Skocz do zawartości

Co można na działce rolnej?


agusia_x

Recommended Posts

Witam.
Mam możliwość kupienia działki budowlano-rolnej. Całość ma 2900 m2 z czego 800 m2 to działka budowlana. Czy z reszty czyli działki rolnej mogę zrobić np. sad, postawić małą altankę lub jakiś inny mały domek gospodarczy? Na co wogóle mogę przeznaczyć tę rolę, bo napewno nie na żadne uprawy. Z góy dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Na części rolnej działki oczywiście można założyć sad, czy nawet ogród, natomiast jako zabudowę można będzie postawić budynki gospodarcze o powierzchni do 35 m2 i rozpiętości do 4,8 m. Na postawienie takich obiektów nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę, a jedynie zgłosić zamiar ich postawienia w starostwie.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

witam, wg mnie nic nie można postawić! ustawa wymaga dołączenia oświadczenia o posiadaniu gruntu na cele budowlane. ale może ktoś ma inną opinię...?


valki redakja ma w zupełności rację nie strasz dziewczyny. Może stawiać i to tylko na podstawie zgłoszenia. A sad to również działalność rolna. Agdzie ma magazynować zbiory?
Link do komentarza
Działka budowlano-rolna. W moim rozumieniu siedliskowa. Sama posiadam taka działkę ponad 3500mkw. mam na mie budynek tzw gospodaeczy (tylko zgłoszenie) a teraz budujemy dom. Skoro żaden urząd tego nie zakwestjonował to musza byc na to odpowiednie przepisy. Oczywiście tam gdzie mają byc lub sa budynki ziemia musi być odrolniona. Do 500mkw z hakiem nic się nie płaci przy takich działkach.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
ale ja mam kupiłem dziłkę rolna 15a. aby zgłosić np budynek gospodarczy do 25 m.kw. muszę dołączyć jakieś oświadczenie, że mam prawo dodysponowania gruntem na cele budowlane. to jakaś sprzeczność. Pan w gminie mówi, że nic tam nie mogę postrawić, nawet 5 m.kw. moze gmna sobie zapisała sobie taki zakaz w uchwale...czy to możliwe. ale skoro mam działkę rolną, gdzie mam trzymać chiciażby narzędzia icon_smile.gif
Link do komentarza
..takie oświadczenie to normalne i zwykła formalność. Jeśli coś chcesz budować nie ważne czy na wniosek zgłoszenie czy pozwolenie na budowę to musisz przedstawić oświadczenie o tym jakie masz prawa do gruntu, na którym zamierzasz budować (własność, współwasność, wieczyste użytkowanie, dzierżawa ...etc).
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Minęło już sporo czasu od ostatniego posta, ale mam podobną zagwózdkę.

Na mojej działce rolnej (2ha) z zakazem budowy chcę postawić (nie zbudować) budynek gospodarczy nie związany na trwałe z gruntem (<25m kw).
Z przeczytanych wszędzie informacji wynika, że konieczne jest oświadczenie o prawie do dysponowania gruntem na cele budowalane.
Ale ten mój grunt nie ma przeznaczenia budowlanego.

Co ja mam zrobić? Nie wpisywać słów "na cele budowlane"?
Do de facto nie będę nic budował, tylko stawiał drewnianą szopę.

Pytam, gdyż oświadczenia wiążą się odpowiedzialnością karną i nie chciałbym popaść w konflikt z prawem.

Z góry dziękuję za pomoc w wyjaśnieniu meandrów naszych genialnych zapisów prawnych.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam możliwość kupienia działki budowlano-rolnej. Całość ma 2900 m2 z czego 800 m2 to działka budowlana. Czy z reszty czyli działki rolnej mogę zrobić np. sad, postawić małą altankę lub jakiś inny mały domek gospodarczy place zabaw? Na co wogóle mogę przeznaczyć tę rolę, bo napewno nie na żadne uprawy. Z góy dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.




Słyszałam ale pewności nie mam że na własny użytek możemy postawić dom na działce rolnej. Proszę o komentarze na ten temat, bo mam działeczkę rolną a pewności nie mam.. icon_eek.gif
Link do komentarza

W sąsiedztwie inwestor chce budować kurniki na gruncie rolnym. Na razie wieś skutecznie blokuje, ale jak będzie przed Kolegium Odwoławczym to nie wiadomo. Osobiście nie chciałbym dostać takiego sąsiedztwa. Brałbym to pod uwagę budując się na gruncie rolnym. A jak przyjdzie chlewiarz? Poddaję pod rozwagę, bo grunty są tanie, ale ryzyka tego rodzaju występują.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

No to koniec świata nastąpił przedwcześnie.
Wieś się buntuje że jest wsią i zakazuje produkcji rolnej icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif


Taki paradoks. Będąc inwestorem też bym się zdziwił. Gdzie ma biedny to postawić? Na al. Jerozolimskich? Ale wsi z kolei się nie dziwię, bo jedyne co zyskają to emisję pyłu i smród i hałas ciężarówek.
Link do komentarza
Cytat

Żebyś jeszcze nie zatęsknił za chlewnią jak te kurniki staną. icon_lol.gif




myślisz że inny smród?
Czy że rozchodzi się bardziej przy gruncie?
icon_smile.gif

Swoją drogą - rzeczywiście dziwna ta sytuacja.
No bo na wsi jaką ja znam - gospodarstwa są oddalone od siebie na tyle sporo - że sąsiada smrody zanim dotrą - to już ich nie ma....
Link do komentarza
Cytat

myślisz że inny smród?
Czy że rozchodzi się bardziej przy gruncie?



Kurna, jeszcze za Sojuza, pojechaliśmy na wycieczkę, m.in. do Suczawy, w Rumunii. Jak tam śmierdziało chemią! Nawet w środku okolicznych lasów! Aż się nie chciało dziewczyn dalej targać!
I jak wracaliśmy, to gdzieś pod Czerniowcami, już w Sujuzie, do autokaru doleciał zapach rozrzucanego gdzieś niedaleko obornika. To była ulga!
Link do komentarza
Cytat

myślisz że inny smród?
Czy że rozchodzi się bardziej przy gruncie?
icon_smile.gif

Swoją drogą - rzeczywiście dziwna ta sytuacja.
No bo na wsi jaką ja znam - gospodarstwa są oddalone od siebie na tyle sporo - że sąsiada smrody zanim dotrą - to już ich nie ma....


Ja miastowy i oba zapaszki mnie drażnią, ale ten kurzy jest wręcz powalający.

Nie wiem jaką ty znasz wieś o tak rozrzuconej zabudowie, ale ten problem na pewno nie występuje w Skandynawii... tam chłop jak wyjdzie przed chałupę to domu sąsiada przeważnie nie widzi.
Link do komentarza
Cytat

Ja miastowy i oba zapaszki mnie drażnią, ale ten kurzy jest wręcz powalający.

Nie wiem jaką ty znasz wieś o tak rozrzuconej zabudowie, ale ten problem na pewno nie występuje w Skandynawii... tam chłop jak wyjdzie przed chałupę to domu sąsiada przeważnie nie widzi.



Ale ma lornetkę, więc jak jest widno, to zobaczy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...