milgo Napisano 22 listopada 2007 #1 Napisano 22 listopada 2007 Podobno rynny cynkowo-tytanowe , choć droższe , są mniej podatne na korozję i są trwalsze. Czy ktoś z państwa ma wyrobioną opinię na ich temat? Jeśli są rzeczywiście tak dobre to wydam więcej i kupię.
Marcyśka Napisano 23 listopada 2007 #2 Napisano 23 listopada 2007 Rynny to tylko rynny - od wielu lat znajomi mają plastikowe i wyglądają bardzo dobrze. Ja też mam plastikowe i nigdy nie zaprzątałam sobie głowy takim tematem... Tylko po co takie rynny?
Redakcja Napisano 23 listopada 2007 #3 Napisano 23 listopada 2007 Polecamy artykuł pt. Systemy rynnowehttps://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/1008-jakie-rynny-wybrac-i-jak-je-konserwowacFragment artykułu:"Trwałość i niezawodność systemu rynnowego zależy nie tylko od materiału, z jakiego zostało ono wykonane, ale również od sposobu łączenia i uszczelniania oraz mocowania poszczególnych fragmentów systemu. Najczęściej montowane są rynny z PVC lub stalowej blachy powlekanej, a inwestorzy zastanawiają się, który materiał wybrać, gdyż powszechnie jest dziś znana ich porównywalność. Pod względem estetycznym oba systemy są bardzo podobne."
Agrare Napisano 24 listopada 2007 #4 Napisano 24 listopada 2007 Plastikowe rynny? To musi być brzydkie
doktor Napisano 3 grudnia 2007 #5 Napisano 3 grudnia 2007 Plastikowe czyli PVC - bardzo popularne - i dopóki nie dotkniesz ich to nie odróżnisz z czego są zrobione.
milgo Napisano 3 grudnia 2007 Autor #6 Napisano 3 grudnia 2007 A dlaczego wszystko musimy mieć z plastiku?
edit Napisano 18 grudnia 2007 #7 Napisano 18 grudnia 2007 Wcale nie musimy mieć wszystkiego z plastiku - tu na forum - można poprostu się trochę podroczyć i podyskutować.
Mayster Napisano 19 grudnia 2007 #8 Napisano 19 grudnia 2007 To forum jest po to żeby się droczyć z innymi a nie pomagać im w kłopotach i rozterkach?
Agrare Napisano 20 maja 2008 #9 Napisano 20 maja 2008 Cytat Plastikowe czyli PVC - bardzo popularne - i dopóki nie dotkniesz ich to nie odróżnisz z czego są zrobione. PVC nie jest moim ulubionym materiałem.
Joanna07 Napisano 11 czerwca 2008 #10 Napisano 11 czerwca 2008 Cytat PVC nie jest moim ulubionym materiałem. Moim również nie Dlatego mam pytanie: czy ktoś robił zamiast rury spustowej łańcuch?
rentgen Napisano 13 czerwca 2008 #11 Napisano 13 czerwca 2008 Cytat Moim również nie Dlatego mam pytanie: czy ktoś robił zamiast rury spustowej łańcuch? Ja mam takie coś w planach. Tylko sięzastanawiam jak ten łańcuch przymocować do tej rynny, żeby w razie czego utrzymał ciężar zamarzniętej wody (inaczej lodu) w zimie.ktoś ma jakiś pomysł ?
Bob-budowniczy Napisano 13 czerwca 2008 #12 Napisano 13 czerwca 2008 Cytat Ja mam takie coś w planach. Tylko sięzastanawiam jak ten łańcuch przymocować do tej rynny, żeby w razie czego utrzymał ciężar zamarzniętej wody (inaczej lodu) w zimie.ktoś ma jakiś pomysł ? Proponuję zainstalować kabel grzejny w rynnie i nie ma problemu z lodem i zatykaniem się rury spustowej.Bob
Joanna07 Napisano 13 czerwca 2008 #13 Napisano 13 czerwca 2008 Pytałam firm produkujących rynny, nikt jak do tej pory nie ma takiej oferty. Macie jakieś konstruktywne pomysły? ps kable grzejne mają w ofercie
Sowik Napisano 17 czerwca 2008 #14 Napisano 17 czerwca 2008 Cytat Proponuję zainstalować kabel grzejny w rynnie i nie ma problemu z lodem i zatykaniem się rury spustowej.Bob Jest coś takiego jak kabel grzejny? Jak to się instaluje? Musi być dobrze izolowany.
Bob-budowniczy Napisano 17 czerwca 2008 #15 Napisano 17 czerwca 2008 Cytat Jest coś takiego jak kabel grzejny? Jak to się instaluje? Musi być dobrze izolowany. Przewody grzejne występują jako pojedyńcze do dowolnych zastosowań np do rozmrażania rynien czy usuwania lodu ze schodów.Są też zamontowane na matach w określonych odstępach do ogrzewania podłogowego np w łazienkach.Bob
Nieformalny Napisano 19 czerwca 2008 #16 Napisano 19 czerwca 2008 Cytat Moim również nie Dlatego mam pytanie: czy ktoś robił zamiast rury spustowej łańcuch? Łańcuch zamiast rury spustowej? Jak coś takiego wygląda i działa?
rentgen Napisano 19 czerwca 2008 #17 Napisano 19 czerwca 2008 Cytat Łańcuch zamiast rury spustowej? Jak coś takiego wygląda i działa? poprostu zamiast rury wisi łańcuch po którym ścieka łądnie woda a nie zlatuje i pryska wokoło.
Nieformalny Napisano 26 czerwca 2008 #18 Napisano 26 czerwca 2008 Cytat poprostu zamiast rury wisi łańcuch po którym ścieka łądnie woda a nie zlatuje i pryska wokoło. Coś nie wierzę. A nawet gdyby , to będzie rdzewieć.
Garda Napisano 27 czerwca 2008 #19 Napisano 27 czerwca 2008 Cytat Coś nie wierzę. A nawet gdyby , to będzie rdzewieć. Przesadzasz
Bob-budowniczy Napisano 4 lipca 2008 #20 Napisano 4 lipca 2008 Cytat poprostu zamiast rury wisi łańcuch po którym ścieka łądnie woda a nie zlatuje i pryska wokoło. Ciekawe co się dzieje przy ulewie ,też nie pryska?Bob
Bryskin Napisano 5 lipca 2008 #21 Napisano 5 lipca 2008 Cytat Ciekawe co się dzieje przy ulewie ,też nie pryska?Bob Rentgen już odpowiedział że "ładnie ścieka". Teraz trzeba zdefiniować co znaczy "ładnie". Mój syn na przykład kocha "ładnie" rozbryzgi.
rentgen Napisano 7 lipca 2008 #22 Napisano 7 lipca 2008 Ładnie znaczy gładko po łańcuchu a nie obok łańcucha. problem tylko w tym jak to umocować w rynnie żeby cała woda szła po łańcuchu.
Bob-budowniczy Napisano 7 lipca 2008 #23 Napisano 7 lipca 2008 Cytat Ładnie znaczy gładko po łańcuchu a nie obok łańcucha. problem tylko w tym jak to umocować w rynnie żeby cała woda szła po łańcuchu. Coś się pogubiłem.Ten łańcuch to w rurze spustowej jest,zamiast rury spustowej?Może w rynnie?
Nocturn Napisano 9 lipca 2008 #24 Napisano 9 lipca 2008 Cytat Coś się pogubiłem.Ten łańcuch to w rurze spustowej jest,zamiast rury spustowej?Może w rynnie? Może po to żeby rynna nie uciekła.
rentgen Napisano 9 lipca 2008 #25 Napisano 9 lipca 2008 łańcuch jest zamiast rynny. Poprostu chodzi tu tylko i wylącznie o wygląd i estetykę. Jak komuś w oknie przeszkadza rynna to może zamiast niej spuścić łańcuch ozdobny.
zbigmaz1 Napisano 9 lipca 2008 #26 Napisano 9 lipca 2008 Uśmiałem się jak byk. Teraz nie wiem czy chcecie zakładać łańcucha zamiast rury spustowej (bardzo ładnie wygląda przy małym deszczu i nawiasem mówiąc to są specjalne łańcuchy plastikowe) czy chcecie założyć zamiast rynny? ( jakoś tego nie mogę sobie wyobrazić). Bardzo ładnie wygląda łańcuch tam gdzie nie ma dużo wody do odprowadzenia czyli jakieś małe zadaszenia, ganki itp. U naszych zachodnich sąsiadów (ale tych D a nie DDR) widziałem tego dość sporo i wygląda fajnie ale warunek - mały daszek. Na dole krąg wysypany grubym kamieniem a pod nimi studzienka do odprowadzenia.
Wanda Napisano 9 lipca 2008 #27 Napisano 9 lipca 2008 Cytat Bardzo ładnie wygląda łańcuch tam gdzie nie ma dużo wody do odprowadzenia czyli jakieś małe zadaszenia, ganki itp. U naszych zachodnich sąsiadów (ale tych D a nie DDR) widziałem tego dość sporo i wygląda fajnie ale warunek - mały daszek. Na dole krąg wysypany grubym kamieniem a pod nimi studzienka do odprowadzenia. Aha. Czyli jak zwykle u nas: import na ślepo bez przystosowania do warunków lokalnych.
zbigmaz1 Napisano 9 lipca 2008 #28 Napisano 9 lipca 2008 Cytat Aha. Czyli jak zwykle u nas: import na ślepo bez przystosowania do warunków lokalnych. Nie na ślepo bo jak mi się coś podoba to myślę jak to zrobić u siebie, a co do przystosowania? Do czego to przystosowywać? Zamiast rury spustowej z ganku przed wejściem puszczonej po ścianie to jest łańcuch do dołu z wystającego rogu a na dole dołek z odprowadzeniem wody zasypany ładnym kamieniem. Jedyny problem to ładny łańcuch z PCV . Czyli jak się chce coś takiego zrobić to trzeba się po pierwsze rozglądać za łańcuchem a potem pomyśleć o rynnach.
Wanda Napisano 9 lipca 2008 #29 Napisano 9 lipca 2008 Cytat Nie na ślepo bo jak mi się coś podoba to myślę jak to zrobić u siebie, a co do przystosowania? Do czego to przystosowywać? Zamiast rury spustowej z ganku przed wejściem puszczonej po ścianie to jest łańcuch do dołu z wystającego rogu a na dole dołek z odprowadzeniem wody zasypany ładnym kamieniem. Jedyny problem to ładny łańcuch z PCV . Czyli jak się chce coś takiego zrobić to trzeba się po pierwsze rozglądać za łańcuchem a potem pomyśleć o rynnach. Ja mam problem z wyobraźnią. Jakoś mi trudno pogodzić łańcuch w miejsce rynny z rzęsistą ulewą.
zbigmaz1 Napisano 9 lipca 2008 #30 Napisano 9 lipca 2008 Cytat Ja mam problem z wyobraźnią. Jakoś mi trudno pogodzić łańcuch w miejsce rynny z rzęsistą ulewą. Droga Wando jeszcze raz - rynnę czy rurę spustową. I jeszcze jedno - daszek a nie dach przy którym będzie ten łańcuch.
Wanda Napisano 9 lipca 2008 #31 Napisano 9 lipca 2008 Sprawdziłam w internecie. Może za szybko i pobieżnie to mnie skrytykujesz. Ale z tego co widzę rura spustowa to rura pomiędzy dachem a gruntem. czyli to co ja nazywam rynną.
e.morfik Napisano 9 lipca 2008 #32 Napisano 9 lipca 2008 Witam,Sam miałem ten dylemat. Odpowiedź dał mi fachowiec. Jeśli rynna PVC ma ten sam kolor po paru latach to tylko firmowa, a to kosztuje (jeżeli wybieramy kolor!!!). Rynny powlekane (zaproponował mi Siba) mają ten sam kolor przez lata i są trwałe (fachowiec kazał mi ją zarysować - nie udało mi się). Ważny w każdym wypadku jest montaż i zabezpieczenie nacięć, itd. I dotyczy to każdego systemu rynnowego, nawet z PVC.
e.morfik Napisano 9 lipca 2008 #33 Napisano 9 lipca 2008 Witam,Sam miałem ten dylemat. Odpowiedź dał mi fachowiec. Jeśli rynna PVC ma ten sam kolor po paru latach to tylko firmowa, a to kosztuje (jeżeli wybieramy kolor!!!). Rynny powlekane (zaproponował mi Siba) mają ten sam kolor przez lata i są trwałe (fachowiec kazał mi ją zarysować - nie udało mi się). Ważny w każdym wypadku jest montaż i zabezpieczenie nacięć, itd. I dotyczy to każdego systemu rynnowego, nawet z PVC.
zbigmaz1 Napisano 10 lipca 2008 #34 Napisano 10 lipca 2008 Cytat Sprawdziłam w internecie. Może za szybko i pobieżnie to mnie skrytykujesz. Ale z tego co widzę rura spustowa to rura pomiędzy dachem a gruntem. czyli to co ja nazywam rynną. Nie po to pisałem by krytykować lecz by sprostować. A tak na marginesie to z tym łańcuchem nawet fajnie wygląda, jedyny problem to ten łańcuch. Już szukałem takiego ale dalej pozostałem na etapie szukania.
Bob-budowniczy Napisano 10 lipca 2008 #35 Napisano 10 lipca 2008 Cytat Nie po to pisałem by krytykować lecz by sprostować. A tak na marginesie to z tym łańcuchem nawet fajnie wygląda, jedyny problem to ten łańcuch. Już szukałem takiego ale dalej pozostałem na etapie szukania. No to mamy jasność w temacie.Łańcuch zakładamy zamiast rury spustowej na gankach,tarasach,balkonach czyli tam gdzie jest mała powierzchnia ,,zbioru wody".W warunkach naszego kraju myślę że taki łańcuch powinien być solidnie przymocowany do konstrukcji dachu czy ściany bo w przypadku powstania zimą nawarstwiającego się oblodzenia łańcucha /ciężar lodu może zerwać rynnę w przypadku mocowania do rynny/.Bardzo jestem ciekaw jak wyglada taki stalaktyt lodowy na łańcuchu?Bob
Sowik Napisano 14 lipca 2008 #36 Napisano 14 lipca 2008 Cytat Bardzo jestem ciekaw jak wyglada taki stalaktyt lodowy na łańcuchu?Bob Przy naszym, ocieplającym się klimacie stalaktyków nie ujrzysz tach szybko.
Wanda Napisano 17 lipca 2008 #37 Napisano 17 lipca 2008 Cytat No to mamy jasność w temacie.Łańcuch zakładamy zamiast rury spustowej na gankach,tarasach,balkonach czyli tam gdzie jest mała powierzchnia ,,zbioru wody" Dobrze wiedzieć bo wizja rynien zastępowanych przez łańcuchy jakoś do mnie nie przemawia.
Sowik Napisano 24 lipca 2008 #38 Napisano 24 lipca 2008 Coś takiego widziałem niedawno. Zastosowane do bloku mieszkalnego (7 pięter ) - małe studzienki przed klatkami (dwiema z dziewięciu) i łańcuch prowadzony od równoległej do gruntu rury. Zaciekawiło mnie czy to rozwiązanie obejmuje całość bloku czy jedynie owe dwie klatki.
wacek40 Napisano 26 lipca 2008 #39 Napisano 26 lipca 2008 Łańcuch zamiast rury rynnowej, no ładnie wygląda, ale efekt wody spływającej jest różny w zaleznosci od opadów, znajomi mieli tak zrobione i po 3 latach zainstalowali jednak zwykłe rury, ponieważ przy silnych deszczach fasada była zawsze mokra. Mozna to stosowac ale mysle ze jak jest to oddalone dosc daleko od sciany.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się