Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Ocieplenie stropu i dachu

Recommended Posts

Gość rafalbe
Mam poddasze niemieszkalne, ale chcę go w całości używać jako składzik, Potrzebna jest zatem podłoga. Które rozwiązanie jest tańsze? - ułożyć legary, między nimi wełnę i na to np. OSB (deski) czy zrobić tam po prostu normalne wylewki czyli folia+styropian+wylewka cem.?

Gość Krzysztof Wojtal
1. Pomiędzy krokwiami lepiej układać wełnę mineralną od styropianu lub poliuretanu,
2. Rysowanie strzałek niebieskich jak przechodzi para wodna przez folię paroszczelną jest śmieszne.
3. Ścianka kolankowa murowana z cegły o grubości 51cm pochodzi z XIX wieku.

To tylko niewielka część, niech inni też się pośmieją. Szkoda tylko tych co pomyślą, że ten artykuł pokazuje właściwą sztukę budowlaną.

Gość lamb
a skad wiesz ze strop wytrzyma obicazenie nowej konstrukcji podlogi i składziku?

Gość Janusz
Witam. Buduje dom: parter, pietro+strych (jako skladzik). Dachowka cermiczna. Deweloper zrobi ocieplenie z welny (23 cm) miedzy krokwiami. Czy warto zamowic rowniez polozenie welny (10 cm) na podloge stychu (+ plyty nad welna ?). Takie dodatkowe ocieplenei mialoby kosztowac 7500 PLN za 90 m2 strychu.

Gość dach odwrocony
ile szacunkowo może kosztować przebudowa dachu stromego na odwrocony o powierzchni 200m2, zagospodarowanie, np.taras...

Gość jarek k
mam poddasze urzytkowe i na stropie polozyłem styropian i wate . ale pod blachą wata zaczeła mi sie pocić.czy dobrze zrobiłem

Gość michał
Proszę udzielić mi odpowiedzi jaka grubością styropianu 10cm może 15cm? docieplić strop na nowo wybudowanym domu. Strop wykonany jest z betonu dodam ze włożyłem tam cegłę dziurawkę celem odciążenia. Poddasze jest nieuzytkowe. Pokrycie dachu wykonane z blachy...

Cytat

Proszę udzielić mi odpowiedzi jaka grubością styropianu 10cm może 15cm? docieplić strop na nowo wybudowanym domu. Strop wykonany jest z betonu dodam ze włożyłem tam cegłę dziurawkę celem odciążenia. Poddasze jest nieuzytkowe. Pokrycie dachu wykonane z blachy...

15 -30 cm  to  wszystko zależy od zasobności portfela .Może lepiej wełnę żeby  izolacja mogła wysychać latem. W miejscach komunikacji np. kominiarz zrobić pomosty  drewniane  nad wełną .

Gość Pianypur
Nie zapominajcie o możliwości ocieplenia poddasza pianą Pur

Gość Kuba
Na stropie na strychu położona jest folia i 5 cm wełny i zrobiona wylewka. Chcę dolozyc wełny i ile jej dac, czy skuwac wylewke i wyciągać wełnę, czy dać ponownie folię, zrobic legary, dac wełnę znow folia i plyty osb? Proszę o pomoc

Wnioskuję że masz strop betonowy . Ja bym wywalił wylewkę razem z wełną ( 5cm wełny .....równie dobrze mogły być gazety stare ) , dał z 15 cm styropianu i nową wylewkę .

Istniejąca folia zapewnia dostateczną barierę paroszczelną, a od strony dachu należy zapewnić możliwość odparowania.  Dodatkowe ocieplenie z wełny trzeba ułożyć bezpośrednio na betonie  i przykryć wiatroizolacją chroniącą przed pyleniem. Legary i poszycie z desek, płyt OSB utworzą podłogę na strychu.  

Gość Dociekliwy

Skoro z powodzeniem wdmuchiwano izolację termiczną na bazie ścinków papieru czyli celulozy o nazwie handlowej Ekofiber, to równie skutecznym rozwiązaniem przy izolacji stropodachu wentylowanego wydaje się zastosowanie np. perlitu. Jedyna kwestia do ustalenia to efekt termoizolacyjny i zastosowanie skutecznej wdmuchiwarki.

Gość Dociekliwy
Wełna nie lubi wilgoci, oczywiście pozostałe materiały termoizolacyjne też tracą na izolacyjności w środowisku wilgotnym. EPS, perlit i szczególnie XPS są jednak mniej "czułe" na zmiany wilgotności otoczenia. Czemu tego nie wykorzystać przy modernizacji stropodachu wentylowanego?

Jeżeli rozważacie nadmuch to można też zastosowac Granulat z wełny skalnej GRANROCK SUPER. Wełna jest hydrofobizowana a nadmuch izolacji naprawdę prosty w wykonaniu.
www.rockwool.pl/produkty/granrock-super
Łukasz budowlaniec fajnie pokazał jak wygląda nadmuch 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Każdy zakład energetyczny ma zatwierdzaną odgórnie (przez URE) taryfę opłat za wykonanie przyłączy. Faktycznie do 200 m jest zryczałtowana opłata za kW mocy przyłączeniowej. Jednak z inną (niższą ) stawką za przyłącza napowietrzne, niż za kablowe (ziemne). Stawka przy dłuższym przyłączu też jest zróżnicowana zależnie od rodzaju przyłącza (napowietrzne czy kablowe).
    • Oczywiście. Ale to duży skrót myślowy   Jak coś działa bezprzewodowo to zawsze jest jakiś nadajnik i odbiornik. Więc przewody do led czy lampki trzeba doprowadzić ale przez jakiś odbiornik.   Przy okazji:   Nie sądzę, żeby autor miał na myśli umieszczenie wyłącznika na suficie.   Po prostu niefortunnie skonstruował zdanie.      
    • Zalecaną maksymalną długością dla paneli dachowych na rąbek jest długość 7m. Można wyprodukować dłuższe panele, ale ze względu na transport, czy późniejszy montaż na dachu, musi to być z to zamówinone z pełną świadomością późniejszych ew. problemów z rozładunkiem, czy montażem na dachu.   ___________________________ Blachy Pruszyński, panele dachowe na rąbek    
    • Bo są wyłączniki bezprzewodowe. Simon ma dobry osprzęt, można sie pokusić o jego kupno.
    • Wszystko zależy od tego jak skomplikowany jest dach. W przypadku dachów prostych np. dwuspadowych, bez lukarn, uzasadnionym jest zamontowanie blachodachówki ciętej na wymiar. Jeśli dach jest wielopołaciowy z dużą liczbą skosów i przecinających się połaciach, uzasadnionym jest zastosowanie blachodachówek panelowych. Ze względu, że blachodachówki panelowe produkowane są w symetrycznych stałych formatach np. blachodachówka REN 1192x720, łatwiej jest dopasować takie odcinki do skomplikowanych połaci, niż arkusze długie, blachodachówki ciętej na wymiar. Symetryczność modułów powoduje, że przy jej układaniu nie powstaje dużo odpadów (można przyjąć, że jest to ok. 5%).   ______________________ Blachodachówka panelowa REN, Blachy Pruszyński      
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...