Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Ile kosztuje wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu 70 m2

Recommended Posts

Bardzo zgrubnie, od 2000 zł z materiałem. Jednak wszystko zależy od tego jakie to mieszkanie, ile przewodów trzeba będzie ułożyć i w czym robić bruzdy (jakie ściany i strop).

Do tego jeszcze ceny za robociznę są mocno zróżnicowane, w zależności od regionu.

Gość stach

W swoim mieszkaniu wymieniałem - oczywiście pod nadzorem PRAWDZIWEGO elektryka, po robocie obmierzył on całość swoimi "czarodziejskimi" przyrządami - całą instalację z aluminiowej na miedzianą. Mieszkanie miało 70,5 metra kw. Cztery pokoje i reszta , WC oddzielnie, garderoba. Wyszło 28 gniazd, 12 punktów świetlnych, 8 obwodów z zabezpieczeniami, rozdzielnica, a, i dzwonek :icon_biggrin:... Ok. 25 mb skrętki, ok. 140 mb przewodów (3 x 2,5, 3 x 1,5 mm kw.)

Sam materiał oceniam na 1200 zł. Robocizna moja i syna, flaszka (duża) za pomoc elektryka...

Potem zaklejanie bruzd, gipsowanie, malowanie w sumie wyszedł kapitalny remont mieszkania :bezradny:...

Pytanie w stylu - ile kosztuje sportowy samochód albo ładna sukienka??

Do wyliczenia potrzeba znać ilość włączników, gniazdek, punktów oświetlenia, układ pomieszczeń i trasy przewodów + tablica i rodzaje zabezpieczeń, ilość obwodów. Czyli jak wspomniał Kolega Jarek - od 2000 a kończymy na kwocie uzależnionej od projektu instalacji.

Robocizna na szczęście jest do oszacowania a raczej stawki robocizny za poszczególne prace - trzeba jednak te prace zaplanować czyli wracamy do projektu.

Dnia 28.03.2017 o 09:57, Pomocnik napisał:

Pytanie z formularza ze stronyhttp://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow

Chciałbym się dowiedzieć, ile wynosi wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu 70 m2. 15 gniazd jedno fazowych / 7punktów świetlnych, wymiana bezpieczników. Oczywiście chodzi o cenę w miarę przybliżoną.

70 m2, 15 gniazdek... Ludzie, to jest XXI wiek! Ja mam mieszkanie 50 m2 a w nim ponad 50 gniazdek! Pytającemu więc odpowiadam, Jeśli chcesz zachować to co masz, to nie bierz się za remont, szkoda zachodu. A jeśli uważasz, że czas na zmiany, to Twoją instalację trzeba najpierw zaprojektować, aby móc ją wyceniać. I nie kieruj się dotychczasowymi warunkami technicznymi, one już nie istnieją i dostawcy energii chętnie godzą się już na 3 fazy w mieszkaniu, a wtedy nie będziesz miał problemów z użytkowaniem kuchenki indukcyjnej. Nawet jeśli jej nie masz dziś, to przecież kiedyś ona będzie, prawda? Będzie też wiele innych urzadzeń, które będzie trzeba zasilić! Wypadałoby również dostosować instalację do współczesnych wymagań prawnych, a szczególnie do wygody użytkowników. Również tej przyszłej.

Dlatego też uważam, że pytanie jest źle postawione. Najpierw rozmowa o instalacji, zmianach koniecznych i tych nie całkiem, a dopiero potem próba wyceny.

1 godzinę temu, Rollooo napisał:

warto tez pomyśleć o instalacji pod indukcje

A niby o czym jest poprzedni post?

Dnia 2.04.2017 o 15:23, retrofood napisał:

70 m2, 15 gniazdek... Ludzie, to jest XXI wiek! Ja mam mieszkanie 50 m2 a w nim ponad 50 gniazdek! 

Retro jesteś niesamowity,.....a może tylko hodowcą ptaków.O.o

7 godzin temu, animus napisał:

50 gniazd na oddzielnych przewodach poprowadzonych do rozdzielni. :D

I do każdego aplikacja mobilna. Obowiązkowo! :D

2 godziny temu, Pit-4 napisał:

Teraz przesadziłeś.

5 godzin temu, Pit-4 napisał:

to wprowadzi dopiero dojna zmiana.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się