Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Przyczyny powstawania wilgoci w piwnicy i metody jej osuszania


Recommended Posts

Z wilgocią i wodą zmaga się wielu właścicieli piwnic. Samo osuszenie mokrych ścian zwykle jednak nie wystarcza. Trzeba znaleźć i wyeliminować przyczynę problemu, czyli drogę, którą woda dostaje się do pomieszczenia.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/fundamenty-i-piwnice/a/12421-przyczyny-powstawania-wilgoci-w-piwnicy-i-metody-jej-osuszania

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata temu...
Czy iniekcja parafinowa ma atesty na palność ? Czy jeśli nie ma to można ją bezpiecznie stosować stosować? dodatkowo cholernie droga i raczej mało skuteczna. Wielokrotnie widziałem obiekty niby osuszane ta metodą a prawda jest taka że jeśli nie odparuje to nie wyschnie a rzadko w piwnicach jest sprawna wentylacja. Należy podkreślić że iniekcje NIE OSUSZAJĄ tylko pełnią funkcję przepony poziomej jeśli są poprawnie wykonane. Na palcach jednej ręki można policzyć firmy iniekcyjne które przed doborem iniektu i technologi- ciśnieniowa, grawitacyjna sprawdzają procentowe zawilgocenie przegród.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok temu...

Witam

Dom Rok budowy 2019 Piwnica tylko pod schodami 2m x2m wys 2,4 (ściany to bloczek fundamentowy 1,5m na płycie fundamentowej)

Wg mnie brak izolacji poziomej tylko na ścianach wewnętrznych tej piwniczki wychodzi wilgoć i plamy.

Wykonawca po zgłoszeniu nawiercił ściany i dał tam jakąś mieszankę na którą mówił hydrostop.

 

W dalszym ciągu tylko na ścianach wew. pojawiają wykwity. Jak na zdjęciach.

 

Poszukuje rozwiązania problemu oraz wykonawcy najlepiej ze śląska. Dziękuję za pomoc

wilogoc2.jpg

wilgoc.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, najprawdopodobniej brak lub wadliwie zrobiona izolacja pozioma na styku płyty i ścian wewnętrznych. Niech wykonawca poprawia. Jedna iniekcja to najwyraźniej zbyt mało. 

Bardziej martwi mnie jednak to na ile zawilgoceniu izolacja cieplna pod płytą.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenikanie wilgoci odbywa się nie w pionie a w poziomie = za ściaą wewnętrzną  jest prawdopodobnie wilgotny grunt. W tej sytuacji jedyna możliwość to izolacja cełej powierzchni ścian do poziomu "O" z uzyciem zapraw wodoszczlnych przystosowanyuch do zatrzymania tzw. naporu negatywnego i utworzenie bariery przwciwilgociowej ponad poziomem gruntu (np. metodą iniekcji)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Witam, szukam specjalisty który pomoże mi z wilgocią w piwnicy. Piwnica 3/4 pod ziemia. Fundament zabezpieczony sturodurem, hydroizlocaja, foliabombelkowa i otoczakiem. Mimo to farba w piwnicy odeszła juz do 1m. Co roku ok 20cm. Wylewki w teorii tez były odpowiednio zabezpieczone. Jest ktos z okolic Krakowa kto mogl by mi pomóc. 603-741-055 Maciek
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesiące temu...
Gość Beata
Witam, mam wodę w piwnicy każdej wiosny, jesieni, zimy i mokrym lecie... woda dostaje się przez ścianę, prawdopodobnie ze złe odprowadzonego drenu, tzn woda zamiast odpływać drenem, napływa pod piwnice... tak mi się wydaje, ale szukam specjalisty w powiecie piaseczyńskim, który by to sprawdził, poszukał przyczyny i ja usunął.. gdzie szukać takiego specjalisty. zwykle firmy budowlane mówią ze się znają, ale nie chce zdemolować piwnicy i eksperymentować, może porady gdzie szukać takiego specjalisty od izolacji.?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...