Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
pzr

Przygotowanie podłoża pod izolację poziomą ściany

Recommended Posts

Witam wszystkich

Planuję wykonać izolację poziomą ścian budynku z papy.Fundament stoi już jakiś czas i chudziak zaczął się wykruszać w miejscach przy ścianach fundamentowych tworząc dołki i nie równą powierzchnię.(zdjęcia w załączniku)

Wobec tego mam pytanie czy powinienem przed położeniem papy uciąć wystającą folię i wyrównać powierzchnię np zaprawą naprawczą cementową aby papa ładnie leżała?

Czy nie robić z tym nic i kłaść tak jak jest?

Oraz czy papę którą generalnie zaleca się grzać np szybki profil sbs mogę kłaść nie grzejąc jej po całości, zgrzewając tylko łączenia?

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Przemek

29063361_1851833164875291_3793622201693896704_n.jpg

29103586_1851833104875297_2292594272056115200_n.jpg

Płyta chudziaka jest na jakiej wysokości od gruntu , bo na fotkach nie bardzo widać ?

Jakiej grubości jest ta płyta z chudziaka ?

Co jest po chudziakiem ?

Folię zostawić, wyrównać podkład w pasie o szerokości około 30 cm wzdłuż ścian, ułożyć dwie warstwy papy na ścianie fundamentowej wychodzące około 20 cm na podłogę, stawiać ściany zewnętrzne i wewnętrzne. Resztę prac podłogowych (izolacja, ocieplenie, instalacje) zrobić po zakończeniu stanu surowego.

• Dziękuję 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ma wywiewać bo masz z tego co pamiętam wentylacje grawitacyjną. Anemostat to raczej do wentylacji mechanicznej a nie do grawitacyjnej. To błąd, należałoby to naprawić ale najpierw wywaliłbym ten anemostat i sprawdził czy jest w ogóle jakiś ciąg. Kuchnia i łazienka bez sprawnej wentylacji to w przyszłości kłopoty.
    • W kuchni od początku wentylacja była do kitu, czyli boczny kanał pod sufitem idący do łazienki.Zrezygnowałam z takiego rozwiązania. Jest dziura i anemostat. Nic nie wwiewa, nie zaobserwowałam osadzającego się lodu.  Zatem idąc tropem obaw Gawła mam nadzieję, że na kolejnej dziurze też by nie było lodu.  Kołderki skończone, zapakowane do studni. Fotki jutro.  
    • Gość rgaczol@wp.pl
      Witam, to coś wspaniałego, gratuluję pomysłu. TYLKO ZAZDROŚCIĆ. Czy ten kosztorys to wszystkie koszty? Proszę o uściślenie, 400 zł na środki chemiczne to koszt roczny , czy miesięczny? Jestem emerytem z niewielkim dochodem. Dlatego takie może naiwne pytanie. Mam dom letniskowy na wsi . Drewniany z możliwością mieszkania całorocznie. Problem z ogrzewaniem . Mam kominek , który spala duże ilości drewna i w zasadzie zimą tam nie bywam. Państwa rozwiązanie związane z miejscem do hydromasażu może zmienić moje podejście do eksploatacji "działki".
    • Też się nad tym zastanawiam i plnuję ale dopiero za 3 lata a Ty już nie za wcześnie? Nie chodzi chyba o malowanie??
    • Jest to stary budynek i w niektórych miejscach ściana ceglana ma 12 cm grubości i w tych miejscach gdzie mam możliwość wkładałem dodatkowe ocieplenie. Druga sprawa to ściana kolankowa, która jest tak naprawdę cofnięta o jakieś 0,5 metra od faktycznej zewnętrznej ściany. Tzn. ścianka kolankowa jest zbudowana ze stelażu pod GK a przed nim jest 15 cm warstwa wełny.   Pomiędzy legary a sam stelaż nie planowałem już wkładać wełny, nie będzie tam na nią miejsca ponieważ stelaż będzie wisiał o "włos" od legarów. Jedynym więc ociepleniem sufitu będzie 15 cm warstwa wełny między belkami stropowymi a strych powyżej będzie miał wypełnione między krokwiami również 15 cm warstwą wełny.
  • Popularne tematy