Skocz do zawartości

Ściana szczytowa, a docinanie porothermu - prośba o opinię


Recommended Posts

Napisano (edytowany)
Witam,
mam pytanko do kolegów forumowiczów, czy jest możliwe docięcie porothemu 25 do uzupełnienia (do linii krokiew) ściany szczytowej?

Brak obrazka

Mój wykonawca twierdzi, że to jest nie wykonalne, że trzeba mieć piłę za 15tys zł aby dociąć porotherm w poprzek. W zamian proponuje uzupełnienie "schodów" cegłą pełną (taką do murowania kominów).
Trochę średnio mi się to uśmiecha zwłaszcza że porotherm już kupiony leży na budowie, a cegłę pełną będę musiał dodatkowo kupić. Ponadto z punktu widzenia przenikalności cieplnej cegła pełna przegrywa z porothermem.

Z góry dzięki za opinie.
Pozdrawiam Edytowano przez Grisza_1982 (zobacz historię edycji)
Napisano
Cytat

A tak moi "fachowcy" uzupełnili szczyty.

Brak obrazka

I co ja mam z nimi zrobić?


zalamka.jpg
Napisano
Cytat

Zwyczajnie im się nie chce. Piłę do betonu komórkowego kupią za kilkadziesiąt złotych. Ale z tym styropianem to niezły pomysł.




ale to nie beton komórkowy - taka piła się nie sprawdzi.
Ja udostępniłem swoją ogromną "kątówkę" z Boscha i kupiłem tarcze do cięcia betonu - pyliło najpierw okrutnie, ale później moczyli pustaki w wodzie - a potem jazda.
Mój "Bosch" po robocie nadawał sie do całkowitego rozebrania i czyszczenia w środku wszystkiego - ale przycięte miałem tak jak chciałem....

kaszanę odwalili straszliwą....
"fachowcy"........
Napisano (edytowany)
Jak ja stawiałem szczyty z porothermu to docinaliśmy go szlifierką kątową 230 mm z tarczą diamentową. Przecina się dookoła, co prawda tarcza jest za krótka żeby przeciąć cały pustak ale reszte docina się bez problemu piłą do suporexu.

Co do docinania szczytu to jedna istotna uwaga. Pomiędzy deskowaniem dachu lub jeśli deskowania nie będzie to pomiędzy górną krawędzią krokwi a szczytem powinna być przerwa 10 cm, którą później przy docieplaniu poddasza wypełnia się wełną a przy docieplaniu ścian zewnętrznych wełna zostaje zakryta styropianem.

Można też kupić piłe np. DeWalt Aligator ; ) ale nie kosztuje ona 15 tysięcy, zapewniam Edytowano przez DawidC (zobacz historię edycji)
Napisano (edytowany)
Wykonawca przeprosił, jutro ma to poprawiać. Tylko oczywiście moim kosztem - zmarnowane materiały.
Pozwolę sobie uraczyć Was kolejnym zdjęciem - już po poprawkach.
Ekipa stawia mi dom od podstaw do stanu surowego otwartego. Na każdym kroku musiałem ich pilnować, ale to co teraz odstawili to przechodzi ludzkie pojęcie.
Najprawdopodobniej będę musiał rozstać się tymi budowlańcami przed czasem w mało przyjemnych okolicznościach icon_mad.gif Edytowano przez Grisza_1982 (zobacz historię edycji)
Napisano
Poniżej zdjęcie z dzisiaj - ściana została delikatnie przypudrowana. Czekam na efekt końcowy.

Brak obrazka

Cytat

sztuka dla sztuki te docianie, para w gwizdek
możesz zrobić fotkę całej ściany szczytowej?
nie dochodzi do niej żadna działówka?



Od ściany szczytowej będzie szła prostopadle do szczytu (miedzy oknami) ścianka działowa. Sugerujesz że powinna być wpleciona w szczyt?

Jeśli już jesteśmy przy ściankach działowych to czy powinno się je stawiać bezpośrednio na stropie (strop monolityczny) czy na folii budowlanej?
Napisano
Cytat

Jeśli już jesteśmy przy ściankach działowych to czy powinno się je stawiać bezpośrednio na stropie (strop monolityczny) czy na folii budowlanej?


Nie trzeba ,izolację się daje na chudziaku aby nie podciągało wilgoci.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • @retrofood, z tego co można zaobserwować na oficjalnym profilu FB NFOŚiGW https://www.facebook.com/NarodowyFunduszOchronySrodowiskaiGospodarkiWodnej/ to, delikatnie mówiąc, programy z dotacjami nie zbierają pozytywnych opinii. To sygnał, że program wsparcia ma problemy z płynnością działania.    W przyszłym tygodniu opublikujemy artykuł o problemach z programem Czyste Powietrze, za którego organizację, tak jak za program Mój Prąd, odpowiada NFOŚiGW.
    • Witam, mamy projekt kanalizacji, ale jest on dość ubogo przedstawiony i wydaje się, że nieprzemyślany - główna rura idzie pod klatką schodową, pod którą jest schowek, z podłoga obniżoną o jakieś 57cm względem podłogi w domu. Chciałbym zrobić zmianę i prosiłbym o sprawdzenie czy taka zmiana wydaje się poprawna. Kanalizacja według projektu jest to brązowa linia. Moja propozycja to zielona linia (ciemnozielona - Fi160, jasnozielona F110): To jest rzut parteru. Na poddaszu użytkowym mam dwie łazienki znajdujące się nad pionem kanalizacyjnym po lewej stronie (ten oznaczony jako "I"). Nad drugim pionem (oznaczonym jako "II") nie ma nic do przyłączenia, to chyba tylko odpowietrzenie. Pierwsza zmiana, to przeniesienie pionu z kuchni do biura - tak czy inaczej będzie to pod łazienką na poddaszu. Chce tu zastosować rurę niskoszumową Fi160 i odpowiednie mocowania by maksymalnie zredukować możliwość hałasu. Mogę na poddaszu tę rurę przedłużyć do dachu i zrobić tam odpowietrzenie? Druga zmiana to poprowadzenie linii przez małą łazienkę zamiast przez schowek (który jest obniżony o 57cm). Trzecia zmiana to drugi pion. Jeśli to tylko odpowietrzenie (bo na poddaszu nie ma tam żadnych odpływów) to czy jest sens kuć ścianę, jak obok mam komin z wolnym szybem wentylacyjnym w kominie, który tez wystaje 50cm ponad dach? Na kominie nad tym szybem dam daszek i wydaje mi się, że to będzie to samo co idąca tuż obok rura w ścianie. Czwarta zmiana to dodanie odpływu liniowego w garażu. Nie chce by ktoś mi powiedział czy to jest dobrze i brał za to odpowiedzialność. Chce porady i opinii. Jak będę wiedział, czy to ma sens, czy może kompletna katastrofa, to wtedy uderzę do projektanta i z nim będę dalej rozmawiał.
    • Czy Redakcja nie może zapytać rzecznika prasowego ministerstwa?
    • Prowadzisz firmę i chcesz spać spokojnie, wiedząc że wszystko jest zgodne z przepisami? Zostaw BHP profesjonalistom! Oferujemy pełną obsługę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy: ✅ Szkolenia BHP wstępne, okresowe i stanowiskowe – online lub stacjonarnie ✅ Ocena ryzyka zawodowego – dopasowana do realiów Twojej branży ✅ Dokumentacja powypadkowa – szybko, sprawnie i zgodnie z wymaganiami ✅ Stała obsługa BHP – wsparcie, kontrole, audyty i przypomnienia ✅ Instrukcje BHP, IBWR, analiza wypadków, konsultacje – wszystko, czego potrzebujesz Obsługujemy firmy z różnych branż – budowlanych, usługowych, produkcyjnych i biurowych. Działamy głównie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim, ale oferujemy także usługi zdalne. Nie czekaj na kontrolę PIP – działaj z wyprzedzeniem! 📞 Skontaktuj się z nami i sprawdź, jak możemy Ci pomóc. Bezpieczeństwo Twoich pracowników to inwestycja, która się opłaca! https://piotrdoradca.pl/uslugi-bhp-szczecin-kompleksowa-obsluga-firm/
    • My już nie na bieżąco, prędzej mogę podać ceny sprzed 10 lat.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...