Skocz do zawartości

Leci z rury od pieca!


Recommended Posts

Witam Wszystkich.Pytanie moje do Was Panowie ,ponieważ leci mi nie wiadomo skąd z rury głównej od pieca tej przy sterowniku.Uszczelnilem jakimś silikonem oraz okleilem taśmo i dalej kroplami leci woda ze trzeba przykładać szmaty.Dokrecenie noc nie da bo jest ta duża gruba śruba.Nie było by problemu tylko na wiosnę dopiero będę miał nową instalację .Jest jakiś inny preparat na to ? .

Link do komentarza
3 godziny temu, PiotruniA napisał:

Witam Wszystkich.Pytanie moje do Was Panowie ,ponieważ leci mi nie wiadomo skąd z rury głównej od pieca tej przy sterowniku.Uszczelnilem jakimś silikonem oraz okleilem taśmo i dalej kroplami leci woda ze trzeba przykładać szmaty.Dokrecenie noc nie da bo jest ta duża gruba śruba.Nie było by problemu tylko na wiosnę dopiero będę miał nową instalację .Jest jakiś inny preparat na to ? .

A jakieś zdjęcie?

Link do komentarza
6 minut temu, PiotruniA napisał:

Dodaje zdjęcie nie da rady czymś tego zakleić ?

Tego się nie zakleja. Natomiast jeśli jest miejsce, na rurę można założyć opaskę z blachy, pod nią oczywiście dać jakąś gumę i opaskę skręcić śrubami. Tak robiliśmy na utrzymaniu ruchu w firmie i na jakiś czas wystarczało.

Link do komentarza
1 godzinę temu, PiotruniA napisał:

Dodaje zdjęcie nie da rady czymś tego zakleić ?

IMG_20230107_094942313.jpg

Zdjęcie nie pokazuje, co tam jest w środku można się tylko domyśleć. że śrubunek.

8ef9d386cabff4b2750d927814d71215.jpg

Takie coś?

Albo

aw-srubunek-mosiezny-21-2-quot-prosty.pn

Takie coś.

 

Jak śrubunek ten dolny  to wystarczy dokręcić złącze, jak ten górny to tam jest uszczelka w środku i jak dokręcanie nie pomoże to trzeba ją wymienić.   

Link do komentarza

Ten piec stoi stabilnie? Nie rusza się przypadkiem na boki? Tak czy tak, jedyne rozwiązanie to wymienić ten śrubunek. Największy problem, to że trzeba wypuścić cały zład wody. Hydraulikowi taka wymiana zajme pół godziny. Tani weźmie 50-100zł. Przy napełnianianiu nie zapomnij odkręcić wszystkich odpowietrzników na grzejnikach i czeka Cię kilkakrotne odpowietrzanie każdego z nich.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
35 minut temu, PiotruniA napisał:

To jest taka śruba duża jak ta srebrna dokręcanie nic nie pomogło dalej leci że trzeba szmaty przykładać ,nie wiem już próbowałem silikonem oraz taśma nie powinno maga nic

Na obudowie tego śrubunka jest napisane jakiej średnicy jest, po odczytaniu trzeba udać się do sklepu i kupić uszczelkę do holendra.

Wodę spuścić, rozkręcić, wymienić uszczelkę.   

To może być  średnica

1,1/4   

1,1/2 

Srubunek-dwuzlaczka-ocynk-6-4-Dn40-uszcz

Uszczelka-do-srubunku-zeliwnego-5-4-Kod-

montaz-uszczelki.jpg

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jednak chcąc coś poradzić przy uszczelnianiu czegoś, dobrze jest wiedzieć co jest do uszczelnienia, zamiast udzielać porad w rodzaju założenia opaski uciskowej na śrubunek, albo lakonicznego "nie ma" na pytanie czy jest jakiś inny preparat oprócz silikonu lub taśmy. :icon_mrgreen:

No i moje uznanie dla @animus który wykazał się chyba jasnowidzeniem, zgadując co tam jest pod tą folią.

 

2 minuty temu, joks napisał:

Na moje oko puszcza na pakułach.

Na oko to chłop w szpitalu umarł.:krzeslo: xD

Link do komentarza
22 minuty temu, joks napisał:

Na moje oko puszcza na pakułach.

Dla mnie za mocno zawinięte, co tam jest.

Holendry często puszczają, czasami trzeba dwie uszczelki dać jak się płaszczyzny nie chcą zagrać.

23 minuty temu, demo napisał:

No i moje uznanie dla @animus który wykazał się chyba jasnowidzeniem, zgadując co tam jest pod tą folią.

:takaemotka:

1 godzinę temu, vlad1431 napisał:

Największy problem, to że trzeba wypuścić cały zład wody. 

Cały nie, tylko powyżej śrubunka, z kotła się nie wyleje.

Link do komentarza
36 minut temu, vlad1431 napisał:

Czyli zostanie tylko to co w piecu.emoji6.png

A w piecu jest często teraz połowę wody centralnego o.:bezradny:

1 godzinę temu, Buster napisał:

oraz śrubunek. Bo jak jest z kształtkami każdy z z Was wie. Potrafią pęknąć... 

Oczywiście,  że mogło coś tam trzasnąć, nawet któraś część  śrubunka.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...