Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Kontrole nadzoru budowlanego. Jakie prawa ma inspektor, a jakie inwestor?

Recommended Posts

Każdy budujący dom słyszał o instytucji inspektora nadzoru budowlanego. Większość jednak nie ma z nim nigdy do czynienia. Chociaż zdarza się, najczęściej na wniosek sąsiada, że pojawia się on na budowie. Rozwiewamy wątpliwości co do tego, co należy do zadań inspektora, jakie ma prawa oraz w jaki sposób inwestor może się bronić przed sankcjami, które nadzór budowlany może nałożyć...

Pełna treść artykułu pod adresem:
http://m.budujemydom.pl/poradnik-prawny/21592-kontrole-nadzoru-budowlanego-jakie-prawa-ma-inspektor-a-jakie-inwestor

Gość kaska
3m od granicy chce okna przez blad geodety przy podziale jest to niemożliwe bo mam zrobic

14 minut temu, Gość kaska napisał:

3m od granicy chce okna przez blad geodety przy podziale jest to niemożliwe bo mam zrobic

Przetłumaczysz ?

• Dziękuję 1

Gość kaska
Przekształcam budynek na mieszkalny, w tym celu robiłam podział bo budynek byl na dzialce sąsiedniej. Geodeta zrobil 3 m przy jednej ścianie zamiast 4 m i mam teraz problem

Dnia 10.08.2017 o 14:08, Gość kaska napisał:

Przekształcam budynek na mieszkalny, w tym celu robiłam podział bo budynek byl na dzialce sąsiedniej. Geodeta zrobil 3 m przy jednej ścianie zamiast 4 m i mam teraz problem

Ale co zrobił 3 m przy jednej ścianie, zamiast 4 m, siku tam zrobił? Taki wielki problem? I co, waniajet' na działce sąsiedniej?

Gość jotom
Czy w przypadku rozpoczęcia użytkowania lokalu restauracyno gastronomicznego na cele organizacji imprez okolicznościowych, gdy budowa nie została odebrana ponieważ nad budynkiem sali trwa budowa części hotelowej jest poważnym uchybieniem prawnym? Co w takim przypadku może sprawdzić i jakie konsekwencje może wyciągnąć powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego dla inwestora? Czy konsekwencje te mogą również dotknąć wykonawców?

Gość jan kuba
pinb podczas kontroli dodał 130 cm do szer i nakqazał zrobienie projektu zamiennego według decyzji. czyli zmusza mnie do rozbudowy domu niezgodnnego z projektem i z prawem . bo żaden architekt niewykona takiego projektu bostraciłby uprawnienia . takie prawa ma pinb w limanowej , pomimo interwencji w winb i wgunb nikt nie jest w stanie wyjasnic jak to można rozwiązać i decyzji pinb nikt nie potrafi uchylić , pytam jak to jest samo kumoterstwo i popiera się kolesi , osrać takie państwo i ich urzędników ,

Gość Helena
mój sąsiad wybił okno balkonowe bez mojej zgody oprócz tego postawił grill nic by nie było dziwnego ale mam to pod samym nosem zero prywatności widać ze on może wszystko nie paczy na przepisy nam zatruwa zżycie bo nikt niecce być obserwowany a my tak mamy na cedzeń zgłaszałam wstędze ale nikt się kwapił żeby to sprawdzić co mamy zrobić na takiego łamliwego sąsiada

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...