Skocz do zawartości

rentgen

Uczestnik
 • Posty

  98
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

rentgen's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

2

Reputacja

 1. wyciąłem w posadce korytko zaraz przy ścianach położyłem rure drenarską i zasypałem żwirem. Na to położyłem geowłóknine i zalałem betonem. Rure wyprowadziłem na zewnątrz do istniejącego drenażu. Narazie jest spokój.
 2. problem w tym że to kładzie się pod kosiarką i nie da się tego skosić. A co jak już się wysiało to znaczy że bedąnowe w przyszłym roku ??
 3. A miałem nadzieję że jest jakaś chemia któa zwalczy tego drania bez wypalenia trawy (świeżo posianej). A tu bedzie trzeba znowu pustynie zrobić na ogrodzie, Teraz to wygląda tak
 4. Witam Na moim trawniku porosło takie dziadostwo. NIe mogę znależć nazwy tego chwasta i nie wiem jak go zwalczać. Jak ktośmoże pomóc to będę wdzięczny. MOże jest jakiśpreaprat do zwalczania tego. Tu są zdjęcia
 5. DO MTW Orle - Nie mam już innego wyjścia bo mam już dwa drenaże na zewnątrz z tego jeden napewno sprawny. do mario kros Mam rozumieć że zerwałeś posadzkę i wykułes też tzw chudziak dokopująć się do piasku ?? Czyli wybierając jeszcze piasek byłeś na poziomie ławy fundametnu tak ?? Tez chce po wykonaniu drenażu położyć na to masę hydroizolacyjną wraz z taśmą przy ścianach. Tylko czy stojącym fundamentom w tej wodzie nic nie zaszkodzi ?? I jaki będzie klimat w takim pomieszczeniu ?? Nie pojawią się grzyby i pleśnie za jakiś czas ?
 6. Opaska wykonana jest wokół domu Są 3 studzienki rewizyjne.Głębokosc od ok 2.7 początek do 3.5 na końcu. Odpływ wpada do studni 5 metrowej, ską woda jest wypompowywana na bieżąco pompą z pływakiem. W tej studni mam 3 wloty: 1 - z drenażu spod domu 2 - z połówki drenażu głębokiego 3 - z drugiej połówki Czyli mam możliwość spradzania na bieżąco z których drenów leci woda. Z głębokiego drenażu ściąga wodę w zasadzie po każdej ulewie czy rozstopach śniegu. Ale w suche dni nie ma tam wody. A z drenu pod domem kapie sobie raz na jakiś czas choć w lecie przy tych ulewach co były to ten dren odbierałmasę wody z tym że duża częśćdostała siędo środka domu.
 7. Właśnie o to chodzi że nie uśmiecha mi się kopać teraz przy chałupie i wyciągać te dreny bądź je wsadzać głębiej. Koparkę mam własnąale boje sie o izolację pionową fundamentu że mi się poniszczy a jest zrobiona dobrze bo ściany mam suche. Też mi się wydaję że jest wokół domu coś w rodzaju basenu. Tylko dlaczego ta woda tam stoi jeżeli mam niżej rowy trochę dalej a w czasie kopania tych rowów ziemia się osuwała od fundamentu i pojawiły się pęknięcia w stronęrowu. To na chłopski rozum tymi szczelinami powinna ta woda zejsc do rowów. Co do izolacji to woda wycieka pod wpływem dużego ciśnienia spod papy która była klejona pod ścianą i wdziera się pod całą posadzkę dlatego ten pomysł z drenażem wzdłuż ścian. Jeszcze mam taki pomysł żeby od ścian domu w kierunku tego rowu wyłożyćfolie ze spadkiem. TO wyeliminuje wody opadowe dostające się do tego basenu jak mówisz. Z dołu nie podchodzi z góry nie będzie to wkońcu kiedyś może wyschnie i bedzie spokój. Co myślisz ??
 8. Witam, Męczy mnie ciągle zalewana piwnica w moim domu. Drenaż opaskowy był wykonany ale chyba nie spełnia swojej roli albo odprowadza wodę tylko z którejś części. Postanowiłem więć zrobić drugi drenaż odsunięty od domu 2-3 m dużo głębszy od pierwszego. Jest głęboki na 3 m a piwnica posadowiona jest na głębokości 2,2m. Jakie było moje zdziwienie gdy w rowach wykopanych na 3m nie było wody. Do dziś nie rozumiem skąd woda w piwnicy na 2,2. Ale do rzeczy. Jako że woda w piwnicy dalej się pojawia postanowiłem wykonać drenaż wewnątrz piwnicy wzdłuż ścian i wyjść z nim do rowu na zewnątrz budynku ( tego z drenem na 3 m.) Czy ten dren wewnętrzny muszę położyć na wyskości ławy czy mogę wykonać tylko rowki w istnięjącej posadzce i ocielpeniu i położyć go na ławie fundamentu ?? Jak myślicie spełni to swoją rolę ? Dodam że woda wycieka na łączeniu sciany z podłogą i tam właśnie położyłbym te sączki. Dla rozjaśnienia tematu załączam rysunek (sory za painta). Pozdrawiam i czekam na opinie.
 9. Pod posadzką jest styropian chyba 4 cm i folia czarna. Woda z dachu jest odprowadzana do rowu melioracyjnego osobnymi rurami. Uszczelnić od środka już próbowałem. Na pewien czas zdało to egzamin ale potem zaczeło wypychać ten środek od dołu i zaczęły pojawiać się pęcherzyki a później coraz większe bąble i musiałem to zedrzeć z powrotem. To była jakaś dwuskładnikowa folia w płynie firmy IZOHAN do wody działającej pod ciśnieniem i dupa nie pomogło.
 10. nie ma folii kubełkowej. jest ocieplenie (styropian) i jakieś 3 warstwy środka uszczelniającego. I to działa bo ściany nie są mokre ani zawilgocone. problem robi się na dole i własnie nie wiem czemu.
 11. Napisałem że mam pełną kontrolę nad wodą z drenażu. Może źle napisałem. Chodziło mi o to że kontroluje niemal codziennie tą studnię i woda ścieka jak z jednego tak i z drugiego nowego drenażu. Ścieka z różną mocą raz leje ciurkiem raz obficie kapie. W tej chwili kapie bardzo malutko z czego można wywnioskować że dren nie ma już co zbierać ( nie było u nas deszczu od tygodnia) a wode wybralem 3 dni temu i na nastepny dzień już się nie dało wejsć w klapkach do piwnicy.
 12. Witam !! jak że jestem bliski załamania piszę do Was i proszę o pomoc. Mam wode w piwnicy w zasadzie od maja bez przerwy. Wybierałem ją już kilkanaście razy ale za każdym razem napływa spowrotem (czasem szybciej czasem wolniej). Żebyścei zrozumieli o co chodzi dolączam dwa rysunki. Po wybudowaniu domu został wykonany drenaż opaskowy wzdłuż ścian fundamentowych jednak nie przypilnowałem na jakiej wyskości został ułożony ale mam nadzieje że jest odpowiednio głęboko. Drenaż jest drożny bo jest podłączony do studzienki więc mam pełną kontrolę nad wodą ściekającą. W maju zalało mi piwnice pierwszy raz ( około 4 cm wody) i postanowiłem zrobić drugi głębszy drenaż 2-3 m od domu. Drenaż jest wykonany około 30-40 zm głębiej od piwnicy i po wybraniu wody znowu naciekła spowrotem. Dodam jednak ( mnie najbardziej to dziwi) że przy wykopach na około 2,60-2,70 (piwnica jest na 2,20 wkopana w ziemie) nie zaobserwowałem wody w ziemi. Oczywiście troche wody się pokazało np. ściekająca po rurce doprowadzaojącej wode do domu,ale generalnie było wilgotno ale nie mokro. Możecie mi powiedzieć którędy ta woda ma możliwosć podchodzenia pod piwnice ?? I jakie jeszcze rozwiązania mogę zastosować ?? woda wdziera się do piwnicy na łączeniu ściany z posadzką, ściany są suche. teren gliniasty.
 13. Wody raczej nie dolewali bo byłem przy paru nowo otwieranych wiaderkach. Ale rzeczywiście coś żadki ten tynk był. Pracownicy mówili że przy nakładaniu maszynowym mają gęstszy od tego. Ale już skończyli więc problem mam z głowy. Kazałem im poprostu położyc druga warstwę na całości. Teraz jakoś to wygląda. Tak to jest jak się bierze nie sprawdzony towar i ekipe którą to kładzie 1 raz w zyciu.
×
×
 • Utwórz nowe...