Skocz do zawartości

ścieżka do domu


Recommended Posts

Napisano

Pozostało mi z tonę otoczaka,chciałabym go wysypać na  ścieżkę  prowadzącą  do domu.Jak przygotować podłoże czy jakieś ekobordy,agrotkanina potrzebna, nie chce obrzerza typu krawezniki. Teraz przy odwilży mam straszne błoto, a w tym roku nie damy rady z kostką. 

20170220_161752.jpg

Napisano
2 godziny temu, stokrotka28 napisał:

Pozostało mi z tonę otoczaka,chciałabym go wysypać na  ścieżkę  prowadzącą  do domu.Jak przygotować podłoże czy jakieś ekobordy,agrotkanina potrzebna, nie chce obrzerza typu krawezniki. Teraz przy odwilży mam straszne błoto, a w tym roku nie damy rady z kostką.

Ja bym to zwyczajnie wysypał, wyrównał i nie kombinował. Pytanie tylko, czy często chodzisz w butach z podniesionym i wąskim obcasem. Zresztą, to samo pytanie dotyczy kostki. Wiele miast w Polsce zakazuje już układania chodnikow z kostki, wracajac do znanej płyty 50 x 50.

Ja taką kupiłem z odzysku, po 1 PLN sztuka, jako złom betonowy, kiedy w miescie układali kostkę. Ułożyłem u siebie i teraz się śmieję. Panienki w szpilkach u mnie nóg nie połamią.

Napisano
1 godzinę temu, retrofood napisał:

Ja bym to zwyczajnie wysypał, wyrównał i nie kombinował. Pytanie tylko, czy często chodzisz w butach z podniesionym i wąskim obcasem. Zresztą, to samo pytanie dotyczy kostki. Wiele miast w Polsce zakazuje już układania chodnikow z kostki, wracajac do znanej płyty 50 x 50.

Ja taką kupiłem z odzysku, po 1 PLN sztuka, jako złom betonowy, kiedy w miescie układali kostkę. Ułożyłem u siebie i teraz się śmieję. Panienki w szpilkach u mnie nóg nie połamią.

dziękuję,  spróbuję się rozejrzeć  za takimi z demontażu. Kamyki mogę wykorzystać zawsze w ogrodzie.

Napisano

a

2 godziny temu, stokrotka28 napisał:

zainspirowało mnie to zdięcie,tylko  u mnie jeden rząd płyt.Boki kamyki oddzielone obrzezem  od trawnika.Tylko,czy pod to trzeba jakiś piach agrotkanine, czy poprostu ułożyć płytki  i wysypać kamyki?

30109Kostki_z_wypustami_dystansowymi.jpg

Miałem nie odpowiadać ale jak widzę bezsilność autorki to muszę. To nie jest chodnik na zdjęciu który zapodałaś tylko jakiś ozdobny fragment być może tarasu czy coś w tym stylu.Może to i wygląda ładnie ale na chodnik wejścia do domu w żadnym razie się nie nadaje.

Napisano

to się nazywa potocznie eko kwadrat i raczej nie na chodniki, lecz na drogi dojazdowe się nadaje.

+ zastosowania to technologia z warstwą przesiąkliwą, co pozwala na wykonywanie dróg bez potrzeby projektowania kanalizy deszczowej.

Na ścieżkę sie nie nadaje, szczególnie że tu obcas jeszcze bardziej ugrzęźnie niż w kostce.

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Betonowe kostki brukowe tego typu są rozwiązaniem wartym uwagi. Buduje się z nich tzw. nawierzchnie ekologiczne – z prześwitami – które umożliwiają szybkie przesiąkanie wody opadowej w głąb ziemi.

Do tworzenia takich nawierzchni może posłużyć bruk z wypustami dystansowymi (jak na zdjęciu powyżej) albo z otworami. Układa się go tak, jak standardową kostkę - na warstwach utwardzonego kruszywa i podsypce piaskowej.

Można także użyć płyt nawierzchniowych (betonowych lub kamiennych) i ułożyć je w kilkucentymetrowych odstępach. Są też specjalne kraty betonowe i panele z PVC – choć te nadają się jedynie na nawierzchnie parkingów czy miejsc postojowych, bo niewygodnie się po nich chodzi.

Prześwity w nawierzchniach eko zasypuje się kruszywem albo żyzną ziemią, w której można posadzić rośliny odporne na deptanie albo zasiać trawę. Trzeba jednak pamiętać o systematycznym podlewaniu takiej zielonej nawierzchni.

Napisano
18 minut temu, Budujemy Dom - otoczenie domu napisał:

 Trzeba jednak pamiętać o systematycznym podlewaniu takiej zielonej nawierzchni.

Żebyśmy się nie nudzili i mieli co kosić w każdą sobotę.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano
Dnia 20.02.2017 o 16:39, stokrotka28 napisał:

Teraz przy odwilży mam straszne błoto, a w tym roku nie damy rady z kostką. 

Nie chcesz krawężników i masz straszne błoto po odwilży.

Wydaje mi się, że powinnaś sprawdzić najpierw, jak odprowadzona jest woda z dzialki - teren masz kolo wejścia chyba płaski, więc jeśli nie chcesz krawężników, to powinnaś tak ukształtować  (podnieść) poziom ścieżki, by był wyższy w stosunku do otaczającego gruntu z zielenią. Tak, by woda spływała z ścieżki na grunt, a nie odwrotnie - oraz, by woda z ulicy nie dostała się do ogrodu po ścieżce.

Nie powinno być to trudne, bo do domu wchodzisz po stopniach, więc jest zapas wysokości chyba.

Podłoże tez trzeba przygotować, nie można na błocie robić ścieżki - ale najpierw musisz się zdecydować na nawierzchnię i do tego dostosować podłoże. 

Napisano

najgorsze jest to ze wjazd teren przed domem jest wyżej i cała woda leje się na podwórko a i zalega ko domu bo dom jest nizej.Fachowiec od kostki powiedział że przy schodach  dałby kratki postaram się jutro zrobić zdjęcie terenu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisano
Dnia 23.02.2017 o 20:06, Elfir napisał:

pytanie podstawowe - jak się odśnieża żwir?

To samo pomyślałem. Przypomina mój  wazon. Wąski z dłuuuugą szyjką. Piękny. Tylko że do niczego się nie nadaje

Napisano

Odprowadzenie wody deszczowej z nawierzchni wokół domu jest szczególnie istotne dla zabezpieczenia budynku przed zawilgoceniem. Zwłaszcza, gdy podłoże jest słabo przepuszczalne - gliniaste, ilaste, skaliste.

Przy układaniu nawierzchni trzeba pamiętać, że warstwa podkładowa z piasku (znajdująca się bezpośrednio pod kostką) powinna być uformowana z niewielkim – co najmniej 2% – spadkiem. Tak, by woda spływała w kierunku ogrodu, trawnika itp.

W wielu przypadkach nie może się jednak obejść bez montażu odwodnienia liniowego, które odprowadza wodę systemem korytek. Montuje się je na etapie układania kostki brukowej, umieszczając je na wymaganej głębokości w podbudowie nawierzchni. Korytka łączy się z rurami. odpływowymi i przykrywa specjalnymi rusztami.

Napisano
31 minut temu, Budujemy Dom - otoczenie domu napisał:

Odprowadzenie wody deszczowej z nawierzchni wokół domu jest szczególnie istotne dla zabezpieczenia budynku przed zawilgoceniem.

Tutaj na fotce niestety nie widać nachylenia terenu, odwodnienia wzdłóż drogi - a ogród wygląda na "grząski", że tak to określę. Jest kwestia gdzie odprowadzić wodę - ew. do studni z pompą? Ale dalej też trzeba ją odprowadzić - trzeba chyba poczekać na dodatkowe info od stokrotki....

  • 5 miesiące temu...
Napisano

Pytanie czy w ogóle będziesz w stanie położyć kostkę samodzielnie bez pomocy fachowej firmy, bo z doświadczenia wiem że potem takie samodzielne prace to 2 krotna inwestycja bo zaraz zacznie pękać lub wybrzuszać się. Podstawą jest tutaj dokładność.

  • 5 miesiące temu...
Napisano
Dnia 3.10.2017 o 11:30, Rus-stal napisał:

Pytanie czy w ogóle będziesz w stanie położyć kostkę samodzielnie bez pomocy fachowej firmy, bo z doświadczenia wiem że potem takie samodzielne prace to 2 krotna inwestycja bo zaraz zacznie pękać lub wybrzuszać się. Podstawą jest tutaj dokładność.

Zgadzamy się. Warto wybierać specjalistów z doświadczeniem, tylko gdzie ich znaleźć? Aby nieco ułatwić to zadanie, utworzyliśmy profil Jestem fachowcem Polbruk na stronie: https://www.facebook.com/JestemFachowcem/, gdzie przedstawiamy godnych polecenia brukarzy i ich realizacje. Jest to strona dla fachowców, jednak przyda się wszystkim, którzy szukają godnej polecenia firmy do wykonania prac brukarskich.

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Kostka jest ale jest i problem, woda z rabaty spływa  na kostkę bo jest spadek osadnik jest  dalej,przy dużym deszczu spływa furtką  na podwórze a częściowo zostaje na rabacie i kostce .Wykonawca proponuje mi do osadnika przeprowadzić odwodnienie liniowe czy to dobre rozwiozanie.Czy lepiej umieścić osadnik niżej przy rabacie i połoczyć do istniejącego już osadnika pełną rułką pod kostką.Na pierwszym zdjęciu zaznaczyłem jak spływa woda z rabaty,na drugim gdzie do osadnika nic nie spływa bo spływa przez furtkę czesciowo zostaje na kostce i rabacie,ostatnie zdjęcie to tak mi wykonawca chce zrobić odprowadzenie liniowe wody z rabaty  żeby nie zalegała na kostc) a osadnik  opuścić niżej.

2018-04-04-22-12-11.png

2018-04-04-22-14-01.png

2018-04-04-22-16-32.png

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Taras jest na zagłębionym ( około 1m) pomieszczeniu gospodarczym, przylega do budynku, ale dystansuje go 10 cm styroduru, pomieszczenie to jest nieogrzewane. Czy w tej sytuacji ma sens docieplenie styrodurem ścian bocznych zewnętrznych (części fundamentowej zagłębionej około 1m)i naziemnej (około 1m) jak również samej płyty tarasu?
    • Oferujemy profesjonalny montaż  i serwis klimatyzacji w Krakowie i okolicach – zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, jak i w biurach czy lokalach usługowych. Zapewniamy dobór odpowiednich urządzeń, estetyczne wykonanie i pełne wsparcie posprzedażowe. Projektujemy i montujemy nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza i eliminują wilgoć. Realizujemy montaż nowoczesnych pomp ciepła – ekologicznych i bezobsługowych źródeł ciepła dla domów i firm. Pomagamy dobrać odpowiedni system grzewczy, a także świadczymy serwis i wsparcie posprzedażowe.   Sprawdź ofertę https://realklim.pl
    • Jesteśmy na wczasach...  
    • Drewno w ogrodzie, na elewacji czy w architekturze ogrodowej wygląda pięknie – ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio zabezpieczone. Jako ekspert marki Osmo, przedstawiam jeden z najbardziej cenionych produktów do ochrony drewna na zewnątrz: Lazura Olejna Osmo  (oryg. Holzschutz-Öl-Lasur). To sprawdzone rozwiązanie, które chroni drewno przed deszczem, słońcem, promieniowaniem UV, grzybami i pleśnią – a przy tym wydobywa jego naturalne piękno. Czym jest Lazura Olejna Osmo? To dekoracyjny, półtransparentny olejowy impregnat do drewna zewnętrznego, opracowany na bazie naturalnych olejów roślinnych: słonecznikowego, lnianego, sojowego i z ostu. Lazura nie tworzy powłoki filmowej – wnika głęboko w drewno i pozwala mu "oddychać", co zapobiega pękaniu, łuszczeniu i odpryskiwaniu. Zastosowanie elewacje i deski fasadowe pergole, płoty, ogrodzenia domki letniskowe, altany carporty, tarasy (elementy pionowe) drzwi, okna, okiennice (również wymiarowo stabilne elementy) Dlaczego warto? Wydajność: nawet do 26 m² z 1 litra przy jednym malowaniu Odporność na UV i warunki atmosferyczne Zabezpieczenie przed grzybami, algami i pleśnią Nie łuszczy się, nie pęka, nie schodzi płatami Bez konieczności szlifowania przy renowacji Łatwa aplikacja, bez smug i zacieków Dostępne kolory (transparentne) Kolory są półprzezroczyste – zachowują naturalny rysunek drewna, nadając mu odcień zgodny z kolorem lazury. Wszystkie kolory można ze sobą mieszać.   NrKolor Osmo (DE) Nazwa polska 700 KieferSosna 702 LärcheModrzew 703 MahagoniMahoń 706 EicheDąb 707 NussbaumOrzech 708 TeakTeak 710 PiniePinia 712 EbenholzHeban 727 PalisanderPalisander 728 ZederCedr 731 Oregon PineSosna Oregon 732 Eiche hellJasny dąb 739 SilbergrauSrebrnoszary 900 WeißBiały 903 BasaltgrauBazaltowy szary 905 PatinaPatyna 906 PerlgrauPerłowoszary 907 QuarzgrauKwarcowy szary   Sposób użycia Drewno musi być suche i czyste (maks. 20% wilgotności). Lazurę dokładnie wymieszać, nie rozcieńczać. Nakładać cienko wzdłuż słojów, pędzlem do olejów lub wałkiem mikrofibrowym. 2 warstwy na surowe drewno, 1 warstwa przy renowacji. Czas schnięcia: ok. 12 godzin przy dobrej wentylacji.   Skład i bezpieczeństwo Naturalne oleje + pigmenty + minimum rozpuszczalników (benzol-free) Zawiera biocyd IPBC – stosować wyłącznie na zewnątrz Produkt spełnia normę B2 (normalnie zapalny po wyschnięciu) Czyścić narzędzia preparatem Osmo Pinselreiniger   Dodatkowe wskazówki praktyczne Nie nakładać na lakierowane lub lakierobejcowane powierzchnie – należy je wcześniej całkowicie usunąć. Jeśli drewno ma być szczególnie chronione przed sinizną i owadami, warto wcześniej zastosować Osmo Impregnację WR (biobójczą). Drewno zawierające taniny (np. dąb) może powodować lekkie zmiany odcienia – zalecany próbny malunek. Podsumowanie Lazura Olejna Osmo to doskonały wybór dla każdego, kto szuka trwałej i estetycznej ochrony drewna na zewnątrz. Sprawdza się zarówno przy nowych realizacjach, jak i przy renowacjach. Działa długofalowo, wygląda naturalnie i jest niezwykle łatwa w utrzymaniu. Masz pytania? Jako ekspert Osmo, chętnie doradzę – napisz komentarz, dołącz zdjęcie drewna, a pomogę dobrać odpowiedni kolor i technologię zabezpieczenia.
    • Nie bardzo, jedynie tynk. Po prostu jak zamkniesz tą wilgoć tam, to te ściany za parę lat się po prostu rozsypią. Przerabiałem to ze ścianą nośną. To co zastaliśmy po przeprowadzce, to ścianę można było rozebrać rękami. Tyle dobrze, że dziadek ten dom sam budował i robił to zgodnie ze sztuką, bo nawet bez tej ściany żaden strop nie pęknął. A jakby nie to, że fundamenty są z piaskowca, który był cały mokry, to klękajcie narody. Oczywiście są szanse, że ta wilgoć wyjdzie na zewnątrz, ale ciężko je oszacować. Tu chodzi o różnicę temperatury. Pustka nawet 3cm będzie zawierać sporo powietrza, w którym przy różnicy temperatur powyżej 50% zacznie się wykraplać woda. Załóżmy, że wewnątrz masz 20°C, ściana z zewnątrz ma 0°, pod płytą nie będzie więcej niż 10°C i w tym momencie występuje skraplanie. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...