Skocz do zawartości

Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX


Recommended Posts

Witam
Zbieram oferty różnych firm na okna wraz z montażem do mojego domu - Libra 2.
http://www.dobredomy.pl/projekt/libraII/
Będę kupował okna w kolorze antracyt bez szprosów i prawdopodobnie bez wygięć.
3 szyby, kolor jednostronny, 6 - 7 komór,

tak wygląda stolarka Libry 2


Byłem u 4 sprzedawców i każdy handluje czym innymi.
OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX.

Która z tych firm pracuje na najlepszych maszynach? Ma najlepsze technologie? Robi okna najlepszej jakości? Po prostu co byście mogli polecić mi wybrać i dlaczego?
Zawiasy w ramach czy na zewnątrz? Słyszałem od jednego ze sprzedawców, że te w ramie są mniej wytrzymałe i po 10 - 15 latach może nie być z nimi najlepiej. Drugi sprzedawca znów twierdził, że te w rami są mocniejsze... Proszę o pomoc. Dopiero poznaje temat okien. Może jeszcze innego producenta okien warto poszukać?
Link do komentarza
Przede wszystkim proszę porównać parametry okien:
- współczynnik U;
- izolacyjność akustyczną (wsp. Rw);
- przepuszczalność zestawu szybowego dla światła (wsp. Lt).
Co do widocznych lub ukrytych zawiasów to nie ma obiektywnych danych świadczących o większej trwałości jednego z rozwiązań.
Podobnie trudno ustalić przewagę którejś z firm pod względem jakości. Proszę pytać o kontakt do ich poprzednich klientów i wypytać ich o opinię. Niestety okna produkowane obecnie mogą się znacząco różnic od tych z przed kilku lat. Choćby trójszybowe, ciężkie pakiety szybowe nie były jeszcze wówczas popularne, a to utrudnia ocenę tego jak trwałe będą okna zamówione obecnie.
Proszę też pamiętać, że nieporównywalnie częściej niż wady samego wyrobu przyczyną problemów z oknami jest ich wadliwy montaż.
Link do komentarza
Mieszkam w 30tyś mieście i dużo tu dobrych firm nie ma.
Na innym forum dostałem takie info

"Mój subiektywny ranking:
Drutex - lider, głównie w kategorii ilości i wśród tanich okien.
Petecki - ambicje, jak ten wyżej dużo o sobie mówi i próbuje sporo o sobie napisać pochlebnych opinii
Dako - uzasadnione ambicje na poziom premium
Oknoplast - z tych najbardziej uznany"

Wszyscy uważacie podobnie? Jest to dla mnie ważne... Muszę wiedzieć którą firmę warto wybrać... Proszę o pomoc.
Peteckiego dostałem dosyć dobrą ofertę... w porównaniu do innych. DAKO o ponad 2000zł drożej od Peteckiego na cały dom a OKNOPLAST 5500zł.

Jak brać to od razu z montażem bo wtedy VAT 8% i montaż wychodzi za darmo.
Link do komentarza
Cytat

Mieszkam w 30tyś mieście i dużo tu dobrych firm nie ma.
Na innym forum dostałem takie info

"Mój subiektywny ranking:
Drutex - lider, głównie w kategorii ilości i wśród tanich okien.
Petecki - ambicje, jak ten wyżej dużo o sobie mówi i próbuje sporo o sobie napisać pochlebnych opinii
Dako - uzasadnione ambicje na poziom premium
Oknoplast - z tych najbardziej uznany"

Wszyscy uważacie podobnie? Jest to dla mnie ważne... Muszę wiedzieć którą firmę warto wybrać... Proszę o pomoc.
Peteckiego dostałem dosyć dobrą ofertę... w porównaniu do innych. DAKO o ponad 2000zł drożej od Peteckiego na cały dom a OKNOPLAST 5500zł.

Jak brać to od razu z montażem bo wtedy VAT 8% i montaż wychodzi za darmo.



Nie wiem czy już zamówiłes bo do 30 kwietnia jest promocja na okna bez Vat na głównej stronie oknoplastu. Możesz dostać 5 i 3% rabatu.
Link do komentarza
Nie wiem czy już zamówiłeś okna ale jeśli jeszcze nie sprawdziłeś Budvara to polecam zapoznać się z ich ofertą. Również jedna z lepszych firm na rynku. Mają dobrej jakości okna ( czego sam jetem przykładem bo mam ich okna od dwóch lat w mieszkaniu i jestem zadowolony).Są porządnie wykonane. Montaż również szybki i sprawny ale duża w tym zasługa biura, w ktorym je kupowałem ( czerniakowska w Warszawie).
Dają na swoje okna bardzo dużą gwarancję. Możńa sobie wszystko przedlużyć do ponad 20 lat.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jestem już po montażu okien.
W moich oczach ta robota wyglądała następująco.
Przyjechali trzej majstry i chcieli wszystkie okna zamontować w jeden dzień (ciepły montaż). Taśmy na zewnątrz pokleili tak że połowa się poodklejała bo na nierówną i nie oczyszczoną powierzchnię kleili, a prawie całą drugą połowę wypchnęła pianka tak mocno, że taśma zamiast być przyklejona do ściany to byłą przyklejona do pianki...
Pianki jakich używali to Soudafoam MAXI SOUDAL
Taśmy illbruck 70mm tą samą do wewnątrz i zewnątrz
Od wewnątrz jeszcze nie wszystkie taśmy pokleili. A te które pokleili jak akurat nie widziałem w taki sposób ,że w niektórych miejscach spokojnie jeszcze centymetr piany mógłby tam być żeby piana była na równo z oknem.
Moim zdaniem to nie tak powinna wyglądać ta robota...
Jak Wy to widzicie profesjonaliści:) Jak byście sobie zrobili? Minął już tydzień i to wszystko stoi tak przez te słoneczne dni. Na pewno to nie jest dobre dla tego kleju który będzie jeszcze raz przyklejany. Osoba od której kupiłem okna i montaż twierdzi, że mają specjalny środek którym pokleją to wszystko. W ogóle dziwny ten montaż zamiast dzień po dniu to robić to jeden dzień porobili nie wyrobili się to dokończą za ponad tydzień. Jedno okno balkonowe ma balon taki, że prawie centymetr jest wypuklenia na środku do wewnątrz domu... to chyba nie mieści się w żadnych normach sprzedażowych...
Nie wiem czy płacić mu całość na jaką byliśmy umówieni czy negocjować mocno warunki... pomóżcie dobrzy ludzie.
Dodam, że na moich oczach kładli okna bokiem na beton bez żadnego kartonu ani niczego pod spodem i pukali w drzwi balkonowe od spodu żeby dobić ławę która będzie pod nimi. Ciekawe jakby ta robota wyglądała gdybym ja tego wszystkiego nie widział... aż strach pomyślećicon_smile.gif

Link do komentarza
75mb okien było ich 16 sztuk.
Niestandardowe było to, że musieli jedno okno balkonowe podkuć 2,5cm bo nierówno widać był wylany strop.
Położyli okno balkonowe bokiem na betonie i zaczęli dobijać młotem gumowym ławy które dodatkowo dokupiłem, żeby nie było mostka termicznego w posadzce 2 ławy o wysokości 10 cm. Tym samym cały bok okna się delikatnie porysował. Jak dla mnie to w ogóle nie powinni tego okna kłaść na betonie tylko na jakieś gąbki karton lub coś co ochroni je przed porysowaniem. Chyba nie powiecie mi, że jest to profesjonalne podejście. Robili to na moich oczach więc szkoda mi się zrobiło tych okien i sam kazałem im coś podłożyć i dałem im karton. Aż boję się pomyśleć co by się działo gdyby mnie tam nie było. Moim zdaniem również nie powinno dojść do czegoś takiego, że pianka wypchnęła przyklejoną taśmę. Jak dla mnie to powinno być na początek grubo piany tak żeby i z jednej i z drugiej strony okna delikatnie wyszła... później przycinasz ją na równo z oknem i dopiero przyklejasz... a nie z jednej strony wypchnęła piata taśmę z drugiej mimo, że widzieli, że miejscami około cm jej brakuje to i tak taśmę przykleił monter... przecież szkoda czasu na dołożenie jeszcze piany a później jeszcze aż wyschnie i dopiero przyciąć ... przecież oni nie mają czasu na takie ruchy bo chcą za wszelką cenę wyrobić się w jeden dzień ale i tak im się to nie udało...icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jedno okno balkonowe ma balon taki, że prawie centymetr jest wypuklenia na środku do wewnątrz domu... to chyba nie mieści się w żadnych normach sprzedażowych...



Mało prawdopodobne jest aby to okno domknęło się szczelnie...
Sąsiadce podobnie zamontowali i ona już pierwszej zimy dziwiła się, skąd bierze się nawiany śnieg w pokoju... W nocy na balkonie widać było przez tę szczelinę światło - po reklamacji firma montująca okna wymieniła całe okno balkonowe.
Nie przyjmuj roboty, bo możesz mieć problemy!

Za to porysowane w czasie montażu - żądaj dużego obniżenia ceny, albo wymiany na nowe, bez wad!
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...

Warto porównać przepuszczalność, tworzywo z jakiego zostało wykonne okno (ja mam drewniane z drutexa).

Grubość szkła, to czy chroni nas jakoś przed włamaniem i tak dalej...

Warto też zrobić research rynku, poczytać opinie, popytac znajomych. Ja wybrałem drutexa bo był wszędzie polecany, a wiadomo, że gdyby tak nie było, to nie byliby taką znaną i docenioną marką.

Link do komentarza

Szanowny Panie,

 

zgadzamy się (prawie) w całości z Pana wypowiedzią - niezwykle ważne jest porównanie kluczowych parametrów przed wyborem okna. Istotne jest na przykład Uw, czyli przenikanie ciepła (na przykład Uw=0,76 w energooszczędnych oknach Winergetic Premium). Ważnym czynnikiem jest też przepuszczalność światła - współczynnik Lt (aż 74% w oknie Pixel) czy zastosowane zabezpieczenia antywłamaniowe (na przykład zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus czy inteligentne czopy i.S obecne w wielu produktach Oknoplast).

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Generalnie powiem wam, że ta cała produkcja tych firm to wydaje mi się, że jest podobnej jakości. Choć akurat jeśli chodzio mnie to jestem zadowolony z okien pvc drutex. Znani są już tyle lat, renoma też się skądś bierze. Znajomy ma bodajże od nich okna i naprawdę sobie chwali. Podobno wpuszczają dużo słonecznego światła, są szczelne, ciepło zostaje w domu, nie ulatnia się na zewnątrz. No i ogólnie opinie o nich się co raz pojawiają w internecie, wiec chyba są ok

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Kupując okna i zastanawiając się nad firmą proponuję przejrzeć dokładnie stronę internetową. ja stawiałbym na firmę, która:

- jest producentem okien, a nie "montownią" - czyli taką, która sama produkuje i profile (najlepiej w klasie A i z pierwotnego materiału) szyby zespolone,

- posiada certyfikaty międzynarodowe (nie tylko ISO, ale i dokumenty wydane przez instytucje międzynarodowe), to świadczy o jakości okien i o tym, ze sprawdzają się w różnych strefach klimatycznych itd.,

- funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu,

- sprzedaje na eksport i może pochwalić się dobrą renomą nie tylko w PL ale i zagranicą,

- posiada własne laboratoria badawcze (firmy nie muszą badać u siebie okien, ale są takie, które chcą to robić - to zapewne świadczy o tym, ze przywiązują wagę do jakości),

- może udokumentować parametry osiągane przez okna w zakresie energooszczędności itd.

- ma kompleksową ofertę...

Pozdrawiam

 

Link do komentarza

Szanowni Państwo,

 

przytoczone przez Pana Adama wyznaczniki faktycznie są bardzo istotne podczas wyboru odpowiedniego producenta okien dla naszych domów. Czujemy się wywołani do odpowiedzi jako, że temat znajduje się na naszym forum eksperckim - ze swojej strony dodamy więc jedynie, że firma Oknoplast posiada odpowiednie certyfikaty legitymizujące jakość naszych produktów. Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia podstrony https://oknoplast.com.pl/certyfikaty/.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
36 minut temu, darriofee napisał:

U mnie się sprawdzają okna Izoplast Extremo Prestige. Dobre parametry, jakość wykonania, regulacja. Fajnie też tłumią hałas z pobliskiej drogi, którą często jeżdżą samochody dostawcze (często nocą!) Montaż odbył się w ciągu 1 dnia, więc to komfortowe, bo można dalej praowdzić prace wykończeniowe.

Okna innych marek charakteryzują się prawdopodobnie identycznymi zaletami. Zmienia się tylko nazwa ale funkcjonalność musi być na tym samym poziomie.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

a ja polecę jeszcze inne okna, a mianowicie dobroplast. Doradzili mi je w mar met na gorzykowskiej w Warszawie, a że im ufam bo kupowałem u nich już drzwi i dobrze mi doradzili, to zdecydowałem się własnie na dobroplast. I jak dla mnie są spoko, raz że nie sa drogie to jeszcze ja nie widzę różnicy jeśli chodzi o parametry i materiały w stosunku do droższych marek.

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

Około 10 lat temu można było uwzględnić remont stolarki w zeznaniu podatkowym. W grudniu wymieniano okna i wtedy nikt nie pytał o firmę tylko o terminy :) Ja w okolicach Warszawy (Legionowo) wymieniłem okna w domu rodziców na Oknoplast Kraków. Do tej pory mi dobrze służą.  Dlaczego wybór padł na okna tej marki? A dlatego

https://oknoplast.com.pl/znajdz-salon/

Wpiszcie w formularzu "Legionowo". Prężnie działająca firma i rozsiane po całym kraju punkty sprzedaży i ekipy monterskie

Poza tym wtedy o profilach Veka słyszałem prawie non-stop pozytywne opinie.

Teraz Oknoplast oferuje nowatorskie okna Winergetic Premium.

 

Cena pewno zbliżona do tych moich okien - oczywiście w promocji

 

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Jakiś czas temu, remontując nowe mieszkanie wymienialiśmy okna i zdecydowaliśmy się na poleconą przez przyjaciela. Jakość okien jest wyśmienita, wszystko pięknie działa i leży. Nasze oczekiwania względem izolacji były dość spore, ale te spisały się zimą i latem. Darba to mała firma ale polecam ją cieplutko i na pewno wybierzemy ją przy kolejnym, czekającym nas remoncie. Do piwnicy na pewno też wybierzemy ich okna bo cena jest adekwatna do świetnej jakości. Widziałam też, ze mają szeroką ofertę drzwi i bram garażowych, na które też się kusimy. 

Edytowano przez m.tuchocka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Sąsiad obok mnie budujący się zamówił Oknoplasta. Że super, że parametry, że wygląd, że gwarancja.... Itp itd.
Zrobili tak, że w życiu nie widziałem innej ekipy tak często na reklamacjach jak u niego.
Co chwilę przyjeżdżają na kolejne poprawki.
Już sam montaż pozostawiał wiele do życzenia.
Miejscami okna za małe w stosunku do otworu po 5-7cm nw stronę. Mnóstwo piany, kotwy rozciągnięte do granic możliwości.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
18 minut temu, Łukasz Wiącek napisał:

Witam! Ja wybieram między oknami winergetic premium oknoplastu , team balanced team Plast i astol thermoline . Oknoplast oczywiście najdroższy - ok. 10 tyś drożej.  Czy opłaca się dopłacać do tych okien ? Współczynniki są bardzo podobne?

Porównywanie zawsze powinno polegać na konkretach (profile, szyby, współczynniki, opinie klientów, montaż, ceny)

Rozwiniesz temat w kontekście mojej odpowiedzi?

 

Link do komentarza

Okna Winergetic Premium trzyszybowe 7 komorowe 4xglass U = 0,5 Uw 0,8 -0,9  Lt =74 % g= 53% odporność b2 -c2 Przep. Powietrza 4 wodoszczelność 6-7 A cena 45000 z roletami 

Okna team balanced Md trzyszybowe 7 komorowe rama softline 82 uw 0,76 -0,98 rc1  rama 73 mm skrzydło 84 mm 32000  z roletami 

Astol trzyszybowe 6 komorowe u =0,5  uw=0,7 -0,9 profil astol szerokość 86 mm trzy uszczelki  okucia winkhouse z mechanizmem mikrowentylacji 42000 cena z roletami i montażem  

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Łukasz na prawdę aż taka różnica w cenie? Gdy my poszliśmy do 3 firm w tym do Oknoplast po wycenę to nie było aż takiej różnicy. W takim razie jakiej jakości muszą być okna wspomnianych przez Ciebie dwóch firm, skoro jest taka różnica. My zasugerowaliśmy się opinią naszych znajomych i 2 osób z rodziny, które zamawiały swoje okna w Oknoplast. Cenowo różnica między dwoma innymi firmami nie była duża, dlatego postawiliśmy na Oknoplast. Okna mamy Pixel też siedmiokomorowe, Uw = 0,8 z pakietem 2 szyb. Montowaliśmy w połowie zeszłego roku. Nam te okna odpowiadają w 100%, nie zawiedliśmy się na opinii osób, które nam je poleciły. Mieliśmy ten plus, że jedna z par miała okna z Oknoplast na prawdę długo chyba już z 13-14 lat nie pamiętam dokładnie ale widzieliśmy je jak wyglądają po tylu latach i stan miały bardzo dobry. Wybrałeś już?

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Jeśli poszukujecie okna w Koninie to najlepiej w Budomacie https://budomat.net.pl/ 

W swojej ofercie posiadamy okna na różnych profilach, m. in. VEKA, Perfectherm, Kommerling i inne.

Zapraszamy do naszego salonu, który wyposażony jest w dużą ekspozycję okien oraz innych składowych stolarki otworowej.

Dodatkowo posiadamy własną ekipę monterów, co jest sporym atutem. 

Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Uchowaj Boże przed Drutexem. Mają najlepsze ceny i przy tym najgorszą jakość. Są fachowcy, że do regulacji Drutexa nie przyjadą, bo twierdzą że nie da się tego wyregulować. Jest tu gdzieś wątek, jak rzeczoznawca odwołał swoją opinię do sądu, bo go straszyli.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ta sprawa nie jest tak do końca ściśle określona w przepisach. Trzeba też uwzględnić pewną praktykę, która się wytworzyła.   Przede wszystkim zawsze wymagane jest sporządzenie opinii geotechnicznej. Mamy na to konkretny przepis, który zawiera Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych (Dz.U. 2012 poz. 463)   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną   W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej sporządza ją projektant budynku lub projektant dokonujący adaptacji projektu gotowego. Z zastrzeżeniem, że najczęściej stosuje się tu coś co można nazwać najniższym poziomem wymagań. Wynika to ze specyfiki domów jednorodzinnych, czyli zwykle obiektów zaliczanych do tzw. pierwszej kategorii geotechnicznej. Mówiąc w ogromnym skrócie, są one niewielkie i o prostej konstrukcji, posadowione na gruntach nośnych, jednorodnych i przy poziomie wód gruntowych poniżej poziomu posadowienia (proste warunki gruntowe). Teraz pojawia się pytanie na jakiej podstawie w takich sytuacji projektant ma określić kategorię geotechniczną konkretnego obiektu (domu)? W cytowanym powyżej rozporządzeniu zakres wymaganej dokumentacji różnicuje się przede wszystkim ze względu na kategorię obiektu budowlanego. Zgodnie z zasadą, że im trudniejsze warunki gruntowe i/lub bardziej skomplikowany obiekt, tym i wymagany zakres dokumentacji jest większy. Znajdziemy tam ogólny zapis:   § 4. 4 Kategorię geotechniczną całego obiektu budowlanego lub jego poszczególnych części określa projektant obiektu budowlanego na podstawie badań geotechnicznych gruntu, których zakres uzgadnia z wykonawcą specjalistycznych robót geotechnicznych.   Swoiste doprecyzowanie stanowi tu kolejny przepis:   § 6. 2. Dla obiektów budowlanych pierwszej kategorii geotechnicznej zakres badań geotechnicznych może być ograniczony do wierceń i sondowań oraz określenia rodzaju gruntu na podstawie analizy makroskopowej. Wartości parametrów geotechnicznych można określać przy wykorzystaniu lokalnych zależności korelacyjnych.   Najwyraźniej jednak powyższy zapis należy traktować jako zalecenie, nie zaś „sztywny” wymóg. Tym bardziej, że w przypadku obiektów zaliczanych do pierwszej kategorii geotechnicznej nie ma wymogu przedstawienia dokumentacji z przedstawionych badań. Wróćmy tu do § 7. 1., który należałoby interpretować wraz z kolejnymi punktami:   § 7. 1. W przypadku obiektów budowlanych wszystkich kategorii geotechnicznych opracowuje się opinię geotechniczną. 2. W przypadku obiektów budowlanych drugiej i trzeciej kategorii geotechnicznej opracowuje się dodatkowo dokumentację badań podłoża gruntowego i projekt geotechniczny. 3. W przypadku obiektów budowlanych trzeciej kategorii geotechnicznej oraz w złożonych warunkach gruntowych drugiej kategorii wykonuje się dodatkowo dokumentację geologiczno-inżynierską, zgodnie z  przepisami ustawy z  dnia 9 czerwca 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. Nr 163, poz. 981).   W związku z tym wytworzyła się praktyka, w której projektant zawsze sporządza opinie geotechniczna, lecz w przypadku pierwszej kategorii geotechnicznej nikt nie wymaga od niego przedstawienia w tej opinii dokładnych danych na temat gruntu. Danych wziętych chociażby z opisu i interpretacji odwiertów. Projektant przecież i tak bierze za to wszystko odpowiedzialność, a ostatecznie kieruje się swoją wiedzą i doświadczeniem. To całkiem rozsądne, bo w praktyce w takich prostych przypadkach rozbudowane badania nie są do niczego potrzebne. Trzeba zachować umiar, rozsądek i pewną proporcję nakładów i korzyści. Ponadto projektant jest często w stanie sporo wywnioskować już po takich robotach jak zrobienie wykopów pod szambo, przyłącze wodociągowe czy wiercenie studni.  
    • Dlatego sugeruję najpierw użycie farby separacyjnej.
    • Witam,  z początkiem października złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy na dom jednorodzinny z garażem w bryle budynku. Dostałem informację z gminy, że decyzja zostanie wydana do 31.03.2025 (ze względu na dużą ilość wniosków spowodowanych zbliżającymi się zmianami). Zastanawiam się teraz jakie mam opcje aby w przyszłości móc postawić jednak też garaż wolnostojący/ budynek gospodarczy. Wolałbym poczekać teraz na tą decyzję która ma zostać wydana do końca marca. Czy później mogę zmienić warunki zabudowy, tak aby postawić garaż wolnostojący? jeżeli tak to za pomocą jakiego wniosku? i czy jeżeli zmiana warunków zabudowy nastąpi po 1 stycznia 2026 to czy warunki z automatu będą miały tylko 5 lat ważności? i jeszcze pytanie ile trwa sama zmiana warunków zabudowy (w internecie jest napisane miesiąc, ale aktualnie na warunki zabudowy w mojej gminy trzeba czekać 5 miesięcy, a teoretycznie mają na to 3 miesiące). Z góry dziękuję za informację :) 
    • Budowa, która powinna zakończyć się co najmniej 3 miesiące temu wciąż nie została skończona. Szef firmy budowlanej ciągle powtarza "nie nasza wina, skaczemy z budowy na budowę, są opóźnienia".   Jesteśmy w trakcie robót dachowych, które przez firmę budowlaną stale są przekładane. Do stanu surowego zamkniętego brakuje nam tylko/aż dachu. Ostatnio zaczął padać śnieg, a nocami słupki rtęci wskazują ujemną temperaturę. Czy może mieć to jakiś zły wpływ na więźbę dachową?
    • Komentarz dodany przez PornKup: Jestem przerażony. Oszuści podkładają papiery pod oczyszczalnie które nie istnieją i z problemem zostaje użytkownik który jest bogu ducha winny. nie dajcie się ludzie nabrać - trzeba żądać papierów i dopiero podejmować decyzje zakupu. modernizacja szamb to tylko wymiana na prawdziwe urzadzenie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...