Skocz do zawartości

Zaslona zamiast drzwi do lazienki


Recommended Posts

Napisano

Czesc wszystkim,

 

 

Jestem obecnie w trakcie remontu mieszkania. Wyrwalem stare oscieznice, wyremontowalem pokoje... zostal mi w sumie do zrobienia przedpokoj. Chcialem wyrownac troche sciany, polozyc gladz, pomalowac.... pozniej polozyc plytki na podlodze i na koncu zamontowac nowa oscieznice i drzwi.

Obecnie mam wbite 2 kolki z hakami i na nich zawieszona kotare do lazienki - tak by za bardzo nie wialo i zeby nie bylo nic widac. Chcialbym jednak pozbyc sie tych hakow, tak aby wykonczyc sciane. No i pojawia sie problem, poniewaz w mieszkaniu caly czas mieszkamy a jakos o higiene dbac trzeba :)

 

Polecicie jakis nieinwazyjny sposob mocowania/zaslaniania otworu drzwiowego aby korzystac z pomieszczenia?

Probowalem ducktape, ale nie trzyma "zaslony" zbyt dlugo. Widzialem tez takie zaslony budowlane z zamkiem blyskawicznym, ale podobno tez sie odklejaja, a rozwiazanie mialoby wytrzymac kilka tygodni.

 

Pozdrawiam.

Napisano
14 minut temu, Belliash napisał:

Tylko ze to by 2 osoba musiala od zewnatrz (w przedpokoju) zastawiac, bo w lazience nie ma niestety takiej mozliwosci.

A jeśli 2 osoby nie ma to po co się zastawiać?

Napisano
29 minut temu, Belliash napisał:

Wyrwalem stare oscieznice, wyremontowalem pokoje... zostal mi w sumie do zrobienia przedpokoj. Chcialem wyrownac troche sciany, polozyc gladz, pomalowac.... pozniej polozyc plytki na podlodze i na koncu zamontowac nowa oscieznice i drzwi.

Znaczy, wyremontowałeś pokoje, a potem złożysz ościeżnice?

W łazience też chciałbyś zrobić podłogę i ściany na gotowo, a na końcu ościeżnicę? :zalamka:

 

Proponuje jednak zmienić kolejność: najpierw ościeżnica, potem wyrównanie ścian, malowanie i płytki .

No chyba, że to są ościeżnice okalające.

 

A zasłonić otwór możesz starą zasłoną czy inną szmatą.

Napisano (edytowany)
12 minut temu, Leszek4 napisał:

Znaczy, wyremontowałeś pokoje, a potem złożysz ościeżnice?

W łazience też chciałbyś zrobić podłogę i ściany na gotowo, a na końcu ościeżnicę? :zalamka:

 

Proponuje jednak zmienić kolejność: najpierw ościeżnica, potem wyrównanie ścian, malowanie i płytki .

Rozumiem, ze pozniej bedziesz docinal drzwi i oscieznice jak podloga wyjdzie troche wyzej, albo bedziesz mial szczeline miedzy podloga a oscieznica? Oscieznice regulowane montuje sie na samym koncu, aby nie bylo takich kwiatkow.

 

Co do starej szmaty czy zaslony - problem polega wlasnie na tym, ze ducktape sie srednio  ich trzyma 

Edytowano przez Belliash (zobacz historię edycji)
Napisano
4 minuty temu, Belliash napisał:

Rozumiem, ze pozniej bedziesz docinal drzwi i oscieznice jak podloga wyjdzie troche wyzej, albo bedziesz mial szczeline miedzy podloga a oscieznica? Oscieznice regulowane montuje sie na samym koncu, aby nie bylo takich kwiatkow.

Czytaj, misiu, czytaj. Nigdzie wcześniej nie zaznaczyłeś, jakie to są ościeżnice. A można było spodziewać się różnych rzeczy po osobie pytającej czym zasłonić otwór.

13 minut temu, Leszek4 napisał:

No chyba, że to są ościeżnice okalające.

 

  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Co dokolejności prac to warto przeczytać instrukcję i kartę gwarancyjną. 99% takich instrukcji mówi, że ościeżnice montuje się PO pracach mokrych. Ościeżnice regulowane to oczywiste, że idą na sam koniec. W przypadku ościeżnic prostych należy zadać pytanie czy będą dawane listwy i/lub ćwierćwałki.

P.S. przy tym jak najpierw dasz ościeżnicę a później będzie malowanie to warto pomyśleć czy okleina nie odejście razem z taśmą jak to ma baaaaardzo często miejsce przy takich remontach.

  • 5 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Ja miałem podobny problem. Na aledrogo kupiłem drążek rozporowy taki dłuższy niż do ościeżnicy i tak zamontowałem kotarę. Zdało to egzamin.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...