Skocz do zawartości

moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.


Recommended Posts

Napisano

Powoli zaczyna się sezon na... komary, meszki i inne kąsające latawce.

Jak sobie radzicie z zabezpieczeniem domu przed ich inwazją. Czy macie moskitiery na wszystkich oknach, łącznie z balkonowymi?

Jakie rozwiązania polecacie?

Sami, przed sezonem, co roku mocujecie siatki, czy decydujecie się na systemowe moskitiery montowane razem z oknami?

Gość mhtyl
Napisano

Nie wszędzie mam moskitiery ze względów oczywistych, np w kotłowni. Mam ramki wstawione i nie demontuje ich na zimę, jedynie jakich mi brakuje to moskitery do okna dachowego. ale mam już upatrzoną na jednym portalu ogłoszeniowym, tylko zamówić:icon_biggrin: Moi znajomi maja albo ramki albo w pakiecie z roletami zewnętrznymi. Co do siatek/moskiter przyklejanych po obwodzie na rzepy do ramy okiennej to nie polecam, miałem kiedyś i mogę stwierdzić że jest to produkt jednego użytku  tzw jednorazówa.

Napisano

Ja mam akurat markizy zewnętrzne Fakro, których funkcja moskitiery niejako została mi dodana. Warto rozważyć takie markizy, ale to nie jest temat na temat schładzania pomieszczeń, więc już nie piszę w tym temacie. :)

Gość mhtyl
Napisano
  Dnia 22.05.2017 o 14:51, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję markiz.

 

Rozwiń  

No nie inaczej:14_relaxed:

Mi osobiście markizy się nie podobają i nie widzę sensu montowania ich w domkach jednorodzinnych.

  Dnia 22.05.2017 o 14:51, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

 

Rolety zewnętrzne zasłaniane wieczorem też mogą ograniczyć inwazję insektów, ale latem nocą właśnie się je odsłania, po upalnym dniu.

 

Rozwiń  

Rolety w upalne, słoneczne dni zasłania się aby nie przegrzewać pomieszczeń. Uważam, że warto przy zakupie rolet zewnętrznych od razu zamówić w pakiecie moskitery.

Napisano
  Dnia 22.05.2017 o 15:49, aru napisał:

głębokie...

Rozwiń  

no no

moskitier miało być:)

Fajnym rozwiązaniem, oprócz typowych moskitier ramkowych, nakładanych na profil okna, są modele rozwijane, działające podobnie jak rolety.

Ramkowe - mocuje się na stałe na cały letni sezon, rozwijane - w dowolnej chwili można zwinąć.

moskitiera-okienna-rolowana.jpg

na-allegro-2.jpg

Napisano

Te markizy Fakro dostępne są w całkiem pokaźnej liczbie kolorów. Przyznać trzeba, że rolety potrafią być piękniejsze, ale jednak tej funkcji ograniczania nagrzewania się wnętrza tak dobrze nie pełnią. Coś za coś.

Napisano

Trawa cytrynowa i kocimiętka na parapecie też będą jak znalazł :D Chociaż nie wiem czy mieszkańcy Mazur uznają to za wystarczające :)

Napisano
  Dnia 24.05.2017 o 07:24, Karyna napisał:

Trawa cytrynowa i kocimiętka na parapecie też będą jak znalazł :D Chociaż nie wiem czy mieszkańcy Mazur uznają to za wystarczające :)

Rozwiń  

Niestety rośliny te produkują zapach nieprzyjemny nie tylko dla komarów. Nie każdy jest w stanie wąchać całe lato takie cuda u siebie na parapecie. Moskitiera takiego poświęcenia nie wymaga:)

Napisano

Czy ktoś z was przetestował te rady dotyczące roślin? :)

Bo to mity.

Oczywiście rośliny wydzielają olejki, które stężone, działają odstraszająco na owady.  Ale stężenie tych olejków w otwartej przestrzeni (pokój z uchylonym oknem, balkon, taras) jest śladowe. Musielibyście się natrzeć liśćmi i leżeć na polu takich roślin, by cokolwiek zadziałały. 

Napisano

Rośliny są skuteczne o ile stoją w domu. :)

Ale najskuteczniejsza jest jednak fizyczna bariera. Moim zdaniem. Ja stosuję i owady zawitają dużo rzadziej. :)

  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Te wkłady są kiepskie, w tym sensie, ze chemii mamy naokoło tyle że po co jeszcze więcej jej wdychać? My mamy  moskitiery od Never, siatka na aluminiowej ramie , łatwa  w montażu. Oprócz tej na okno mamy także od nich moskitiery na drzwi, bo w końcu zabezpieczenie samych okien nic nie da jak balkonem robale wlecą.

  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Ja wysłałem swoją drugą połówkę na początku sezonu po moskitierę. Myślałem, że kupi gotowe już na wymiar. A tu niespodzianka bo dostałem kilka m b takiej białej siateczki (kupiona w sklepie z tkaninami), do tego kilka listewek, wkręty do drewna i małe zawiasiki :D Takim oto sposobem zrobiłem sobie sam moskitiery na wymiar okien (ten kto ma stare drewniane niewymiarowe zna ból). Tak teraz mam zamontowane je zamiast skrzydła wewnętrznego.

Napisano
  Dnia 22.08.2017 o 10:29, Qworum napisał:

kilka m b takiej białej siateczki

Rozwiń  

A jak miałbyś siateeczkę ciemnoszarą, bądź czarną, to przy słońcu operującym na okno nie miałbyś "blasku" i miałbyś widok za okno... W pierwszej wersji też miałem białą moskitierę, ale szybko wymieniłem ją na czarną :icon_rolleyes:

Napisano

Szara moskitiera tak jak i  czarna jest niemal niewidoczna na tle okna i nie wpływa na widok budynku i nie ma nic wspólnego z kolorem elewacji :bezradny:

Napisano
  Dnia 25.08.2017 o 12:05, duda_info napisał:

są takie podzielone na pół z magnesami, przechodzisz i od razu sie łączy 

Rozwiń  

Tak!!! i to jest doskonały wynalazek!!! absolutnie!

  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
    • Podbudowa pod komin jest kluczowym elementem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji komina. Należy o to zadbać już na etapie fundamentów. Na płycie robimy izolację poziomą, a na niej murujemy bloczki betonowe. To na nich staną kominy systemowe. Zaczynamy również murować pustaki wentylacyjne pod sufitem, które przejdą niedługo przez strop.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...