Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

mirrzo

Uczestnik
 • Posty

  774
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

mirrzo last won the day on października 22 2013

mirrzo had the most liked content!

Reputacja

6 Neutralny

O mirrzo

 • Ranga
  Aktywny

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  371
 1. Rękaw nadaje się tylko do wentylacji. Jest to aluminium, więc nie dopuszczone do spalin, a do kotła stałopalnego, to zapomnij - spali się w moment.
 2. mirrzo

  Wentylacja do gazu ziemnego w kuchni

  PCV jest palne, a to nie spełnia warunków p-poż. Z innego materiału może spełniać.
 3. Nie... no... komputery są fajne
 4. mirrzo

  Pomieszczenie na strychu

  to rób; nic nie musisz zgłaszać
 5. mirrzo

  Wentylacja do gazu ziemnego w kuchni

  Rura PCV nie spełnia warunków dla prawidłowej wentylacji.
 6. mirrzo

  Działka leśno-budowlana

  Wydana decyzja jest wiążąca, więc czego szukasz ?
 7. Raz ustanowiona służebność jest trwała. Odstępstwo następuje tylko wtedy, jeśli jest wytyczona inna droga. To są Twoje prawa nabyte.
 8. Polak potrafi, więc "rupta co heta"
 9. Cnotka nie zna rozkoszy.
 10. Dokładnie ten: § 136. 2. Było też o tym w sieci, więc łatwo mona znaleźć. A potem to już bla, bla, bla... Oby nikogo z Was to nie spotkało. Falandyzować można. Zawsze. I niech MOC będzie z tobą.
 11. Nie jestem do tego uprawniony, bo nie byłem stroną.
 12. NO Idąc dalej, żaden ubezpieczyciel nie wypłaci grosza za wyrządzone szkody kominkiem z płaszczem wodnym. Znam to z autopsji, niestety. Zdrówko dla wszystkich
 13. Ale się fajnie narobiło 132.3 mówi o kominkach bez płaszcza wodnego. Oczywiście, że przeczytałem ze zrozumieniem, czego nie mogę potwierdzić u Ciebie. A co to jest kocioł grzewczy? Nic innego jak kocioł na paliwo stałe z "żelaznymi" drzwiczkami. A kominek? to samo, tylko drzwiczki są szklane Wiem, że kominków z płaszczem jest mnóstwo, lecz bez falandyzacji prawa : kocioł, to kocioł, nie ważne jakie ma drzwiczki. A kocioł, powinien stać w kotłowni, lub pomieszczeniu technicznym. Jak wynika z powyższego, skoro kominek z płaszczem wodnym, to kocioł, zatem nie ważne, czy dom będzie miał instalację wodną do ogrzewania, skoro nie można do niej dołączyć kominka. Mała nieścisłość z tą grzałką. Zamiast niej, można zastosować tzw farelkę, jako główne źródło ciepła. Ale dobrze, że piszesz o decyzyjności urzędników, bo to oni dyskwalifikują lub nie, kominki z płaszczem wodnym. Ja akurat miałem tą "przyjemność", że został zdyskredytowany. Wszystko zależy od tzw "ludzia". Tu już "fadzolisz" , ale możemy i o tym poklikać. To może poproś producentów o "papier", dopuszczający do stosowania w pomieszczeniu mieszkalnym. Daję głowę, że nie otrzymasz. Zatem gdzie to prawo, które zezwala ? Póki co nie ma, ale może tylko do następnej noweli "690"
×