Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pueblo91

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Pueblo91

 • Ranga
  Początkujący
 1. Może stąd właśnie ten wymóg 60min w każdym mieszkaniu.
 2. A no właśnie na ostatnim piętrze przejścia ppoż nie ma bo zrobili z niego dwa mieszkania. Co ciekawe na planach na klatce dalej biegnie tędy droga ewakuacyjna. Z tym że przez dwa mieszkania i ścianę miedzy nimi. Jedynym miejscem gdzie swobodnie można przejść między klatkami jest parter.
 3. W obie strony? Ubezpieczone mieszkanie mam ale nie rozumiem co to wnosi do sprawy.
 4. I większość mieszkańców ma te zwykłe techniczne drzwi które teoretycznie spełniają wymogi. Mogę albo w myśl przepis ponad logikę zostać przy obecnych drzwiach, albo kupić coś co daje poczucie bezpieczeństwa i wygląda lepiej ale kłóci się z urzędem. Dlatego chciałem podpytać czy faktycznie ktoś to konroluje, czy ktoś coś podobnego przerabiał.
 5. Lokale 34 i 35 mają zmienione drzwi, niestety jak długo tu mieszkam, nie miałem okazji z nimi pogadać. Gość który był u mnie doradzić ocenił że sąsiedzi mają zwykłe drzwi i on by to olał bo to martwy przepis. A nieprzerobione drzwi na tabliczce mają parametr EI60 jednak wyglądają jak zwykłe techniczne drzwi z jednym zamkiem.
 6. Większość nie wymieniała drzwi w ogóle albo tylko wmontowała sobie dodatkowy zamek. Kilka przypadków wiem że wymieniło drzwi wcześniej a ostatnio dostali maila od zarządcy z prośbą o podanie danych czy parametrów drzwi. Stąd mój dylemat bo z jednej strony wszędzie mówią żeby olać, że nikt takich nie kupuje, a z drugiej faktycznie widać że coś jest na rzeczy.
 7. A jeśli chodzi o to to nie. Klatka jest otwarta. A ze ścianą to niestety. Przepis ważniejszy niż logika. Ciężko było ich nawet przekonać że taka ściana wejściowa to pomyłka. W papierach się zgadza i koniec.
 8. Sama klatka jest mała. Praktycznie zaraz za linią na lewo jest kolejne mieszkanie. U góry po prawej widać rozmieszczenie mieszkań. A zarządcy pytałem właściwie tylko o pozwolenie na przebudowę tej ścianki z karton gipsu. O wymianie drzwi wspomniałem przy okazji i faktycznie niepotrzebnie.
 9. Na ostatnim piętrze nie ma wejścia do windy przez co do mieszkania prowadził pusty korytarz. Któryś z wcześniejszych właścicieli postawił ściankę z karton gipsu i przedłużył sobie mieszkanie. (Z tego co wiem to legalnie)
 10. Witam, Przymierzam się do wymiany drzwi wejściowych w mieszkaniu, w bloku 11-piętrowym (wielka płyta). Mieszkanie na ostatnim piętrze z anektowaną częścią korytarza klatki. Problem polega na tym że w mailu od zarządcy dostałem informację że muszą być to drzwi przeciwpożarowe z wytrzymałością minimum EI60. Jest to niby wymóg straży pożarnej ze względu na podwyższone zagrożenie. Z początku myślałem że to niewielki problem jednak gdzie bym nie pytał, słyszę że jestem pierwszym klientem z takim wymogiem. Ciężko jest dostać drzwi o takim parametrze spełniających jednocześnie funkcje dr
×
×
 • Utwórz nowe...