Skocz do zawartości

Jaki styropian na strop teriva pod szlichtę?


Recommended Posts

Witam,

Docieplenie stropu oddzielającego część użytkową od części nieużytkowej wymaga zastosowania odpowiedniej izolacji cieplnej, która zapewni optymalną ochronę cieplną stropu co pozwoli zapewnić odpowiedni komfort dla użytkowników. Zbyt słaba izolacja stropu będzie powodować duże traty ciepła co przyczyni się do mniejszego komfortu i znacznie większych wydatków związanych z ogrzewaniem. Strumień ciepłego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach będzie przemieszczał się w stronę stropu i przy słabym zabezpieczeniu izolacyjnym, strop będzie przewodził ciepło powodując duże starty energii.
W budynku mieszkalnym zaleca się stosowanie materiałów izolacji termicznej stropu o lepszych parametrach izolacyjnych styropianu np. TERMONIUM dach-podłoga (styropian z dodatkiem grafitu) w grubości co najmniej 20 cm. W budynkach wysoko energooszczędnych w przypadku ocieplania stropów stosuję się grubość ocieplenia ponad 30 cm.

Pozdrawiam
Krzysztof Krzemień
Dyrektor Techniczny d/s produktów
Link do komentarza
Witam, teraz sprawa jest prosta dla Inwetora.
Styropiany a nazywane zgodnie z zastosowaniem czyli: FASADA, PARKING, DACH/PODŁOGA etc.
Natomiast grubość izolacji zależy już od standardu budynku, co jest ujęte w projekcie.

O czym wspomniał PRZEDMÓWCA nawiązując do budynków wysoko energooszczędnych.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Dla izolacji stropu zastosowanie mają płyty styropianowe KNAUF Therm PRO Fasada/Dach/Podłoga EPS 70 λ 38. Ponieważ poddasze jest nieużytkowe, nie ma potrzeby stosowania styropianów o wyższej gęstości i najlepszych parametrach lambda. Wystarczy ww. rozwiązanie o grubości min. 20 cm.




Można pójść krok dalej, ocieplić jak dla poddasza użytkowego i w razie zmiany planów - czyli adaptacji - mamy gotowe rozwiązanie.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 26.09.2016 o 13:59, Pomocnik napisał:

Witam sytuacja wygląda nasepująco jak w opisie poniżej. Dom nowo wybudowany parterowy z poddaszem nieużytkowym - strop teriva zalany 8-10 cm betonem. Jakiej grubości styropian ułożyć na posadzce? Styropian będzie zalany betonem.
Jaki styropian zastosować?

wg mnie przy parterowym domu z nieużytkowym poddaszem oplaca się dać max ocieplenia - nawet 40 - 45cm  - styropian podłogowy bym wybrał .

Dlaczego tak dużo - bo przy parterowym budynku tam będa wielkie straty (duża powierzchnia najwięcej tracaca ciepło. 

 

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Gość mhtyl
1 godzinę temu, kawulak napisał:

Z zenkiem się zgadzam (chociaż z mhtylem i stachem bardzo często też) Styropian twardy jest konieczny przy parterowym budynku. Wiele osób jest przekonanych, że największe straty ciepła to stolarka okienna. A to nieprawda, najwięcej ucieka od strony gruntu.

Tylko że  ja ani stach tu się nie wypowiadałem:icon_biggrin: Ale jak już mnie tu wywołano to w domu przy ociepleniu poddasza czy stropu jak w tym przypadku tylko wełna, żadnego styropianu.

Dlaczego wełna? bo jest to domek parterowy z nieużytkowym poddaszem, więc po co jeszcze dodatkowo wylewać wylewkę między stropem a styropianem? to są dodatkowe niepotrzebne koszta, a styropian musi być czymś szczelnym przykryty aby nie dostały się gryzonie, wełna niekoniecznie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,   Przedstawiam Państwu ofertę fimy WOOD-FERT: skup i sprzedaż starego drewna, rozbiórka starych drewnianych domów, stodół.   Oferujemy szeroki asortyment drewnianych produktów: deski, płyty, panele, belki – każdy z nich niesie ze sobą historię i jest gotowy do przyjęcia nowej roli. Od ścian obiciowych po unikalne meble – nasze drewno dodaje charakteru każdemu projektowi.   Masz stodołę, szopę, dom, wiatrak lub inną konstrukcję drewnianą? Skupujemy stare drewno, dając mu nowe życie. Odkryj z nami wartość drzemiącą w Twoich drewnianych konstrukcjach. Jeśli stoisz przed wyborem, co zrobić ze starą konstrukcją drewnianą, wybierz opcję, która przyczynia się do Twojego zysku – sprzedaj nam swoje stare drewno. Działamy na terenie województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Odkupimy Twoje stare deski, belki i inne elementy drewniane. Oferujemy kompleksową rozbiórkę – od dachu, aż po fundamenty. Niezależnie od rozmiaru i kondycji Twojego budynku, gwarantujemy uczciwe wyceny i płatność gotówką.   Od 2016 roku jesteśmy na rynku międzynarodowym, dostarczając starannie wyselekcjonowane, stare drewno, stare deski z Polski. Nasze doświadczenie i położenie pozwalają na dostarczanie drewna, które jest nie tylko estetycznie wyjątkowe, ale i trwałe z zachowaną dozą historii. Jako wiodący specjaliści w obróbce i sprzedaży starego drewna, dostarczamy produkty najwyższej jakości na terenie całej Europy. Nasze unikalne stare deski, płyty, panele i belki doskonale sprawdzą się w projektach wnętrzarskich oraz przy tworzeniu niepowtarzalnych mebli. Nasze bogate doświadczenie na rynku międzynarodowym pozwala nam obsługiwać klientów z różnych zakątków Europy. Elastycznie dostosowujemy się do różnych potrzeb i wymagań, zapewniając kompleksową obsługę – od momentu wyboru materiału, aż po jego dostawę.   https://woodfert.eu/skup-starego-drewna/
    • Tak, to komin systemowy : SKORSTEN PLUS, wykonawca mi go wybrał bo ja się nie znam na tym. Nawet nie wiem, czy jest dobry czy nie. Na tej stronie jest cały jego opis :  https://www.skorsten.pl/skorsten-plus  a tu mały fragment : ...to uniwersalny system kominowy przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń na każdy rodzaj paliw. Stosowany z kotłami c.o. opalanymi zarówno paliwami stałymi, ciekłymi jak i gazowymi. Jest to najbardziej uniwersalny komin, który pozwala na zastosowanie w większości systemów grzewczych znajdujących się w ofercie rynkowej.   W środku jest ceramiczny wkład w otulinie z wełny mineralnej. A tak wygląda komin w przekroju :   Trzy mniejsze, przekreślone prostokąty to wentylacja.   Ta okładzina na nim, to styropian przyklejony na klej cementowy a na nim jeszcze siatka z włókna szklanego zatopiona chyba w tymże kleju i jako ostatnia warstwa, tynk cienkowarstwowy, częściowo widoczny. Wykonawca postawił mnie przed faktem dokonanym i sam zrobił to ocieplenie komina (używając płyt twardszego styropianu pozostałego po izolacji podłogi) na zewnątrz budynku ponad dachówkami, które kończy się jak widać na zdjęciach na poddaszu zaraz pod deskowaniem. Gdzieś powyżej jest zdjęcie jak to wygląda z zewnątrz. Znalazłem jeszcze takie oznaczenie kodowe : EN13063-1 T600 N1 D 3 G50, EN13063-2 T400 N1 W 3 O50 i EN13063-3 T600 N1 D 3 G50 .   Przyznam, że dalej nie wiem czy kontynuować z tą okładziną na poddaszu czy nie ? A co z moim pierwszym pytaniem :  
    • Dawno nie dyskutowaliśmy, a nadarza się okazja.    
    • W Twojej sytuacji kluczowe będzie sprawdzenie, czy budowa zagrodowa faktycznie wchodzi w grę (czy spełniasz / możesz spełnić warunki rolnika) i czy lokalne urzędy nie będą miały zastrzeżeń co do wyłączenia kawałka gruntu z produkcji rolnej w ramach zabudowy zagrodowej. Jeśli nie – wtedy niestety jedynym pewnym rozwiązaniem może być długofalowe czekanie na zmianę planu albo zakup innej działki. Powodzenia w poszukiwaniach i formalnościach!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...