Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Ile kosztuje wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu 70 m2

Recommended Posts

Bardzo zgrubnie, od 2000 zł z materiałem. Jednak wszystko zależy od tego jakie to mieszkanie, ile przewodów trzeba będzie ułożyć i w czym robić bruzdy (jakie ściany i strop).

Do tego jeszcze ceny za robociznę są mocno zróżnicowane, w zależności od regionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach

W swoim mieszkaniu wymieniałem - oczywiście pod nadzorem PRAWDZIWEGO elektryka, po robocie obmierzył on całość swoimi "czarodziejskimi" przyrządami - całą instalację z aluminiowej na miedzianą. Mieszkanie miało 70,5 metra kw. Cztery pokoje i reszta , WC oddzielnie, garderoba. Wyszło 28 gniazd, 12 punktów świetlnych, 8 obwodów z zabezpieczeniami, rozdzielnica, a, i dzwonek :icon_biggrin:... Ok. 25 mb skrętki, ok. 140 mb przewodów (3 x 2,5, 3 x 1,5 mm kw.)

Sam materiał oceniam na 1200 zł. Robocizna moja i syna, flaszka (duża) za pomoc elektryka...

Potem zaklejanie bruzd, gipsowanie, malowanie w sumie wyszedł kapitalny remont mieszkania :bezradny:...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w stylu - ile kosztuje sportowy samochód albo ładna sukienka??

Do wyliczenia potrzeba znać ilość włączników, gniazdek, punktów oświetlenia, układ pomieszczeń i trasy przewodów + tablica i rodzaje zabezpieczeń, ilość obwodów. Czyli jak wspomniał Kolega Jarek - od 2000 a kończymy na kwocie uzależnionej od projektu instalacji.

 

Robocizna na szczęście jest do oszacowania a raczej stawki robocizny za poszczególne prace - trzeba jednak te prace zaplanować czyli wracamy do projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2017 o 09:57, Pomocnik napisał:

Pytanie z formularza ze stronyhttp://www.budujemydom.pl/porady-ekspertow

Chciałbym się dowiedzieć, ile wynosi wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu 70 m2. 15 gniazd jedno fazowych / 7punktów świetlnych, wymiana bezpieczników. Oczywiście chodzi o cenę w miarę przybliżoną.

 

70 m2, 15 gniazdek... Ludzie, to jest XXI wiek! Ja mam mieszkanie 50 m2 a w nim ponad 50 gniazdek! Pytającemu więc odpowiadam, Jeśli chcesz zachować to co masz, to nie bierz się za remont, szkoda zachodu. A jeśli uważasz, że czas na zmiany, to Twoją instalację trzeba najpierw zaprojektować, aby móc ją wyceniać. I nie kieruj się dotychczasowymi warunkami technicznymi, one już nie istnieją i dostawcy energii chętnie godzą się już na 3 fazy w mieszkaniu, a wtedy nie będziesz miał problemów z użytkowaniem kuchenki indukcyjnej. Nawet jeśli jej nie masz dziś, to przecież kiedyś ona będzie, prawda? Będzie też wiele innych urzadzeń, które będzie trzeba zasilić! Wypadałoby również dostosować instalację do współczesnych wymagań prawnych, a szczególnie do wygody użytkowników. Również tej przyszłej.

Dlatego też uważam, że pytanie jest źle postawione. Najpierw rozmowa o instalacji, zmianach koniecznych i tych nie całkiem, a dopiero potem próba wyceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rollooo napisał:

warto tez pomyśleć o instalacji pod indukcje

A niby o czym jest poprzedni post?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2017 o 15:23, retrofood napisał:

70 m2, 15 gniazdek... Ludzie, to jest XXI wiek! Ja mam mieszkanie 50 m2 a w nim ponad 50 gniazdek! 

Retro jesteś niesamowity,.....a może tylko hodowcą ptaków.O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, animus napisał:

50 gniazd na oddzielnych przewodach poprowadzonych do rozdzielni. :D

I do każdego aplikacja mobilna. Obowiązkowo! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pit-4 napisał:

I do każdego aplikacja mobilna. Obowiązkowo! :D

Teraz przesadziłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Pit-4 napisał:

I do każdego aplikacja mobilna. Obowiązkowo! :D

to wprowadzi dopiero dojna zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • A tu film instruktażowy dotyczący kołkowania:  
  • Osoby wykonujące ŚE często nie mają świadomości że istnieją bardzo proste algorytmy, które szybko weryfikują poprawność wykonania ŚE. To ŚE wykonano niechlujnie: - nie uwzględniono znacznie niższej temperatury w garażu, - nie wykazano wentylacji mechanicznej, - znacznie zawyżono (wyliczono 700 l/dziennie !!!!!) zużycie CWU, - "pokazano" przegrodę/ścianę z U =0,72 , - źle zastosowano myk z kominkiem, - zostawiono w tabelce niepotrzebne odnośniki z wyborem, - pomyłki arytmetyczne.   Uwzględniając i poprawiając tylko: - zużycie CWU, - myk z kominkiem, otrzymujemy:   Ek około 91 kWh/m2 oraz Ep około 83 kWh/m2
  • Ocieplając ściany zewnętrzne nowo budowanego domu jednorodzinnego, mocowanie  płyt styropianowych odbywa się zasadniczo przy pomocy kleju do styropianu, natomiast zastosowanie łączników mechanicznych potocznie nazywane „kołkowaniem” można pominąć, o ile projektant nie przewidział inaczej, i producent kompletnego systemu ociepleń przy pomocy którego budynek zostanie zaizolowany, przewiduje mocowanie płyt przy użyciu zaprawy klejowej. W przypadku systemu ociepleń Termo Organika można pominąć kołkowanie przyklejając płyty na kleju uniwersalnym TO-KU. O ile ściany nowego budynku wystarczy zagruntować gruntem uniwersalnym w celu zmniejszenia chłonności podłoża przed przystąpieniem do klejenia izolacji, to w przypadku domów starszych,  które ze względu na niski poziom komfortu i wysokie koszty ogrzewania wymagają docieplenia, sytuacja może wymagać zastosowania różnych wariantów mocowania izolacji, w tym kołkowania. Przed przystąpieniem do prac ocieplania ścian zewnętrznych „starego” domu wymaga się bardzo dokładnego sprawdzenia powierzchni ścian (podłoża), do których będą klejone płyty styropianowe lub inny rodzaj materiału izolacyjnego. Wykonanie oceny technicznej powierzchni ścian powinno być obowiązkowo wykonane i stanowić podstawę do wykonania projektu ocieplenia. W praktyce niestety projekt ocieplenia dla domów jednorodzinnych lub kilkurodzinnych jest wykonywany sporadycznie stąd często dochodzi do złego doboru odpowiednich rozwiązań.
  • Witajcie! Podsumujmy tegoroczne Pikniki Instalatora!

   Na Piknik przybyła rekordowa ilość gości – ponad 3000 osób. Nasi pracownicy, instalatorzy i firmy partnerskie pojawili się z rodzinami, w towarzystwie dzieci. Atrakcji nie zabrakło. W związku ze zbliżającym się Mundialem, motywem przewodnim Pikniku Instalatora 2018 była oczywiście piłka nożna! W programie imprezy znalazł się Turniej Piłkarski rozgrywany na Mega Piłkarzykach, Akademia Piłkarska oraz zawody na bramkach celnościowych i radarowych.


   Kolejny raz Partnerem Pikniku była Fundacja Viessmann „Świadomi Klimatu”, której misją jest budowanie świadomości ekologicznej oraz zapobieganie tzw. niskiej emisji. Wolontariusze Fundacji prowadzili warsztaty malowania doniczek oraz ich sprzedaż. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na statutowe cele Fundacji.

   Atrakcje dla najmłodszych!

   Dla dzieci przygotowano wielkie dmuchane zjeżdżalnie, stanowisko z malowaniem buziek, basen z piłeczkami, eurobungee. Nie zabrakło również atrakcji dla pań, jak na przykład strefa make-up i chillout, w której odbyły się warsztaty wizażu pod patronatem portalu superbabka.pl.

   Gorące podziękowanie kierujemy pod adresem wszystkich, bez których zaangażowania zorganizowanie Pikniku byłoby niemożliwe, firmom: EcoWater, Makita, Avon, Umet, oraz sklepy internetowe: Vordon, Medivon, Beautifly.

   Dziękujemy naszym Patronom medialnym !
   Do zobaczenia za rok!
  • i ma rację,  a co najwyżej można zastosować jakiś uelastyczniony i nic więcej, szkoda kasy.
 • Popularne tematy

×