Skocz do zawartości

wkretarka


Recommended Posts

Cytat

Chcialabym kupic wkretarke ale taką nie drogą do prac w domu,prosze polecie mi cos niedrogiego.


Do drobnych prac w domu "raz na ruski rok" i niedrogo to kup jakiś marketowy sprzęt. Wbrew pozorom nie rozsypie Ci się "za chwilę" i nie wydasz na to więcej jak 200-300zł.
Tylko pamiętaj, że kup taką która ma 14V i więcej! Te słabsze są za słabe... Ja mam taką Mcalister z castoramy i sobie chwalę - po trzech latach akumulatory zaczęły padać a koszt nowych to nowa wkrętarka...

A cha prawdopodobnie te marketowe graphity, mcalistery, nace czy Bóg wi co jeszcze będą miały kiepską głowicę ale jeśli będzie Cię to drażnić to kup na alledrogo zepsutą hilti, zamień głowice i po sprawie - ja tak zrobiłem.

Tu masz dla porównania kilka od tak znalezionych:
Praktiker
Casto
Link do komentarza
Cytat

Chcialabym kupic wkretarke ale taką nie drogą do prac w domu,prosze polecie mi cos niedrogiego.



Napiszę prościej. Udaj się do Tesco i kup tę z półki do 100 PLN. Do prac okazyjnych naprawdę nie warto wydawać więcej na sprzęt nawet średniej klasy.
Ja mam wkrętarkę z Tesco kupioną za 24 PLN, z promocji oczywiście, normalnie kosztowała 89 PLN. Mam dziesiąty rok. Baterie oczywiście wymieniłem po dwóch latach, ale to uwzględniłem już przy zakupie, a baterię zrobiłem se sam z ogniw nabytych na allegro. Całość kosztowała mnie poniżej 50 PLN.

Lepszy numer zrobiłem kupując młoto-wiertarkę udarową no name, w promocji za 79 PLN. Kupiłem z nadzieją, że wytrzyma jedną budowę, a przetrzymała dwadzieścia.
Link do komentarza
Cytat

Napiszę prościej. Udaj się do Tesco i kup tę z półki do 100 PLN


Generalnie tak z tym, że kupując taką 12V może, nie musi ale może nie mieć "siły" aby wkręcić wkręta 4cm w łatę przy budowie ławeczki. A niestety takie noname jak się nie sprawdzi ogranoleptycznie to się nie wie. Stąd napisałem aby brać najtańsze ale powyżej 14V.
Link do komentarza
Najsłabszym i najmniej trwałym elementem takiego zestawu są akumulatory icon_confused.gif ...
Jak się używa często - wytrzymują dłużej, rzadko używane, więcej leżące, nawet doładowywane, wytrzymają 2-3 lata, co by nie mówić, te akumulatory muszą pracować. Dlatego do takich rzadkich prac lepiej kupić taką no-name i po prostu wymienić za jakiś czas na podobną - wiem, serce boli utylizować zupełnie sprawną wiertarkę, ale, tak jak pisze Qubacen - zakup samych oryginalnych akumulatorów nie jest opłacalny. Mam za grosze kupioną wiertarko-wkrętarkę ze "sznurkiem", na 230V, trochę miejscami nieco uciążliwa w użytkowaniu, ale niezniszczalna!
Link do komentarza
Akumulatory NiCd w porównaniu z Li-lon maja krótki żywot oraz to że NiCd nie można ładować kiedy się chce tylko gdy się rozładują.
Do 200 zł kupi w miarę porządną wkrętarkę z baterią lito-jonową i bez większego znaczenia jakiej firmy bo bebechy (przekładnia i silnik) to każda ma takie same jeżeli chodzi o niskobudżetowe wkrętarki.
18 V akumulator Li-lon i w zestawie posiada dwa akumulatory + walizka + dwa biegi za 205 wraz z przesyłką
http://allegro.pl/wkretarka-akumulatorowa-...6023541085.html

18 V akumulatr li-lon, w zestawie tylko jedna bateria ale za to posiada oprócz dwóch biegów i walizki, udar za 150 zł z przesyłką.
http://allegro.pl/wkretarka-akumulatorowa-...6277340341.html


Cytat

Napiszę prościej. Udaj się do Tesco


Kiedyś kolega przyniósł mi wkrętarkę kupiona w Tesco na 12V czerwona bo bateria mu nie trzymała.
Gdy rozkręciłem obudowę baterii to zamiast akumulatorków wielkości baterii R14 były akumulatorki paluszki.
Ja też od jakiegoś czasu regeneruje baterie do wkrętarek tak jak Ty icon_biggrin.gif tylko staram się kupować z jak największa pojemnością aby dłużej trzymały i wkrętarka była "silniejsza".
Co do zalet baterii NiCd to jest to że można je domowym sposobem wymienić, natomiast z lito-jonowymi nie ma takiej możliwości. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Nowoczesny sprzęt dla majsterkowicza ma równiez akumulatory wysokiej klasy i to o napięciu nawet 18 V. Dlatego można w promocji zakupić całkiem uniwersalne i trwałe narzędzie, które posłuży "na wieki" Czasami nawet w zestawie są 2 akumulatory - co jest bardzo praktyczne podczas prac remontowych, w których wiertarek/wkrętarek używa się kilka godzin.

A takie klejenie paluszków to dobre do renowacji sprzętu którym raz na jakiś czas skręcimy szafkę z IKEA icon_cool.gif

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
1 godzinę temu, zenek napisał:

Liczy się też gwarancja. Jeżeli jest 5 lat, a masz budowę - to masz szansę sporo zrobić, a jak sie zepsuje, to nie płacisz za naprawę - niestety naprawa to teraz często nieopłacalne.

Z doświadczenia wiem, że wkrętarki są mało awaryjne. Największy ból to baterie, a wątpię aby gwarancja obejmowała wymianę baterii.

Sam mam wkrętarkę do której już dwa razy wymieniałem ogniwa a wkrętarka jak hulała tak hula dalej.

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

Największy ból to baterie, a wątpię aby gwarancja obejmowała wymianę baterii.

mam metabo wkrętarkę i jest to moje jedyne narzędzie na akumulator i tam jest gwarancja i promocja na akumulator (tylko nie wiem, czyna 5 lat, jak na resztę narzedzia).

Kupiłem na akumulator, bo i wkręcić coś mozna i wywiercić i nie muszę kabla ciągnąć szczególnie na zewnątrz, furtki naprawiałem, na ścianie coś tam osazałem, na dachu antenę - udaru naturalnie nie mam,ale haka sie osadzi. 

Z elektronarzędzi polecam też piłę łańcuchową - miałem Makitę spalinową - ile się z nią namęczyłem, niech szlag trafi - chyba byla felerna, akosztowała (też w castoramie) 1100zł, ciągłe dolewanie mieszanki, zapalanie rozrusznikiem, wreszcie poszła pompa, - i inne awarie -syf!

W tym roku kupiłęm elektrycznego Partnera,najtańszego za 240 zl  - i SUPER! Jedyny kłopot - kabel.

Ale cała reszta to miodzik, naciąłem już kilka ładnych kubikow, pnie o przekroju 20, 30 cm (owocowe) tnie jak masełko. O wiele mniej czyszczenia, mniej kłopotu - a siła (o to się bałem)  zupełnie wystarczająca - no i , co ważne, cichsza i lżejsza, niż tamta! 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Jeżeli narzęzie ma spełniać funkcje wkręcania/rozkręcania, dobrze sprawdzi się Akumulatorowa wkrętarka udarowo-obrotowa Bosch GSB 12-LI Professional. Jest ona niewielka, poręczna i 'zwinna'. Z łatwościę sięgnie w odległe zakamarki mebli i w zupełności sprosta podstawowym zadaniom. Jaśli zaś możliwość wiercenia jest tu równie ważna, bardziej polecamy wiertarko-wkrętarki Bosch GSR 12V-15 oraz GSR 120-LI

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A po co telewizor? Jest przecież taki wynalazek jak PROJEKTOR!!! Za nieduże pieniądze można kupić na takie okazjonalne projekcje (można i za duże pieniądze ) projektor, zabudować tę wnękę, jak radzi retrofood, pod sufitem na tej zabudowie podwiesić nie rzucający się w oczy (na przykład za drewnianą listwą pod belką), rozwijany pilotem na czas projekcji  ekran... nawet o szerokości ponad 2 metry... Po projekcji zwijasz ekran i nie ma po nim wielkiego śladu... To dawałoby obraz do 100"... oto przykład:   https://allegro.pl/oferta/ekran-do-projektora-polautomatyczny-scienny-sufitowy-matowy-bialy-100-229-15142624748?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw7-SvBhB6EiwAwYdCAT6MuOD7Q1n_xd3_y0bWpy6DugRqb1X2D5zsx6qprZCpIXwDOpGiCBoCYwEQAvD_BwE     I PRZYKŁADOWE projektory z WiFi, BT, z obsługą HDMI... Za 2000 masz stucalowy "telewizor"
    • a fizyczny podział spadku jest możliwy? jeżeli nie - tylko porozumienie obu stron lub sąd, który może stanąć po Twojej stronie, jeżeli siostra robi co chce, nie pytając współwłaściciela
    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...