Skocz do zawartości

wkretarka


Recommended Posts

Napisano
  Cytat

Chcialabym kupic wkretarke ale taką nie drogą do prac w domu,prosze polecie mi cos niedrogiego.

Rozwiń  

Do drobnych prac w domu "raz na ruski rok" i niedrogo to kup jakiś marketowy sprzęt. Wbrew pozorom nie rozsypie Ci się "za chwilę" i nie wydasz na to więcej jak 200-300zł.
Tylko pamiętaj, że kup taką która ma 14V i więcej! Te słabsze są za słabe... Ja mam taką Mcalister z castoramy i sobie chwalę - po trzech latach akumulatory zaczęły padać a koszt nowych to nowa wkrętarka...

A cha prawdopodobnie te marketowe graphity, mcalistery, nace czy Bóg wi co jeszcze będą miały kiepską głowicę ale jeśli będzie Cię to drażnić to kup na alledrogo zepsutą hilti, zamień głowice i po sprawie - ja tak zrobiłem.

Tu masz dla porównania kilka od tak znalezionych:
Praktiker
Casto
Napisano
  Cytat

Chcialabym kupic wkretarke ale taką nie drogą do prac w domu,prosze polecie mi cos niedrogiego.

Rozwiń  


Napiszę prościej. Udaj się do Tesco i kup tę z półki do 100 PLN. Do prac okazyjnych naprawdę nie warto wydawać więcej na sprzęt nawet średniej klasy.
Ja mam wkrętarkę z Tesco kupioną za 24 PLN, z promocji oczywiście, normalnie kosztowała 89 PLN. Mam dziesiąty rok. Baterie oczywiście wymieniłem po dwóch latach, ale to uwzględniłem już przy zakupie, a baterię zrobiłem se sam z ogniw nabytych na allegro. Całość kosztowała mnie poniżej 50 PLN.

Lepszy numer zrobiłem kupując młoto-wiertarkę udarową no name, w promocji za 79 PLN. Kupiłem z nadzieją, że wytrzyma jedną budowę, a przetrzymała dwadzieścia.
Napisano
  Cytat

Napiszę prościej. Udaj się do Tesco i kup tę z półki do 100 PLN

Rozwiń  

Generalnie tak z tym, że kupując taką 12V może, nie musi ale może nie mieć "siły" aby wkręcić wkręta 4cm w łatę przy budowie ławeczki. A niestety takie noname jak się nie sprawdzi ogranoleptycznie to się nie wie. Stąd napisałem aby brać najtańsze ale powyżej 14V.
Napisano
Najsłabszym i najmniej trwałym elementem takiego zestawu są akumulatory icon_confused.gif ...
Jak się używa często - wytrzymują dłużej, rzadko używane, więcej leżące, nawet doładowywane, wytrzymają 2-3 lata, co by nie mówić, te akumulatory muszą pracować. Dlatego do takich rzadkich prac lepiej kupić taką no-name i po prostu wymienić za jakiś czas na podobną - wiem, serce boli utylizować zupełnie sprawną wiertarkę, ale, tak jak pisze Qubacen - zakup samych oryginalnych akumulatorów nie jest opłacalny. Mam za grosze kupioną wiertarko-wkrętarkę ze "sznurkiem", na 230V, trochę miejscami nieco uciążliwa w użytkowaniu, ale niezniszczalna!
Napisano (edytowany)
Akumulatory NiCd w porównaniu z Li-lon maja krótki żywot oraz to że NiCd nie można ładować kiedy się chce tylko gdy się rozładują.
Do 200 zł kupi w miarę porządną wkrętarkę z baterią lito-jonową i bez większego znaczenia jakiej firmy bo bebechy (przekładnia i silnik) to każda ma takie same jeżeli chodzi o niskobudżetowe wkrętarki.
18 V akumulator Li-lon i w zestawie posiada dwa akumulatory + walizka + dwa biegi za 205 wraz z przesyłką
http://allegro.pl/wkretarka-akumulatorowa-...6023541085.html

18 V akumulatr li-lon, w zestawie tylko jedna bateria ale za to posiada oprócz dwóch biegów i walizki, udar za 150 zł z przesyłką.
http://allegro.pl/wkretarka-akumulatorowa-...6277340341.html


  Cytat

Napiszę prościej. Udaj się do Tesco

Rozwiń  

Kiedyś kolega przyniósł mi wkrętarkę kupiona w Tesco na 12V czerwona bo bateria mu nie trzymała.
Gdy rozkręciłem obudowę baterii to zamiast akumulatorków wielkości baterii R14 były akumulatorki paluszki.
Ja też od jakiegoś czasu regeneruje baterie do wkrętarek tak jak Ty icon_biggrin.gif tylko staram się kupować z jak największa pojemnością aby dłużej trzymały i wkrętarka była "silniejsza".
Co do zalet baterii NiCd to jest to że można je domowym sposobem wymienić, natomiast z lito-jonowymi nie ma takiej możliwości. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Nowoczesny sprzęt dla majsterkowicza ma równiez akumulatory wysokiej klasy i to o napięciu nawet 18 V. Dlatego można w promocji zakupić całkiem uniwersalne i trwałe narzędzie, które posłuży "na wieki" Czasami nawet w zestawie są 2 akumulatory - co jest bardzo praktyczne podczas prac remontowych, w których wiertarek/wkrętarek używa się kilka godzin.

A takie klejenie paluszków to dobre do renowacji sprzętu którym raz na jakiś czas skręcimy szafkę z IKEA icon_cool.gif

  • 3 miesiące temu...
Napisano

Liczy się też gwarancja. Jeżeli jest 5 lat, a masz budowę - to masz szansę sporo zrobić, a jak sie zepsuje, to nie płacisz za naprawę - niestety naprawa to teraz często nieopłacalne.

Napisano
  Dnia 26.01.2017 o 17:25, zenek napisał:

Liczy się też gwarancja. Jeżeli jest 5 lat, a masz budowę - to masz szansę sporo zrobić, a jak sie zepsuje, to nie płacisz za naprawę - niestety naprawa to teraz często nieopłacalne.

Rozwiń  

Z doświadczenia wiem, że wkrętarki są mało awaryjne. Największy ból to baterie, a wątpię aby gwarancja obejmowała wymianę baterii.

Sam mam wkrętarkę do której już dwa razy wymieniałem ogniwa a wkrętarka jak hulała tak hula dalej.

Napisano
  Dnia 26.01.2017 o 19:25, mhtyl napisał:

Największy ból to baterie, a wątpię aby gwarancja obejmowała wymianę baterii.

Rozwiń  

mam metabo wkrętarkę i jest to moje jedyne narzędzie na akumulator i tam jest gwarancja i promocja na akumulator (tylko nie wiem, czyna 5 lat, jak na resztę narzedzia).

Kupiłem na akumulator, bo i wkręcić coś mozna i wywiercić i nie muszę kabla ciągnąć szczególnie na zewnątrz, furtki naprawiałem, na ścianie coś tam osazałem, na dachu antenę - udaru naturalnie nie mam,ale haka sie osadzi. 

Z elektronarzędzi polecam też piłę łańcuchową - miałem Makitę spalinową - ile się z nią namęczyłem, niech szlag trafi - chyba byla felerna, akosztowała (też w castoramie) 1100zł, ciągłe dolewanie mieszanki, zapalanie rozrusznikiem, wreszcie poszła pompa, - i inne awarie -syf!

W tym roku kupiłęm elektrycznego Partnera,najtańszego za 240 zl  - i SUPER! Jedyny kłopot - kabel.

Ale cała reszta to miodzik, naciąłem już kilka ładnych kubikow, pnie o przekroju 20, 30 cm (owocowe) tnie jak masełko. O wiele mniej czyszczenia, mniej kłopotu - a siła (o to się bałem)  zupełnie wystarczająca - no i , co ważne, cichsza i lżejsza, niż tamta! 

  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Jeżeli narzęzie ma spełniać funkcje wkręcania/rozkręcania, dobrze sprawdzi się Akumulatorowa wkrętarka udarowo-obrotowa Bosch GSB 12-LI Professional. Jest ona niewielka, poręczna i 'zwinna'. Z łatwościę sięgnie w odległe zakamarki mebli i w zupełności sprosta podstawowym zadaniom. Jaśli zaś możliwość wiercenia jest tu równie ważna, bardziej polecamy wiertarko-wkrętarki Bosch GSR 12V-15 oraz GSR 120-LI

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...