorzystywane. Z ciekawych wzorów, także w odcieniach szarości jedna z nowszych propozycji ceramstic, to płytki nawiązujące swym wzorem do faktury betonu.
A ten brąz w prezentacji "tosi" to także płytki? Bardzo ciekawa prosta ale elegancka propozycja.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Tak, płytki. Teraz jest tak ogromny wybór płytek imitujących drewno, ze naprawdę jest w czym wybierać.



Tak właśnie sądziłem. Bardzo ładny wzór, zgadzam się wybór wśród płytek drewnopodobnych jest bardzo duży. I dobrze.

Ewin, wierz mi albo i nie ale znam kobiety, które właśnie mają szare łazienki. Szarość płytek stanowi dla uch wnętrz pewną podstawę, to dodatki pełnią tam główną rolę. Jest plus takich aranżacji, zmieniając dodatki zmieniasz praktycznie klimat całej łazienki. Stosując mocne kolory, silne wzory płytek nie masz takiej możliwości.
Wspomniałaś o wannie... a co jeśli do tej "zwykłej" szarej aranżacji dodamy drewno?
Brak obrazka


Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

ta łazienką z drewnianą wanną cudo icon_biggrin.gif



cudo, cudo... a jak cudownie kosztuje taka drewniana armatura icon_rolleyes.gif

co do szarosci- ja uwielbiam. bede miec szara podloge w kuchni i zapewne jedna z dwoch lazienek. Podoba mi sie polaczenie szarego z pomaranczowym lub czerwonym.

Co do zdjec brazowych lazienek, dla mnie tragedia i do tego jeszcze te straszne dekory... kompletnie nie moj gust.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Bardzo podoba mi się ten ostatni projekt łazienki. Mimo, iż ta szarość wpada już w grafit to pomieszczenie wcale nie wydaje się być ciemnie. Fajnie całość ożywia ten zielony pasek z płytek, bez niego mogłoby być za smutno i zimno. Fajnym pomysłem mogłaby być też naklejka na ścianę czy lustro. Jak się znudzi, w każdej chwili można ją zdjąć i zastąpić inną ;) Sama planuję zastosować takie rozwiązanie w mojej łazience.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ale ostatnia prezentowana na zdjęciach łazienka wygląda jak koszmarny sen projektanta wnętrz (post # 33 ). Nie dość że ciemna to jakiś dziwny układ sprzętów , do tego dwie zupełnie niefunkcjonalne umywalki . Co w takiej można umyć ? łapki , bo jak buźkę to połowa wody wyląduje na tych szafkach . No cyrk jakiś po co komu takie umywalki ? chyba tylko po to żeby bezustannie wycierać z tych szafek . Nawet sięgając do armatury to się wychlapie za te nocniki . Sprzęty w łazience powinny być przede wszystkim funkcjonalne a nie na siłę " ładne " , łazienka optycznie ma sprawiać wrażenie czystości , więc powinna być jasna . Te ciemne łazienki to taka nowomoda gów.o warta , która szybko minie . A może i nie minie ale jak wchodzę do ciemnej łazienki to zawsze patrzę czy po ścianach nie łażą karaluchy .
Uuuuuu a to się naraziłem posiadaczom łazienek ciemnych jak nory . No nic nie denerwujcie się wszak kafle zawsze można wymienić , ale syfu będzie co niemiara . icon_razz.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A co myślicie o szarej łazience w takim wydaniu jak na zdjęciu


łazienki widac tyle co kot napłakał , a armatury kranowe są tyleż ładne co zupełnie niefunkcjonalne bo każde sięgnięcie do sterownika mokrą ręką to wychlapana woda za te nocniki i kto będzie wiecznie ścierał po każdym myciu pod tymi miskami .
Odnoszę czasami wrażenie że te awangardowe baterie i umywalki są tylko dla ozdoby .
Link do komentarza
Cytat

Ale ostatnia prezentowana na zdjęciach łazienka wygląda jak koszmarny sen projektanta wnętrz (post # 33 ). Nie dość że ciemna to jakiś dziwny układ sprzętów , do tego dwie zupełnie niefunkcjonalne umywalki . Co w takiej można umyć ? łapki , bo jak buźkę to połowa wody wyląduje na tych szafkach . No cyrk jakiś po co komu takie umywalki ? chyba tylko po to żeby bezustannie wycierać z tych szafek . Nawet sięgając do armatury to się wychlapie za te nocniki . Sprzęty w łazience powinny być przede wszystkim funkcjonalne a nie na siłę " ładne " , łazienka optycznie ma sprawiać wrażenie czystości , więc powinna być jasna . Te ciemne łazienki to taka nowomoda gów.o warta , która szybko minie . A może i nie minie ale jak wchodzę do ciemnej łazienki to zawsze patrzę czy po ścianach nie łażą karaluchy .
Uuuuuu a to się naraziłem posiadaczom łazienek ciemnych jak nory . No nic nie denerwujcie się wszak kafle zawsze można wymienić , ale syfu będzie co niemiara . icon_razz.gif


:hahaha2:

wali malizną i taniochą, co nie? icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

wali malizną i taniochą, co nie? icon_wink.gif


oj tak , a do tego te nocniko-umywalki , kto przy zdrowych zmysłach tak sobie utrudnia mycie ; chyba jakiś męczennik .
Nie lubię takich umywalek i finito , bo wiem że są niepraktyczne i wychlapuje się naokoło woda , włazi pod te nocniki i robi się syf .
Tylko co jestem po remoncie łazienki i bardzo podabała mi się umywalka z serii kalahari Roca , ale jest tak płytka że obawiałem się wychlapywania wody . A miało być przede wszystkim funkcjonalnie więc nie mogłem się na nią długo zdecydowć , w necie też brak opinii na jej temat . W końcu kupiłem to cudo i jestem z niej w sumie zadowolony bo przez ten duży blat , chlapiąca woda nie ląduje na ziemii ale po nim spływa gdzie trzeba . Mogę chyba powiedzieć że jestem nawet mile zaskoczony bo poprzednio miałem ogromną umywalkę a po myciu było nachlapane jakby się kaczka taplała .
Piszę o tej umywalce :
http://galeria.roca.pl/aranzacja-kalahari-evol-340.html :Dhttp://galeria.roca.pl/aranzacja-kalahari-evol-340.html
i gdyby moja ocena się komuś przydała to ,..................pięćdziesiąt złotych sie należy , ........eeeeeee no nie żartowałem - co łaska . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...