Skocz do zawartości

Okrągłe łóżko


Recommended Posts

Ostatnio zaczęliśmy się zastanawiać nad wystrojem pomieszczeń. Budowa na ukończeniu, więc czas na jakieś decyzje.
Zdecydowaliśmy się mieć w sypialni okrągłe łóżko. Bez żadnych fanaberii, mamy znajomego tapicera, który buduje meble od podstaw, więc i cena niczego sobie.
Zastanawiam się tylko, jak to tak naprawdę może być. Nie mam u kogo sprawdzić funkcjonalności icon_razz.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Niesamowicie intrygujący pomysł, zastanawiam się czy ktoś z Was już testował to łóżko. Czy opno tylko ciekawie wygląda czy też sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Kolejną rzeczą, która nasuwa mi się oglądając zdjęcia, czy nie ma problemów przy wnoszeniu takiego łóżka do pomieszczenia?
Link do komentarza
Cytat

Niesamowicie intrygujący pomysł, zastanawiam się czy ktoś z Was już testował to łóżko. Czy opno tylko ciekawie wygląda czy też sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Kolejną rzeczą, która nasuwa mi się oglądając zdjęcia, czy nie ma problemów przy wnoszeniu takiego łóżka do pomieszczenia?



My zamówiliśmy sobie takie łóżko u znajomego tapicera, co do wykorzystania go, jeszcze nie umiem odpowiedzieć.
A co do wnoszenia, właśnie kombinuje czy jakoś je składać, czy po prostu z dwóch części łączonych zrobić.
Link do komentarza
Hej. Ja też sobie marze o okrągłym łożu - mało kto takie ma i jest oryginalne.

Ze zrobieniem konstrukcji, to nie jest problem - wystarczy jak piszesz dobry stolarz.
Zastanawiam się tylko skąd wziąć materac. Czy są jakieś standardy wielkości materacy ? (tak jak klasyczne materace mają swoje standardowe wielkości) ??

Link do komentarza
Cytat

Hej. Ja też sobie marze o okrągłym łożu - mało kto takie ma i jest oryginalne.

Ze zrobieniem konstrukcji, to nie jest problem - wystarczy jak piszesz dobry stolarz.
Zastanawiam się tylko skąd wziąć materac. Czy są jakieś standardy wielkości materacy ? (tak jak klasyczne materace mają swoje standardowe wielkości) ??


Tapicer jest w stanie zrobić materac w szlaczek ^^
Trzeba porozmawiać już osobiście i tyle. W sklepie się niczego nie dowiedziałam, chociaż byłam w kilku, bo takich nie robią i koniec pieśni.
Link do komentarza
Cytat

A dowiedziałaś się czegoś o wielkości takiego łóżka? Jaka musi być średnica, żeby było wygodne?
Pomysł jest niesamowity icon_smile.gif chętnie weszłabym w posiadanie takiego łóżka icon_razz.gif ale gdzie ja je postawie... niestety mała ta nasza sypialnia :/


To znaczy dokładnie jeszcze szczegółów nie omawiałam, bo dom jeszcze w trakcie budowy.
Ale te 2 metry to minimalne minimum^^
nasza sypialnia też do wielkich nie należy, wystarczy żeby była w miarę kwadratowa i starczy.
Ciężko na razie planować, bo ścian na górze nie ma, ale myślę, że postawić toto w rogu i będzie elegancko.

Najlepiej na ten temat pójść porozmawiać po prostu do jakiegoś tapicera, albo do zakładu, gdzie się robi meble. Tylko nie takie hurtowe. I popytać.
My szukaliśmy wszędzie, nim się okazało, że nasz znajomy to właśnie tapicer i chętnie wziął się do tego pomysłu icon_smile.gif 2 w 1 - nam coś dziwnego, jemu reklama^^
Link do komentarza
Kurcze nie wiem, czy te 2 metry to nie mało trochę jak na 2-osobowe łóżko. Mierzę tak właśnie nasze i ma prawie 2 metry długości, a przecież na okrągłym na samiutkim środku nie będzie się spać jak są 2 osoby - więc troszkę zapasu by się przydało.
Chyba żeby je sprowadzić do owalu... to wtedy może być węższe niż 2 metry, ale zrobić troszkę dluższe?

Tak sobie właśnie myślę... Zainspirowałaś mnie icon_razz.gif
że dla mniejszejszych pomieszczeń niezłym rozwiązaniem byłoby owalne łóżko, albo tylko zakończone półkolem z tej strony z której mam stopy icon_razz.gif a zawsze jest to jakiś element wprowadzenia oryginalności
Link do komentarza
Niezle wyglada takie lozko icon_smile.gif W sumei sie nie dziwie ze nie masz kogo zapytac, skoro wiekszosc stosuje tradycyjne rozwiazania. Takie lozko powiem szczerze ze bardziej kojarzy mi sie z jakimis hotelami barzdiej luksusowymi niz z przytulnym mieszkaniem icon_smile.gif

A jak z posciela? Jak bedziessz scielic lozko to bedziesz musiala kupowac olbrzymie przescieradla i chyba kwadratowe. Koldra jesli nie bedzie tez okragla to bedziesz miec takie kawalki odsloniete tego lozka i w sumie niepotrzebne. Sama nie wiem, chyba bym sie nie zdecydowala ze wzgledow praktycznych, aczkolwiek z pewnoscia jest bardzo wygodne icon_smile.gif

--
Instalacje solarne
Link do komentarza
Cytat

Niezle wyglada takie lozko icon_smile.gif W sumei sie nie dziwie ze nie masz kogo zapytac, skoro wiekszosc stosuje tradycyjne rozwiazania. Takie lozko powiem szczerze ze bardziej kojarzy mi sie z jakimis hotelami barzdiej luksusowymi niz z przytulnym mieszkaniem icon_smile.gif

A jak z posciela? Jak bedziessz scielic lozko to bedziesz musiala kupowac olbrzymie przescieradla i chyba kwadratowe. Koldra jesli nie bedzie tez okragla to bedziesz miec takie kawalki odsloniete tego lozka i w sumie niepotrzebne. Sama nie wiem, chyba bym sie nie zdecydowala ze wzgledow praktycznych, aczkolwiek z pewnoscia jest bardzo wygodne icon_smile.gif

--
Instalacje solarne


Pościel i prześcieradła nie uważam za problem icon_razz.gif
Skoro mogę wydać majątek na kupcze, mogę też kupić materiał i sama uszyć. Mam maszynę, szyję sama. Szyłam już firanki, wiszą i jest ok icon_biggrin.gif

A prześcieradło właśnie myślałam uszyć okrągłe, ale takie z gumką, żeby pod materac podłożyć spokojnie.
Poduszki normalne, kołdra kwadrat. Wypełnienie obiecane mam od tapicera.
W sumie gdyby był dom już gotowy, to mogę szyć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No, to troche bedziesz miala do szycia:) Ale pewnie to lubisz? icon_biggrin.gif Moze maz ci pomoze...? Czyli juz zdecydowalas sie na zakup takiego lozka? Ciekaw jestem jak robotnicy beda wnosic to "lozeczko" icon_smile.gif


To nie tyle zakup, co wymiana towarowo-handlowa z tapicerem :P
Szycia mąż nienawidzi, co mnie cieszy, bo bym nie zniosła jego rad ^^
a wniesienie łóżeczka będzie prawdopodobnie łatwiejsze niż normalnego, bo będą dwie połóweczki połączone już w sypialni icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja posiadam takie łóżko. Zakupione w ikei. Średnica 210 cm. Na to mam materac, też okrągły na które zakładane jest prześcieradło z gumką z którym mam teraz problem:/ bo nigdzie nie mogę dostać. Pokój mam chyba 18- 19 m2 i mam zrobioną ściankę działową która okrąża łóżko także wygląda to całkiem fajnie icon_smile.gif Co do wysypiania się, podobno jak ktoś nie ma zabudowanego ścianą to można spaść. Ja niestety mam dość miękki materac także plecy bolą :/ Ale nie żałuję!! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Na pewno trzeba mieć większą sypialnię do takiego łóżka. Niewątpliwie wygląda to bardzo ciekawie, jednak ciekawa jestem jak z wygodą w takim łóżku. Nie jestem pewna, czy nawet gdybym miała warunki, to czy takie bym sobie sprawiła, chyba jednak wolę bardziej tradycyjne rozwiązania.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Pierwszy raz widzę takie łóżko i nie wyobrażam sobie ścielenia go, bo nawet jak na zdjęciach widać, kołdra opada, prześcierało także, a i trzeba pamięać o tym, że najwięcej miejsca na długość bedzie mieć zawsze tylko da osoba, która śpi dokładnie na środku tego łóżka....
O ile krzesła okrągłe i fotele spełniają swoją funkcjonalnosć to w przypadku łóżka chyba w użytkowaniu jest więcej irytacji niż pożytku....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
CYTAT(Wojtek111 @ 17.04.2011, 11:41 ) *
, a i trzeba pamięać o tym, że najwięcej miejsca na długość bedzie mieć zawsze tylko da osoba, która śpi dokładnie na środku tego łóżka....

Cytat

I tu się kończy funkcjonalność.
Jako "zabawowe" jak najbardziej icon_biggrin.gif



Zawsze mogą obie osoby spać po środku - takie łóżko zatem wzmacnia więzy małżeńskie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
super takie łóżko...ale chyba bym się bała.....z wystającymi nogami, to ja mam i teraz problem, bo opuściłam na czas "urośnięcia" małego sypialnię i na zwykłej kanapie śpię czasami z dwoma łobuzami icon_smile.gif

to pewnie retro moje słowa wklei jako złotą myśl....to chodzi o synów Stasiu pamiętaj hihiihih
Link do komentarza
Cytat

My teraz mamy tymczasowo ratanowe 1,6mx2m to dla naszej rodzinki jak znalazł i jeszcze kot w nogach^^
Ale chciałabym miec cos innego. To taki ludzki odruch^^


a to podziwiam....dla 4 osób takie łózko...my we dwóch to ok....dlatego teraz śpię osobno żeby małego nie przyzwyczaić do sypialni....tak miałam ze starszym i to było najlepsze co mi się udało....przychodziła pora spania szedł do swojego łóżka i ok....wiadomo czasami chciał z nami ale to wyjątkowo....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...