Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

zazer

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O zazer

 • Ranga
  Początkujący
 1. O elektrycznych matach grzewczych. Pod panele mają niższe moce na metr podczas gdy pod płytki i gres idzie 100 - 150 wat.
 2. W pomieszczeniach warsztatowych oraz na halach bardzo dobrze sprawdzają się promienniki podczerwieni. Ich zaletą jest to, że można ogrzewać punktowo konkretne stanowisko. Sprawność urządzeń jest na poziomie 99%. Brak strat przesyłu. Przy odpowiedniej izolacji budynku stosuje się przelicznik 60 Wat/m. kw. Ale powtarzam, można ogrzewać punktowo. Wadą promienników jest to, że nie powinno się ich zasłaniać. Powinny ogrzewać bezpośrednio człowieka. Sama instalacja jest tak tania, że warto zainwestować choćby po to, by sprawdzić jak sobie poradzi w danym pomieszczeniu. Zawsze się go później wykorzys
 3. Maty też muszą być typowe. Do podłóg drewnianych i drewnopochodnych stosuje się niższe moce/m.kw
 4. Taki paradoks. Będąc inwestorem też bym się zdziwił. Gdzie ma biedny to postawić? Na al. Jerozolimskich? Ale wsi z kolei się nie dziwię, bo jedyne co zyskają to emisję pyłu i smród i hałas ciężarówek.
 5. W sąsiedztwie inwestor chce budować kurniki na gruncie rolnym. Na razie wieś skutecznie blokuje, ale jak będzie przed Kolegium Odwoławczym to nie wiadomo. Osobiście nie chciałbym dostać takiego sąsiedztwa. Brałbym to pod uwagę budując się na gruncie rolnym. A jak przyjdzie chlewiarz? Poddaję pod rozwagę, bo grunty są tanie, ale ryzyka tego rodzaju występują.
 6. Każdy większy producent trzyma na etacie "doradcę technicznego" znak szczególny zielony ptak na masce i kierownicy. Na swoich stronach mają do takiego speca telefon. On ci wszystko podpowie.
 7. Trochę się zaczynam gubić w temacie promienników. gdzie się człowiek nie obejrzy to promiennik. Wiele firm montuje panele podczerwieni, które podobno nie pobierają energii, a w sprzyjających warunkach nawet pobierają od ludzi z pomieszczenia i można ją potem sprzedawać do zakładu energetycznego heheheh Warunek, że ludzie w pomieszczeniach mają głowy owinięte folią po czekoladzie!
 8. Wiadomo, że nie wymieni instalacji. Powiedziałem, żeby nie wpadł z deszczu pod rynnę. Nic bym nie robił w jego sytuacji. Płacz i płać.
 9. Warto. A już na pewno jako dodatkowe w celu szybkiego nagrzania pomieszczenia. No i taras przy kanadyjczyku.
 10. Żebyś czasem nie wpadł z deszczu pod rynnę z tym gazem. W Niemczech połowa ogrzewania idzie w oleju. Nasz rząd wiele lat temu nie potrafił opanować sytuacji z tankowaniem samochodów więc poszedł po najmniejszej linii oporu i podniósł akcyzę, tak że zabił kotłownie olejowe. Tymczasem silniki samochodowe ewoluowały, a wysoka cena oleju pozostała. Ja akurat szedłbym w elektrykę. Odbierasz ciepło w miejscu wyprodukowania, i praktycznie nie serwisujesz. A model wodny to na każdym kroku straty. Najpierw grzejesz kocioł, on grzeje wodę, woda rury i grzejniki, grzejniki powietrze i to co zastało po od
 11. Tez nad tym myślę, a szczególnie do łazienki. W salonie mam kominek i akumulacyjny, a w sypialniach konwektory.
×
×
 • Utwórz nowe...