Skocz do zawartości

Jakie ogrzewanie


Sylwuś

Recommended Posts

  Cytat

Kominek z płaszczem wodnym czy można podczepić do gazowego?

Rozwiń  

Można,tyle że to zwiększa koszty i komplikuje obsługę na tyle,że trzeba wejść w automatykę.Zwykły kocioł gazowy musi pracować w układzie zamkniętym,a kominek w otwartym.No,chyba,że to będzie kocioł pulsacyjny.Ten spokojnie będzie pracował w układzie otwartym.
Dlatego kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza uważam za atrakcyjniejszy.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  Cytat

Witam
Zastanawiam się jakie ogrzewanie zrobić w domu czy tradycyjne na węgiel, gazowe ceny rosną w górą, kominek drewno po 130złm3 wszystko drożeje i będzie jeszcze droższe poradźcież góry dziękuje. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Rozwiń  

Witam,

jezeli chcesz isc z trendem swiatowam to polecam energie odnawialna icon_smile.gif w postaci pompy ciepla.
Link do komentarza
  Cytat

Witam
Kominek z płaszczem wodnym czy można podczepić do gazowego?

Rozwiń  

Owszem można i nie jest to wielki problem jeśli chodzi o sterowanie takim układem. Co do kosztów to sprawa indywidualna, jeśli porównać dość rozległą instalację Dystrybucji Gorącego Powietrza to koszty są porównywalne w obu przypadkach (płaszcz wodny, czy DGP).
Link do komentarza
  Cytat

Na temat opłacalności takiegu urządzenia zdania są bardzo podzielone.Trendy światowe nie zawsze mają ekonomiczne przełozenie.W zasadzie,to trend światowy wskazuje na odchodzenie od pomp ciepła.

Rozwiń  


A na co wskazuja tredy swiatowe? Pewnie energie atomowa icon_biggrin.gif . Ciekawe dlaczego unia akurat finansuje takie projekty i ciekawe jak Polska sie wywiaze z podpisanego traktatu w sprawie redukcji emisji spalin.
Jest wyjscie :pozamykac zaklady albo przeniesc do Afganistanu icon_smile.gif
Link do komentarza
Tak samo jak z piecem kondensacyjnym gazowym.
Dobry kosztuje od 3,5 tys. zlotych.
Ogrzewanie gazem tez kosztuje i to nie malo nie wiem jakie sa obecne ceny gazu, ale podejzewam ze nie male.

Moze wogole budowac domy ktore nie potrzebuja ogrzewania, albo ogrzewanie to wykorzystuja z tanich zrodel ciepla??
Instalacja Co i CWU z instalacja kominka oraz kolektorami, zapewniajaca 100% na ogrzewanie, dla domu do 140m2 to koszt okolo 90tys zlotych.
Duzo, ale liczac ze bez tego trzeba byloby placic okolo 4-5tys zlotych na paliwo (przy stalych cenach) rocznie, to instalacja zwroci się po okolo 20 latach.

A ustawa ktora wchodzi w zycie 1.01.2009 roku o certyfikacji energetycznej budynkow, bedzie w pewien sposob pomagala wlascicielom takich budynkow, ktore zuzywaja jak najmniej energii.


Pozdrawiam
Maciej Płokarz
SonErgo
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  Cytat

Witam
Zastanawiam się jakie ogrzewanie zrobić w domu czy tradycyjne na węgiel, gazowe ceny rosną w górą, kominek drewno po 130złm3 wszystko drożeje i będzie jeszcze droższe poradźcież góry dziękuje. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Rozwiń  


To stary dom czy nowy ?icon_smile.gif jaką ma powierzchnie, może jaki projekt bo możne z netu jakiś icon_wink.gif z czego ściany są, jakie ocieplenie, jakie parametry cieplne mają okna ? czy chcesz ogrzewać podłogówką czy kaloryfery ? Bo jeśli dom jest stary lub źle ocieplony to ogrzewanie gazem będzie bardzo kosztowne icon_smile.gif
Link do komentarza
Panie Adamis czy montował Pan już gdzieśten kocioł pulsacyjny ?? jak się one sprawują u posiadaczy ?? Czy cena już troche spadła od kilku miesięcy ??

tez mam dylemat, ale wybrałem gaz i może w przyszłości solary na dach. mam tylko problem z kotłem bo nie wiem jak taka instalacja ma wyglądać. Może ktoś doradzić ?? Ma to być piec kondensacyjny 2 funkcyjny + bojler czy wode ogrzewać jakaś inną grzałką ?? niech ktoś napisze co jest najbardziej sprawne.

rentgen
Link do komentarza
Zainstalowałem dwa takie kotły.Jeden w Siemianowicach a drugi w Dąbrowie Górniczej.W ciągu paru tygodni zamontuję jeszcze trzy.Kotły pracują,ale trudno już mówić o efektach.Na pewno są oszczędniejsze od kondensatów.
Cena,niestety nie spadła.
Gdyby pan był zainteresowany obejrzeniem takiego kotła znajdę coś w pobliżu pana miejsca zamieszkania.Jest ich w Polsce kilkadziesiąt sztuk,jak nie kilkaset.
Link do komentarza
Bardzo dobre dopalanie gazu-wystarczy porównać parametry spalin takiego kotła z kondensatem.
Bardzo niska temp.spalin,czyli duży % odzysku ciepła.
Możliwość pracy nawet nieco poniżej 30,st.
Utrzymywanie się wysokiej sprawności nawet przy wyższych temperaturach,gdzie w kondensacie powyżej ok. 55st sprawność lawinowo spada.
Brak konieczności czyszczenia i odkamieniania kotła,a co za tym idzie brak wydatków z tym związanych.
Poza tym nie ma tam zbyt wielu skomplikowanych elementów,które zwiększają prawdopodobieństwo awarii.Najdroższy element,a więc sam silnik pulsacyjny jest w zasadzie bezawaryjny.Można go uszkodzić jedynie mechanicznie,czyli celowo.
Link do komentarza
Na kotle kondensacyjnym również można nastawić parametry powrotu na poziomie 30 st, zatem nie ma tu szału. Jaka jest sprawność tych kotłów - proszę o wyliczenie elementów. W jaki sposób jest zabezpieczony kocioł przed kamieniem? Jakich skomplikowanych elementów nie ma w porównaniu z kotłem kondensacyjnym? Jak z automatyką sterującą kotłem? Czy można je łączyć w kaskady lub bezpośrednio do zasobnika solarnego w jego wyjście, czyli czy można wprowadzać wodę wstępnie podgrzaną zasobniku solarnym? Jak długa jest gwarancja i jaki dostęp do serwisu w Polsce północnej?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Sprawność uśredniona jest powyżej 109%,dochodzi do 111%'
Kotła pulsacyjnego nie trzeba zabezpieczać przed kamieniem.On się po prostu w nim nie osadza.
W porównaniu z kondensatem?Przede wszystkim brak palnika,który w kondensacie jest elementem niezwykle złożonym i skomplikowanym,a przez to bardzo drogim.
Reszta części to elektrozawór gazu,wentylator,3 presostaty,czujniki spalin,obecności wody,temperatury,czyli to,co ma prawie każdy kocioł gazowy.Jedynymi elementami zużywającymi się eksploatacyjnie są szczotki silnika wentylatora,świeca żarowa zapłonu gazu i membrana dozująca gaz do komory spalania.Wymienia się je co 5-7 lat.
Jest jeszcze tłumik wydechu,ale on się nie zużywa,no i sterowanie elektroniczne,jak wszędzie.
Nie ma też zaworu trójdrożnego,czy elektrozaworu,wymiennika.
Pompa (pompy-jeśli trzeba),naczynie wzbiorcze,zaw. bezp. itp. są elementami zewnętrznymi.
Emisja NOx wynosi 10mg/kWh (20kW) - ''Błękitny Anioł'' 65mg/kWh.
Po ustawieniu ciśnienia gazu przy rozruchu kocioł nie wymaga późniejszych regulacji.
Max. długość rury spalinowej PCV w pionie i w poziomie wynosi 35m.
Można łączyć je w kaskady.
W cenie kotła jest regulator pokojowy i zewnętrzny czujnik pogodowy.Sterownik w kotle daje możliwość nastawy tygodniowej temperatur c.o. i c.w.u. i wiele innych funkcji.
Kocioł zużywa 25W/h.
Co do współpracy z solarami,to nie ma znaczenia z jakiego źródła dogrzewana jest instalacja c.o.,byle by była oddzielona od glikolu jakimś buforem.Można nim ładować dowolny zasobnik z wężownicą lub płaszczowy.
Gwarancja jest roczna.Na niektóre elementy jest 2 lata a na szczelność silnika 3 lata.
Po więcej informacji zapraszam na cieplotech
Link do komentarza
Gaz spala się w komorze spalania o pojemności ok. litra wybuchowo.
Jest on wtłaczany do komory spalania pod ciśnieniem ok. 10mb,a dozowany jest poprzez stalową membranę.Ciśnienie gazu wtłacza ją w dół, do komory spalania,otwierając przepływ gazu,a ciśnienie wybuchu odbija membranę do góry zamykając dopływ gazu.I tak 115 razy na sekundę.Uderzenia membrany powodują właśnie ten charakterystyczny,cichy warkot kotła.
Nie ma tam żadnych elementów miękkich,które mogły by się szybko zużywać,tylko stal nierdzewna.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  Cytat

Witam
Zastanawiam się jakie ogrzewanie zrobić w domu czy tradycyjne na węgiel, gazowe ceny rosną w górą, kominek drewno po 130złm3 wszystko drożeje i będzie jeszcze droższe poradźcież góry dziękuje. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Rozwiń  


Ja nieodmiennie jestem za kotłem na paliwo stałe. Mam kocioł Kotlo-Bud Osiek; dotąd ogrzewałem najwydolniejszym modelem dużą halę, teraz montuję drugi tej samej firmy, ale do domu. Powierzchnia i kubatura są tu znacznie mniejsze, więc biorę dużo mniejszy model. Wydajność jest rewelacyjna. Zobacz sobie na ich stronce kotły co.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Myślę, że warto przyjrzeć się podobnym produktom w sklepie globy platform . Zawsze istnieją produkty wysokiej jakości przeznaczone do różnych celów. Jestem bardzo zadowolony z usługi. Świetny sklep internetowy! Wszystko jest szybkie, wygodne i wysokiej jakości. Zamówię więcej produktów, których potrzebuję.
    • Dzień dobry, Nasze zalecenia dotyczące montażu blachy trapezowej TP-26 SUPER: MONTAŻ - Konstukcja wsporcza z łat drewnianych 40×50 mm, 40×60 mm, 32×100 mm montowanych w maksymalnym rozstawie 350 mm mierzonym od tych samych krawędzi. - Należy sprawdzić i jeżeli to konieczne przeprowadzić jej niwelację zapewniającą kąty proste na połaci oraz jej równą płaszczyznę. - W części okapowej rekomendowane jest użycie pasa nadrynnowego zaciągowego jako elementu nośnego do montażu arkuszy. Arkusze należy przygotować, wykonując w ich części startowej tzw. zaciąg, element zaczepowy o pas. - Mocowanie arkuszy w górę fali w rozstawie wkrętów maksymalnie co 700 mm, za pomocą wkrętów samowiercących typu TORX 4,8 x 60 mm w kolorze pokrycia. Należy zwrócić uwagę na siłę dokręcenia wkrętów, powinna zapewnić odpowiednie przyleganie arkusza do podkonstrukcji bez wgniecenia górnej części fali. Należy odpowiednio wyregulować siłę dokręcenia wkrętów używając do tego np. sprzęgła wkrętarki. - Zaleca się wykonanie wlotowej szczeliny wentylacyjnej okapu o przekroju min. 200 cm2 /1mb oraz w celu jej zabezpieczenia przed owadami i gryzoniami wykonanie specjalnej obróbki z blachy perforowanej. - Zalecana wylotowa szczelina wentylacyjna powinna mieć przekrój czterokrotnie mniejszy od wlotowej, licząc na jedną stronę połaci ( 50 cm2 /1mb). Zapewnia ją pozostawienie 60 mm szczeliny pomiędzy arkuszami przeciwległych połaci w kalenicy oraz obustronny montaż listwy podkalenicowej, w której specjalnie zaprojektowania perforacja zapewnia optymalny przepływ powietrza, chroniąc kalenicę przed wdmuchiwaniem wody opadowej i śniegu. Listwa podkalenicowa do TP26 SUPER jest także elementem nośnym do montażu obróbki kalenicy np. PROSTA PLUS. CIĘCIE - Do cięcia blach należy używać nożyc elektrycznych z głowicą rotującą. Po zakończeniu montażu bezwzględnie oczyścić powierzchnię z opiłków, wkrętów itp. W przypadku uszkodzenia powierzchni należy jak najszybciej wykonać niezbędny (punktowy) retusz, przy zastosowaniu lakieru odpowiedniego z oryginalnym kolorem blach. - W przypadku użycia szlifierki kątowej do cięcia blach powlekanych lub innych materiałów będących w zasięgu powstającego na skutek cięcia strumienia gorących opiłków, następuje utrata gwarancji. Reklamacje nie będą uwzględniane. __________________________ Blacha trapezowa TP-26 SUPER https://pruszynski.com.pl/produkt/blachy-trapezowe/blacha-trapezowa-na-dach/tp26super-blacha-trapezowa-na-dach/
    • Przy kolejnych porządkach tak zrobię, ale mimo to i tak stoi już parę lat. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Komentarz dodany przez Henryk: Jedyny na rynku legalny zestaw do przeróbki szamba. Warunek - trzeba mieć szczelne szambo. Procedura tak jak przy oczyszczalni. Montaż - 1 dzień. W końcu nie śmierdzi, a oczyszczone ścieki wykorzystuje do nawadniania iglaków...
    • To konieczność. Też próbowałem tylko wsuwać, ale wtedy nawet jak się człowiek oprze przypadkowo ręką o taki regał, to się mogą wysunąć. I półki wtedy lecą. Chociaż zaginanie nie jest łatwe. Najlepiej najpierw pod języczek wsuwać ostrze noża i lekko go ugiąć tak, aby później móc złapać koniec małymi kleszczykami i zagiąć już co najmniej o kąt prosty, a najlepiej jeszcze bardziej. Wtedy całość się trzyma, można regał przesuwać, przenosić i nic się nie dzieje.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...