Skocz do zawartości

Jak zaszykowac peszel po brame?


Recommended Posts

Napisano
Witam,
Ktory rysunek przedstawie prawidlowe ulozenie peszli pod brame skrzydlowa z napedem na pilot i furtke z videofonem?
Jaka powinna być srednica tunelu?

Jesli oba rysunki sa błędne prosze napisać jak prawidlowo polaczyc,
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Napisano
Do ułożenia w gruncie używa się rur Arota - najmniejsza średnica to chyba 40 mm i z pewnością wystarczy dla tych kabli. Sposób prowadzenia nie ma żadnego znaczenia - chodzi głównie o minimalizację długości i ominięcie ewentualnych przeszkód. Tylko po co wyprowadzać podwójne rury od domu - przewody do bramy i domofonu można poprowadzić w jednej.
Napisano
Cytat

Czyli dac peszel od 4-2 i od 2-1? I to wystarczy?


Cytat

Wystarczy.


Nie wystarczy. To ma być rura Arota, jeśli w ogóle. Peszel w żadnym wypadku. A w ogóle, to do ziemi nalezy stosować kable, układane bezpośrednio w gruncie.

Napisano
No tak - masz rację - wygięcie tego w taki sposób może być kłopotliwe.
Wszystko zależy jakiej średnicy miałaby być ta rurka.
W tej sytuacji wycofuję co napisałem wcześniej... sad.gif
Napisano
Cytat




naprawdę nie widzisz różnicy ???

jak Ci napisał daj jak największy to sobie daj
raz przepuścisz szambiarkę i już sobie cokolwiek wymieniłeś
ale skoro wiesz lepiej




A jaka powinna byc minimalna srednica rury arota w moim przypadku?
Napisano
Cytat

A jaka powinna byc minimalna srednica rury arota w moim przypadku?


z tego co znalazłem 50 to minimum jakie jest produkowane
i masz tu od cholewy zapasu
chyba że będziesz mnożył ilość przewodów
tak jak zrobiłeś to w 1 poście z ilością tras kablowych

na wszelki wypadek idź w przewody ziemne i nie miej potrzeby wymieniać

Napisano (edytowany)
Cytat

Na innym forum elektryk poleca peszle jak najwiekszej srednicy bo zawsze mozna wymienic przewod, po co w takim razie produkuja te kanaly?



Na jakim "innym" forum? Chcesz sprawdzić? To napisz na prawdziwym forum elektryków, że kabel do bramy chcesz położyć w peszlu. Zapraszam! Poczekamy na reakcje elektryków realnych, a nie "elektryków" wykształconych przy okazji kafelkowania.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum117.html Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

No tak - masz rację - wygięcie tego w taki sposób może być kłopotliwe.
Wszystko zależy jakiej średnicy miałaby być ta rurka.
W tej sytuacji wycofuję co napisałem wcześniej... sad.gif


a ja nie
Ta niebieska też jest do wymodelowania przecież.
No chyba że ostry zakręt - bardzo ostry
Napisano
Nie chodzi o wymodelowanie, tylko o to, że w przypadku niebieskiej, przechodzący obok niej kret, nie może puścić bąka, bo może to uszkodzić lub rozerwać rurę i cały wysiłek w p ... tzn. w diabły pójdzie.

Do takich celów jest rura Arota - do układania w ziemi (bo jest "ciśnieniowa")
Peszel nie jest do układania w ziemi (gruncie), bo sam ciężar ziemi może go "załamać".
Napisano
Ps. I przepychanie nowego kabla nawet w odpowiedniej rurze (osłonie) nie jest takie proste zwłaszcza przy większych odległościach - nawet jak zostawi się w rurze "pilota".
Napisano
Cytat

Nie chodzi o wymodelowanie, tylko o to, że w przypadku niebieskiej, przechodzący obok niej kret, nie może puścić bąka, bo może to uszkodzić lub rozerwać rurę i cały wysiłek w p ... tzn. w diabły pójdzie.

Do takich celów jest rura Arota - do układania w ziemi (bo jest "ciśnieniowa")
Peszel nie jest do układania w ziemi (gruncie), bo sam ciężar ziemi może go "załamać".



wróć - myślałem że niebieska, to zwykła pełna rura, taka jak do wody PE po 2,50zł za metr.....
Napisano
Cytat

Peszel nie jest do układania w ziemi (gruncie), bo sam ciężar ziemi może go "załamać".


a jak załamie to naciśnie kabelek i mniej prądu będzie płynąć, albo co gorsze - wcale. icon_lol.gif
Napisano
Jak kabelek nie jest "ziemny" - wszystko możliwe. icon_mrgreen.gif

Ale nawet jak nie ograniczy przepływu, to uniemożliwi "dopchanie" następnej żyły (kabla) - to po co ma być ? icon_idea.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...