Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Odliczamy do Zlotu Forum, czyli Letniej Konferencji Aktywu Forum 2017 :)
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza

moskitiery - walka z komarami, meszkami, itp.

Powoli zaczyna się sezon na... komary, meszki i inne kąsające latawce.

Jak sobie radzicie z zabezpieczeniem domu przed ich inwazją. Czy macie moskitiery na wszystkich oknach, łącznie z balkonowymi?

Jakie rozwiązania polecacie?

Sami, przed sezonem, co roku mocujecie siatki, czy decydujecie się na systemowe moskitiery montowane razem z oknami?

0

Nie wszędzie mam moskitiery ze względów oczywistych, np w kotłowni. Mam ramki wstawione i nie demontuje ich na zimę, jedynie jakich mi brakuje to moskitery do okna dachowego. ale mam już upatrzoną na jednym portalu ogłoszeniowym, tylko zamówić:icon_biggrin: Moi znajomi maja albo ramki albo w pakiecie z roletami zewnętrznymi. Co do siatek/moskiter przyklejanych po obwodzie na rzepy do ramy okiennej to nie polecam, miałem kiedyś i mogę stwierdzić że jest to produkt jednego użytku  tzw jednorazówa.

0

Ja mam akurat markizy zewnętrzne Fakro, których funkcja moskitiery niejako została mi dodana. Warto rozważyć takie markizy, ale to nie jest temat na temat schładzania pomieszczeń, więc już nie piszę w tym temacie. :)

0

Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję moskitier.

Rolety zewnętrzne zasłaniane wieczorem też mogą ograniczyć inwazję insektów, ale latem nocą właśnie się je odsłania, po upalnym dniu.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
0

46 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję markiz.

No nie inaczej:14_relaxed:

Mi osobiście markizy się nie podobają i nie widzę sensu montowania ich w domkach jednorodzinnych.

47 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Rolety zewnętrzne zasłaniane wieczorem też mogą ograniczyć inwazję insektów, ale latem nocą właśnie się je odsłania, po upalnym dniu.

Rolety w upalne, słoneczne dni zasłania się aby nie przegrzewać pomieszczeń. Uważam, że warto przy zakupie rolet zewnętrznych od razu zamówić w pakiecie moskitery.

0

55 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Markizy do okien fasadowych pełnią jednocześnie funkcję markiz.

głębokie...

0

19 godzin temu, aru napisał:

głębokie...

no no

moskitier miało być:)

Fajnym rozwiązaniem, oprócz typowych moskitier ramkowych, nakładanych na profil okna, są modele rozwijane, działające podobnie jak rolety.

Ramkowe - mocuje się na stałe na cały letni sezon, rozwijane - w dowolnej chwili można zwinąć.

moskitiera-okienna-rolowana.jpg

na-allegro-2.jpg

0

Walka z komarami - doniczka z Geranium na parapecie. Prawdopodobnie Paweł R. (zielonyogródek) potwierdzi A moskitiera jako zapora :icon_biggrin:

0

Te markizy Fakro dostępne są w całkiem pokaźnej liczbie kolorów. Przyznać trzeba, że rolety potrafią być piękniejsze, ale jednak tej funkcji ograniczania nagrzewania się wnętrza tak dobrze nie pełnią. Coś za coś.

0

Trawa cytrynowa i kocimiętka na parapecie też będą jak znalazł :D Chociaż nie wiem czy mieszkańcy Mazur uznają to za wystarczające :)

0

Dnia 24.05.2017 o 09:24, Karyna napisał:

Trawa cytrynowa i kocimiętka na parapecie też będą jak znalazł :D Chociaż nie wiem czy mieszkańcy Mazur uznają to za wystarczające :)

Niestety rośliny te produkują zapach nieprzyjemny nie tylko dla komarów. Nie każdy jest w stanie wąchać całe lato takie cuda u siebie na parapecie. Moskitiera takiego poświęcenia nie wymaga:)

0

Czy ktoś z was przetestował te rady dotyczące roślin? :)

Bo to mity.

Oczywiście rośliny wydzielają olejki, które stężone, działają odstraszająco na owady.  Ale stężenie tych olejków w otwartej przestrzeni (pokój z uchylonym oknem, balkon, taras) jest śladowe. Musielibyście się natrzeć liśćmi i leżeć na polu takich roślin, by cokolwiek zadziałały. 

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0