Skocz do zawartości

rentgen

Uczestnik
  • Posty

    98
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez rentgen

  1. wyciąłem w posadce korytko zaraz przy ścianach położyłem rure drenarską i zasypałem żwirem. Na to położyłem geowłóknine i zalałem betonem. Rure wyprowadziłem na zewnątrz do istniejącego drenażu. Narazie jest spokój.
  2. problem w tym że to kładzie się pod kosiarką i nie da się tego skosić. A co jak już się wysiało to znaczy że bedąnowe w przyszłym roku ??
  3. A miałem nadzieję że jest jakaś chemia któa zwalczy tego drania bez wypalenia trawy (świeżo posianej). A tu bedzie trzeba znowu pustynie zrobić na ogrodzie, Teraz to wygląda tak
  4. Witam Na moim trawniku porosło takie dziadostwo. NIe mogę znależć nazwy tego chwasta i nie wiem jak go zwalczać. Jak ktośmoże pomóc to będę wdzięczny. MOże jest jakiśpreaprat do zwalczania tego. Tu są zdjęcia
  5. DO MTW Orle - Nie mam już innego wyjścia bo mam już dwa drenaże na zewnątrz z tego jeden napewno sprawny. do mario kros Mam rozumieć że zerwałeś posadzkę i wykułes też tzw chudziak dokopująć się do piasku ?? Czyli wybierając jeszcze piasek byłeś na poziomie ławy fundametnu tak ?? Tez chce po wykonaniu drenażu położyć na to masę hydroizolacyjną wraz z taśmą przy ścianach. Tylko czy stojącym fundamentom w tej wodzie nic nie zaszkodzi ?? I jaki będzie klimat w takim pomieszczeniu ?? Nie pojawią się grzyby i pleśnie za jakiś czas ?
  6. Opaska wykonana jest wokół domu Są 3 studzienki rewizyjne.Głębokosc od ok 2.7 początek do 3.5 na końcu. Odpływ wpada do studni 5 metrowej, ską woda jest wypompowywana na bieżąco pompą z pływakiem. W tej studni mam 3 wloty: 1 - z drenażu spod domu 2 - z połówki drenażu głębokiego 3 - z drugiej połówki Czyli mam możliwość spradzania na bieżąco z których drenów leci woda. Z głębokiego drenażu ściąga wodę w zasadzie po każdej ulewie czy rozstopach śniegu. Ale w suche dni nie ma tam wody. A z drenu pod domem kapie sobie raz na jakiś czas choć w lecie przy tych ulewach co były to ten dren odbierałmasę wody z tym że duża częśćdostała siędo środka domu.
  7. Właśnie o to chodzi że nie uśmiecha mi się kopać teraz przy chałupie i wyciągać te dreny bądź je wsadzać głębiej. Koparkę mam własnąale boje sie o izolację pionową fundamentu że mi się poniszczy a jest zrobiona dobrze bo ściany mam suche. Też mi się wydaję że jest wokół domu coś w rodzaju basenu. Tylko dlaczego ta woda tam stoi jeżeli mam niżej rowy trochę dalej a w czasie kopania tych rowów ziemia się osuwała od fundamentu i pojawiły się pęknięcia w stronęrowu. To na chłopski rozum tymi szczelinami powinna ta woda zejsc do rowów. Co do izolacji to woda wycieka pod wpływem dużego ciśnienia spod papy która była klejona pod ścianą i wdziera się pod całą posadzkę dlatego ten pomysł z drenażem wzdłuż ścian. Jeszcze mam taki pomysł żeby od ścian domu w kierunku tego rowu wyłożyćfolie ze spadkiem. TO wyeliminuje wody opadowe dostające się do tego basenu jak mówisz. Z dołu nie podchodzi z góry nie będzie to wkońcu kiedyś może wyschnie i bedzie spokój. Co myślisz ??
  8. Witam, Męczy mnie ciągle zalewana piwnica w moim domu. Drenaż opaskowy był wykonany ale chyba nie spełnia swojej roli albo odprowadza wodę tylko z którejś części. Postanowiłem więć zrobić drugi drenaż odsunięty od domu 2-3 m dużo głębszy od pierwszego. Jest głęboki na 3 m a piwnica posadowiona jest na głębokości 2,2m. Jakie było moje zdziwienie gdy w rowach wykopanych na 3m nie było wody. Do dziś nie rozumiem skąd woda w piwnicy na 2,2. Ale do rzeczy. Jako że woda w piwnicy dalej się pojawia postanowiłem wykonać drenaż wewnątrz piwnicy wzdłuż ścian i wyjść z nim do rowu na zewnątrz budynku ( tego z drenem na 3 m.) Czy ten dren wewnętrzny muszę położyć na wyskości ławy czy mogę wykonać tylko rowki w istnięjącej posadzce i ocielpeniu i położyć go na ławie fundamentu ?? Jak myślicie spełni to swoją rolę ? Dodam że woda wycieka na łączeniu sciany z podłogą i tam właśnie położyłbym te sączki. Dla rozjaśnienia tematu załączam rysunek (sory za painta). Pozdrawiam i czekam na opinie.
  9. Pod posadzką jest styropian chyba 4 cm i folia czarna. Woda z dachu jest odprowadzana do rowu melioracyjnego osobnymi rurami. Uszczelnić od środka już próbowałem. Na pewien czas zdało to egzamin ale potem zaczeło wypychać ten środek od dołu i zaczęły pojawiać się pęcherzyki a później coraz większe bąble i musiałem to zedrzeć z powrotem. To była jakaś dwuskładnikowa folia w płynie firmy IZOHAN do wody działającej pod ciśnieniem i dupa nie pomogło.
  10. nie ma folii kubełkowej. jest ocieplenie (styropian) i jakieś 3 warstwy środka uszczelniającego. I to działa bo ściany nie są mokre ani zawilgocone. problem robi się na dole i własnie nie wiem czemu.
  11. Napisałem że mam pełną kontrolę nad wodą z drenażu. Może źle napisałem. Chodziło mi o to że kontroluje niemal codziennie tą studnię i woda ścieka jak z jednego tak i z drugiego nowego drenażu. Ścieka z różną mocą raz leje ciurkiem raz obficie kapie. W tej chwili kapie bardzo malutko z czego można wywnioskować że dren nie ma już co zbierać ( nie było u nas deszczu od tygodnia) a wode wybralem 3 dni temu i na nastepny dzień już się nie dało wejsć w klapkach do piwnicy.
  12. Witam !! jak że jestem bliski załamania piszę do Was i proszę o pomoc. Mam wode w piwnicy w zasadzie od maja bez przerwy. Wybierałem ją już kilkanaście razy ale za każdym razem napływa spowrotem (czasem szybciej czasem wolniej). Żebyścei zrozumieli o co chodzi dolączam dwa rysunki. Po wybudowaniu domu został wykonany drenaż opaskowy wzdłuż ścian fundamentowych jednak nie przypilnowałem na jakiej wyskości został ułożony ale mam nadzieje że jest odpowiednio głęboko. Drenaż jest drożny bo jest podłączony do studzienki więc mam pełną kontrolę nad wodą ściekającą. W maju zalało mi piwnice pierwszy raz ( około 4 cm wody) i postanowiłem zrobić drugi głębszy drenaż 2-3 m od domu. Drenaż jest wykonany około 30-40 zm głębiej od piwnicy i po wybraniu wody znowu naciekła spowrotem. Dodam jednak ( mnie najbardziej to dziwi) że przy wykopach na około 2,60-2,70 (piwnica jest na 2,20 wkopana w ziemie) nie zaobserwowałem wody w ziemi. Oczywiście troche wody się pokazało np. ściekająca po rurce doprowadzaojącej wode do domu,ale generalnie było wilgotno ale nie mokro. Możecie mi powiedzieć którędy ta woda ma możliwosć podchodzenia pod piwnice ?? I jakie jeszcze rozwiązania mogę zastosować ?? woda wdziera się do piwnicy na łączeniu ściany z posadzką, ściany są suche. teren gliniasty.
  13. Wody raczej nie dolewali bo byłem przy paru nowo otwieranych wiaderkach. Ale rzeczywiście coś żadki ten tynk był. Pracownicy mówili że przy nakładaniu maszynowym mają gęstszy od tego. Ale już skończyli więc problem mam z głowy. Kazałem im poprostu położyc druga warstwę na całości. Teraz jakoś to wygląda. Tak to jest jak się bierze nie sprawdzony towar i ekipe którą to kładzie 1 raz w zyciu.
  14. Z tego co zaobserwowałem to - ściana była zimna - głądzą prawie bez użyci siły - pace są plastikowe - grunt był nałożony ( z innej firmy - Atlas) Ten tynk zaraz po nałożeniu wygląda tak jak powinien, dopiero przy wysychaniu pojawiają się te ubytki
  15. Witam !! Firma kładzie mi tynk zewnetrzny silikonowo-silikatowy Ceresit 174. Dodam że robią to pierwszy raz ( zawsze kładli akryl). Problem jest w tym ze po wyschnięciu między ziarnami wysycha to wypenienie i widac podkład miejscami. Nie wygląda to ładnie. Zgłosiłem reklamacje do ceresitu ale odpowiedzieli że tynk jest dobry (wzięli próbki). Jest ktoś na forum kto się na tym zna i powie co firma robi nie tak, że ten tylk nie pokrywa równomiernie powierzchni ?? Z góry dziękuję za odpowiedź Jak będęw domu załączę jakieś zdjęcia.
  16. To jest dobry trop. Wiem od dziadków ( dostałem pole w spadku) że te pola były drenowane. Firma budowlana mówiła ze połączyla dreny. Ale może tylko mówiła ..... hmmm tylko jak to teraz sprawdzić, przekopać całą działkę ??
  17. Z tym drenażem niedrożnym to troche nie chce mi sie wierzyć. Jeszcze nie widziałem żeby z takimimpetem leciała woda z drenazu ( studnia napełniała się w 20 minut do pełna). Co prawda był moment że perzestała kapać przy tej tygodniowej pogodzie) a w piwnicy dalej cisnęło, ale przy każdym deszczu znowu drenaż odbiera wode wiec uznajęże jest drożny. Tylko to mnie dziwi skąd ta woda tam jest pod domem jeżeli drenaż ledwo co kapał. W jednym pomieszczeniu zrobiłem izolacje na posadzce jakaś folią w płynie dwuskałdnikową i taśme położyłem między scianą a podłogą. Duza cześc wyciskanej wody jest zatrzymana (gdzieniegdzie wycieka - taśma się odkleiła) ale to cisnienie jest tak duze ze na podłodze porobiły się bąble z woda w środku.natomiast w drugim pomieszczeni - kotłowni jest dalej tragedia. Ściany są suche wiec woda opadowa nie robi mi krzywdy. tylko ta woda gruntowa. Dodam że całą wieś chyba jest bardzo namoczona bo woda w zasadzie stoi wszędzie - na polach w rowach i nic sie nie poprawia. jezeli chodzi o teren, bo ktoś tu pytał, to jerst to glina i przynajmniej glina jest z 2,5 metra w dół.
  18. No cięzko heheh . to może pokolei. Budynek stoi. MIeskzam w nim od grudnia. Drenaz opaskowy jest zrobiony poniżej piwnicy i działa bo zakończony jest studzienką z pompą. Jednak przy ostatnich anomaliach pogodowych woda zaczeła się wciskać między podłogę a ścianę i zalewa mi piwnice. W piwnicy są wylewki z folią pod spodem mimo to woda wyciskana jest nawet na środku podłogi. Miałem nadzieje że po tej powodzi szybko sięto ustabilizuje a tu po tygodniu upałów nie widać poprawy. Codziennie wynosze kilka wiader z piwnicy. Dodam że przy kopaniu pod fundamenty nie było wody w dołach a teraz ona jakoś nie może zejśc. To chyba tyle
  19. Budowałem dla piwnicy bo tam chciałem zrobić salkę kinową- moje marzenie od zawsze. A tu całyczas woda Izolacja pionowa fundamentu jest i ona chyba działa bo ściany nie są mokre. Gorzej z izolacja poziomą. Co znaczy wynieść budynek w górę ?? Zrobić jeszcze jedną wylewkę w piwnicy ?? Raczej nie bardzo bo wyskosć piwnicy to 2.20. Drenaż wokół domu bardzo dobrze odprowadza wode bo widziałem jak się wleało do studni, to dlaczego ten dalszy i głębszy drenaż nie wiele da twoim zdaniem ??
  20. No właśnie tego sie boję że tejwody bedzie tak dużo że albo nie bede w stanei tego wypompować albo zabrnkrutuje za rachunki za prąd. Teren mam gliniasty nieprzepuszczalny. Na piwnicy zależy mi bardzo. W zasadzie to budowałem ten dom włąsnie dla tej piwnicy. To mówisz że jeszcze dren by sie przydał między tymi studzienkami hmmm..... W sumie dren mam. to bym musiał zrobic ta opaskę troche dalej od domu.
  21. [attachment=6159:bez_tytu_u.JPG]Witam ! Mam taki pomysł na wysokie wody gruntowe. Jeżeli wykopie wkoo domu 4 studnie które dotrą do wód gruntowych i wrzuce tam pompy które wypomuja nadmiar wody do rowu melioracyjnego czy jest szansa że wody wokół domu nie bedzie ?? czy jest wogóle możliwość wypompowac takie ilości wody i czy zda to egzamin ? Wiem że ludzie robią takie studzienki wewnątrz domu i stamtąd pompują, z tym że czytałem że woda zerobi sobie cieki wodne pod domem co zagraża obsunięciem się budynku, dlatego chciałem zrobić to na zewnątrz. Czy ta woda bedzie na tyle szybko ściekac w miejsce tych studni ?? załączam rysunek pogladowy jakby mnie ktoś nie zrozumiał.
  22. Ja tez mam mopa h20. I stwierdzam po kilku użyciach że nie nadaje się do niczego. Dobrze że dostałem go w prezencie bo jakbym wydał na niego ze 400 zł z tego całego mango to bym się chyba pochlastał. Daje tyle wilgoci że po umyciu płytek trzeba ścierać wodę bo tyle jej zostaje. Szczerze nie polecam.
  23. W tym przypadku ja proponowałbym kupić cyfre + bo tylko jada sięrozdzielićtak żeby kazdy mógł ogladać co innego na swoim telewizorze. Rozdizela się ten sygnał za pomocą splittera przewodowego lub bezprzewodowego. Np ten króty posiadam obsłuzy 8 odbironików. Nie wiem czyda sięrozdzielić sygnał z już rozdzielonego ( dwa splitery) ale podejrzewam że jest to mozliwe. Problem tylko taki że do każdego pokoju trzeba pociagnać osoby kabel bezpośrednio z anteny sat. Reszta jest prosta. pozdrawiam rentgen
×
×
  • Utwórz nowe...