Skocz do zawartości

mirrzo

Uczestnik
 • Posty

  772
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

mirrzo last won the day on października 22 2013

mirrzo had the most liked content!

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  371

mirrzo's Achievements

Aktywny

Aktywny (3/4)

6

Reputacja

 1. Rękaw nadaje się tylko do wentylacji. Jest to aluminium, więc nie dopuszczone do spalin, a do kotła stałopalnego, to zapomnij - spali się w moment.
 2. PCV jest palne, a to nie spełnia warunków p-poż. Z innego materiału może spełniać.
 3. Rura PCV nie spełnia warunków dla prawidłowej wentylacji.
 4. Wydana decyzja jest wiążąca, więc czego szukasz ?
 5. Raz ustanowiona służebność jest trwała. Odstępstwo następuje tylko wtedy, jeśli jest wytyczona inna droga. To są Twoje prawa nabyte.
 6. Dokładnie ten: § 136. 2. Było też o tym w sieci, więc łatwo mona znaleźć. A potem to już bla, bla, bla... Oby nikogo z Was to nie spotkało. Falandyzować można. Zawsze. I niech MOC będzie z tobą.
 7. Nie jestem do tego uprawniony, bo nie byłem stroną.
 8. NO Idąc dalej, żaden ubezpieczyciel nie wypłaci grosza za wyrządzone szkody kominkiem z płaszczem wodnym. Znam to z autopsji, niestety. Zdrówko dla wszystkich
 9. Ale się fajnie narobiło 132.3 mówi o kominkach bez płaszcza wodnego. Oczywiście, że przeczytałem ze zrozumieniem, czego nie mogę potwierdzić u Ciebie. A co to jest kocioł grzewczy? Nic innego jak kocioł na paliwo stałe z "żelaznymi" drzwiczkami. A kominek? to samo, tylko drzwiczki są szklane Wiem, że kominków z płaszczem jest mnóstwo, lecz bez falandyzacji prawa : kocioł, to kocioł, nie ważne jakie ma drzwiczki. A kocioł, powinien stać w kotłowni, lub pomieszczeniu technicznym. Jak wynika z powyższego, skoro kominek z płaszczem wodnym, to kocioł, zatem nie ważne, czy dom będzie miał instalację wodną do ogrzewania, skoro nie można do niej dołączyć kominka. Mała nieścisłość z tą grzałką. Zamiast niej, można zastosować tzw farelkę, jako główne źródło ciepła. Ale dobrze, że piszesz o decyzyjności urzędników, bo to oni dyskwalifikują lub nie, kominki z płaszczem wodnym. Ja akurat miałem tą "przyjemność", że został zdyskredytowany. Wszystko zależy od tzw "ludzia". Tu już "fadzolisz" , ale możemy i o tym poklikać. To może poproś producentów o "papier", dopuszczający do stosowania w pomieszczeniu mieszkalnym. Daję głowę, że nie otrzymasz. Zatem gdzie to prawo, które zezwala ? Póki co nie ma, ale może tylko do następnej noweli "690"
×
×
 • Utwórz nowe...