Skocz do zawartości

Ogrodzenie modułowe ROMA


Recommended Posts

  • 7 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Też posiadam ww ogrodzenie i chyba znalazłem częściową odpowiedź na problem z pęknięciami.

Otóż,  dodam że budowlanką zajmuję się od kilkunastu lat. Wiele eksperymentuję, sprawdzam itd. Decydując się Na Romę wiedziałem że  pęka. I mi też pękło,  i murek, i słupek......

...

Pekniecia osiowo-liniowe. Ale tylko na słupkach czy też murkach nie zbrojonych , wiązanych poprzecznie......

Link do komentarza

.... część komór w słupkach zostało przeze mnie ponacinana i powiązana prętami 6mm. Zalana betonem. Wiązania na każdy słupek były trzy : dół,  środek i góra.

.....

W słupkach tych jest brak pęknięć.

Posiadam też pełne mury z robione z bloczków. 

Tak gdzie było poprzeczne wiązanie brak pęknięć. A tak gdzie nie, to pojawiły się.

Ogrodzenia ma 30 m. Jest o różnej charakterystyce. Żaden słupek z poprzecznym wiązaniem nie peknął.

Żaden mur z poprzecznym wiązaniem nie pęknął. 

Link do komentarza

Widzę że kolega to chyba nie widziałam pustego bloczku. Szkoda.

Otóż. Ogrodzenie modułowe z bloczkow jest jednym wielkim murem podzielonym na sekcje, który trzeba zazbroić inaczej pęknie.  Tak samo jak Ogrodzenie betonowe wylane do szalunku nie zazbrojone popęka.  Fizyka. 

........

Niestety ale jeżeli chcesz mieć Ogrodzenie wysokie z betonu nie popękane,  to oprócz zbrojenia pionowego, trzeba dodać pręty poziome. 

.......I nie popęka na 100%.

No ale to i koszty i praca......

.... I nie jest jak reklamy: szybko i tanio.

Link do komentarza

......

Joniec jest bardzo dobry  bloczki jak każde inne. Tylko technika łączenia musi być inna.

....

Otóż .....

Jońca starsze linie bloczków też miały rowki pod poziome druty. Nowe tego nie mają bo myśleli że bez tego się obejdzie, ....ale się NIE OBEJDZIE....FIZYKA.

....I nie chodzi tu o ZIMĘ.

Rozłożony bloczek wygląda inaczej niż te wasze na zdjęciach.....

............

Odpowiedź:.......

Ekspert Jońca załączył u góry zdjęcie ściągniętego daszku... I pękniecie w dół.

Jeżeli tu by było wiązanie poziome to by nie miało co pęknąć, bo by nie było rozkurczu.. I koniec, i tyle wystarczy zrobić na etapie budowy, albo aż tyle... przy obecnych cenach stali.

....m nadzieję że pomogłem.pozdrawiam 

Link do komentarza
1 minutę temu, Lukasz-Poland napisał:

 Żeby rozmrozić beton w słupku to musi być zalewany chyba polsuchy.  

 

Po to słupki mają daszki, żeby nie zamakały. I żeby mróz był im nie straszny. Widziałem setki słupków i ogrodzen, które nie mają i nigdy nie miały zbrojenia wzdłużnego i trwają niewzruszenie. A to co piszesz, czyli wymóg wrzucenia kilku ton stali w zwyczajne ogrodzenie, bo inaczej nie można, wywołuje jedynie śmiech na sali. To jest ogrodzenie chyba przeciwczołgowe, a nie cywilne.

Link do komentarza
20 godzin temu, Lukasz-Poland napisał:

Pytanie: dlaczego 95% nie pęka przy fundamencie?

Ciekawe jak to wyliczyłeś ty techniczny lizaczu:icon_mrgreen: że 95%, no i dlaczego te 5% jednak pęka, mądralo.

6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Możesz dać fotki z Twojego ogrodzenia i łopatologiczne fotki z procesu zbrojenia.

Otóż to, a nie głupie pierdy z których nie wiadomo o co chodzi.

Link do komentarza

W tym przypadku należy wrócić do wytycznych firmy JONIEC® dotyczących poprawnego wykonania betonu i późniejszej jego pielęgnacji. Postępowania reklamacyjne w branży budowalnej pokazują, że większość wykonawców idzie na skróty i nie stosuje się do rekomendacji/zaleceń producenta. W przypadku betonu jest to dość łatwo sprawdzić określając jakość użytego betonu do zalania bloczka, jego klasę wytrzymałości, nasiąkliwość i ogólnie rozumianą trwałość.

Link do komentarza

Zgadzam się z tym. Aczkolwiek pękanie dotyczy też pustaków fundamentowych zalewanych betonem w całości. Bloczki fundamentowe wystające nad ziemię( dom na zboczu) też pękały.  A te w ziemi nie.

....

U mnie ogrodzenie Roma Horizon nie popękało: przęsła i mur zbrojony poprzecznie( nacinałem rowki) oraz słupki bez zbrojenia poprzecznego ale stawiane w permanentnym deszczu. 

Natomiast mur i słupek który był robiony podczas ładnej pogody (+ tydzień) pęknął - oczywiście beton a przy okazji bloczek.

Link do komentarza
4 godziny temu, Lukasz-Poland napisał:

oraz słupki bez zbrojenia poprzecznego ale stawiane w permanentnym deszczu. 

To mówisz że stawianie w deszczu jest lekarstwem na to pękanie?. :icon_eek:

Może eksperci od Jońca to kupią i właczą do instrukcji wykonania.:D

Tylko to "zbrojenie poprzeczne" to chyba nawet oni nie będą w stanie rozkminić na czym to polega.:bezradny:

Link do komentarza
Gość Kostek
To chyba najlepsze wyjście, problematyczny Joniec niech zamyka wytwornię bubla, albo sprzedaje to w Mongolii, lepiej kupić z Polbruku czy innej firmy i bez problemów cieszyć się ładnym ogrodzeniem.
Link do komentarza

Panowie dajcie sobie spokój z pyskówkami i głupimi diagnozami to nic nie da. Z mojego 3-letniego doświadczenia z posiadania płotu z "gruzu roma" wynika dobitnie, że po pierwsze nie uzyskacie odszkodowania bo hochsztaplerska firma jest dobrze zabezpieczona [chyba że zatrudnicie Romana G.]. Po drugie przeczytajcie moje wcześniejsze wpisy [nie wycofuje się z żadnego słowa]. Po trzecie wymysły o zbrojeniu poprzecznym pozostawiam bez komentarza [płot to nie schron przeciwatomowy]. Po czwarte żeby nie mieć problemu NIE KUPOWAĆ TEGO WIELKIEGO G. Po piąte dobra SPRAWDZONA rada, jeżeli ktoś już wdepnął w posiadanie takiego płotu i nie chce go burzyć to należy pokryć go prawdziwym daszkiem z kapinosem [gwarantuje, że przedłuży to agonię płotu o parę lat] AMEN.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...