Skocz do zawartości

Pellet


mazi88

Recommended Posts

Cytat

A mokry pellet - o ile może spaść ? Tak szczerze, aby nie można było posądzic tylko o chęć kryptoreklamy icon_biggrin.gif



Oczywiście, że kaloryczność mokrego pelletu również spada w równie dużym stopniu!
Dlatego właśnie produkowany przez nas pellet pakowany jest w opakowania hermetyczne!
Przykład węgla i ekogroszku przytoczyłem tylko i wyłącznie ze względu nie innego niż
sposób w jakim najczęściej jest składowany! Składy węgla, żwirownie - prawie wszystkie
trzymają materiały na kupnie pod tak zwaną chmurką!

Co do spekulacji prawdziwości tezy o 50% spadku wydajności mokrego węgla, postaram
się jak najszybciej dostarczyć Panu niezależnej literatury potwierdzającej moje słowa

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej Wysocki
_____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP
Link do komentarza
Cytat

Panie Wysocki!
Wysyłamy wspólnie do England ten pellet?
Certyfikaty o prawie zerowej emisji wymagane będą z tłumaczeniem biegłego.
Robimy?
bobiczek@wp.pl



Gdyby na taki apel nie było pozytywnej odpowiedzi, to ja, będący długoletnim szefem przedstawicielstwa handlowego za granicami naszego kraju, zwątpiłbym w chęci przedsiębiorstwa do rozwijania eksportu. W chęci firmy do rozwijania się w ogóle! Nie wyobrażam sobie zlekceważenia oferty i braku ogromnego, promocyjnego upustu na nowym rynku.
Przynajmniej na starcie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam

Powyższe zestawienie nie zawiera takich pozycji jak utylizacja popiołu czy serwis pieca.
Wiemy, że piec opalany węglem produkuje około 30 razy więcej popiołu jak i wymaga częstszego
serwowania. Zestawienie nie zawierające takich danych nie jest w pełni miarodajne.

Pozdrawiam

Andrzej Wysocki
_____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP
Link do komentarza
Cytat

Co do spekulacji prawdziwości tezy o 50% spadku wydajności mokrego węgla, postaram się jak najszybciej dostarczyć Panu niezależnej literatury potwierdzającej moje słowa
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej Wysocki


I cały czas czekam

Cytat

[b]Moim zadaniem jest jedynie informowanie i opowiadanie na pytania.
Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
_____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP


Jakoś trudno się doprosić o tą literaturę źródłowa, z której czerpiesz pan te swoje mądrości o tych 50% spadku wartości. Jeżeli kolego nie możesz znaleźć czegoś czego nie ma to już więcej nie powtarzaj takich teorii.

I tak właśnie wygląda prawda między ekogroszkiem i pelletem.

Cytat

Ku przestrodze !
Brak obrazka


Jak do tego dojdzie jeszcze różnica w cenach zakupu kotłów, cena za serwisowanie kotłów na pellet (bo na węgiel nikt tego nie robi), wymiana zapalarek, to sumy w tej tabelce będą maiły inne wartości.
Tak jak wcześniej napisałem o pellecie, jest czyściej ale jest drożej. Do tego dochodzi jeszcze potrzeba większego pomieszczenia (o około 1/3) do przechowywania pelletu.
Jak to wszystko się zbierze do kupy to będziemy mieli prawie wszystko.

A ja dalej czekam na tą literaturę.
Link do komentarza
Cytat

Witam

Powyższe zestawienie nie zawiera takich pozycji jak utylizacja popiołu czy serwis pieca.
Wiemy, że piec opalany węglem produkuje około 30 razy więcej popiołu jak i wymaga częstszego
serwowania. Zestawienie nie zawierające takich danych nie jest w pełni miarodajne.

Pozdrawiam

Andrzej Wysocki
_____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP


Popadasz Pan już w skrajność icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Wymienię Ci czynności, które wykonuję w kotłowni od września'2012:
a. Zasyp zbiornika na pellet (420 kg - który sam zbudowałem według własnego pomysłu z płyty OSB) obecnie co 24 dni - 15 minut;
b. Czyszczenie palnika i paleniska w kotle - 5 minut co 3 dni starym odkurzaczem (worek odkurzacza opróżniam 1 raz na 14 dni - 3 minuty co 14 dni).

NO i tanio, dużo, dużo taniej mnie wychodzi
Link do komentarza
Niestety to prawda. Mimo tego, że ogrzewanie na pelet to "czyste" rozwiązanie i bardziej ekologiczne dla wielu z nas jednak wciąż bardzo drogie. Zależy też jaką ktoś ma powierzchnie do ogrzania. Myślę, że przy większych przestrzeniach kocioł na pelet się opłaca mieć. Sam jednak używam nadal ekogroszku.
Link do komentarza
Zgadzam się z vip24. Wszystko zależy jak duża powierzchnia i ile się pali. Myślę też, że np. wiosną czy jesienią te różnice w kosztach między ekogroszkiem, a peletem nie będą takie duże. Gorzej chyba w zimie i przy dużych mrozach. Nie wiem... wszystko przede mną jeszcze w okresie nie zimowym nie paliłem. Jak to u Was wygląda?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dokańczanie budowy, rozpoczętej jeszcze za czasów WT 2014.   Chyba dlatego, że ma nieco lepszą izolacyjność i mniejszą wagę niż zwykła wylewka.   Firma zajmująca się wylewkami. W sumie wcześniej kontaktowaliśmy się z inną firmą i też proponowała to samo.   Teoretycznie parter i poddasze, ale dziś będę jeszcze raz dla pewności po swojemu weryfikował te poziomy, bo już nabrałem sporo wątpliwości czy są dobrze zmierzone i czy rzeczywiście jedyny sposób na wyrównanie to wylać "coś" czy może po prostu da się gdzieś skuć jakieś garby itp. Poza tym też nie podoba mi się pomysł dociążania stropu styrobetonem, ani pogarszania wartości współczynnika U, skoro w projekcie na obu kondygnacjach przewidziano styropian.   Właśnie chcę to dziś sprawdzić.   Niby tak. Też nad czymś takim myślałem, ale taka zwykła wylewka jest cięższa i ma (w teorii) gorszą izolacyjność. NIe wiem jak z trwałością w przypadku cienkich warstw, bo tutaj ile fachowców tyle teorii. Jedni mówią, że minimum 6 cm, inni że minimum 8 cm.   Spotkałem się już z informacjami, że niektórzy w ogóle zignorowali krzywość chudziaka i po prostu wyrównali podłogę dopiero na ostatnim etapie czyli wylewką na ogrzewanie podłogowe. Mnie się to wydaje średnim pomysłem, bo czy wyrównamy od góry czy od dołu - i tak wyrównać trzeba. Wyrównując od dołu mamy potem równomiernie ogrzewaną podłogę na całej powierzchni.
    • Co to za budynek - nowo budowany, remontowany? Dlaczego akurat styrobetonem? Styrobeton powinien mieć określoną grubość warstwy, choćby ze względów wytrzymałośiowych... Kto zaproponował? W jakich pomieszczeniach - czy np. one położone są nad stropem, który nie powinien być dociążany nadmiernie i chodzi o obniżenie ciężaru masy wyrównującej? Na pewno nie chodzi o polepszenie izolacji termicznej - są przecież wielkie różnice w grubościach warstwy w różnych miejscach...   Moim zdaniem powinno wyrównać np.jastrychem w formie zespolonej z podłożem i z dodatkiem zapewniającym dobrą rozpływność, przez co można uzyskać samopoziomowanie... I dopiero na wyrównaną powierzchnię rozkładać kolejne warstwy do podłogówki...
    • Dopytuję, bo nie jest wykluczone, że wełna miała być upchana, a jest ułożona niewielką warstwą i jednak są te puste przestrzenie... Moim zdaniem to mało prawdopodobne, żeby - pomimo tego opisanego wykonania - były takie, jak są opisane - efekty... Kiedy i kto wykonywał ten strop? Skąd wiedzą o takim wykonaniu? Jakieś odkrywki były robione, czy wykonanie znane jest z jakichś opowieści i opisów?
    • Pierwsza rzecz, to należy zrezygnować z laminowanych paneli - ich twarde wykończenie powoduje ten "szklisty" odgłos z innymi twardymi przedmiotami, jak chociażby pazurki kota... Między kolejnymi warstwami podłogi trzeba umieszczać elastyczne elementy, jak taśma czy inne podkładki na legary pod deski czy płyty OSB. Na dzisiaj - jak wypełnione/zapełnione są przestrzenie między legarami? Wełna powinna całkowicie wypełniać tę przestrzeń, coby nie tworzyło się pudło rezonansowe, wzmacniające każdy odgłos...      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...