Skocz do zawartości

Jak zrobić taki efekt na ścianie ?


Recommended Posts

Napisano
Witam, właśnie jestem przed remontem salonu, znalazłam bardzo interesujący efekt, który idelanie pasowałby do mojgo salonu, a mianowicie świecące pasy na ścianie.

Jak coś takiego zrobić jak na zdjęciu w 1:42 minucie na filmiku icon_eek.gif


czy ktoś mógłby mnie uświadomić jak do tego się zabrać co będzie potrzebne itp ? robimy sami z mężem, więc proszę wmiare łopatologicznie wytłumaczyć amatorom.
dziekuje
A.
Napisano (edytowany)
Ja bym to na twoim miejscu jeszcze raz przemyślał - ten efekt świetny byłby dobry w hotelach/punktach handlowych ale we własnym domu ? Jak często będziesz włączać podświetlenie półek ? Wzrok Ci się szybko zmęczy, a po pierwszym rachunku za prąd się odechce podświetlania. Dobra przedstawiłem swoje zdanie, a poniżej jak ja bym to rozwiązał...

Szkielet: Profile aluminiowe/ stelaż drewniany
Okładzina: płyta karton-Gips/ płyta OSB
Wykończenie: gładź

Podświetlenie:
1) halogeny ( raczej nie polecam bo sporo prądu ciągną )

2) Taśmy led

3) Jarzeniówki ( jak jarzeniówki to radziłbym zrobić maxymalnie na całą szerokość oprawek +/- 5cm - nie więcej bo efekt nieciekawy będzie)
Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Napisano
Bardzo ładnie, łącznie z pierwszą częścią postu. Choinka jest dobra na Boże Narodzenie, ale nie przez cały rok. Szybko by się znudziła i w następnym roku święta przeszłyby niezauważone.
Napisano
Cytat

Podobają mi się takie podświetlone elementy w domu, zastanawiam się czy nie zrobić czegoś podobnego na swojej klatce schodowej



Na klatce mają sens, gdyż oświetlają drogę, nie narażając się na potrącanie.
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
Taka oświetlona półka idealnie sprawdza się w ciemnym holu bądź na półpiętrze. W nocy jest tanią i dobrą pomocą przy poruszaniu się po domu. Dla mnie wcale nie wygląda to jak choinka, choć rzeczywiście niektórzy przesadzają z ilością oświetlenia. Paski najczęście ukryte są za płyta gipsową.
Napisano
Facety... co Wy tam wiecie icon_razz.gif

Czasy jednego żyrandolu na środku pokoju, z żarówami "setami" już dawno minęły. Ja mam podwieszany sufit w kuchni i salonie. W obu zarówki LEDowe i taśmy LEDowe. W zależności od chęci i potrzeb, można budować różne nastroje.
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano

polerowana cienka tafla onyksu podświetlana od tyłu.

Tutaj bardziej estetycznie zrobione.

Vis%20a%20Vis_Anna%20Wojczyńska_mieszkan

Konstrukcja w rogu to onyks naklejony na szkło.

Napisano (edytowany)

Dla właścicieli tego mieszkania pewnie to nie jest nawet tydzień pracy. :)

 

To mieszkanie jest w Berlinie, kiedy akurat właściciele są przejazdem i mają przerwę przesiadkową między lotami albo wybrali się na koncert. Przecież nie będą spać w hotelu.

Na stałe mieszkają w Polsce. 

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
  • 3 tygodnie temu...
Napisano

Ja osobiście jestem zwolennikiem wykorzystania wnęk do zabudowy w jakikolwiek sposób. Czy to szafa, czy to nawet takie podświetlane półki. Pytanie, do czego Ci się to ma przydać? Jeżeli chcesz mieć miejsce na postawienie zdjęć czy obrazków to jak najbardziej warto sobie zrobić coś takiego.

  • 3 miesiące temu...
Napisano

Szanowni Państwo,
Tzw. „sucha zabudowa” to dobry sposób na to, aby ożywić wnętrze oraz zagospodarować przestrzeń. Wykonując zabudowę warto pamiętać o stosowaniu odpowiednich materiałów, w tym gruntów, gładzi oraz farb. Do gruntowania rekomenduję grunt ACRYL-PUTZ® GU 40, który skutecznie wiąże podłoże i zwiększa jego przyczepność. Przy montażu narożników i wygładzania sprawdza się masa ACRYL-PUTZ® MS 30. Do malowania warto wykorzystać zaś farbę, która nie tylko ładnie kryje i ma żywe kolory, ale także umożliwia łatwe utrzymanie ścian w czystości. Takim produktem jest np. Śnieżka Satynowa, dostępna w 73 gotowych kolorach.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

O ile ktoś nie ma niewielkich dzieł sztuki do wyeksponowania, to taka zabudowa kończy się kiczem, gdy się w niej ustawi tandetne kurzołapy ze sklepu "wszytko za 4 zł".

 

  • 4 tygodnie temu...
Napisano

Półeczki z karton gipsu i taśma ledowa - podobny efekt mam u siebie w salonie. Wieczorem najlepiej się prezentuje, rzadko kiedy włączamy dużą lampę tylko korzystamy z tego oświetlenia. Z tymże ja nie malowałam na takie ciemne kolory, mam dwa odcienie brązu z dulux kolory świata, widać różnicę a farba jest mocno matowa to nie widać kilku niedociągnięć w gipsowaniu :)  ale mąż sam robił to i tak wyszło mu super, pierwszy raz się za coś takiego wziął. 

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Podoba mi się pierwsze zdjęcie z cegłami, sa w moim stylu. Czy ktoś z Was wykańczał takie wnęki dokorami 3D?

Bardzo mi się podobają, ale nie wiem, czy lepiej wyglądają na dużych powierzchniach, jak cała ściana, czy na takich mniejszych też się sprawdzą.

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...